Anderlecht ruikt deal met Afrika Cup-sensatie

door
Anderlecht ruikt deal met Afrika Cup-sensatie

Met de nakende komst van Sebastiano Esposito heeft RSC Anderlecht zijn huiswerk zo goed als af. In het Lotto Park is elke positie dubbel bezet en enkel indien er nog spelers vertrekken, kunnen er nog nieuwe aanwinsten gehaald worden. En die kans is heel reëel, want de kans bestaat bijvoorbeeld dat Francis Amuzu bezig is aan zijn laatste maanden bij Sporting. Als vervanger denkt Peter Verbeke aan Ablie Jallow, die vorig seizoen de grote revelatie was bij laagvlieger RFC Seraing.


FLANKPOSITIES

Felice Mazzu zal bij RSC Anderlecht niet dezelfde fout maken zoals bij KRC Genk. Toen verloochende de Italo-Belg zijn eigen stijl en visie, maar in het Lotto Park zal dat geen waar zijn. Mazzu stelt in de voorbereiding bij Sporting namelijk zijn beproefde 3-5-2 systeem voorop, al zullen zijn tactische nuances ongetwijfeld wat aanvallender liggen dan bij Union SG vorig seizoen. In zijn systeem zullen de posities van linker- en rechter wingback van cruciaal belang zijn.



Vorig seizoen bemanden Francis Amuzu, Yari Verschaeren en Lior Refaelov de aanvallende flankposities, maar hun prestaties waren eerder wisselvallig. Amuzu herpakte zich wel stevig in de Champions’ Play-offs, maar Verschaeren en Refaelov zijn natuurlijk spelers die het best gedijen in hun natuurlijke habitat in het centrum, eerder dan op flanken. Daarom werd Ishaq Abdulrazak (IFK Norrköping) alvast aangetrokken en staat Ablie Jallow (FC Metz) voorlopig op de paars-witte shortlist.

WEINIG CROSSES

Zowel Ishaq Abdulrazak als Ablie Jallow zijn aanvallende flankspelers, een positie die volgend seizoen dus erg belangrijk wordt bij Anderlecht. En zeker al indien Francis Amuzu nog zou vertrekken. In het 3-5-2 systeem van Felice Mazzu zullen de aanvallend ingestelde wingbacks voor voorzetten moeten zorgen, maar dat is niet meteen de forte van Jallow. Onder alle flankspelers vorig seizoen in de Jupiler Pro League, telde hij gemiddeld het minste aantal verstuurde voorzetten per wedstrijd.



Francis Amuzu, Yari Verschaeren en Lior Refaelov leverden ook niet veel voorzetten af, maar zij deden dat toch nog meer dan Ablie Jallow, die op dat vlak vorig seizoen de minst presterende flankspeler was van de Jupiler Pro League. Ook qua zuiverheid van de voorzetten haalde hij een bedenkelijk laag niveau. Al heeft dat grotendeels ook te maken met de tactiek die RFC Seraing vorig seizoen hanteerde, de Luikenaars verstuurden toen namelijk het minst aantal voorzetten van de competitie.

REVELATIE IN JPL EN IN DE AFRIKA CUP

Ablie Jallow maakte wel indruk op verschillende andere vlakken. Hij kan kwiek dribbelen, hij bezit een grote mate van explosiviteit en hij pakt vaak uit met verschroeiende versnellingen met de bal aan de voet. Ook over de landsgrenzen heen maakte Jallow naam voor zichzelf. In de Afrika Cup maakte hij namelijk grote sier met Gambia. Het land nam voor het eerst deel aan het Afrikaanse landentoernooi en het bereikte al meteen de kwartfinale. Met Jallow als één van de uitblinkers.

Théo Pierrot, ex-ploegmaat van Ablie Jallow bij RFC Seraing, volgde hem op de voet tijdens de Afrika Cup. “Hij was ultra-efficiënt”, blikte de huidige speler van Lommel SK terug in SudPresse. “We kennen zijn kwaliteiten, maar ik denk niet dat iemand had verwacht dat hij op zo'n niveau zou spelen.” Die razendsnelle evolutie van Jallow was best wel indrukwekkend, want twee jaar geleden arriveerde hij bij Seraing als één van de zovele onbekende huurspelers van FC Metz.



Marc Grosjean, assistent-trainer bij Seraing tussen januari 2020 en januari 2022, was erbij toen Ablie Jallow arriveerde in het Stade du Pairay. Grosjean kende de verkregen spelers van Metz niet, want door de stopzetting van de competitie had de club de kans niet om hen te scouten en te bekijken. Seraing aanvaardde de huurspelers van Metz dus op goed vertrouwen. Grosjean was echter meteen wild van Georges Mikautadze maar ook van ... “En dan Ablie Jallow , een Gambiaanse international… oef!”, zei hij in Sport/Voetbalmagazine.

PRO EN CONTRA

Ablie Jallow is nog geen afgewerkt product, maar met zijn 23 lentes heeft hij nog een ruime progressiemarge voor de boeg. Zijn positiespel zonder de bal is alvast uitstekend, hij maakt zich vaak aanspeelbaar voor zijn ploegmaats, net zoals zijn eerste balcontrole. Daardoor kan Jallow het spel versnellen en rap verticaal spelen, met een pass of met een acceleratie, net zoals dat Felice Mazzu het graag heeft. Ook zijn balvastheid is van een hoog niveau. Anderzijds heeft Ablie Jallow wel nog wat werkpunten die hij moet bijschaven zoals vooranmelijk het versturen van voorzetten en de efficiëntie ervan. Al is dat laatste wel net één van de belangrijkste kwaliteiten die een flankspeler moet bezitten in het 3-5-2 systeem van Mazzu …

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Is Jallow een gokje waard voor Anderlecht?

Meest recent

'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

51
51
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

14
14
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

107
107
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

61
61
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

336
336
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

131
131
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

71
71
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

137
137
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

46
46
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

318
318
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

401
401
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

128
128
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

189
189
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

74
74
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

83
83
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

155
155
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

90
90
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

266
266
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

163
163
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

230
230
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

145
145
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

96
96
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

72
72

Meer sportnieuws