Koopwoede bij Kompany: 10 JPL-spelers op de lijst

door
Koopwoede bij Kompany: 10 JPL-spelers op de lijst

De kop is eraf voor Vincent Kompany bij zijn nieuwe club. Met Scott Twine (MK Dons) haalde Burnley FC zijn eerste versterking onder het sportieve bewind van Kompany. Maar het lijdt geen twijfel dat de nieuwe coach nog meerdere spelers zal brengen naar Turf Moore. En daarvoor kijkt Kompany voornamelijk naar de Jupiler pro League.


INTERESSANTE PROFIELEN IN BELGIË

Zondag maakte Burnley FC officieel de komst bekend van Scott Twine, een 22-jarige aanvaller die bij MK Dons de grote revelatie was in de League One en ook de ‘Speler van het Jaar’ van de competitie werd. Vincent Kompany was alvast in zijn nopjes met zijn eerste aanwinst bij Burnley. “Hij is een leuke jonge speler, die ons zeker zal helpen bij ons korte- én lange termijnproject”, reageerde een enthousiaste Kompany zondag op de officiële clubkanalen van The Clarets.

Scott Twine is aldus de eerste transfer onder Vincent Kompany maar hij zal zeker en vast niet de laatste zijn. “We moeten op zoek gaan naar ondergewaardeerde jonge spelers. Daar heb ik al ervaring van mijn periode in België. Mijn telefoonboek is intussen dik genoeg en ik heb heel wat interessante opties voor ogen”, zei Kompany tijdens zijn persvoorstelling als nieuwe coach bij Burnley FC. In de voorbije weken en maanden werden er maar liefst 10 spelers uit de Jupiler Pro League gelinkt aan een verhuis naar de club.



Daardoor is het erg aannemelijk is dat er zeker eentje daarvan straks effectief verkast naar The Clarets. Tijdens diezelfde persvoorstelling bij Burnley maakte Vincent Kompany er ook geen geheim van dat hij zou willen shoppen in België. “Er lopen in België enkele interessante profielen voor ons rond, dus het is mogelijk dat er spelers van de Belgische competitie komen. Maar op dit moment denk ik er niet aan om spelers bij Anderlecht te halen. Ik wil mijn ex-club geen schade toebrengen. Dat is verre van mijn intentie.”

NIET SHOPPEN BIJ ANDERLECHT

Van de 10 gewilde spelers uit de Jupiler Pro League staan er maar liefst 3 onder contract bij RSC Anderlecht, maar Vincent Kompany verklaarde dus dat hij geen concrete stappen zal zetten in deze dossiers. Josh Cullen was daar één van, de Ierse international die het middenveld van Anderlecht voorziet van de nodige balans, doorzettingsvermogen en recuperatie. Aan interesse geen gebrek voor Cullen want ook West Ham, Wolverhampton, Crystal Palace, Southampton, Leeds, Fulham en Sheffield United willen hem graag binnenhalen.



Michael Amir Murillo is een andere Anderlecht-speler die gelinkt wordt aan Burnley. De Panamees kende wederom een erg wisselvallig seizoen in het Lotto Park en hij zal de club weldra sowieso verlaten. Valencia CF lijkt de nieuwe bestemming te worden voor Murillo, dat deze strijd wint van onder andere New York RB, Spartak Moskou en Rayo Vallecano. Verder werd bij Anderlecht ook Majeed Ashimeru werd genoemd bij Burnley, maar de Ghanees zal volgend seizoen - behoudens een grote verrassing - het middenveld van Sporting bevolken.

STANDARD

Bij Standard lopen er ook heel wat interessante profielen rond, ondanks dat de Rouches vorig seizoen een dramatische campagne afwerkten. Nicolas Raskin was vaak het éénmansmiddenveld bij Standard en hij is er al twee seizoenen de absolute sterkhouder. De 21-jarige wil dan ook graag zijn sportieve grenzen verleggen, iets wat vandaag op Sclessin niet gemakkelijk is, en dat zou wel eens kunnen lukken bij Burnley. Raskin geniet verder ook nog de interesse van Leeds, Genoa, Lille OSC, Club Brugge, KRC Genk en Galatasaray.



