TRANSFERUURTJE: 'Domper De Ketelaere, megatransfer Neymar'

door
TRANSFERUURTJE: 'Domper De Ketelaere, megatransfer Neymar'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt er nog steeds sterk op dat Charles De Ketelaere zal vertrekken bij Club Brugge, al lijkt de Rode Duivel wel één mogelijke bestemming al te mogen schrappen. Hij werd de voorbije dagen gelinkt aan Leeds United, maar dat lijkt in eerst instantie zijn pijlen op een andere aanvaller te richten. Ze zouden zich namelijk al officieel bij PSV gemeld hebben voor Cody Gakpo. De kans lijkt klein dat ze hem én De Ketelaere zullen kunnen halen. Bovendien had de jonge aanvaller zelf ook weinig trek in een transfer naar Leeds, ondanks dat ze net als AC Milan 30 miljoen euro veil hadden.



Intussen krijgt Club wel weer nieuwe hoop op Casper Nielsen. De Deense middenvelder zou immers zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar het Jan Breydelstadion, ondanks dat hij ook concrete interesse uit het buitenland geniet. Alleen blijft de vraagprijs van Union een struikelblok voor de landskampioen. De Brusselaars blijven mikken op een transfersom van 6 miljoen euro en Club wil zover niet gaan. Ook Antwerp zou zich nu in het dossier mengen en geïnformeerd hebben.

Bij Anderlecht lijkt Sebastiano Esposito snel voorgesteld te worden en daarmee zou de mercato van Paars-Wit weleens al voorbij kunnen zijn. Dat zou echter niet naar de zin van Felice Mazzu zijn, want de trainer zou er nog op enkele posities versterking bij willen. Zo zou hij nog minstens drie extra spelers willen: een centrale verdediger, een verdedigende middenvelder en een beweeglijke aanvaller.



Intussen gaan wel nog namen rond van enkele potentiële aanwinsten. Zo zou Rafiu Ishaq een optie zijn voor Anderlecht. De jonge flankaanvaller speelt nog in Nigeria voor Rivers United, waar hij een zeer goed seizoen kende en ook al debuteerde in de nationale ploeg. Hij zou daardoor ook de aandacht getrokken hebben van Olimpija Ljubljana, FC Utrecht, Orlando Pirates, Raja Casablanca, Luzern, Al Ahly Benghazi, Giresunspor, Banik Ostrava en Santa Clara.

Antwerp zal deze zomer nog stevig uithalen op de transfermarkt. Dinsdag rondde het alvast twee nieuwe aanwinsten af, want Davino Verhulst streek neer als nieuwe reservekeeper en daarnaast werd ook Christopher Scott weggekaapt bij Bayern München. De Duitse jeugdinternational kreeg een contract voor vier seizoenen.



Bij AA Gent zijn ze nog op zoek naar een doelman na het vertrek van Sinan Bolat. De Buffalo's aasden op Ruud Boffin, die einde contract is bij Antalyaspor en dus gratis binnengehaald zou kunnen worden. Alleen heeft de 34-jarige voorlopig bedankt voor het aanbod, want het Gentse voorstel komt niet in de buurt van dat van zijn huidige club, die hem voor twee jaar wil laten bijtekenen. 

Standard wacht nog steeds op zijn eerste transfer van de zomer. Het wordt wel opnieuw gelinkt aan Ricardo Mangas, een linksachter die afgelopen seizoen door Boavista verhuurd werd aan Bordeaux. Het lijkt er echter op dat er eerst volk zal moeten vertrekken in Luik. Zo lijkt Selim Amallah vrijwel zeker andere oorden op te gaan zoeken. De middenvelder weigerde al een voorstel van Anderlecht, maar wordt ook nog gelinkt aan Club Brugge, Real Valladolid en Lille. Daarnaast zouden ook Gojko Cimirot en Konstantinos Laifis nog weg mogen. Die laatste bedankte wel al voor Ferencvaros. Voor de jonge Mitchy Ntelo lijkt Beerschot een uitweg te gaan bieden.

BUITENLAND



De kans lijkt alsmaar groter dat Neymar deze zomer nog een spraakmakende transfer zal maken. PSG zou aan de Braziliaanse steraanvaller laten weten hebben dat hij andere oorden mag opzoeken en intussen zou Chelsea al interesse tonen. Bij de Blues wil nieuwe eigenaar Todd Boehly zijn ambities duidelijk maken door een grote naam aan te trekken en eerder polste hij ook al naar Cristiano Ronaldo.

Intussen maakt Chelsea echter ook werk van andere aanvallers. Zo blijven ze mikken op Raheem Sterling en lijken ze nu ook de transfer van Raphinha te kapen. De smaakmaker van Leeds United werd het hof gemaakt door Arsenal en FC Barcelona, maar Chelsea zou nu dicht bij een akkoord ter waarde van 64 miljoen euro staan. 



Bij AS Monaco heeft Philippe Clement zijn eerste grote aanwinst van de zomer beet. De Monegasken hebben immers de komst van Takumi Minamino helemaal afgerond. De Japanse winger komt over van Liverpool, waar hij zich nooit helemaal kon doorzetten. Desondanks was Monaco nog bereid om 15 miljoen euro op tafel te leggen en hem een vierjarig contract voor te schotelen.

LEES OOK: 'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Heeft Chelsea Neymar nodig?

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

130
130
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

67
67
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

446
446
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

61
61
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

313
313
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

364
364
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

170
170
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

48
48
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

406
406
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

172
172
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

94
94
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

294
294
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

165
165
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

387
387
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

229
229
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

451
451
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

397
397
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

50
50
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

299
299
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

119
119
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

457
457
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

107
107
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

248
248
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

259
259

Meer sportnieuws