TRANSFERUURTJE: 'Domper De Ketelaere, megatransfer Neymar'

179 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Domper De Ketelaere, megatransfer Neymar'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt er nog steeds sterk op dat Charles De Ketelaere zal vertrekken bij Club Brugge, al lijkt de Rode Duivel wel één mogelijke bestemming al te mogen schrappen. Hij werd de voorbije dagen gelinkt aan Leeds United, maar dat lijkt in eerst instantie zijn pijlen op een andere aanvaller te richten. Ze zouden zich namelijk al officieel bij PSV gemeld hebben voor Cody Gakpo. De kans lijkt klein dat ze hem én De Ketelaere zullen kunnen halen. Bovendien had de jonge aanvaller zelf ook weinig trek in een transfer naar Leeds, ondanks dat ze net als AC Milan 30 miljoen euro veil hadden.



Intussen krijgt Club wel weer nieuwe hoop op Casper Nielsen. De Deense middenvelder zou immers zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar het Jan Breydelstadion, ondanks dat hij ook concrete interesse uit het buitenland geniet. Alleen blijft de vraagprijs van Union een struikelblok voor de landskampioen. De Brusselaars blijven mikken op een transfersom van 6 miljoen euro en Club wil zover niet gaan. Ook Antwerp zou zich nu in het dossier mengen en geïnformeerd hebben.

Bij Anderlecht lijkt Sebastiano Esposito snel voorgesteld te worden en daarmee zou de mercato van Paars-Wit weleens al voorbij kunnen zijn. Dat zou echter niet naar de zin van Felice Mazzu zijn, want de trainer zou er nog op enkele posities versterking bij willen. Zo zou hij nog minstens drie extra spelers willen: een centrale verdediger, een verdedigende middenvelder en een beweeglijke aanvaller.



Intussen gaan wel nog namen rond van enkele potentiële aanwinsten. Zo zou Rafiu Ishaq een optie zijn voor Anderlecht. De jonge flankaanvaller speelt nog in Nigeria voor Rivers United, waar hij een zeer goed seizoen kende en ook al debuteerde in de nationale ploeg. Hij zou daardoor ook de aandacht getrokken hebben van Olimpija Ljubljana, FC Utrecht, Orlando Pirates, Raja Casablanca, Luzern, Al Ahly Benghazi, Giresunspor, Banik Ostrava en Santa Clara.

Antwerp zal deze zomer nog stevig uithalen op de transfermarkt. Dinsdag rondde het alvast twee nieuwe aanwinsten af, want Davino Verhulst streek neer als nieuwe reservekeeper en daarnaast werd ook Christopher Scott weggekaapt bij Bayern München. De Duitse jeugdinternational kreeg een contract voor vier seizoenen.



Bij AA Gent zijn ze nog op zoek naar een doelman na het vertrek van Sinan Bolat. De Buffalo's aasden op Ruud Boffin, die einde contract is bij Antalyaspor en dus gratis binnengehaald zou kunnen worden. Alleen heeft de 34-jarige voorlopig bedankt voor het aanbod, want het Gentse voorstel komt niet in de buurt van dat van zijn huidige club, die hem voor twee jaar wil laten bijtekenen. 

Standard wacht nog steeds op zijn eerste transfer van de zomer. Het wordt wel opnieuw gelinkt aan Ricardo Mangas, een linksachter die afgelopen seizoen door Boavista verhuurd werd aan Bordeaux. Het lijkt er echter op dat er eerst volk zal moeten vertrekken in Luik. Zo lijkt Selim Amallah vrijwel zeker andere oorden op te gaan zoeken. De middenvelder weigerde al een voorstel van Anderlecht, maar wordt ook nog gelinkt aan Club Brugge, Real Valladolid en Lille. Daarnaast zouden ook Gojko Cimirot en Konstantinos Laifis nog weg mogen. Die laatste bedankte wel al voor Ferencvaros. Voor de jonge Mitchy Ntelo lijkt Beerschot een uitweg te gaan bieden.

BUITENLAND



De kans lijkt alsmaar groter dat Neymar deze zomer nog een spraakmakende transfer zal maken. PSG zou aan de Braziliaanse steraanvaller laten weten hebben dat hij andere oorden mag opzoeken en intussen zou Chelsea al interesse tonen. Bij de Blues wil nieuwe eigenaar Todd Boehly zijn ambities duidelijk maken door een grote naam aan te trekken en eerder polste hij ook al naar Cristiano Ronaldo.

Intussen maakt Chelsea echter ook werk van andere aanvallers. Zo blijven ze mikken op Raheem Sterling en lijken ze nu ook de transfer van Raphinha te kapen. De smaakmaker van Leeds United werd het hof gemaakt door Arsenal en FC Barcelona, maar Chelsea zou nu dicht bij een akkoord ter waarde van 64 miljoen euro staan. 



Bij AS Monaco heeft Philippe Clement zijn eerste grote aanwinst van de zomer beet. De Monegasken hebben immers de komst van Takumi Minamino helemaal afgerond. De Japanse winger komt over van Liverpool, waar hij zich nooit helemaal kon doorzetten. Desondanks was Monaco nog bereid om 15 miljoen euro op tafel te leggen en hem een vierjarig contract voor te schotelen.

LEES OOK: Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

Heeft Chelsea Neymar nodig?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

26
26
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

237
237
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

81
81
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

118
118
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

180
180
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

103
103
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

162
162
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

56
56
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

326
326
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

113
113
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

678
678
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

73
73
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

275
275
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

298
298
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

598
598
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

479
479
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

824
824
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

250
250
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

174
174

Meer sportnieuws