Nieuw systeem van Mazzu zorgt voor nieuwe transfers

door stemmen
Nieuw systeem van Mazzu zorgt voor nieuwe transfers

Felice Mazzu speelde 90 minuten lang met een driemansdefensie tegen STVV. De coach wil duidelijk directer spelen dan Vincent Kompany, die soms ook een 3-5-2 speelde. Al is er nog steeds hetzelfde pijnpunt bij Anderlecht.


Kompany speelde vorig seizoen een 3-5-2 wanneer Hannes Delcroix fit was. Hij deed het daar telkens goed en Delcroix was de enige linkspoot die aan de linkerzijde kon spelen in een driemansdefensie. Hij is wendbaar en snel genoeg om bepaalde ruimtes dicht te lopen, dat is niét het geval voor Wesley Hoedt. Hij stond tegen STVV centraal in de driemansdefensie en dat is zijn beste positie in dat systeem.

Zeno Debast, Wesley Hoedt en Hannes Delcroix zullen het vaste trio achterin worden. Dat lijkt een zeer aardig defensief trio te worden, maar daarachter is de spoeling splinterdun. Killian Sardella en Noah Sadiki zijn de eerste vervangers. Volgens La Dernière Heure aanziet het bestuur Marco Kana ook als een optie om te depanneren. Daarnaast telt de club ook nog jonkies Lucas Lissens, Loïc Masscho en Anthony Lapage.

TWEEDE FASE

Anderlecht rekent dit jaar dus blijkbaar nog meer op zijn jeugd, maar aangezien de beloften dit jaar in de Challenger Pro League spelen, lijkt het toch handig te zijn om centraal achteraan voor het eerste elftal minstens één centrale verdediger extra aan te trekken (al dan niet op huurbasis). Bovendien is de defensie piepjong en heeft enkel Hoedt er veel ervaring. Als RSCA voor de titel wenst mee te spelen is het toch een risico om met zo weinig ervaring te zitten in de verdediging.

Volgens de Waalse krant is het budget bij Anderlecht stilaan op na de transfers van Sebastiano Esposito, Nilson Angulo en Abdulrazak Ishaq. Om nog meer transfers te kunnen afronden, wat zeker geen overbodige luxe is op bepaalde posities, zullen er spelers moeten verkocht worden. Adrien Trebel en Michel Vlap behoren uiteraard tot dat lijstje, net als Mustapha Bundu, Timon Wellenreuther en Mohammed Dauda. Ook belangrijkere pionnen als Francis Amuzu, Yari Verschaeren, Sergio Gomez en Michael Murillo kunnen (uiteraard niet allemaal) eventueel ten gelde worden gemaakt. Het eerste deel van de zomermercato van RSCA ligt achter de rug, om écht een titelkandidaat te zijn is er nog een tweede deel nodig.

LEES OOK: Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

Moet RSCA een extra ervaren speler halen achteraan?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

18
18
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

31
31
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

65
65
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

55
55
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

151
151
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

168
168
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

134
134
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

121
121
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

464
464
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

678
678
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

403
403
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

207
207
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

121
121
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

414
414
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

298
298
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

436
436
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws