Onvrede bij fans Anderlecht: "Jammerlijke zaak"

door
Onvrede bij fans Anderlecht:

Ook bij RSC Anderlecht focussen ze zich momenteel op de voorbereiding op het komende seizoen. Paars-Wit zal dit seizoen voor het eerst door Felice Mazzu geleid worden. De fans van de recordkampioen zijn benieuwd naar wat hun favoriete club zal tonen onder de nieuwe coach. Sommige supporters krijgen nu wel vervelend nieuws voor komend seizoen.


Zo weet Het Laatste Nieuws dat een deel abonnees uit vak N5 - zo'n 120 mensen - noodgedwongen een ander plekje moeten zoeken in het Lotto Park. Hun plaats gaat naar supporters uit de harde kern. Ze zullen dichter bij het veld komen te zitten. Een beslissing die op weinig begrip kan rekenen van de fans in kwestie. "Dat wij verplicht moeten verhuizen voor mannen waardoor onze club de voorbije jaren toch een aantal zware boetes heeft gekregen, vind ik een jammerlijke zaak", vertelt een anonieme fan bij de krant. "De club stelt ons nu wel voor om aan dezelfde voorwaarden elders in het stadion te kiezen. Maar dat is wellicht een eenmalige geste, vanaf volgend seizoen betalen we elders ook gewoon de volle pot", voegt hij eraan toe.

Bij de club zelf geven ze aan dat het om veiligheidsredenen gaat. "Wij betreuren dit, maar dit is puur een veiligheidskwestie", duidt communicatieverantwoordelijke Mathias Declercq. "We hebben deze beslissing genomen in overleg met de veiligheidsdiensten. Zij willen vermijden dat leden van de harde kern verspreid zitten in het stadion en hebben daarom gevraagd om hen dat vak toe te wijzen, het vak naast de andere sfeergroepen van Anderlecht", aldus Declercq.

KOMPANY

Zo dreigt RSCA zijn eigen fans weer tegen zich in het harnas te jagen. Dat gebeurde eerder ook al met een (groot) deel van de supporters, die het vertrek van Vincent Kompany moeilijk konden slikken. De fans keerden zich toen massaal tegen CEO Peter Verbeke en voorzitter Wouter Vandenhaute.

LEES OOK: Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

Begrijp je deze beslissing?

Meest recent

AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

3
3
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

36
36
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

28
28
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

81
81
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

46
46
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

51
51
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

35
35
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

80
80
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

151
151
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

44
44
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

348
348
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

62
62
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

216
216
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

81
81
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

108
108
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

92
92
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

66
66
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

355
355
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

321
321
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

294
294
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

63
63
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

72
72
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

62
62

Meer sportnieuws