Koopwoede bij Kompany: 10 JPL-spelers op de lijst

450
Koopwoede bij Kompany: 10 JPL-spelers op de lijst

De kop is eraf voor Vincent Kompany bij zijn nieuwe club. Met Scott Twine (MK Dons) haalde Burnley FC zijn eerste versterking onder het sportieve bewind van Kompany. Maar het lijdt geen twijfel dat de nieuwe coach nog meerdere spelers zal brengen naar Turf Moore. En daarvoor kijkt Kompany voornamelijk naar de Jupiler pro League.


INTERESSANTE PROFIELEN IN BELGIË

Zondag maakte Burnley FC officieel de komst bekend van Scott Twine, een 22-jarige aanvaller die bij MK Dons de grote revelatie was in de League One en ook de ‘Speler van het Jaar’ van de competitie werd. Vincent Kompany was alvast in zijn nopjes met zijn eerste aanwinst bij Burnley. “Hij is een leuke jonge speler, die ons zeker zal helpen bij ons korte- én lange termijnproject”, reageerde een enthousiaste Kompany zondag op de officiële clubkanalen van The Clarets.

Scott Twine is aldus de eerste transfer onder Vincent Kompany maar hij zal zeker en vast niet de laatste zijn. “We moeten op zoek gaan naar ondergewaardeerde jonge spelers. Daar heb ik al ervaring van mijn periode in België. Mijn telefoonboek is intussen dik genoeg en ik heb heel wat interessante opties voor ogen”, zei Kompany tijdens zijn persvoorstelling als nieuwe coach bij Burnley FC. In de voorbije weken en maanden werden er maar liefst 10 spelers uit de Jupiler Pro League gelinkt aan een verhuis naar de club.



Daardoor is het erg aannemelijk is dat er zeker eentje daarvan straks effectief verkast naar The Clarets. Tijdens diezelfde persvoorstelling bij Burnley maakte Vincent Kompany er ook geen geheim van dat hij zou willen shoppen in België. “Er lopen in België enkele interessante profielen voor ons rond, dus het is mogelijk dat er spelers van de Belgische competitie komen. Maar op dit moment denk ik er niet aan om spelers bij Anderlecht te halen. Ik wil mijn ex-club geen schade toebrengen. Dat is verre van mijn intentie.”

NIET SHOPPEN BIJ ANDERLECHT

Van de 10 gewilde spelers uit de Jupiler Pro League staan er maar liefst 3 onder contract bij RSC Anderlecht, maar Vincent Kompany verklaarde dus dat hij geen concrete stappen zal zetten in deze dossiers. Josh Cullen was daar één van, de Ierse international die het middenveld van Anderlecht voorziet van de nodige balans, doorzettingsvermogen en recuperatie. Aan interesse geen gebrek voor Cullen want ook West Ham, Wolverhampton, Crystal Palace, Southampton, Leeds, Fulham en Sheffield United willen hem graag binnenhalen.



Michael Amir Murillo is een andere Anderlecht-speler die gelinkt wordt aan Burnley. De Panamees kende wederom een erg wisselvallig seizoen in het Lotto Park en hij zal de club weldra sowieso verlaten. Valencia CF lijkt de nieuwe bestemming te worden voor Murillo, dat deze strijd wint van onder andere New York RB, Spartak Moskou en Rayo Vallecano. Verder werd bij Anderlecht ook Majeed Ashimeru werd genoemd bij Burnley, maar de Ghanees zal volgend seizoen - behoudens een grote verrassing - het middenveld van Sporting bevolken.

STANDARD

Bij Standard lopen er ook heel wat interessante profielen rond, ondanks dat de Rouches vorig seizoen een dramatische campagne afwerkten. Nicolas Raskin was vaak het éénmansmiddenveld bij Standard en hij is er al twee seizoenen de absolute sterkhouder. De 21-jarige wil dan ook graag zijn sportieve grenzen verleggen, iets wat vandaag op Sclessin niet gemakkelijk is, en dat zou wel eens kunnen lukken bij Burnley. Raskin geniet verder ook nog de interesse van Leeds, Genoa, Lille OSC, Club Brugge, KRC Genk en Galatasaray.



