Koopwoede bij Kompany: 10 JPL-spelers op de lijst

450
Koopwoede bij Kompany: 10 JPL-spelers op de lijst

De kop is eraf voor Vincent Kompany bij zijn nieuwe club. Met Scott Twine (MK Dons) haalde Burnley FC zijn eerste versterking onder het sportieve bewind van Kompany. Maar het lijdt geen twijfel dat de nieuwe coach nog meerdere spelers zal brengen naar Turf Moore. En daarvoor kijkt Kompany voornamelijk naar de Jupiler pro League.


INTERESSANTE PROFIELEN IN BELGIË

Zondag maakte Burnley FC officieel de komst bekend van Scott Twine, een 22-jarige aanvaller die bij MK Dons de grote revelatie was in de League One en ook de ‘Speler van het Jaar’ van de competitie werd. Vincent Kompany was alvast in zijn nopjes met zijn eerste aanwinst bij Burnley. “Hij is een leuke jonge speler, die ons zeker zal helpen bij ons korte- én lange termijnproject”, reageerde een enthousiaste Kompany zondag op de officiële clubkanalen van The Clarets.

Scott Twine is aldus de eerste transfer onder Vincent Kompany maar hij zal zeker en vast niet de laatste zijn. “We moeten op zoek gaan naar ondergewaardeerde jonge spelers. Daar heb ik al ervaring van mijn periode in België. Mijn telefoonboek is intussen dik genoeg en ik heb heel wat interessante opties voor ogen”, zei Kompany tijdens zijn persvoorstelling als nieuwe coach bij Burnley FC. In de voorbije weken en maanden werden er maar liefst 10 spelers uit de Jupiler Pro League gelinkt aan een verhuis naar de club.



Daardoor is het erg aannemelijk is dat er zeker eentje daarvan straks effectief verkast naar The Clarets. Tijdens diezelfde persvoorstelling bij Burnley maakte Vincent Kompany er ook geen geheim van dat hij zou willen shoppen in België. “Er lopen in België enkele interessante profielen voor ons rond, dus het is mogelijk dat er spelers van de Belgische competitie komen. Maar op dit moment denk ik er niet aan om spelers bij Anderlecht te halen. Ik wil mijn ex-club geen schade toebrengen. Dat is verre van mijn intentie.”

NIET SHOPPEN BIJ ANDERLECHT

Van de 10 gewilde spelers uit de Jupiler Pro League staan er maar liefst 3 onder contract bij RSC Anderlecht, maar Vincent Kompany verklaarde dus dat hij geen concrete stappen zal zetten in deze dossiers. Josh Cullen was daar één van, de Ierse international die het middenveld van Anderlecht voorziet van de nodige balans, doorzettingsvermogen en recuperatie. Aan interesse geen gebrek voor Cullen want ook West Ham, Wolverhampton, Crystal Palace, Southampton, Leeds, Fulham en Sheffield United willen hem graag binnenhalen.



Michael Amir Murillo is een andere Anderlecht-speler die gelinkt wordt aan Burnley. De Panamees kende wederom een erg wisselvallig seizoen in het Lotto Park en hij zal de club weldra sowieso verlaten. Valencia CF lijkt de nieuwe bestemming te worden voor Murillo, dat deze strijd wint van onder andere New York RB, Spartak Moskou en Rayo Vallecano. Verder werd bij Anderlecht ook Majeed Ashimeru werd genoemd bij Burnley, maar de Ghanees zal volgend seizoen - behoudens een grote verrassing - het middenveld van Sporting bevolken.

STANDARD

Bij Standard lopen er ook heel wat interessante profielen rond, ondanks dat de Rouches vorig seizoen een dramatische campagne afwerkten. Nicolas Raskin was vaak het éénmansmiddenveld bij Standard en hij is er al twee seizoenen de absolute sterkhouder. De 21-jarige wil dan ook graag zijn sportieve grenzen verleggen, iets wat vandaag op Sclessin niet gemakkelijk is, en dat zou wel eens kunnen lukken bij Burnley. Raskin geniet verder ook nog de interesse van Leeds, Genoa, Lille OSC, Club Brugge, KRC Genk en Galatasaray.



