'Bayern verrast: ex-spits AA Gent opvolger Lewandowski'

338 stemmen
'Bayern verrast: ex-spits AA Gent opvolger Lewandowski'

Bayern München was deze zomer al behoorlijk actief op de transfermarkt, want het heeft zich nu al versterkt met Sadio Mané (Liverpool) en Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui, die beiden weggeplukt werden bij Ajax. Maar de Duitse kampioen zou de komende weken nog een bittere pil moeten kunnen slikken, want Robert Lewandowski blijft aansturen op een vertrek.


Bayern blijft er wel alles aan doen om de Poolse prijsschutter aan zijn contract te houden, maar gezien zijn uitdrukkelijke vertrekwens en de aanhoudende interesse van FC Barcelona lijkt dat een moeilijke zaak kunnen worden. Ze denken in München dan ook al aan een opvolger, waardoor ook Joshua Zirkzee deze zomer een nieuwe kans krijgt na zijn uitleenbeurt aan Anderlecht.

Maar ook een andere oude bekende van de Belgische competitie komt in aanmerking om Lewandowski te vervangen. Volgens Sport Bild heeft Bayern nu ook de naam van Jonathan David op zijn lijstje gezet voor het geval ze hun topschutter zouden verliezen. De 22-jarige Canadees was de voorbije twee seizoenen aan de slag bij Lille, dat hem in 2020 voor een recordbedrag van 27 miljoen euro weggeplukt had bij AA Gent.

ZIJN DRAAI GEVONDEN
Na enkele moeilijke eerste maanden in Rijsel vond David ook in Frankrijk uiteindelijk snel zijn draai. Hij loodste Lille in zijn eerste seizoen met dertien goals meteen naar een verrassende landstitel. Dit seizoen beleefde de club een moeilijk jaar en eindigde het slechts tiende, maar David wist zijn persoonlijke statistieken nog te verbeteren. Hij klokte immers af op vijftien goals in de Ligue 1 en scoorde ook drie keer in de Champions League. Zijn marktwaarde is volgens Transfermarkt zo inmiddels al gestegen tot 45 miljoen euro.

LEES OOK: Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Zou David een goede opvolger zijn voor Lewandowski?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

85
85
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

34
34
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

28
28
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

25
25
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

315
315
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

50
50
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

187
187
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

224
224
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

157
157
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

664
664
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

64
64
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

165
165
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

165
165
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1046
1046
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

668
668
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

443
443
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

836
836
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

829
829
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

135
135
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

488
488
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

803
803
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

394
394

Meer sportnieuws