TRANSFERUURTJE: 'Domper De Ketelaere, megatransfer Neymar'

door
TRANSFERUURTJE: 'Domper De Ketelaere, megatransfer Neymar'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt er nog steeds sterk op dat Charles De Ketelaere zal vertrekken bij Club Brugge, al lijkt de Rode Duivel wel één mogelijke bestemming al te mogen schrappen. Hij werd de voorbije dagen gelinkt aan Leeds United, maar dat lijkt in eerst instantie zijn pijlen op een andere aanvaller te richten. Ze zouden zich namelijk al officieel bij PSV gemeld hebben voor Cody Gakpo. De kans lijkt klein dat ze hem én De Ketelaere zullen kunnen halen. Bovendien had de jonge aanvaller zelf ook weinig trek in een transfer naar Leeds, ondanks dat ze net als AC Milan 30 miljoen euro veil hadden.



Intussen krijgt Club wel weer nieuwe hoop op Casper Nielsen. De Deense middenvelder zou immers zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar het Jan Breydelstadion, ondanks dat hij ook concrete interesse uit het buitenland geniet. Alleen blijft de vraagprijs van Union een struikelblok voor de landskampioen. De Brusselaars blijven mikken op een transfersom van 6 miljoen euro en Club wil zover niet gaan. Ook Antwerp zou zich nu in het dossier mengen en geïnformeerd hebben.

Bij Anderlecht lijkt Sebastiano Esposito snel voorgesteld te worden en daarmee zou de mercato van Paars-Wit weleens al voorbij kunnen zijn. Dat zou echter niet naar de zin van Felice Mazzu zijn, want de trainer zou er nog op enkele posities versterking bij willen. Zo zou hij nog minstens drie extra spelers willen: een centrale verdediger, een verdedigende middenvelder en een beweeglijke aanvaller.



Intussen gaan wel nog namen rond van enkele potentiële aanwinsten. Zo zou Rafiu Ishaq een optie zijn voor Anderlecht. De jonge flankaanvaller speelt nog in Nigeria voor Rivers United, waar hij een zeer goed seizoen kende en ook al debuteerde in de nationale ploeg. Hij zou daardoor ook de aandacht getrokken hebben van Olimpija Ljubljana, FC Utrecht, Orlando Pirates, Raja Casablanca, Luzern, Al Ahly Benghazi, Giresunspor, Banik Ostrava en Santa Clara.

Antwerp zal deze zomer nog stevig uithalen op de transfermarkt. Dinsdag rondde het alvast twee nieuwe aanwinsten af, want Davino Verhulst streek neer als nieuwe reservekeeper en daarnaast werd ook Christopher Scott weggekaapt bij Bayern München. De Duitse jeugdinternational kreeg een contract voor vier seizoenen.



Bij AA Gent zijn ze nog op zoek naar een doelman na het vertrek van Sinan Bolat. De Buffalo's aasden op Ruud Boffin, die einde contract is bij Antalyaspor en dus gratis binnengehaald zou kunnen worden. Alleen heeft de 34-jarige voorlopig bedankt voor het aanbod, want het Gentse voorstel komt niet in de buurt van dat van zijn huidige club, die hem voor twee jaar wil laten bijtekenen. 

Standard wacht nog steeds op zijn eerste transfer van de zomer. Het wordt wel opnieuw gelinkt aan Ricardo Mangas, een linksachter die afgelopen seizoen door Boavista verhuurd werd aan Bordeaux. Het lijkt er echter op dat er eerst volk zal moeten vertrekken in Luik. Zo lijkt Selim Amallah vrijwel zeker andere oorden op te gaan zoeken. De middenvelder weigerde al een voorstel van Anderlecht, maar wordt ook nog gelinkt aan Club Brugge, Real Valladolid en Lille. Daarnaast zouden ook Gojko Cimirot en Konstantinos Laifis nog weg mogen. Die laatste bedankte wel al voor Ferencvaros. Voor de jonge Mitchy Ntelo lijkt Beerschot een uitweg te gaan bieden.

BUITENLAND



De kans lijkt alsmaar groter dat Neymar deze zomer nog een spraakmakende transfer zal maken. PSG zou aan de Braziliaanse steraanvaller laten weten hebben dat hij andere oorden mag opzoeken en intussen zou Chelsea al interesse tonen. Bij de Blues wil nieuwe eigenaar Todd Boehly zijn ambities duidelijk maken door een grote naam aan te trekken en eerder polste hij ook al naar Cristiano Ronaldo.

Intussen maakt Chelsea echter ook werk van andere aanvallers. Zo blijven ze mikken op Raheem Sterling en lijken ze nu ook de transfer van Raphinha te kapen. De smaakmaker van Leeds United werd het hof gemaakt door Arsenal en FC Barcelona, maar Chelsea zou nu dicht bij een akkoord ter waarde van 64 miljoen euro staan. 



Bij AS Monaco heeft Philippe Clement zijn eerste grote aanwinst van de zomer beet. De Monegasken hebben immers de komst van Takumi Minamino helemaal afgerond. De Japanse winger komt over van Liverpool, waar hij zich nooit helemaal kon doorzetten. Desondanks was Monaco nog bereid om 15 miljoen euro op tafel te leggen en hem een vierjarig contract voor te schotelen.

LEES OOK: Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Heeft Chelsea Neymar nodig?

Meest recent

Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

43
43
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

122
122
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

176
176
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

236
236
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

270
270
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

118
118
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

114
114
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

93
93
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

123
123
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

73
73
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

229
229
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

29
29
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

510
510
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

64
64
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

107
107
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

190
190
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

329
329
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

95
95
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

104
104
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

295
295
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

530
530
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

174
174
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

126
126
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

590
590
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

149
149

Meer sportnieuws