Anderlecht ruikt deal met Afrika Cup-sensatie

361 stemmen
Anderlecht ruikt deal met Afrika Cup-sensatie

Met de nakende komst van Sebastiano Esposito heeft RSC Anderlecht zijn huiswerk zo goed als af. In het Lotto Park is elke positie dubbel bezet en enkel indien er nog spelers vertrekken, kunnen er nog nieuwe aanwinsten gehaald worden. En die kans is heel reëel, want de kans bestaat bijvoorbeeld dat Francis Amuzu bezig is aan zijn laatste maanden bij Sporting. Als vervanger denkt Peter Verbeke aan Ablie Jallow, die vorig seizoen de grote revelatie was bij laagvlieger RFC Seraing.


FLANKPOSITIES

Felice Mazzu zal bij RSC Anderlecht niet dezelfde fout maken zoals bij KRC Genk. Toen verloochende de Italo-Belg zijn eigen stijl en visie, maar in het Lotto Park zal dat geen waar zijn. Mazzu stelt in de voorbereiding bij Sporting namelijk zijn beproefde 3-5-2 systeem voorop, al zullen zijn tactische nuances ongetwijfeld wat aanvallender liggen dan bij Union SG vorig seizoen. In zijn systeem zullen de posities van linker- en rechter wingback van cruciaal belang zijn.



Vorig seizoen bemanden Francis Amuzu, Yari Verschaeren en Lior Refaelov de aanvallende flankposities, maar hun prestaties waren eerder wisselvallig. Amuzu herpakte zich wel stevig in de Champions’ Play-offs, maar Verschaeren en Refaelov zijn natuurlijk spelers die het best gedijen in hun natuurlijke habitat in het centrum, eerder dan op flanken. Daarom werd Ishaq Abdulrazak (IFK Norrköping) alvast aangetrokken en staat Ablie Jallow (FC Metz) voorlopig op de paars-witte shortlist.

WEINIG CROSSES

Zowel Ishaq Abdulrazak als Ablie Jallow zijn aanvallende flankspelers, een positie die volgend seizoen dus erg belangrijk wordt bij Anderlecht. En zeker al indien Francis Amuzu nog zou vertrekken. In het 3-5-2 systeem van Felice Mazzu zullen de aanvallend ingestelde wingbacks voor voorzetten moeten zorgen, maar dat is niet meteen de forte van Jallow. Onder alle flankspelers vorig seizoen in de Jupiler Pro League, telde hij gemiddeld het minste aantal verstuurde voorzetten per wedstrijd.



Francis Amuzu, Yari Verschaeren en Lior Refaelov leverden ook niet veel voorzetten af, maar zij deden dat toch nog meer dan Ablie Jallow, die op dat vlak vorig seizoen de minst presterende flankspeler was van de Jupiler Pro League. Ook qua zuiverheid van de voorzetten haalde hij een bedenkelijk laag niveau. Al heeft dat grotendeels ook te maken met de tactiek die RFC Seraing vorig seizoen hanteerde, de Luikenaars verstuurden toen namelijk het minst aantal voorzetten van de competitie.

REVELATIE IN JPL EN IN DE AFRIKA CUP

Ablie Jallow maakte wel indruk op verschillende andere vlakken. Hij kan kwiek dribbelen, hij bezit een grote mate van explosiviteit en hij pakt vaak uit met verschroeiende versnellingen met de bal aan de voet. Ook over de landsgrenzen heen maakte Jallow naam voor zichzelf. In de Afrika Cup maakte hij namelijk grote sier met Gambia. Het land nam voor het eerst deel aan het Afrikaanse landentoernooi en het bereikte al meteen de kwartfinale. Met Jallow als één van de uitblinkers.

Théo Pierrot, ex-ploegmaat van Ablie Jallow bij RFC Seraing, volgde hem op de voet tijdens de Afrika Cup. “Hij was ultra-efficiënt”, blikte de huidige speler van Lommel SK terug in SudPresse. “We kennen zijn kwaliteiten, maar ik denk niet dat iemand had verwacht dat hij op zo'n niveau zou spelen.” Die razendsnelle evolutie van Jallow was best wel indrukwekkend, want twee jaar geleden arriveerde hij bij Seraing als één van de zovele onbekende huurspelers van FC Metz.



Marc Grosjean, assistent-trainer bij Seraing tussen januari 2020 en januari 2022, was erbij toen Ablie Jallow arriveerde in het Stade du Pairay. Grosjean kende de verkregen spelers van Metz niet, want door de stopzetting van de competitie had de club de kans niet om hen te scouten en te bekijken. Seraing aanvaardde de huurspelers van Metz dus op goed vertrouwen. Grosjean was echter meteen wild van Georges Mikautadze maar ook van ... “En dan Ablie Jallow , een Gambiaanse international… oef!”, zei hij in Sport/Voetbalmagazine.

PRO EN CONTRA

Ablie Jallow is nog geen afgewerkt product, maar met zijn 23 lentes heeft hij nog een ruime progressiemarge voor de boeg. Zijn positiespel zonder de bal is alvast uitstekend, hij maakt zich vaak aanspeelbaar voor zijn ploegmaats, net zoals zijn eerste balcontrole. Daardoor kan Jallow het spel versnellen en rap verticaal spelen, met een pass of met een acceleratie, net zoals dat Felice Mazzu het graag heeft. Ook zijn balvastheid is van een hoog niveau. Anderzijds heeft Ablie Jallow wel nog wat werkpunten die hij moet bijschaven zoals vooranmelijk het versturen van voorzetten en de efficiëntie ervan. Al is dat laatste wel net één van de belangrijkste kwaliteiten die een flankspeler moet bezitten in het 3-5-2 systeem van Mazzu …

LEES OOK: 'Anderlecht stoomt door: miljoenenbod op flankaanvaller'

Is Jallow een gokje waard voor Anderlecht?