Daarnaast is ook Jackon Muleka een interessant doelwit voor Vincent Kompany en Burnley. De Congolees kreeg vorig seizoen bitter weinig vertrouwen bij Standard, maar op uitleenbasis bij Kasimpasa scoorde hij prompt 12 goals op 14 matchen. Het Frans-Malinese talent Moussa Sissako heeft talent zat maar door de moeilijke omstandigheden bij Standard komt zijn echte waarde er nog niet volledig tot uiting. De pas 21-jarige Sissako - een jeugdproduct van Paris Saint-Germain - betaalde al veel leergeld maar over zijn intrinsieke kwaliteiten heerst er helemaal geen discussie.

GUEYE EN KEITA

Makhtar Gueye (KV Oostende) is een andere speler uit de Jupiler Pro League die indruk maakte op Vincent Kompany. De targetspits heeft het ideale profiel om brokken te maken in de Championship maar zijn mentaliteit laat nog vaak te wensen over. KV Oostende hoopte om hem te verkopen voor 10 miljoen euro maar de kustploeg zal allicht moeten settelen voor veel minder. Interim-trainer Markus Pflanz verweet Gueye vorig seizoen een gebrek aan defensieve arbeid en daarom hield hij de Senegalees maar liefst vijf wedstrijden op rij op de bank.



Mandela Keita (OH Leuven) wordt omschreven als een mix tussen Paul Pogba en Ngolo Kanté. De 20-jarige Jonge Duivel maakte vorig seizoen zijn grote doorbraak in de Jupiler Pro League en hij oogstte grote lof bij zijn coach. Marc Brys prijs zijn jonge middenvelder onder meer met zijn intelligentie op en naast het veld. Hij staat daarnaast ook in de belangstelling van onder meer Club Brugge, Anderlecht en Antwerp FC. Gert Verheyen noemde Keita een interessante speler en eentje om te volgen. “Een stevige, voetballende nummer zes.”

HENDRY EN ZORGANE

Jack Hendry (Club Brugge) kende vorig seizoen een indrukwekkende start onder Philippe Clement, maar met diens opvolger Alfred Schreuder lag de Schotse international op ramkoers. Omdat hij bitter weinig speelkansen kreeg van de Nederlander, haalde Hendry vervolgens keihard uit in een interview met The Times. De aanstelling van Carl Hoefkens als nieuwe coach moet Hendry een herkansing bieden, al kan Burnley ook een mooie uitweg betekenen voor hem. De 27-jarige bezit namelijk de pure Britse stijl van verdedigen en hij zou dan ook enorm goed kunnen gedijen in de Championship.



Adem Zorgane was vorig seizoen de grote uitblinker bij Sporting Charleroi. Hij kreeg heel wat lof van verschillende media en analisten, zoals onder meer Franky Van der Elst in Extra Time. Zijn sterke prestaties zijn dan ook niet onopgemerkt gebleven bij andere clubs want de Algerijnse middenvelder speelde zich in de belangstelling van bijvoorbeeld Burnley en Olympique Lyon. De Carolo’s willen hem alvast niet voor een appel en een ei laten gaan want Charleroi eist maar liefst 8 miljoen euro bij een eventuele verkoop van Zorgane.

LEES OOK: 'Hayen wil uitblinker wegroven uit Jupiler Pro League'

Wie moet Kompany naar Burnley halen?

Meest recent

'Club Brugge op scherp: topploeg in actie voor Forbs'

Club Brugge zag deze zomer al verschillende steunpilaren vertrekken, maar wil een complete exodus ...

84
84
Geweldige beelden: Lukaku als ware koning onthaald

Romelu Lukaku zet zijn carrière voort bij Fenerbahçe. De Belgische spits landde ...

49
49
Anderlecht door tegen PAOK? Statistieken geven favoriet

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor de terugmatch in derde voorronde van de Europa League tegen ...

