'Transfer Witsel plots op de helling'

door
'Transfer Witsel plots op de helling'

Het bleef de voorbije dagen zeer stil rond de toekomst van Axel Witsel. Nochtans leek de transfervrije overgang van de Rode Duivel naar Atletico Madrid al een tijdje rond te zijn, waarbij er een volledig akkoord tussen alle partijen gevonden was en de handtekeningen onder een eenjarig contract zelfs al gezet zouden zijn. Alleen blijft de officiële aankondiging uit.


Nu komt vanuit Spanje ook door wat de oorzaak van dat uitstel zou zijn. Volgens Cadena COPE zou Atletico momenteel namelijk niet in staat zijn om Witsel in te schrijven voor La Liga. De Spaanse competitie legt zijn clubs een strikt salarisplafond op, wat bij Atletico 100 miljoen euro zou bedragen. De club zou dat echter overschreden hebben en kan de transfer van Witsel dus pas afronden als het zijn loonmassa terugbrengt.

GRIEZMANN BOEMAN
De transfer van Witsel lijkt dus plots op de helling te staan. Zijn toekomst lijkt nu in handen te liggen van één man: Antoine Griezmann. De Franse aanvaller keerde vorige zomer terug van FC Barcelona op huurbasis en zijn aankoopoptie van 40 miljoen euro werd deze zomer geactiveerd. Hij zou 33 miljoen euro per jaar opstrijken, waarmee hij dus op zijn eentje maar liefst een derde van het totale loonbudget opvreet. 

Atletico wil deze zomer dan ook af van Griezmann, wiens prestaties absoluut niet in verhouding stonden tot zijn kostprijs. Met acht goals en zeven assists in 39 wedstrijden kon hij opnieuw niet helemaal overtuigen, nadat ook zijn passage in Camp Nou een flop werd. Na drie mindere jaren zal het dus niet evident worden voor Atletico om een overnemer te vinden voor de peperdure Fransman.


LEES OOK: Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

Zal de transfer van Witsel snel in orde komen?

Meest recent

Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

6
6
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

148
148
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

22
22
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

46
46
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

167
167
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

105
105
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

40
40
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

134
134
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

140
140
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

183
183
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1117
1117
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

74
74
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

248
248
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

293
293
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

69
69
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

210
210
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

347
347
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

76
76
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

193
193
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

103
103
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

629
629
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

400
400
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

302
302
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

332
332
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

643
643

Meer sportnieuws