Genk verliest verdediger aan Eupen

door
Genk verliest verdediger aan Eupen

KRC Genk is al volop bezig met de voorbereidingen op het komende seizoen. De Limburgers willen zich herpakken na een minder seizoen waarin ze de top vier moesten laten schieten. Ook de beloften van de club mikken op een mooie notering in de Challenger Pro League.


Ze zullen het daar wel moeten stellen zonder Yentl Van Genechten. De verdediger van 21 trekt de Genkse deur achter zich dicht. Hij gaat naar KAS Eupen. Dat maken Genk en Eupen bekend op hun website. Van Genechten landde in de zomer van 2021 in Limburg. Hij kwam toen over van Lierse Kempenzonen. Verder speelde Van Genechten ook nog voor KVC Westerlo en Thes Sport.

Van Genechten zet zijn carrière dus voort in de Oostkantons. Hij tekent er voor drie jaar. Bij Eupen is hij al de zoveelste aanwinst. De Panda's haalden al onder meer de Australische international Jason Davidson en de Tsjechische verdediger Jan Kral. Eupen wil daarmee uit de gevarenzone blijven. Het afgelopen seizoen eindigden de Oostkantonners op plaats 16 en konden ze de barrageduels met de tweede uit 1B net ontlopen.

HENKEL

De algemeen directeur van Eupen, Christoph Henkel, is in zijn nopjes. "Met Yentl Van Genechten hebben we een multifunctionele speler met een zeer mooie toekomst kunnen contracteren", vertelt Henkel op de clubwebstek. "Hij heeft al met onze coach Bernd Storck samengewerkt bij KRC Genk en heeft de ambitie om een vaste waarde te worden in de Jupiler Pro League. Wij zijn ervan overtuigd dat hij het potentieel heeft om dit te doen en we willen hem hierin steunen. We heten Yentl Van Genechten van harte welkom bij KAS Eupen."

LEES OOK: Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

Mooie transfer?

Meest recent

‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

7
7
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

31
31
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

17
17
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

91
91
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

105
105
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

59
59
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

167
167
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

119
119
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

71
71
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

120
120
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

275
275
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

156
156
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

118
118
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

226
226
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

74
74
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

253
253
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

140
140
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

832
832
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

96
96
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

209
209
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

84
84
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

137
137
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

811
811
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

179
179
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

295
295

Meer sportnieuws