TRANSFERUURTJE: 'Club loopt blauwtje, felle strijd om Vanheusden'

281
TRANSFERUURTJE: 'Club loopt blauwtje, felle strijd om Vanheusden'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge houdt zijn hart vast in het dossier van Charles De Ketelaere. De jongeling is erg gewild door AC Milan. Volgens Tuttosport blijft De Ketelaere ook één van de belangrijkste pistes. Paolo Maldini zou in hem zelfs de 'nieuwe Kaka' zien. Er worden ook alternatieve pistes zoals Hakim Ziyech (Chelsea) en Marco Assensio gevolgd. Hun salaris zou echter een pak hoger liggen. Bovendien is CDK een investering voor de toekomst en past zijn profiel beter binnen de clubfilosofie.

Zowel Anderlecht als Club Brugge werden al gelinkt aan Wilfried Gnonto. Beide clubs lijken nu achter het net te gaan vissen. Naast het Algemeen Dagblad meldt nu ook Goal dat er een akkoord nadert tussen Feyenoord en Zürich. Op persoonlijk vlak zouden Gnonto en de Rotterdammers al enkele dagen een deal hebben, maar het vaarwater tussen de clubs zou nog te diep geweest zijn. Feyenoord zou in totaal zeven miljoen euro betalen voor de 18-jarige Italiaan.

Enkele weken geleden raakte bekend dat Club Brugge naar een akkoord zocht met Benik Afobe. De Engelse spits van Stoke City leek ook zelf voor een transfer richting het Jan Breydelstadion te kiezen, maar haakte op het laatste moment af. Volgens Sky Sports staat Benik Afobe ondertussen op het punt om een contract te tekenen bij Millwall. Hij zal er een contract voor één seizoen ondertekenen.

Bij SudPresse weten ze dat ook Selim Amallah op het Brugse verlanglijstje staat. De Marokkaanse international ligt nog tot medio 2023 onder contract bij Standard, maar zou bij een goed bod mogen vertrekken.

RSC Anderlecht staat dicht bij de komst van Sebastiano Esposito van Internazionale. Volgens Tuttomercatoweb zou de delegatie van de Italiaanse topclub niet alleen voor de afronding van de transfer van de aanvaller naar Brussel afzakken. Zo zou Inter ook willen informeren naar Sergio Gomez. De Spanjaard zou een interessante piste zijn voor de Italiaanse vice-kampioen na het vertrek van Ivan Perisic.

Volgens Foot Mercato staat Ablie Jallow op de lijst van Anderlecht. De 23-jarige Gambiaan werd de voorbije twee seizoenen door FC Metz verhuurd aan Seraing, waar hij zich afgelopen seizoen in de kijker speelde met zijn dribbels. Anderlecht is lang niet alleen voor Jallow. Zo lonken in eigen land ook nog AA Gent en Zulte Waregem naar de flankaanvaller, terwijl in Frankrijk FC Nantes en FC Lorient interesse tonen.

Amir Murillo maakte er de voorbije maanden geen geheim van dat hij droomde van een transfer richting een Europese topcompetitie. Die droom zou wel eens werkelijkheid kunnen worden. Volgens RPC staat Valencia immers dicht bij een overeenkomst met de Panamese international. Van een transferbedrag wordt echter geen gewag gemaakt.

Afgelopen weekend werd de makelaar van Manuel Benson (Antwerp) al gespot bij Olympique Marseille, maar de vice-kampioen zou niet de enige Franse club zijn die aan zijn mouw trekt. Volgens journalist Ekrem Konur heeft namelijk ook Olympique Lyon de gesprekken al aangeknoopt.

Volgens Het Laatste Nieuws is Christopher Scott zijn medische testen al aan het afleggen bij Antwerp. Het zou daarvoor de toestemming hebben van Bayern München. Daarna zouden er enkel nog wat details uitgeklaard moeten worden, en dan kan Scott zijn handtekening zetten onder een contract in Antwerpen.

Volgens Sport Aktuality zal KAA Gent zich binnenkort versterken met Jakub Kadak (AS Trencin). De 21-jarige middenvelder wordt in Slowakije aanzien als een enorm talent, en zou zelf ook klaar zijn voor een nieuwe stap in zijn carrière.

Nikola Storm sprak afgelopen weekend zijn vertrekwens openlijk uit en nu lijkt de strijd om zijn diensten ook los te barsten. Zijn naam viel deze zomer al meermaals bij KRC Genk, maar volgens Het Nieuwsblad heeft Istanbul Basaksehir nu een prioriteit gemaakt van Storm. De club zou al in actie geschoten zijn om hem binnen te halen en legden in het weekend zelfs al een tweede officiële aanbieding neer. Die werd net als het eerste bod vorige week echter van tafel geveegd. Die vraagprijs wordt geschat op 6 à 7 miljoen euro.

