TRANSFERUURTJE: 'Club loopt blauwtje, felle strijd om Vanheusden'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club loopt blauwtje, felle strijd om Vanheusden'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge houdt zijn hart vast in het dossier van Charles De Ketelaere. De jongeling is erg gewild door AC Milan. Volgens Tuttosport blijft De Ketelaere ook één van de belangrijkste pistes. Paolo Maldini zou in hem zelfs de 'nieuwe Kaka' zien. Er worden ook alternatieve pistes zoals Hakim Ziyech (Chelsea) en Marco Assensio gevolgd. Hun salaris zou echter een pak hoger liggen. Bovendien is CDK een investering voor de toekomst en past zijn profiel beter binnen de clubfilosofie.

Zowel Anderlecht als Club Brugge werden al gelinkt aan Wilfried Gnonto. Beide clubs lijken nu achter het net te gaan vissen. Naast het Algemeen Dagblad meldt nu ook Goal dat er een akkoord nadert tussen Feyenoord en Zürich. Op persoonlijk vlak zouden Gnonto en de Rotterdammers al enkele dagen een deal hebben, maar het vaarwater tussen de clubs zou nog te diep geweest zijn. Feyenoord zou in totaal zeven miljoen euro betalen voor de 18-jarige Italiaan.

Enkele weken geleden raakte bekend dat Club Brugge naar een akkoord zocht met Benik Afobe. De Engelse spits van Stoke City leek ook zelf voor een transfer richting het Jan Breydelstadion te kiezen, maar haakte op het laatste moment af. Volgens Sky Sports staat Benik Afobe ondertussen op het punt om een contract te tekenen bij Millwall. Hij zal er een contract voor één seizoen ondertekenen.

Bij SudPresse weten ze dat ook Selim Amallah op het Brugse verlanglijstje staat. De Marokkaanse international ligt nog tot medio 2023 onder contract bij Standard, maar zou bij een goed bod mogen vertrekken.

RSC Anderlecht staat dicht bij de komst van Sebastiano Esposito van Internazionale. Volgens Tuttomercatoweb zou de delegatie van de Italiaanse topclub niet alleen voor de afronding van de transfer van de aanvaller naar Brussel afzakken. Zo zou Inter ook willen informeren naar Sergio Gomez. De Spanjaard zou een interessante piste zijn voor de Italiaanse vice-kampioen na het vertrek van Ivan Perisic.

Volgens Foot Mercato staat Ablie Jallow op de lijst van Anderlecht. De 23-jarige Gambiaan werd de voorbije twee seizoenen door FC Metz verhuurd aan Seraing, waar hij zich afgelopen seizoen in de kijker speelde met zijn dribbels. Anderlecht is lang niet alleen voor Jallow. Zo lonken in eigen land ook nog AA Gent en Zulte Waregem naar de flankaanvaller, terwijl in Frankrijk FC Nantes en FC Lorient interesse tonen.

Amir Murillo maakte er de voorbije maanden geen geheim van dat hij droomde van een transfer richting een Europese topcompetitie. Die droom zou wel eens werkelijkheid kunnen worden. Volgens RPC staat Valencia immers dicht bij een overeenkomst met de Panamese international. Van een transferbedrag wordt echter geen gewag gemaakt.

Afgelopen weekend werd de makelaar van Manuel Benson (Antwerp) al gespot bij Olympique Marseille, maar de vice-kampioen zou niet de enige Franse club zijn die aan zijn mouw trekt. Volgens journalist Ekrem Konur heeft namelijk ook Olympique Lyon de gesprekken al aangeknoopt.

Volgens Het Laatste Nieuws is Christopher Scott zijn medische testen al aan het afleggen bij Antwerp. Het zou daarvoor de toestemming hebben van Bayern München. Daarna zouden er enkel nog wat details uitgeklaard moeten worden, en dan kan Scott zijn handtekening zetten onder een contract in Antwerpen.

Volgens Sport Aktuality zal KAA Gent zich binnenkort versterken met Jakub Kadak (AS Trencin). De 21-jarige middenvelder wordt in Slowakije aanzien als een enorm talent, en zou zelf ook klaar zijn voor een nieuwe stap in zijn carrière.

Nikola Storm sprak afgelopen weekend zijn vertrekwens openlijk uit en nu lijkt de strijd om zijn diensten ook los te barsten. Zijn naam viel deze zomer al meermaals bij KRC Genk, maar volgens Het Nieuwsblad heeft Istanbul Basaksehir nu een prioriteit gemaakt van Storm. De club zou al in actie geschoten zijn om hem binnen te halen en legden in het weekend zelfs al een tweede officiële aanbieding neer. Die werd net als het eerste bod vorige week echter van tafel geveegd. Die vraagprijs wordt geschat op 6 à 7 miljoen euro.

BUITENLAND

Volgens CalcioMercato staat Zinho Vanheusden in de belangstelling van meerdere clubs. In Italië zien Verona, Udinese, Spezia en Sampdoria wel iets in Vanheusden, die ook belangstelling geniet uit de Bundesliga en de Ligue 1. Er wordt gesproken over een zowel een huur- als een definitieve transfer. Die eerste optie (in de Serie A) lijkt de meest waarschijnlijke.

AS meldt dat Real Madrid in 2023 zijn pijlen op Jude Bellingham zal richten. Ook hij moet voor jeugdige impulsen zorgen op het Madrileense middenveld. De jonge Engelsman van Borussia Dortmund zal wel de nodige centen moeten kosten. Zo hangt er een prijskaartje van maar liefst 100 miljoen euro aan hem vast. De concurrentie is bovendien loodzwaar: ook Liverpool en Chelsea willen Bellingham binnenhalen.

Volgens DiscoMirror overweegt Christian Eriksen om zijn handtekening te zetten onder een meerjarig contract bij Manchester United. De Deense spelverdeler werd de voorbije weken meermaals genoemd bij Antwerp, maar gezien de enorme interesse in de diensten van Eriksen was een transfer al vrij ondenkbaar te noemen bij het starten van de geruchten. De transfervrije Eriksen zou echter wel nog enkele zaken afwachten vooraleer hij een definitieve beslissing wil nemen.

FC Barcelona lijkt op zoek te moeten gaan naar een vervanger voor Frenkie de Jong. Volgens Fichajes zou het Catalaanse bestuur lonken naar de diensten van Carlos Soler. De 25-jarige Spanjaard is al enkele seizoenen titularis bij Valencia, en zou gezien zijn aflopende contract in 2023 amper 20 miljoen euro moeten kosten.

Chelsea wil zich versterken met Raheem Sterling. De Engelse international gaat bij Manchester City alvast zijn laatste contractjaar in. En de Londenaren zouden van die situatie willen profiteren om Sterling voor een relatief beperkte transfersom over te nemen. Volgens The Telegraph zat sterke man Todd Boehly maandag al rond de tafel met City. Fabrizio Romano meldde ook al dat er een deal zit aan te komen.

LEES OOK: Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Vertrekt CDK deze zomer al?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

18
18
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

6
6
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

60
60
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

22
22
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

62
62
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

25
25
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

111
111
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

53
53
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

293
293
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

45
45
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

32
32
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

627
627
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

151
151
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

132
132
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

141
141
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

105
105
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

109
109
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

193
193
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

102
102
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

104
104

Meer sportnieuws