TU: 'Club lonkt naar Standard, Thorgan maakt Duitse transfer'

door
TU: 'Club lonkt naar Standard, Thorgan maakt Duitse transfer'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zoeken ze nog volop naar een nieuwe spits. Even leek Andy Carroll zowaar een oplossing te kunnen bieden, maar de gewezen Engelse international zal uiteindelijk niet komen. Nu is ook de reden daarvoor bekend. Club zou niet onder de indruk geweest zijn van de medische en psychologische testen van de 33-jarige, die de voorbije jaren mager presteerde.



Mogelijk gaat Club nu wel voor een andere verrassende naam. Ze zouden namelijk bij Standard Jackson Muleka willen wegplukken. De Congolees maakte het laatste halfjaar grote sier op huurbasis bij Kasimpasa, waarmee hij ook interesse lokte van Burnley, Turkse topclubs en uit Duitsland. Muleka zou een transfer naar Jan Breydel alvast zien zitten, maar wil ook zijn andere opties nog bestuderen.

Aan uitgaande zijde lijkt er schot te komen in een vertrek van Charles De Ketelaere. De Rode Duivel wordt het hof gemaakt door Leeds United, maar ook AC Milan zou nu in actie schieten. De Rossoneri zouden een afspraak gemaakt hebben met het management van de 21-jarige. Volgende week zouden beide partijen met elkaar rond de tafel zitten. Daarnaast groeit ook de interesse voor de overbodige David Okereke, die nu ook naar Torino zou kunnen.



Ondertussen blijft het ook afwachten wat er met Noah Mbamba zal gebeuren. Het 17-jarige toptalent lijkt met de aanstelling van Carl Hoefkens weer meer kansen te gaan krijgen, maar gaat wel zijn laatste contractjaar in. Als hij niet snel bijtekent, zal Club mogelijk genoodzaakt zijn mee te werken aan een transfer. Intussen zou zelfs FC Barcelona de jonge middenvelder op zijn verlanglijstje gezet hebben.

Wie niet naar Club lijkt te komen, is Wilfried Gnonto. De 18-jarige Italiaanse international stond ook on de belangstelling van Anderlecht, maar lijkt uiteindelijk voor Feyenoord te gaan kiezen. De Rotterdammers zouden al een persoonlijk akkoord hebben met de speler en ook met FC Zürich zouden ze er al bijna uit zijn. De Zwitsers zouden 4 miljoen euro incasseren en 35 procent bij een eventuele doorverkoop krijgen.



Anderlecht haalt wel een andere spits, want Sebastiano Esposito lijkt snel neer te kunnen strijken. Er is een akkoord om de 19-jarige voor een seizoen te huren van Internazionale, met aankoopoptie. Die zou rond de 7 miljoen euro liggen, al hebben de Nerazzurri ook een terugkoopoptie in de deal laten opnemen. Esposito zou maandag zijn medische testen komen afleggen en het zou weleens kunnen dat hij meteen de laatste zomeraanwinst van Paars-Wit zal worden.

Nochtans lijken er nog enkele jongens te kunnen vertrekken. Zo is Francis Amuzu gegeerd en lijkt een vertrek van de flankaanvaller niet uitgesloten. Troyes zou zich alvast gemeld hebben en de gesprekken met Anderlecht zelfs al opgestart hebben. Van een akkoord is echter nog lang geen sprake en ze zullen ook de speler zelf moeten overtuigen.



KRC Genk ziet nog een jonge speler vertrekken. Het lijkt afscheid te moeten nemen van Yentl Van Genechten, die het voorbije seizoen bij de beloften speelde. De 21-jarige rechtsachter zou Bernd Storck volgen en één dezer dagen zijn handtekening bij AS Eupen zetten. Daarnaast blijft ook een vertrek van Jhon Lucumi aan de orde. Atalanta zou zich weldra opnieuw kunnen melden voor de Colombiaan, wanneer ze Merih Demiral met winst doorverkocht hebben.

Antwerp wil na de komst van Vincent Janssen meteen een volgende stunt realiseren. Het blijft immers werk maken van de komst van Toby Alderweireld. De Rode Duivel ziet een transfer naar de Bosuil wel zitten en intussen zou ook zijn club Al-Duhail wel bereid zijn om mee te werken aan een transfer. De onderhandelingen tussen de clubs zouden volop aan de gang zijn. Antwerp hoopt de deal zelfs al rond te hebben voor de stage, die volgende week gepland staat.



BUITENLAND

Het lijkt er alsmaar meer op dat Thorgan Hazard deze zomer zal vertrekken bij Borussia Dortmund. De flankaanvaller werd al genoemd bij Newcastle United, maar hij zou ook gewoon in Duitsland kunnen blijven. Ook Bayer Leverkusen zou de Rode Duivel namelijk graag willen binnenhalen. Alleen zou Hazard zelf niet staan te springen voor een transfer en wil hij zijn plaats bij Dortmund verdedigen. Afwachten dus wat het wordt.

De toekomst van Neymar oogt ook onzeker. Bij PSG lijken ze niet gekant tegen een transfer en de Braziliaan zou zelf ook geïrriteerd zijn dat hij door de club publiekelijk niet onvoorwaardelijk gesteund wordt. Als ze hem in Parijs kwijt willen, zou de vedette een vertrek alsnog overwegen. Alleen zal dat wel moeilijk worden gezien zijn zware financiële eisen. Momenteel zouden slechts drie clubs in aanmerking kunnen komen: Manchester United, Chelsea en Newcastle United. Die laatste club zou Neymar echter al niet zien zitten.



Chelsea lijkt zijn zinnen echter gezet te hebben op een andere offensieve versterking. Thomas Tuchel zou namelijk zijn zinnen gezet hebben op Raheem Sterling en de club zou al onderhandeld hebben met de Engelse aanvaller. Ze zouden ook een nieuw bod voorbereiden om Manchester City te overtuigen hem te laten vertrekken. Aangezien Sterling zijn laatste contractjaar ingaat, lijkt de kans reëel dat City bij een goed bod zal meewerken.

Anderzijds had Chelsea-eigenaar Todd Boehly enkele dagen geleden ook een gesprek met Jorge Mendes, de makelaar van Cristiano Ronaldo. Maar die meeting viel niet in goede aarde bij Manchester United. De club zou Ronaldo en zijn entourage laten weten hebben dat ze niet opgezet zijn met de meeting en dat de Portugees deze zomer onder geen beding mag vertrekken.

LEES OOK: Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

Zou Muleka een goede spits zijn voor Club?

Meest recent

CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

17
17
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

65
65
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

58
58
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

42
42
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

362
362
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

88
88
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

276
276
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

469
469
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

299
299
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

345
345
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

364
364
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

55
55
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

415
415
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

71
71
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

70
70
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

83
83
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

241
241
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

250
250
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

443
443
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

91
91
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

190
190
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

314
314
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

203
203
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

76
76
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

175
175

Meer sportnieuws