Daarnaast is ook Jackon Muleka een interessant doelwit voor Vincent Kompany en Burnley. De Congolees kreeg vorig seizoen bitter weinig vertrouwen bij Standard, maar op uitleenbasis bij Kasimpasa scoorde hij prompt 12 goals op 14 matchen. Het Frans-Malinese talent Moussa Sissako heeft talent zat maar door de moeilijke omstandigheden bij Standard komt zijn echte waarde er nog niet volledig tot uiting. De pas 21-jarige Sissako - een jeugdproduct van Paris Saint-Germain - betaalde al veel leergeld maar over zijn intrinsieke kwaliteiten heerst er helemaal geen discussie.

GUEYE EN KEITA

Makhtar Gueye (KV Oostende) is een andere speler uit de Jupiler Pro League die indruk maakte op Vincent Kompany. De targetspits heeft het ideale profiel om brokken te maken in de Championship maar zijn mentaliteit laat nog vaak te wensen over. KV Oostende hoopte om hem te verkopen voor 10 miljoen euro maar de kustploeg zal allicht moeten settelen voor veel minder. Interim-trainer Markus Pflanz verweet Gueye vorig seizoen een gebrek aan defensieve arbeid en daarom hield hij de Senegalees maar liefst vijf wedstrijden op rij op de bank.



Mandela Keita (OH Leuven) wordt omschreven als een mix tussen Paul Pogba en Ngolo Kanté. De 20-jarige Jonge Duivel maakte vorig seizoen zijn grote doorbraak in de Jupiler Pro League en hij oogstte grote lof bij zijn coach. Marc Brys prijs zijn jonge middenvelder onder meer met zijn intelligentie op en naast het veld. Hij staat daarnaast ook in de belangstelling van onder meer Club Brugge, Anderlecht en Antwerp FC. Gert Verheyen noemde Keita een interessante speler en eentje om te volgen. “Een stevige, voetballende nummer zes.”

HENDRY EN ZORGANE

Jack Hendry (Club Brugge) kende vorig seizoen een indrukwekkende start onder Philippe Clement, maar met diens opvolger Alfred Schreuder lag de Schotse international op ramkoers. Omdat hij bitter weinig speelkansen kreeg van de Nederlander, haalde Hendry vervolgens keihard uit in een interview met The Times. De aanstelling van Carl Hoefkens als nieuwe coach moet Hendry een herkansing bieden, al kan Burnley ook een mooie uitweg betekenen voor hem. De 27-jarige bezit namelijk de pure Britse stijl van verdedigen en hij zou dan ook enorm goed kunnen gedijen in de Championship.



Adem Zorgane was vorig seizoen de grote uitblinker bij Sporting Charleroi. Hij kreeg heel wat lof van verschillende media en analisten, zoals onder meer Franky Van der Elst in Extra Time. Zijn sterke prestaties zijn dan ook niet onopgemerkt gebleven bij andere clubs want de Algerijnse middenvelder speelde zich in de belangstelling van bijvoorbeeld Burnley en Olympique Lyon. De Carolo’s willen hem alvast niet voor een appel en een ei laten gaan want Charleroi eist maar liefst 8 miljoen euro bij een eventuele verkoop van Zorgane.

LEES OOK: Virgili maakt meteen indruk bij Club: transferplan onthuld

Wie moet Kompany naar Burnley halen?

Meest recent

Yamal lacht: "Maand geleden vonden jullie mij niet goed"

De Spaanse media zijn lyrisch, de statistieken spreken voor zich en zelfs de Ballon d’Or wordt ...

2
2
'Midden in commotie: Ronaldo koestert straf Portugal-plan'

Bij de Portugese nationale ploeg heerst er de laatste dagen hoogspanning. De oorzaak: Cristiano ...

