Anderlecht ruikt deal met Afrika Cup-sensatie

361
Anderlecht ruikt deal met Afrika Cup-sensatie

Met de nakende komst van Sebastiano Esposito heeft RSC Anderlecht zijn huiswerk zo goed als af. In het Lotto Park is elke positie dubbel bezet en enkel indien er nog spelers vertrekken, kunnen er nog nieuwe aanwinsten gehaald worden. En die kans is heel reëel, want de kans bestaat bijvoorbeeld dat Francis Amuzu bezig is aan zijn laatste maanden bij Sporting. Als vervanger denkt Peter Verbeke aan Ablie Jallow, die vorig seizoen de grote revelatie was bij laagvlieger RFC Seraing.


FLANKPOSITIES

Felice Mazzu zal bij RSC Anderlecht niet dezelfde fout maken zoals bij KRC Genk. Toen verloochende de Italo-Belg zijn eigen stijl en visie, maar in het Lotto Park zal dat geen waar zijn. Mazzu stelt in de voorbereiding bij Sporting namelijk zijn beproefde 3-5-2 systeem voorop, al zullen zijn tactische nuances ongetwijfeld wat aanvallender liggen dan bij Union SG vorig seizoen. In zijn systeem zullen de posities van linker- en rechter wingback van cruciaal belang zijn.



Vorig seizoen bemanden Francis Amuzu, Yari Verschaeren en Lior Refaelov de aanvallende flankposities, maar hun prestaties waren eerder wisselvallig. Amuzu herpakte zich wel stevig in de Champions’ Play-offs, maar Verschaeren en Refaelov zijn natuurlijk spelers die het best gedijen in hun natuurlijke habitat in het centrum, eerder dan op flanken. Daarom werd Ishaq Abdulrazak (IFK Norrköping) alvast aangetrokken en staat Ablie Jallow (FC Metz) voorlopig op de paars-witte shortlist.

WEINIG CROSSES

Zowel Ishaq Abdulrazak als Ablie Jallow zijn aanvallende flankspelers, een positie die volgend seizoen dus erg belangrijk wordt bij Anderlecht. En zeker al indien Francis Amuzu nog zou vertrekken. In het 3-5-2 systeem van Felice Mazzu zullen de aanvallend ingestelde wingbacks voor voorzetten moeten zorgen, maar dat is niet meteen de forte van Jallow. Onder alle flankspelers vorig seizoen in de Jupiler Pro League, telde hij gemiddeld het minste aantal verstuurde voorzetten per wedstrijd.



Francis Amuzu, Yari Verschaeren en Lior Refaelov leverden ook niet veel voorzetten af, maar zij deden dat toch nog meer dan Ablie Jallow, die op dat vlak vorig seizoen de minst presterende flankspeler was van de Jupiler Pro League. Ook qua zuiverheid van de voorzetten haalde hij een bedenkelijk laag niveau. Al heeft dat grotendeels ook te maken met de tactiek die RFC Seraing vorig seizoen hanteerde, de Luikenaars verstuurden toen namelijk het minst aantal voorzetten van de competitie.

REVELATIE IN JPL EN IN DE AFRIKA CUP

Ablie Jallow maakte wel indruk op verschillende andere vlakken. Hij kan kwiek dribbelen, hij bezit een grote mate van explosiviteit en hij pakt vaak uit met verschroeiende versnellingen met de bal aan de voet. Ook over de landsgrenzen heen maakte Jallow naam voor zichzelf. In de Afrika Cup maakte hij namelijk grote sier met Gambia. Het land nam voor het eerst deel aan het Afrikaanse landentoernooi en het bereikte al meteen de kwartfinale. Met Jallow als één van de uitblinkers.

Théo Pierrot, ex-ploegmaat van Ablie Jallow bij RFC Seraing, volgde hem op de voet tijdens de Afrika Cup. “Hij was ultra-efficiënt”, blikte de huidige speler van Lommel SK terug in SudPresse. “We kennen zijn kwaliteiten, maar ik denk niet dat iemand had verwacht dat hij op zo'n niveau zou spelen.” Die razendsnelle evolutie van Jallow was best wel indrukwekkend, want twee jaar geleden arriveerde hij bij Seraing als één van de zovele onbekende huurspelers van FC Metz.



Marc Grosjean, assistent-trainer bij Seraing tussen januari 2020 en januari 2022, was erbij toen Ablie Jallow arriveerde in het Stade du Pairay. Grosjean kende de verkregen spelers van Metz niet, want door de stopzetting van de competitie had de club de kans niet om hen te scouten en te bekijken. Seraing aanvaardde de huurspelers van Metz dus op goed vertrouwen. Grosjean was echter meteen wild van Georges Mikautadze maar ook van ... “En dan Ablie Jallow , een Gambiaanse international… oef!”, zei hij in Sport/Voetbalmagazine.

PRO EN CONTRA

Ablie Jallow is nog geen afgewerkt product, maar met zijn 23 lentes heeft hij nog een ruime progressiemarge voor de boeg. Zijn positiespel zonder de bal is alvast uitstekend, hij maakt zich vaak aanspeelbaar voor zijn ploegmaats, net zoals zijn eerste balcontrole. Daardoor kan Jallow het spel versnellen en rap verticaal spelen, met een pass of met een acceleratie, net zoals dat Felice Mazzu het graag heeft. Ook zijn balvastheid is van een hoog niveau. Anderzijds heeft Ablie Jallow wel nog wat werkpunten die hij moet bijschaven zoals vooranmelijk het versturen van voorzetten en de efficiëntie ervan. Al is dat laatste wel net één van de belangrijkste kwaliteiten die een flankspeler moet bezitten in het 3-5-2 systeem van Mazzu …

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

Is Jallow een gokje waard voor Anderlecht?

Meest recent

STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

1
1
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

9
9
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

7
7
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

73
73
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

34
34
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

11
11
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

49
49
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

87
87
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

220
220
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

24
24
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

156
156
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

82
82
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

296
296
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

179
179
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

34
34
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

130
130
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

301
301
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

46
46
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

240
240
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

105
105
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

411
411
Code oranje: Anderlecht wéét wat het moet doen

RSC Anderlecht verloor met 2-1 bij Beerschot en ligt uit de Beker van België. De eerste blamage ...

184
184
'La Liga davert: spetterende comeback Sergio Ramos'

Sergio Ramos is inmiddels alweer 40 jaar oud en zit ondertussen al maandenlang zonder club. Maar de ...

124
124
Alarm bij Anderlecht: Albert trekt vernietigende conclusie

Na een geslaagde zomer heerste heel wat positivisme rond het vernieuwde RSC Anderlecht. Enkele weken ...

351
351

Meer sportnieuws