Vormer behoedt Club Brugge voor blamage

361 stemmen
Vormer behoedt Club Brugge voor blamage

Club Brugge boekte vorig weekend in zijn eerste oefenwedstrijd tegen Thes Sport meteen een makkelijke zege, maar in zijn tweede oefenmatch is de landskampioen al meteen een eerste keer gestruikeld. Tegen tweedeklasser Lierse K leek het lange tijd zelfs op weg naar een nederlaag, maar in de slotminuten kon aanvoerder Ruud Vormer dat nog afwenden.


Voor zijn tweede match kon Carl Hoefkens nog steeds niet rekenen op een pak sterkhouders. Hij koos voor een mix van A-kernspelers en jeugd, met aan de aftrap onder meer Nsoki, Balanta en aanwinsten Meijer en Jutgla. Een andere opvallende naam in de basiself was die van Kamal Sowah, net terug van een uitleenbeurt aan AZ. Hij vormde met Jutgla de voorhoede.

Die ploeg kwam na een kwartier spelen echter al op achterstand. Na een snelle uitbraak kwam Lierse plots in overtal op het Brugse doel af en het was uiteindelijk Schouterden die de aanval zou afwerken. Club slaagde er niet in om veel terug te doen en dus stond de achterstand ook bij de rust nog op het bord.

VORMER REDT CLUB
In de tweede helft koos Hoefkens weer voor een vrijwel volledig nieuwe ploeg. Hij voerde negen wissels door, waarbij enkel doelman Shinton en Nusa, die na een halfuur al Sowah was komen vervangen, bleven staan. Onder meer Mata en Vormer kwamen in het elftal en die laatste zorgde in de slotfase nog voor een puntendeling. Na een mooi uitgesponnen aanval stond hij op de juiste plaats om een voorzet van Ricca binnen te koppen. Een eerste nederlaag werd zo voor Hoefkens nog net afgewend. Zaterdag komt Club alweer in actie, want dan komt Beerschot op bezoek in het Belfius Basecamp.


LEES OOK: 'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Moet Club zich zorgen maken over dat resultaat?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

15
15
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

105
105
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

84
84
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

83
83
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

269
269
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

156
156
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

150
150
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

346
346
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

600
600
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

306
306
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3421
3421
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

63
63
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

74
74
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

58
58
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

204
204
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

221
221
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

177
177
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

106
106
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws