Nieuw systeem van Mazzu zorgt voor nieuwe transfers

door
Nieuw systeem van Mazzu zorgt voor nieuwe transfers

Felice Mazzu speelde 90 minuten lang met een driemansdefensie tegen STVV. De coach wil duidelijk directer spelen dan Vincent Kompany, die soms ook een 3-5-2 speelde. Al is er nog steeds hetzelfde pijnpunt bij Anderlecht.


Kompany speelde vorig seizoen een 3-5-2 wanneer Hannes Delcroix fit was. Hij deed het daar telkens goed en Delcroix was de enige linkspoot die aan de linkerzijde kon spelen in een driemansdefensie. Hij is wendbaar en snel genoeg om bepaalde ruimtes dicht te lopen, dat is niét het geval voor Wesley Hoedt. Hij stond tegen STVV centraal in de driemansdefensie en dat is zijn beste positie in dat systeem.

Zeno Debast, Wesley Hoedt en Hannes Delcroix zullen het vaste trio achterin worden. Dat lijkt een zeer aardig defensief trio te worden, maar daarachter is de spoeling splinterdun. Killian Sardella en Noah Sadiki zijn de eerste vervangers. Volgens La Dernière Heure aanziet het bestuur Marco Kana ook als een optie om te depanneren. Daarnaast telt de club ook nog jonkies Lucas Lissens, Loïc Masscho en Anthony Lapage.

TWEEDE FASE

Anderlecht rekent dit jaar dus blijkbaar nog meer op zijn jeugd, maar aangezien de beloften dit jaar in de Challenger Pro League spelen, lijkt het toch handig te zijn om centraal achteraan voor het eerste elftal minstens één centrale verdediger extra aan te trekken (al dan niet op huurbasis). Bovendien is de defensie piepjong en heeft enkel Hoedt er veel ervaring. Als RSCA voor de titel wenst mee te spelen is het toch een risico om met zo weinig ervaring te zitten in de verdediging.

Volgens de Waalse krant is het budget bij Anderlecht stilaan op na de transfers van Sebastiano Esposito, Nilson Angulo en Abdulrazak Ishaq. Om nog meer transfers te kunnen afronden, wat zeker geen overbodige luxe is op bepaalde posities, zullen er spelers moeten verkocht worden. Adrien Trebel en Michel Vlap behoren uiteraard tot dat lijstje, net als Mustapha Bundu, Timon Wellenreuther en Mohammed Dauda. Ook belangrijkere pionnen als Francis Amuzu, Yari Verschaeren, Sergio Gomez en Michael Murillo kunnen (uiteraard niet allemaal) eventueel ten gelde worden gemaakt. Het eerste deel van de zomermercato van RSCA ligt achter de rug, om écht een titelkandidaat te zijn is er nog een tweede deel nodig.

LEES OOK: Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

Moet RSCA een extra ervaren speler halen achteraan?

Meest recent

KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

25
25
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

188
188
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

118
118
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

29
29
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

82
82
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

215
215
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

44
44
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

24
24
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

15
15
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

138
138
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

161
161
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

123
123
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

778
778
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

151
151
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

45
45
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

116
116
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

344
344
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

243
243
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

38
38
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

589
589
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

602
602
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

184
184
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

378
378
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

792
792
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

105
105

Meer sportnieuws