Anderlecht ruikt deal met Afrika Cup-sensatie

361 stemmen
Anderlecht ruikt deal met Afrika Cup-sensatie

Met de nakende komst van Sebastiano Esposito heeft RSC Anderlecht zijn huiswerk zo goed als af. In het Lotto Park is elke positie dubbel bezet en enkel indien er nog spelers vertrekken, kunnen er nog nieuwe aanwinsten gehaald worden. En die kans is heel reëel, want de kans bestaat bijvoorbeeld dat Francis Amuzu bezig is aan zijn laatste maanden bij Sporting. Als vervanger denkt Peter Verbeke aan Ablie Jallow, die vorig seizoen de grote revelatie was bij laagvlieger RFC Seraing.


FLANKPOSITIES

Felice Mazzu zal bij RSC Anderlecht niet dezelfde fout maken zoals bij KRC Genk. Toen verloochende de Italo-Belg zijn eigen stijl en visie, maar in het Lotto Park zal dat geen waar zijn. Mazzu stelt in de voorbereiding bij Sporting namelijk zijn beproefde 3-5-2 systeem voorop, al zullen zijn tactische nuances ongetwijfeld wat aanvallender liggen dan bij Union SG vorig seizoen. In zijn systeem zullen de posities van linker- en rechter wingback van cruciaal belang zijn.



Vorig seizoen bemanden Francis Amuzu, Yari Verschaeren en Lior Refaelov de aanvallende flankposities, maar hun prestaties waren eerder wisselvallig. Amuzu herpakte zich wel stevig in de Champions’ Play-offs, maar Verschaeren en Refaelov zijn natuurlijk spelers die het best gedijen in hun natuurlijke habitat in het centrum, eerder dan op flanken. Daarom werd Ishaq Abdulrazak (IFK Norrköping) alvast aangetrokken en staat Ablie Jallow (FC Metz) voorlopig op de paars-witte shortlist.

WEINIG CROSSES

Zowel Ishaq Abdulrazak als Ablie Jallow zijn aanvallende flankspelers, een positie die volgend seizoen dus erg belangrijk wordt bij Anderlecht. En zeker al indien Francis Amuzu nog zou vertrekken. In het 3-5-2 systeem van Felice Mazzu zullen de aanvallend ingestelde wingbacks voor voorzetten moeten zorgen, maar dat is niet meteen de forte van Jallow. Onder alle flankspelers vorig seizoen in de Jupiler Pro League, telde hij gemiddeld het minste aantal verstuurde voorzetten per wedstrijd.



Francis Amuzu, Yari Verschaeren en Lior Refaelov leverden ook niet veel voorzetten af, maar zij deden dat toch nog meer dan Ablie Jallow, die op dat vlak vorig seizoen de minst presterende flankspeler was van de Jupiler Pro League. Ook qua zuiverheid van de voorzetten haalde hij een bedenkelijk laag niveau. Al heeft dat grotendeels ook te maken met de tactiek die RFC Seraing vorig seizoen hanteerde, de Luikenaars verstuurden toen namelijk het minst aantal voorzetten van de competitie.

REVELATIE IN JPL EN IN DE AFRIKA CUP

Ablie Jallow maakte wel indruk op verschillende andere vlakken. Hij kan kwiek dribbelen, hij bezit een grote mate van explosiviteit en hij pakt vaak uit met verschroeiende versnellingen met de bal aan de voet. Ook over de landsgrenzen heen maakte Jallow naam voor zichzelf. In de Afrika Cup maakte hij namelijk grote sier met Gambia. Het land nam voor het eerst deel aan het Afrikaanse landentoernooi en het bereikte al meteen de kwartfinale. Met Jallow als één van de uitblinkers.

Théo Pierrot, ex-ploegmaat van Ablie Jallow bij RFC Seraing, volgde hem op de voet tijdens de Afrika Cup. “Hij was ultra-efficiënt”, blikte de huidige speler van Lommel SK terug in SudPresse. “We kennen zijn kwaliteiten, maar ik denk niet dat iemand had verwacht dat hij op zo'n niveau zou spelen.” Die razendsnelle evolutie van Jallow was best wel indrukwekkend, want twee jaar geleden arriveerde hij bij Seraing als één van de zovele onbekende huurspelers van FC Metz.



Marc Grosjean, assistent-trainer bij Seraing tussen januari 2020 en januari 2022, was erbij toen Ablie Jallow arriveerde in het Stade du Pairay. Grosjean kende de verkregen spelers van Metz niet, want door de stopzetting van de competitie had de club de kans niet om hen te scouten en te bekijken. Seraing aanvaardde de huurspelers van Metz dus op goed vertrouwen. Grosjean was echter meteen wild van Georges Mikautadze maar ook van ... “En dan Ablie Jallow , een Gambiaanse international… oef!”, zei hij in Sport/Voetbalmagazine.

PRO EN CONTRA

Ablie Jallow is nog geen afgewerkt product, maar met zijn 23 lentes heeft hij nog een ruime progressiemarge voor de boeg. Zijn positiespel zonder de bal is alvast uitstekend, hij maakt zich vaak aanspeelbaar voor zijn ploegmaats, net zoals zijn eerste balcontrole. Daardoor kan Jallow het spel versnellen en rap verticaal spelen, met een pass of met een acceleratie, net zoals dat Felice Mazzu het graag heeft. Ook zijn balvastheid is van een hoog niveau. Anderzijds heeft Ablie Jallow wel nog wat werkpunten die hij moet bijschaven zoals vooranmelijk het versturen van voorzetten en de efficiëntie ervan. Al is dat laatste wel net één van de belangrijkste kwaliteiten die een flankspeler moet bezitten in het 3-5-2 systeem van Mazzu …

LEES OOK: Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

Is Jallow een gokje waard voor Anderlecht?

Meest recent

Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

132
132
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

184
184
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

62
62
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

12
12
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

252
252
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

268
268
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

141
141
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

152
152
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

36
36
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

248
248
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

199
199
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

584
584
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

93
93
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

89
89
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

735
735
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

165
165
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

71
71
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

141
141
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

352
352
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

602
602
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

331
331
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

722
722
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

268
268
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

43
43
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

359
359

Meer sportnieuws