51
51
Meteen prijs: VAR-interventie helpt PSG aan Europese supercup

Paris Saint-Germain heeft het nieuwe seizoen geopend op dezelfde wijze waarop het vorige werd ...

48
48
Afscheid na 145 duels: Club maakt plotse vertrekker bekend

Club Brugge wil zich in de slotweken van de zomermercato nog verder versterken. Maar het is ook de ...

229
229
Ruben Van Gucht kondigt enorm heuglijk nieuws aan

Sommige momenten veranderen alles, en voor Ruben Van Gucht is zo’n bijzonder moment ...

28
28
'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

STVV is met een tegenvaller aan het nieuwe seizoen begonnen en raakte in eigen huis niet voorbij ...

91
91
"Dit kan níét" - Radja clasht met Deschacht na Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Die start noopte analist Olivier ...

1003
1003
Nederland heeft bondscoach: KNVB kondigt Europese topper aan

Terwijl de start van de Nations League-campagne steeds dichter komt, zat Nederland nog steeds zonder ...

218
218
Dejaegere raakt iedereen met hartverscheurende getuigenis

Brecht Dejaegere staat al jaren bekend als een voetballer die zich op het veld niet snel laat ...

62
62
'Transfer crasht: Anderlecht grijpt naast oude bekende'

CEO Kenneth Bornauw bevestigde het afgelopen weekend andermaal: RSC Anderlecht wil zich in de ...

381
381
Terechte woede bij Union? "Scheids kreeg iets ingefluisterd"

In de derde voorronde van de Champions League heeft Union SG dan toch de duimen moeten leggen voor ...

718
718
‘Dit wordt dé zomerstunt: Club Brugge gaat voor 20M-bom’

Club Brugge lijkt nog lang niet klaar op de transfermarkt. Blauw-zwart mikt op een opvallend target, ...

2046
2046
Ajax stuurt nieuw signaal over transfer Godts

Mika Godts flirt intussen al enkele weken met een serieuze toptransfer. Niemand minder dan Paris ...

65
65
'La Louvière pakt uit met énorme transferstunt'

La Louvière wist vorig seizoen toch tot veler verbazing het behoud in de Jupiler Pro League ...

129
129
Messi dropt stevige toekomstbom na overlijden vader

Het zijn zware dagen voor Lionel Messi. De Argentijnse ster kreeg in de privésfeer immers af ...

100
100
'Standard pakt na njet meteen door met Anderlecht-target'

Bij Standard hebben ze na de teleurstellende 2-2 tegen Cercle Brugge op de openingsspeeldag beseft ...

162
162
Vitor Bruno speelt open kaart over terugkeer Lukaku

Bij Anderlecht durfden de fans de voorbije dagen stiekem dromen van een terugkeer van Romelu Lukaku, ...

278
278
Het is officieel: Lukaku zet handtekening bij Fenerbahçe

Na maanden van speculatie is de scheiding tussen Romelu Lukaku en Napoli nu ook helemaal officieel. ...

92
92
Man Utd toont vertrouwen in Lammens met nieuwigheid

Manchester United zet dezer dagen volop in op zijn Belgen. Met Youri Tielemans haalden ze deze zomer ...

190
190
'Zulte Waregem verrast met nog defensieve aanwinst'

Zulte Waregem heeft zijn start dit seizoen niet gemist, want Essevee boekte op de openingsspeeldag ...

230
230
Vertrekt Dean bij AA Gent? De Mil speelt open kaart

Gaat er bij AA Gent nog wat gebeuren op de transfermarkt? Aanvaller Max Dean wil graag een transfer ...

225
225
Union SG en Lierse SK ronden verrassende transfer af

Union SG heeft zopas een uitgaande transfer weten af te ronden. De Belgische bekerwinnaar vond een ...

99
99
'PSG kijkt aandachtig mee: smaakmaker Anderlecht in beeld'

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel veel jong talent. De Brusselaars gaan daar nog veel plezier aan ...

622
622
Euvrard verandert compleet van transfergedachte bij Standard

Standard blijft tijdens deze transferperiode nadrukkelijk uitkijken naar versterking. Vooral een ...

163
163

Meer sportnieuws