Onvrede bij fans Anderlecht: "Jammerlijke zaak"

door
Onvrede bij fans Anderlecht:

Ook bij RSC Anderlecht focussen ze zich momenteel op de voorbereiding op het komende seizoen. Paars-Wit zal dit seizoen voor het eerst door Felice Mazzu geleid worden. De fans van de recordkampioen zijn benieuwd naar wat hun favoriete club zal tonen onder de nieuwe coach. Sommige supporters krijgen nu wel vervelend nieuws voor komend seizoen.


Zo weet Het Laatste Nieuws dat een deel abonnees uit vak N5 - zo'n 120 mensen - noodgedwongen een ander plekje moeten zoeken in het Lotto Park. Hun plaats gaat naar supporters uit de harde kern. Ze zullen dichter bij het veld komen te zitten. Een beslissing die op weinig begrip kan rekenen van de fans in kwestie. "Dat wij verplicht moeten verhuizen voor mannen waardoor onze club de voorbije jaren toch een aantal zware boetes heeft gekregen, vind ik een jammerlijke zaak", vertelt een anonieme fan bij de krant. "De club stelt ons nu wel voor om aan dezelfde voorwaarden elders in het stadion te kiezen. Maar dat is wellicht een eenmalige geste, vanaf volgend seizoen betalen we elders ook gewoon de volle pot", voegt hij eraan toe.

Bij de club zelf geven ze aan dat het om veiligheidsredenen gaat. "Wij betreuren dit, maar dit is puur een veiligheidskwestie", duidt communicatieverantwoordelijke Mathias Declercq. "We hebben deze beslissing genomen in overleg met de veiligheidsdiensten. Zij willen vermijden dat leden van de harde kern verspreid zitten in het stadion en hebben daarom gevraagd om hen dat vak toe te wijzen, het vak naast de andere sfeergroepen van Anderlecht", aldus Declercq.

KOMPANY

Zo dreigt RSCA zijn eigen fans weer tegen zich in het harnas te jagen. Dat gebeurde eerder ook al met een (groot) deel van de supporters, die het vertrek van Vincent Kompany moeilijk konden slikken. De fans keerden zich toen massaal tegen CEO Peter Verbeke en voorzitter Wouter Vandenhaute.

LEES OOK: Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

Begrijp je deze beslissing?

Meest recent

Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

0
0
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

33
33
Herman Brusselmans shockeert iedereen: "Ik stop ermee"

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

22
22
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

116
116
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

84
84
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

68
68
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

88
88
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

108
108
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

207
207
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

211
211
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

177
177
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

149
149
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

327
327
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

131
131
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

128
128
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

199
199
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

655
655
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

938
938
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

239
239
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

358
358
Hoogspanning Club-Gent: Louwagie duidt schuldige aan in Leko-soap

In de Jupiler Pro League is het reikhalzend uitkijken naar de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen ...

679
679
Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

65
65
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

266
266
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

55
55
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

314
314

Meer sportnieuws