'Bayern verrast: ex-spits AA Gent opvolger Lewandowski'

338 stemmen
'Bayern verrast: ex-spits AA Gent opvolger Lewandowski'

Bayern München was deze zomer al behoorlijk actief op de transfermarkt, want het heeft zich nu al versterkt met Sadio Mané (Liverpool) en Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui, die beiden weggeplukt werden bij Ajax. Maar de Duitse kampioen zou de komende weken nog een bittere pil moeten kunnen slikken, want Robert Lewandowski blijft aansturen op een vertrek.


Bayern blijft er wel alles aan doen om de Poolse prijsschutter aan zijn contract te houden, maar gezien zijn uitdrukkelijke vertrekwens en de aanhoudende interesse van FC Barcelona lijkt dat een moeilijke zaak kunnen worden. Ze denken in München dan ook al aan een opvolger, waardoor ook Joshua Zirkzee deze zomer een nieuwe kans krijgt na zijn uitleenbeurt aan Anderlecht.

Maar ook een andere oude bekende van de Belgische competitie komt in aanmerking om Lewandowski te vervangen. Volgens Sport Bild heeft Bayern nu ook de naam van Jonathan David op zijn lijstje gezet voor het geval ze hun topschutter zouden verliezen. De 22-jarige Canadees was de voorbije twee seizoenen aan de slag bij Lille, dat hem in 2020 voor een recordbedrag van 27 miljoen euro weggeplukt had bij AA Gent.

ZIJN DRAAI GEVONDEN
Na enkele moeilijke eerste maanden in Rijsel vond David ook in Frankrijk uiteindelijk snel zijn draai. Hij loodste Lille in zijn eerste seizoen met dertien goals meteen naar een verrassende landstitel. Dit seizoen beleefde de club een moeilijk jaar en eindigde het slechts tiende, maar David wist zijn persoonlijke statistieken nog te verbeteren. Hij klokte immers af op vijftien goals in de Ligue 1 en scoorde ook drie keer in de Champions League. Zijn marktwaarde is volgens Transfermarkt zo inmiddels al gestegen tot 45 miljoen euro.

LEES OOK: 'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Zou David een goede opvolger zijn voor Lewandowski?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

29
29
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

55
55
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

80
80
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

42
42
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

16
16
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

43
43
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

77
77
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

242
242
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

53
53
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

49
49
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

355
355
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

175
175
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

637
637
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

136
136
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

121
121
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

459
459
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

661
661
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

495
495
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

74
74
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

417
417
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

510
510

Meer sportnieuws