Daarnaast is ook Jackon Muleka een interessant doelwit voor Vincent Kompany en Burnley. De Congolees kreeg vorig seizoen bitter weinig vertrouwen bij Standard, maar op uitleenbasis bij Kasimpasa scoorde hij prompt 12 goals op 14 matchen. Het Frans-Malinese talent Moussa Sissako heeft talent zat maar door de moeilijke omstandigheden bij Standard komt zijn echte waarde er nog niet volledig tot uiting. De pas 21-jarige Sissako - een jeugdproduct van Paris Saint-Germain - betaalde al veel leergeld maar over zijn intrinsieke kwaliteiten heerst er helemaal geen discussie.

GUEYE EN KEITA

Makhtar Gueye (KV Oostende) is een andere speler uit de Jupiler Pro League die indruk maakte op Vincent Kompany. De targetspits heeft het ideale profiel om brokken te maken in de Championship maar zijn mentaliteit laat nog vaak te wensen over. KV Oostende hoopte om hem te verkopen voor 10 miljoen euro maar de kustploeg zal allicht moeten settelen voor veel minder. Interim-trainer Markus Pflanz verweet Gueye vorig seizoen een gebrek aan defensieve arbeid en daarom hield hij de Senegalees maar liefst vijf wedstrijden op rij op de bank.



Mandela Keita (OH Leuven) wordt omschreven als een mix tussen Paul Pogba en Ngolo Kanté. De 20-jarige Jonge Duivel maakte vorig seizoen zijn grote doorbraak in de Jupiler Pro League en hij oogstte grote lof bij zijn coach. Marc Brys prijs zijn jonge middenvelder onder meer met zijn intelligentie op en naast het veld. Hij staat daarnaast ook in de belangstelling van onder meer Club Brugge, Anderlecht en Antwerp FC. Gert Verheyen noemde Keita een interessante speler en eentje om te volgen. “Een stevige, voetballende nummer zes.”

HENDRY EN ZORGANE

Jack Hendry (Club Brugge) kende vorig seizoen een indrukwekkende start onder Philippe Clement, maar met diens opvolger Alfred Schreuder lag de Schotse international op ramkoers. Omdat hij bitter weinig speelkansen kreeg van de Nederlander, haalde Hendry vervolgens keihard uit in een interview met The Times. De aanstelling van Carl Hoefkens als nieuwe coach moet Hendry een herkansing bieden, al kan Burnley ook een mooie uitweg betekenen voor hem. De 27-jarige bezit namelijk de pure Britse stijl van verdedigen en hij zou dan ook enorm goed kunnen gedijen in de Championship.



Adem Zorgane was vorig seizoen de grote uitblinker bij Sporting Charleroi. Hij kreeg heel wat lof van verschillende media en analisten, zoals onder meer Franky Van der Elst in Extra Time. Zijn sterke prestaties zijn dan ook niet onopgemerkt gebleven bij andere clubs want de Algerijnse middenvelder speelde zich in de belangstelling van bijvoorbeeld Burnley en Olympique Lyon. De Carolo’s willen hem alvast niet voor een appel en een ei laten gaan want Charleroi eist maar liefst 8 miljoen euro bij een eventuele verkoop van Zorgane.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Wie moet Kompany naar Burnley halen?

Meest recent

Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

31
31
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

29
29
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

47
47
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

35
35
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

58
58
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

51
51
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

226
226
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

66
66
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

30
30
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

219
219
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

341
341
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

642
642
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

79
79
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

25
25
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

123
123
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

132
132
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

804
804
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

405
405
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

395
395
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

179
179
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

454
454
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

291
291
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1293
1293
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

135
135
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

168
168

Meer sportnieuws