BUITENLAND

Volgens CalcioMercato staat Zinho Vanheusden in de belangstelling van meerdere clubs. In Italië zien Verona, Udinese, Spezia en Sampdoria wel iets in Vanheusden, die ook belangstelling geniet uit de Bundesliga en de Ligue 1. Er wordt gesproken over een zowel een huur- als een definitieve transfer. Die eerste optie (in de Serie A) lijkt de meest waarschijnlijke.

AS meldt dat Real Madrid in 2023 zijn pijlen op Jude Bellingham zal richten. Ook hij moet voor jeugdige impulsen zorgen op het Madrileense middenveld. De jonge Engelsman van Borussia Dortmund zal wel de nodige centen moeten kosten. Zo hangt er een prijskaartje van maar liefst 100 miljoen euro aan hem vast. De concurrentie is bovendien loodzwaar: ook Liverpool en Chelsea willen Bellingham binnenhalen.

Volgens DiscoMirror overweegt Christian Eriksen om zijn handtekening te zetten onder een meerjarig contract bij Manchester United. De Deense spelverdeler werd de voorbije weken meermaals genoemd bij Antwerp, maar gezien de enorme interesse in de diensten van Eriksen was een transfer al vrij ondenkbaar te noemen bij het starten van de geruchten. De transfervrije Eriksen zou echter wel nog enkele zaken afwachten vooraleer hij een definitieve beslissing wil nemen.

FC Barcelona lijkt op zoek te moeten gaan naar een vervanger voor Frenkie de Jong. Volgens Fichajes zou het Catalaanse bestuur lonken naar de diensten van Carlos Soler. De 25-jarige Spanjaard is al enkele seizoenen titularis bij Valencia, en zou gezien zijn aflopende contract in 2023 amper 20 miljoen euro moeten kosten.

Chelsea wil zich versterken met Raheem Sterling. De Engelse international gaat bij Manchester City alvast zijn laatste contractjaar in. En de Londenaren zouden van die situatie willen profiteren om Sterling voor een relatief beperkte transfersom over te nemen. Volgens The Telegraph zat sterke man Todd Boehly maandag al rond de tafel met City. Fabrizio Romano meldde ook al dat er een deal zit aan te komen.

LEES OOK: "Grootste teleurstelling" - Waalse pers boort Duivel de grond in

Vertrekt CDK deze zomer al?

Meest recent

JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

73
73
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

21
21
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

29
29
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

26
26
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

126
126
Scaloni waarschuwt héél Argentinië na afhaken van Messi

Lionel Messi heeft afgelopen nacht afscheid genomen van de Argentijnse nationale ploeg. De 39-jarige ...

40
40
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

40
40
PSV legt zeer knappe financiële cijfers voor

PSV is al vele jaren de nummer één in Nederland en de club wil dat ook blijven. Er ...

29
29
"Anderlecht deed ons een officieel transfervoorstel"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars deden ook heel wat ...

156
156
Verrassende data: België slechtste leerling tegen Frankrijk

Mark van Bommel sprak over het verbreken van records met bepaalde data. Sprintmeters, high intensity ...

98
98
Ronaldo-statement zindert na: "Niet uit te leggen"

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

64
64
Onverwachte Duivel eist basisplaats op: "Ongelooflijke speler"

Een aantal Rode Duivels heeft serieus indruk gemaakt tijdens het voorbije vierluik. Zo werden met ...

162
162
'Vitor Bruno onverbiddelijk: aanvaller definitief afgeschreven'

Nu de interland-periode erop zit, mag ook RSC Anderlecht zijn internationals terug verwelkomen. En ...

286
286
"Grootste teleurstelling" - Waalse pers boort Duivel de grond in

Het eerste interland-luik onder Mark van Bommel zit er weeral op. De nederlagen tegen Frankrijk ...

479
479
Nieuwe naam voor Van Bommel: grote uitblinker Jonge Duivels

De nationale beloften hebben zich rechtstreeks geplaatst voor het EK U21 van komende zomer. Ze deden ...

369
369
Eigen ploegmaat slaat terug: Godts compleet vernederd

Mika Godts vindt zichzelf even goed als een ploegmaat van hem bij PSG. "Ik heb dezelfde kwaliteiten ...

278
278
Kippenvel! Messi schittert in emotioneel Argentijns afscheid

Dinsdagnacht is een einde gekomen aan één van de mooiste hoofdstukken uit de moderne ...

113
113
Grote lichtpunten bij Duivels: "Over zes weken andere speler"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

302
302
Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

54
54
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

197
197
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

80
80
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

124
124
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

145
145
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

75
75

Meer sportnieuws