TRANSFERUURTJE: 'Club loopt blauwtje, felle strijd om Vanheusden'

281 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club loopt blauwtje, felle strijd om Vanheusden'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge houdt zijn hart vast in het dossier van Charles De Ketelaere. De jongeling is erg gewild door AC Milan. Volgens Tuttosport blijft De Ketelaere ook één van de belangrijkste pistes. Paolo Maldini zou in hem zelfs de 'nieuwe Kaka' zien. Er worden ook alternatieve pistes zoals Hakim Ziyech (Chelsea) en Marco Assensio gevolgd. Hun salaris zou echter een pak hoger liggen. Bovendien is CDK een investering voor de toekomst en past zijn profiel beter binnen de clubfilosofie.

Zowel Anderlecht als Club Brugge werden al gelinkt aan Wilfried Gnonto. Beide clubs lijken nu achter het net te gaan vissen. Naast het Algemeen Dagblad meldt nu ook Goal dat er een akkoord nadert tussen Feyenoord en Zürich. Op persoonlijk vlak zouden Gnonto en de Rotterdammers al enkele dagen een deal hebben, maar het vaarwater tussen de clubs zou nog te diep geweest zijn. Feyenoord zou in totaal zeven miljoen euro betalen voor de 18-jarige Italiaan.

Enkele weken geleden raakte bekend dat Club Brugge naar een akkoord zocht met Benik Afobe. De Engelse spits van Stoke City leek ook zelf voor een transfer richting het Jan Breydelstadion te kiezen, maar haakte op het laatste moment af. Volgens Sky Sports staat Benik Afobe ondertussen op het punt om een contract te tekenen bij Millwall. Hij zal er een contract voor één seizoen ondertekenen.

Bij SudPresse weten ze dat ook Selim Amallah op het Brugse verlanglijstje staat. De Marokkaanse international ligt nog tot medio 2023 onder contract bij Standard, maar zou bij een goed bod mogen vertrekken.

RSC Anderlecht staat dicht bij de komst van Sebastiano Esposito van Internazionale. Volgens Tuttomercatoweb zou de delegatie van de Italiaanse topclub niet alleen voor de afronding van de transfer van de aanvaller naar Brussel afzakken. Zo zou Inter ook willen informeren naar Sergio Gomez. De Spanjaard zou een interessante piste zijn voor de Italiaanse vice-kampioen na het vertrek van Ivan Perisic.

Volgens Foot Mercato staat Ablie Jallow op de lijst van Anderlecht. De 23-jarige Gambiaan werd de voorbije twee seizoenen door FC Metz verhuurd aan Seraing, waar hij zich afgelopen seizoen in de kijker speelde met zijn dribbels. Anderlecht is lang niet alleen voor Jallow. Zo lonken in eigen land ook nog AA Gent en Zulte Waregem naar de flankaanvaller, terwijl in Frankrijk FC Nantes en FC Lorient interesse tonen.

Amir Murillo maakte er de voorbije maanden geen geheim van dat hij droomde van een transfer richting een Europese topcompetitie. Die droom zou wel eens werkelijkheid kunnen worden. Volgens RPC staat Valencia immers dicht bij een overeenkomst met de Panamese international. Van een transferbedrag wordt echter geen gewag gemaakt.

Afgelopen weekend werd de makelaar van Manuel Benson (Antwerp) al gespot bij Olympique Marseille, maar de vice-kampioen zou niet de enige Franse club zijn die aan zijn mouw trekt. Volgens journalist Ekrem Konur heeft namelijk ook Olympique Lyon de gesprekken al aangeknoopt.

Volgens Het Laatste Nieuws is Christopher Scott zijn medische testen al aan het afleggen bij Antwerp. Het zou daarvoor de toestemming hebben van Bayern München. Daarna zouden er enkel nog wat details uitgeklaard moeten worden, en dan kan Scott zijn handtekening zetten onder een contract in Antwerpen.

Volgens Sport Aktuality zal KAA Gent zich binnenkort versterken met Jakub Kadak (AS Trencin). De 21-jarige middenvelder wordt in Slowakije aanzien als een enorm talent, en zou zelf ook klaar zijn voor een nieuwe stap in zijn carrière.

Nikola Storm sprak afgelopen weekend zijn vertrekwens openlijk uit en nu lijkt de strijd om zijn diensten ook los te barsten. Zijn naam viel deze zomer al meermaals bij KRC Genk, maar volgens Het Nieuwsblad heeft Istanbul Basaksehir nu een prioriteit gemaakt van Storm. De club zou al in actie geschoten zijn om hem binnen te halen en legden in het weekend zelfs al een tweede officiële aanbieding neer. Die werd net als het eerste bod vorige week echter van tafel geveegd. Die vraagprijs wordt geschat op 6 à 7 miljoen euro.

BUITENLAND

Volgens CalcioMercato staat Zinho Vanheusden in de belangstelling van meerdere clubs. In Italië zien Verona, Udinese, Spezia en Sampdoria wel iets in Vanheusden, die ook belangstelling geniet uit de Bundesliga en de Ligue 1. Er wordt gesproken over een zowel een huur- als een definitieve transfer. Die eerste optie (in de Serie A) lijkt de meest waarschijnlijke.

AS meldt dat Real Madrid in 2023 zijn pijlen op Jude Bellingham zal richten. Ook hij moet voor jeugdige impulsen zorgen op het Madrileense middenveld. De jonge Engelsman van Borussia Dortmund zal wel de nodige centen moeten kosten. Zo hangt er een prijskaartje van maar liefst 100 miljoen euro aan hem vast. De concurrentie is bovendien loodzwaar: ook Liverpool en Chelsea willen Bellingham binnenhalen.

Volgens DiscoMirror overweegt Christian Eriksen om zijn handtekening te zetten onder een meerjarig contract bij Manchester United. De Deense spelverdeler werd de voorbije weken meermaals genoemd bij Antwerp, maar gezien de enorme interesse in de diensten van Eriksen was een transfer al vrij ondenkbaar te noemen bij het starten van de geruchten. De transfervrije Eriksen zou echter wel nog enkele zaken afwachten vooraleer hij een definitieve beslissing wil nemen.

FC Barcelona lijkt op zoek te moeten gaan naar een vervanger voor Frenkie de Jong. Volgens Fichajes zou het Catalaanse bestuur lonken naar de diensten van Carlos Soler. De 25-jarige Spanjaard is al enkele seizoenen titularis bij Valencia, en zou gezien zijn aflopende contract in 2023 amper 20 miljoen euro moeten kosten.

Chelsea wil zich versterken met Raheem Sterling. De Engelse international gaat bij Manchester City alvast zijn laatste contractjaar in. En de Londenaren zouden van die situatie willen profiteren om Sterling voor een relatief beperkte transfersom over te nemen. Volgens The Telegraph zat sterke man Todd Boehly maandag al rond de tafel met City. Fabrizio Romano meldde ook al dat er een deal zit aan te komen.

LEES OOK: Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

Vertrekt CDK deze zomer al?

Meest recent

‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

42
42
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

115
115
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

114
114
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

34
34
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

316
316
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

255
255
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

263
263
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

136
136
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

52
52
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

236
236
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

285
285
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

429
429
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

234
234
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1423
1423
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

565
565
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

247
247
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

159
159
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

330
330
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

327
327
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

980
980
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

386
386
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

142
142
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

464
464
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1399
1399
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

229
229

Meer sportnieuws