Mannaert zet Anderlecht voor schut

door
Mannaert zet Anderlecht voor schut

Vertrouwen is alles in het voetbal. Het levende bewijs daarvan is Jackson Muleka. De Congolese spits werd vorig seizoen verguisd bij Standard maar op uitleenbasis bij Kasimpasa toonde hij terug zijn echte kwaliteiten. De 22-jarige spits maakte 12 goals in 14 competitiematchen en daarmee scoorde hij zich in de belangstelling van verschillende clubs. Anderlecht probeerde hem in januari nog tevergeefs aan te trekken, maar nu heeft ook Club Brugge zich in de strijd gemengd.


CONGOLESE TOPSCHUTTER

Laat ons eerst dit stellen. Het indrukwekkend doelpuntgemiddelde van Jackson Muleka bij Kasimpasa is absoluut geen toevalstreffer. De Congolese spits is namelijk altijd al een goaltjesdief geweest. Bij TP Mazembe was hij bijvoorbeeld de topschutter in de Afrikaanse Champions League met zeven doelpunten in amper tien wedstrijden. Op 20-jarige leeftijd prijkte hij ook al op de elfde plaats in de all-time ranking van doelpuntenmakers in diezelfde Afrikaanse Champions League.

‘t Is maar om te zeggen dat Jackson Muleka niet de eerste de beste is, en dat hij zijn reputatie enkele jaren geleden als grootste Afrikaanse talent zeker niet gestolen heeft. In zijn eerste seizoen bij Standard leek hij al meteen definitief door te breken met 12 goals in 33 matchen, maar vorig jaar kende hij een dramatische campagne in België met slechts 3 goals in 21 matchen. Maar dat lag niet meteen aan zijn pure kwaliteiten of plotse verloren torinstinct. Aan de basis lag een gebrek aan vertrouwen.



Mbaye Leye geloofde hard in Jackson Muleka maar onder Luka Elsner kreeg het vertrouwen van de Congolees een serieuze knauw. “Vertrouwen is natuurlijk essentieel. Maar elke coach maakt zijn keuzes en die moeten we respecteren. Ik kan de keuzes van Luka Elsner niet bespreken of zeggen dat het allemaal zijn schuld is”, zei Muleka onlangs in La Dernière Heure. “Misschien paste ik niet in het profiel waarnaar hij op zoek was en moest ik hard vechten om zijn vertrouwen te winnen, zoals ik deed met Mbaye Leye.”

HET GROTE GELIJK VAN MULEKA

In februari vertrok Jackson Muleka vervolgens met lichte tegenzin op huurbasis naar Kasimpasa. Zijn prestaties en statistieken in Turkije waren fenomenaal en uiteindelijk was deze uitleenbeurt het beste wat hem kon overkomen. Muleka wilde bewijzen dat hij nog steeds zijn kwaliteiten had als afwerker en dat zijn gevoel voor het doel nog intact was. En hoe. Hij zette gemiddeld 1 op 3 kansen om in een doelpunt. Dat is een ratio die aardig in de buurt komt van die van Michaël Frey (Antwerp FC), Bas Dost (Club Brugge) en Sory Kaba (OH Leuven), vorig seizoen de drie efficiëntste spitsen in de Jupiler Pro League.



 “Ik begrijp niet dat Standard die jongen liet gaan”, zei ploegmaat Ryan Donk aan Het Nieuwsblad. “Verdedigers met naam kenden echt al zware wedstrijden tegen hem.” Door zijn sterke terugronde in Turkije staat de naam van Jackson Muleka bij heel wat clubs op de shortlist. In de wintermercato waren dat nog bescheiden ploegen zoals Sint-Truiden, OH Leuven, KV Kortrijk, Young Boys Bern, FC Zürich en Kayserispor, maar tijdens de voorbije weken zijn dat meer gereputeerde clubs zoals Galatasaray, Besiktas, Trabzonspor, Fenerbahçe, Olympique de Lyon, Burnley, Stuttgart, Toulouse en Club Brugge.

ANDERLECHT

Jackson Muleka vertrok in januari op uitleenbasis naar Kasimpasa, maar als het van Vincent Kompany en RSC Anderlecht afhing, dan speelde de Congolees vorig seizoen in het Lotto Park. Volgens Le Soir maakte toenmalige coach van Sporting zelfs een prioriteit van de komst van Muleka. Er liepen gesprekken tussen Alexandre Grosjean, toenmalig CEO van Standard, en Peter Verbeke, maar de Rouches verkozen om Muleka nog liever te verhuren aan Sint-Truiden of KV Kortrijk dan te verkopen aan de aartsrivaal. En dat ondanks een akkoord tussen de speler en Anderlecht.



Bij Anderlecht hoopte men dat Jackson Muleka in de voetsporen zou treden van Dieumerci Mbokani, die destijds ook uitkwam voor TP Mazembe. In bepaalde facetten van het spel vertoont Muleka ook bepaalde gelijkenissen met zijn veertien jaar oudere landgenoot, zoals op het vlak van balvastheid, scorend vermogen en sterkte in de luchtduels. Maar Muleka koppelt die kwaliteiten ook aan een hoge mate van snelheid en techniek. Ondanks zijn 1 meter 80 kan de Congolees acteren als een targetman die constant weegt op de defensies van de tegenpartijen. Bovendien beschikt hij ook over het talent om ruimte te maken voor zijn ploegmaats en op die manier kansen te creëren.

CLUB BRUGGE

Volgens La Dernière Heure heeft Club Brugge nu een prioriteit gemaakt van de komst van Jackson Muleka. Op die manier kunnen de West-Vlamingen hun eeuwige rivaal dus stevig de loef afsteken met de strijd om de vlotscorende en efficiënte spits. De onderlinge rivaliteit tussen Club Brugge en Standard is niet zó groot, waardoor Vincent Mannaert in tegenstelling tot Peter Verbeke misschien wél een deal uit de brand zou kunnen slepen met de Rouches. De transferprijs is ook niet enorm hoog met 4 à 5 miljoen euro, wat zeker een haalbaar bedrag is voor de Belgische landskampioen. Van die 4 à 5 miljoen euro zal Standard wel 50% moeten afstaan aan TP Mazembe, een clausule die beide clubs overeen kwamen in 2020.

POLL: Waar past Muleka het beste?

Meest recent

Jan Vertonghen laat fans watertanden voor bekerfinale

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

15
15
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

96
96
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wel met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

51
51
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

62
62
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

167
167
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

92
92
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

249
249
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

169
169
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

130
130
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

211
211
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

204
204
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

157
157
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

87
87
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

128
128
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

120
120
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

169
169
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

217
217
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

238
238
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

87
87

Meer sportnieuws