Genk verliest verdediger aan Eupen

door
Genk verliest verdediger aan Eupen

KRC Genk is al volop bezig met de voorbereidingen op het komende seizoen. De Limburgers willen zich herpakken na een minder seizoen waarin ze de top vier moesten laten schieten. Ook de beloften van de club mikken op een mooie notering in de Challenger Pro League.


Ze zullen het daar wel moeten stellen zonder Yentl Van Genechten. De verdediger van 21 trekt de Genkse deur achter zich dicht. Hij gaat naar KAS Eupen. Dat maken Genk en Eupen bekend op hun website. Van Genechten landde in de zomer van 2021 in Limburg. Hij kwam toen over van Lierse Kempenzonen. Verder speelde Van Genechten ook nog voor KVC Westerlo en Thes Sport.

Van Genechten zet zijn carrière dus voort in de Oostkantons. Hij tekent er voor drie jaar. Bij Eupen is hij al de zoveelste aanwinst. De Panda's haalden al onder meer de Australische international Jason Davidson en de Tsjechische verdediger Jan Kral. Eupen wil daarmee uit de gevarenzone blijven. Het afgelopen seizoen eindigden de Oostkantonners op plaats 16 en konden ze de barrageduels met de tweede uit 1B net ontlopen.

HENKEL

De algemeen directeur van Eupen, Christoph Henkel, is in zijn nopjes. "Met Yentl Van Genechten hebben we een multifunctionele speler met een zeer mooie toekomst kunnen contracteren", vertelt Henkel op de clubwebstek. "Hij heeft al met onze coach Bernd Storck samengewerkt bij KRC Genk en heeft de ambitie om een vaste waarde te worden in de Jupiler Pro League. Wij zijn ervan overtuigd dat hij het potentieel heeft om dit te doen en we willen hem hierin steunen. We heten Yentl Van Genechten van harte welkom bij KAS Eupen."

LEES OOK: Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

Mooie transfer?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

22
22
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

19
19
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

33
33
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

169
169
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

79
79
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

110
110
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

193
193
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

120
120
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

80
80
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

96
96
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

272
272
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

899
899
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

97
97
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

80
80
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

91
91
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

349
349
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

483
483
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

398
398
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

728
728
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

212
212
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

269
269
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

542
542
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

376
376
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

289
289

Meer sportnieuws