Anderlecht ruikt deal met Afrika Cup-sensatie

361 stemmen
Anderlecht ruikt deal met Afrika Cup-sensatie

Met de nakende komst van Sebastiano Esposito heeft RSC Anderlecht zijn huiswerk zo goed als af. In het Lotto Park is elke positie dubbel bezet en enkel indien er nog spelers vertrekken, kunnen er nog nieuwe aanwinsten gehaald worden. En die kans is heel reëel, want de kans bestaat bijvoorbeeld dat Francis Amuzu bezig is aan zijn laatste maanden bij Sporting. Als vervanger denkt Peter Verbeke aan Ablie Jallow, die vorig seizoen de grote revelatie was bij laagvlieger RFC Seraing.


FLANKPOSITIES

Felice Mazzu zal bij RSC Anderlecht niet dezelfde fout maken zoals bij KRC Genk. Toen verloochende de Italo-Belg zijn eigen stijl en visie, maar in het Lotto Park zal dat geen waar zijn. Mazzu stelt in de voorbereiding bij Sporting namelijk zijn beproefde 3-5-2 systeem voorop, al zullen zijn tactische nuances ongetwijfeld wat aanvallender liggen dan bij Union SG vorig seizoen. In zijn systeem zullen de posities van linker- en rechter wingback van cruciaal belang zijn.



Vorig seizoen bemanden Francis Amuzu, Yari Verschaeren en Lior Refaelov de aanvallende flankposities, maar hun prestaties waren eerder wisselvallig. Amuzu herpakte zich wel stevig in de Champions’ Play-offs, maar Verschaeren en Refaelov zijn natuurlijk spelers die het best gedijen in hun natuurlijke habitat in het centrum, eerder dan op flanken. Daarom werd Ishaq Abdulrazak (IFK Norrköping) alvast aangetrokken en staat Ablie Jallow (FC Metz) voorlopig op de paars-witte shortlist.

WEINIG CROSSES

Zowel Ishaq Abdulrazak als Ablie Jallow zijn aanvallende flankspelers, een positie die volgend seizoen dus erg belangrijk wordt bij Anderlecht. En zeker al indien Francis Amuzu nog zou vertrekken. In het 3-5-2 systeem van Felice Mazzu zullen de aanvallend ingestelde wingbacks voor voorzetten moeten zorgen, maar dat is niet meteen de forte van Jallow. Onder alle flankspelers vorig seizoen in de Jupiler Pro League, telde hij gemiddeld het minste aantal verstuurde voorzetten per wedstrijd.



Francis Amuzu, Yari Verschaeren en Lior Refaelov leverden ook niet veel voorzetten af, maar zij deden dat toch nog meer dan Ablie Jallow, die op dat vlak vorig seizoen de minst presterende flankspeler was van de Jupiler Pro League. Ook qua zuiverheid van de voorzetten haalde hij een bedenkelijk laag niveau. Al heeft dat grotendeels ook te maken met de tactiek die RFC Seraing vorig seizoen hanteerde, de Luikenaars verstuurden toen namelijk het minst aantal voorzetten van de competitie.

REVELATIE IN JPL EN IN DE AFRIKA CUP

Ablie Jallow maakte wel indruk op verschillende andere vlakken. Hij kan kwiek dribbelen, hij bezit een grote mate van explosiviteit en hij pakt vaak uit met verschroeiende versnellingen met de bal aan de voet. Ook over de landsgrenzen heen maakte Jallow naam voor zichzelf. In de Afrika Cup maakte hij namelijk grote sier met Gambia. Het land nam voor het eerst deel aan het Afrikaanse landentoernooi en het bereikte al meteen de kwartfinale. Met Jallow als één van de uitblinkers.

Théo Pierrot, ex-ploegmaat van Ablie Jallow bij RFC Seraing, volgde hem op de voet tijdens de Afrika Cup. “Hij was ultra-efficiënt”, blikte de huidige speler van Lommel SK terug in SudPresse. “We kennen zijn kwaliteiten, maar ik denk niet dat iemand had verwacht dat hij op zo'n niveau zou spelen.” Die razendsnelle evolutie van Jallow was best wel indrukwekkend, want twee jaar geleden arriveerde hij bij Seraing als één van de zovele onbekende huurspelers van FC Metz.



Marc Grosjean, assistent-trainer bij Seraing tussen januari 2020 en januari 2022, was erbij toen Ablie Jallow arriveerde in het Stade du Pairay. Grosjean kende de verkregen spelers van Metz niet, want door de stopzetting van de competitie had de club de kans niet om hen te scouten en te bekijken. Seraing aanvaardde de huurspelers van Metz dus op goed vertrouwen. Grosjean was echter meteen wild van Georges Mikautadze maar ook van ... “En dan Ablie Jallow , een Gambiaanse international… oef!”, zei hij in Sport/Voetbalmagazine.

PRO EN CONTRA

Ablie Jallow is nog geen afgewerkt product, maar met zijn 23 lentes heeft hij nog een ruime progressiemarge voor de boeg. Zijn positiespel zonder de bal is alvast uitstekend, hij maakt zich vaak aanspeelbaar voor zijn ploegmaats, net zoals zijn eerste balcontrole. Daardoor kan Jallow het spel versnellen en rap verticaal spelen, met een pass of met een acceleratie, net zoals dat Felice Mazzu het graag heeft. Ook zijn balvastheid is van een hoog niveau. Anderzijds heeft Ablie Jallow wel nog wat werkpunten die hij moet bijschaven zoals vooranmelijk het versturen van voorzetten en de efficiëntie ervan. Al is dat laatste wel net één van de belangrijkste kwaliteiten die een flankspeler moet bezitten in het 3-5-2 systeem van Mazzu …

LEES OOK: Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Is Jallow een gokje waard voor Anderlecht?

Meest recent

Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

14
14
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

80
80
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

236
236
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

43
43
WK-selectie Duivels: Garcia laat ideale 'doublure Doku' vallen

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

434
434
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

244
244
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

188
188
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

156
156
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

52
52
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

346
346
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

19
19
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

165
165
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

80
80
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

937
937
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

752
752
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

261
261
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

39
39
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

406
406
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

394
394
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

546
546
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

390
390
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

442
442
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

56
56
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

188
188
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

592
592

Meer sportnieuws