2
2
Guardiola reageert voor het eerst op veroordeling Man City

De Engelse voetbalwereld davert momenteel op zijn grondvesten, nadat deze week de officiële ...

15
15
Virgili maakt meteen indruk bij Club: transferplan onthuld

Club Brugge beleefde een zeer bewogen zomermercato. Daarin zag het niet alleen de kassa flink ...

55
55
'Kompany jubelt: Bayern wil weer toeslaan met ster'

Voor Vincent Kompany en Bayern München is het seizoen alweer uitstekend begonnen. In de ...

31
31
Doku of Godts? Defour geeft oplossing voor Duivels dilemma

In zijn eerste twee wedstrijden als bondscoach van de Rode Duivels heeft Mark van Bommel meteen een ...

49
49
Engelsen steigeren over City: Carragher toont mededogen

Engeland staat dezer dagen in rep en roer. Dinsdag kwam de officiële bevestiging van de Premier ...

78
78
'Verrassende transferwending rond Nicolas Raskin'

Onder Rudi Garcia groeide Nicolas Raskin uit tot een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels ...

46
46
Stadionverboden en politie: amateurderby zorgt voor spanning

Een derby in Derde Amateur zorgt voor veiligheidsmaatregelen die je normaal veel hogerop in het ...

29
29
Kalender Croky Cup bekend: fans kunnen hart ophalen

Tijdens de interlandbreak stond er geen voetbal op het programma in de Jupiler en Challenger Pro ...

180
180
Gouden zet voor Rode Duivels: "Voorsprong die zij nemen..."

De Rode Duivels zijn zeer degelijk begonnen aan hun campagne in de Nations League met winst in ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, stijlbreuk bij Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

172
172
Man City slaat hard terug op veroordeling: “Complottheorie!”

Manchester City kreeg te horen dat het schuldig is bevonden van zowat alle aanklachten in verband ...

69
69
Marc Coucke gaat helemaal los: "Stop met die excuses!"

Marc Coucke staat bekend als een man die zelden rond de pot draait. De ondernemer, eigenaar van RSC ...

68
68
Weer verrassende uitblinker bij Jonge Duivels

De Jonge Duivels hebben een nipte overwinning over de streep getrokken tegen een tienkoppig Wales. ...

128
128
De Bruyne vroeg gewisseld: "Moet vechten voor zijn plaats"

Kevin De Bruyne startte twee keer in de basis tegen Italië en Frankrijk. Twee keer werd hij na ...

120
120
Riemer komt met alarmerend nieuws over Dolberg

Een opvallende uitspraak van Brian Riemer doet de alarmbellen rinkelen rond Kasper Dolberg. De ...

53
53
Vorig jaar A-kern Union SG, nu naar Limburgse amateurclub

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Zo is er Jens Teunckens. De Belgische doelman was er vorig ...

64
64
Ronaldo misnoegd: Jesus zorgt voor ophef

Wat er precies is gezegd, blijft binnenskamers. Maar één ding lijkt duidelijk: ...

60
60
Van Bommel met werk: één keuze zorgt voor vragen

De Rode Duivels speelden verdienstelijk tegen Frankrijk, maar merkten ook dat het verschil met de ...

197
197
Van der Vaart raadt Kompany absolute toptransfer aan

Rafael van der Vaart heeft een opvallende naam genoemd voor de toekomst van Bayern München. Als ...

79
79
Definitieve machtswissel bij Duivels? "Een openbaring"

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

159
159
'Bayern pakt uit: Kompany krijgt nieuwe ster voor 60 mil'

Bayern München is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar ook bij de ploeg van coach ...

155
155
Van Bommel aangepakt: eerste 'grote fout' als bondscoach

Mark van Bommel heeft een geslaagd eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Het ...

656
656
Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding met succes ...

606
606

Meer sportnieuws