Meest recent

'KV Mechelen wil shoppen bij JPL-degradant'

Bij KV Mechelen moeten ze deze zomer vrezen voor het vertrek van meerdere smaakmakers na een sterk ...

0
0
Mechele krijgt heuglijk nieuws vlak na WK-uitschakeling

De Rode Duivels verteren zaterdag nog steeds de ontgoocheling van vrijdagavond, want de late ...

38
38
Stadion is niet genoeg: Verhaeghe plant nóg grotere stunt

Club Brugge heeft eindelijk zijn nieuwe stadion beet, maar voor Bart Verhaeghe is dat geen eindpunt. ...

909
909
WK-rapport België: één buis, vier grote uitblinkers

Het WK van de Rode Duivels is voorbij. De Belgen mogen terugblikken op een meer dan geslaagde ...

536
536
'Publiekslieveling Club twijfelt: vertrekken of bijtekenen'

Gaat Club Brugge na de contractverlenging van Hugo Vetlesen nog een speler langer aan zich binden? ...

206
206
Afscheid van Rode Duivel: "Mijn laatste WK-match"

Het mooie WK-avontuur van de Rode Duivels is voorbij. Ze lieten een land weer dromen van een stunt ...

172
172
Blunderde Garcia met Courtois? Ex-doelman verklaart

De Rode Duivels verloren na een goede prestatie met 2-1 van Spanje. De Belgen leken op weg naar ...

65
65
Lof voor Garcia: "Zijn tactische plan was perfect"

Rudi Garcia heeft België eindelijk weer eens een goed toernooi laten beleven. Na twee enorme ...

64
64
Garcia houden of niet? Vanhaezebrouck velt oordeel

Rudi Garcia leverde tot op heden voortreffelijk werk. Bij een nationale ploeg telt het om resultaten ...

281
281
AA Gent wint vlot, Union SG ook met overwinning

Op deze mooie zomerdag stonden er heel wat oefenduels op het programma. Zo kwamen AA Gent, SK ...

111
111
'Club Brugge vindt akkoord: wéér toptalent vroegtijdig weg'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

330
330
'Van der Brempt versiert weer mooie transfer'

Ignace Van der Brempt mag Como verlaten. De voormalige speler van Club Brugge lokt wel de nodige ...

51
51
Burnley-voorzitter verklaart keuze voor Hayen

Nicky Hayen heeft KRC Genk verlaten en tekende bij Burnley. De Belgische coach werd voorgesteld bij ...

105
105
Joos verdedigt Rode Duivels: "Ik vind het heel raar"

België deed het echt wel goed tegen Spanje. Tot de 88ste minuut leken verlengingen in aantocht. ...

153
153
Castagne geeft het pijnpunt van België tegen Spanje prijs

Timothy Castagne speelde een goede partij tegen Spanje. De flankverdediger deed het uitstekend dit ...

71
71
Stijnen dropt bommetje: "Hij wordt bondscoach van België"

Rudi Garcia gaat de Rode Duivels wellicht verlaten. Er speelt al een tijdje vanalles achter de ...

573
573
KRC Genk na vertrek Hayen meteen onderuit in oefenpot

KRC Genk werkte vandaag zijn eerste oefenmatch af sinds het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De ...

181
181
'Ajax plant énorme transferbom en gaat voor Lukaku'

Waar speelt Romelu Lukaku komend seizoen? Op die vraag komt niet snel een antwoord. Het WK is nog ...

290
290
Club Brugge gaat onderuit in en tegen Feyenoord

Club Brugge speelde deze middag een stevige oefenpartij in de Kuip. Daar troffen ze Feyenoord, dat ...

246
246
Bruno met zorgen bij Anderlecht: NEC legt pijnpunten bloot

RSC Anderlecht speelde deze ochtend een oefenpot tegen NEC, vorig jaar de nummer twee van Nederland. ...

431
431
'Anderlecht stoomt door: miljoenenbod op flankaanvaller'

Sportief directeur Antoine Sibierski lijkt een versnelling hoger te hebben geschakeld op de mercato. ...

489
489
'Club Brugge drukt door: nieuwe topdoelman in aantocht'

Club Brugge heeft met middenvelder Cheveyo Tsawa zijn eerste zomeraanwinst in huis gehaald. Daar ...

643
643
Victorie voor Vitor: Anderlecht zet scheve situatie recht

Anderhalve week voor de eerste Europese opdracht van het nieuwe seizoen, heeft RSC Anderlecht een ...

366
366
Transferdrukte in Luik: Standard casht én strikt versterking

Standard heeft een gouden zaak gedaan op de zomerse transferperiode. Zo werd Rafiki Saïd voor ...

127
127
Duidelijk handspel? Waarom België géén penalty kreeg

Europees kampioen Spanje bleek dan toch een maatje te groot voor de Rode Duivels. In de kwartfinales ...

581
581

Meer sportnieuws