TRANSFERUURTJE: 'Domper De Ketelaere, megatransfer Neymar'

door
TRANSFERUURTJE: 'Domper De Ketelaere, megatransfer Neymar'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt er nog steeds sterk op dat Charles De Ketelaere zal vertrekken bij Club Brugge, al lijkt de Rode Duivel wel één mogelijke bestemming al te mogen schrappen. Hij werd de voorbije dagen gelinkt aan Leeds United, maar dat lijkt in eerst instantie zijn pijlen op een andere aanvaller te richten. Ze zouden zich namelijk al officieel bij PSV gemeld hebben voor Cody Gakpo. De kans lijkt klein dat ze hem én De Ketelaere zullen kunnen halen. Bovendien had de jonge aanvaller zelf ook weinig trek in een transfer naar Leeds, ondanks dat ze net als AC Milan 30 miljoen euro veil hadden.



Intussen krijgt Club wel weer nieuwe hoop op Casper Nielsen. De Deense middenvelder zou immers zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar het Jan Breydelstadion, ondanks dat hij ook concrete interesse uit het buitenland geniet. Alleen blijft de vraagprijs van Union een struikelblok voor de landskampioen. De Brusselaars blijven mikken op een transfersom van 6 miljoen euro en Club wil zover niet gaan. Ook Antwerp zou zich nu in het dossier mengen en geïnformeerd hebben.

Bij Anderlecht lijkt Sebastiano Esposito snel voorgesteld te worden en daarmee zou de mercato van Paars-Wit weleens al voorbij kunnen zijn. Dat zou echter niet naar de zin van Felice Mazzu zijn, want de trainer zou er nog op enkele posities versterking bij willen. Zo zou hij nog minstens drie extra spelers willen: een centrale verdediger, een verdedigende middenvelder en een beweeglijke aanvaller.



Intussen gaan wel nog namen rond van enkele potentiële aanwinsten. Zo zou Rafiu Ishaq een optie zijn voor Anderlecht. De jonge flankaanvaller speelt nog in Nigeria voor Rivers United, waar hij een zeer goed seizoen kende en ook al debuteerde in de nationale ploeg. Hij zou daardoor ook de aandacht getrokken hebben van Olimpija Ljubljana, FC Utrecht, Orlando Pirates, Raja Casablanca, Luzern, Al Ahly Benghazi, Giresunspor, Banik Ostrava en Santa Clara.

Antwerp zal deze zomer nog stevig uithalen op de transfermarkt. Dinsdag rondde het alvast twee nieuwe aanwinsten af, want Davino Verhulst streek neer als nieuwe reservekeeper en daarnaast werd ook Christopher Scott weggekaapt bij Bayern München. De Duitse jeugdinternational kreeg een contract voor vier seizoenen.



Bij AA Gent zijn ze nog op zoek naar een doelman na het vertrek van Sinan Bolat. De Buffalo's aasden op Ruud Boffin, die einde contract is bij Antalyaspor en dus gratis binnengehaald zou kunnen worden. Alleen heeft de 34-jarige voorlopig bedankt voor het aanbod, want het Gentse voorstel komt niet in de buurt van dat van zijn huidige club, die hem voor twee jaar wil laten bijtekenen. 

Standard wacht nog steeds op zijn eerste transfer van de zomer. Het wordt wel opnieuw gelinkt aan Ricardo Mangas, een linksachter die afgelopen seizoen door Boavista verhuurd werd aan Bordeaux. Het lijkt er echter op dat er eerst volk zal moeten vertrekken in Luik. Zo lijkt Selim Amallah vrijwel zeker andere oorden op te gaan zoeken. De middenvelder weigerde al een voorstel van Anderlecht, maar wordt ook nog gelinkt aan Club Brugge, Real Valladolid en Lille. Daarnaast zouden ook Gojko Cimirot en Konstantinos Laifis nog weg mogen. Die laatste bedankte wel al voor Ferencvaros. Voor de jonge Mitchy Ntelo lijkt Beerschot een uitweg te gaan bieden.

BUITENLAND



De kans lijkt alsmaar groter dat Neymar deze zomer nog een spraakmakende transfer zal maken. PSG zou aan de Braziliaanse steraanvaller laten weten hebben dat hij andere oorden mag opzoeken en intussen zou Chelsea al interesse tonen. Bij de Blues wil nieuwe eigenaar Todd Boehly zijn ambities duidelijk maken door een grote naam aan te trekken en eerder polste hij ook al naar Cristiano Ronaldo.

Intussen maakt Chelsea echter ook werk van andere aanvallers. Zo blijven ze mikken op Raheem Sterling en lijken ze nu ook de transfer van Raphinha te kapen. De smaakmaker van Leeds United werd het hof gemaakt door Arsenal en FC Barcelona, maar Chelsea zou nu dicht bij een akkoord ter waarde van 64 miljoen euro staan. 



Bij AS Monaco heeft Philippe Clement zijn eerste grote aanwinst van de zomer beet. De Monegasken hebben immers de komst van Takumi Minamino helemaal afgerond. De Japanse winger komt over van Liverpool, waar hij zich nooit helemaal kon doorzetten. Desondanks was Monaco nog bereid om 15 miljoen euro op tafel te leggen en hem een vierjarig contract voor te schotelen.

LEES OOK: Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Heeft Chelsea Neymar nodig?

Meest recent

Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

4
4
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

10
10
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

29
29
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

71
71
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

19
19
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

49
49
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

49
49
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

85
85
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

56
56
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

442
442
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

92
92
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

284
284
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

84
84
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

147
147
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

111
111
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

117
117
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

133
133
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

432
432
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

111
111
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

89
89
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

84
84
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

144
144
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

586
586
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

290
290

Meer sportnieuws