TU: 'Club lonkt naar Standard, Thorgan maakt Duitse transfer'

door
TU: 'Club lonkt naar Standard, Thorgan maakt Duitse transfer'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zoeken ze nog volop naar een nieuwe spits. Even leek Andy Carroll zowaar een oplossing te kunnen bieden, maar de gewezen Engelse international zal uiteindelijk niet komen. Nu is ook de reden daarvoor bekend. Club zou niet onder de indruk geweest zijn van de medische en psychologische testen van de 33-jarige, die de voorbije jaren mager presteerde.



Mogelijk gaat Club nu wel voor een andere verrassende naam. Ze zouden namelijk bij Standard Jackson Muleka willen wegplukken. De Congolees maakte het laatste halfjaar grote sier op huurbasis bij Kasimpasa, waarmee hij ook interesse lokte van Burnley, Turkse topclubs en uit Duitsland. Muleka zou een transfer naar Jan Breydel alvast zien zitten, maar wil ook zijn andere opties nog bestuderen.

Aan uitgaande zijde lijkt er schot te komen in een vertrek van Charles De Ketelaere. De Rode Duivel wordt het hof gemaakt door Leeds United, maar ook AC Milan zou nu in actie schieten. De Rossoneri zouden een afspraak gemaakt hebben met het management van de 21-jarige. Volgende week zouden beide partijen met elkaar rond de tafel zitten. Daarnaast groeit ook de interesse voor de overbodige David Okereke, die nu ook naar Torino zou kunnen.



Ondertussen blijft het ook afwachten wat er met Noah Mbamba zal gebeuren. Het 17-jarige toptalent lijkt met de aanstelling van Carl Hoefkens weer meer kansen te gaan krijgen, maar gaat wel zijn laatste contractjaar in. Als hij niet snel bijtekent, zal Club mogelijk genoodzaakt zijn mee te werken aan een transfer. Intussen zou zelfs FC Barcelona de jonge middenvelder op zijn verlanglijstje gezet hebben.

Wie niet naar Club lijkt te komen, is Wilfried Gnonto. De 18-jarige Italiaanse international stond ook on de belangstelling van Anderlecht, maar lijkt uiteindelijk voor Feyenoord te gaan kiezen. De Rotterdammers zouden al een persoonlijk akkoord hebben met de speler en ook met FC Zürich zouden ze er al bijna uit zijn. De Zwitsers zouden 4 miljoen euro incasseren en 35 procent bij een eventuele doorverkoop krijgen.



Anderlecht haalt wel een andere spits, want Sebastiano Esposito lijkt snel neer te kunnen strijken. Er is een akkoord om de 19-jarige voor een seizoen te huren van Internazionale, met aankoopoptie. Die zou rond de 7 miljoen euro liggen, al hebben de Nerazzurri ook een terugkoopoptie in de deal laten opnemen. Esposito zou maandag zijn medische testen komen afleggen en het zou weleens kunnen dat hij meteen de laatste zomeraanwinst van Paars-Wit zal worden.

Nochtans lijken er nog enkele jongens te kunnen vertrekken. Zo is Francis Amuzu gegeerd en lijkt een vertrek van de flankaanvaller niet uitgesloten. Troyes zou zich alvast gemeld hebben en de gesprekken met Anderlecht zelfs al opgestart hebben. Van een akkoord is echter nog lang geen sprake en ze zullen ook de speler zelf moeten overtuigen.



KRC Genk ziet nog een jonge speler vertrekken. Het lijkt afscheid te moeten nemen van Yentl Van Genechten, die het voorbije seizoen bij de beloften speelde. De 21-jarige rechtsachter zou Bernd Storck volgen en één dezer dagen zijn handtekening bij AS Eupen zetten. Daarnaast blijft ook een vertrek van Jhon Lucumi aan de orde. Atalanta zou zich weldra opnieuw kunnen melden voor de Colombiaan, wanneer ze Merih Demiral met winst doorverkocht hebben.

Antwerp wil na de komst van Vincent Janssen meteen een volgende stunt realiseren. Het blijft immers werk maken van de komst van Toby Alderweireld. De Rode Duivel ziet een transfer naar de Bosuil wel zitten en intussen zou ook zijn club Al-Duhail wel bereid zijn om mee te werken aan een transfer. De onderhandelingen tussen de clubs zouden volop aan de gang zijn. Antwerp hoopt de deal zelfs al rond te hebben voor de stage, die volgende week gepland staat.



BUITENLAND

Het lijkt er alsmaar meer op dat Thorgan Hazard deze zomer zal vertrekken bij Borussia Dortmund. De flankaanvaller werd al genoemd bij Newcastle United, maar hij zou ook gewoon in Duitsland kunnen blijven. Ook Bayer Leverkusen zou de Rode Duivel namelijk graag willen binnenhalen. Alleen zou Hazard zelf niet staan te springen voor een transfer en wil hij zijn plaats bij Dortmund verdedigen. Afwachten dus wat het wordt.

De toekomst van Neymar oogt ook onzeker. Bij PSG lijken ze niet gekant tegen een transfer en de Braziliaan zou zelf ook geïrriteerd zijn dat hij door de club publiekelijk niet onvoorwaardelijk gesteund wordt. Als ze hem in Parijs kwijt willen, zou de vedette een vertrek alsnog overwegen. Alleen zal dat wel moeilijk worden gezien zijn zware financiële eisen. Momenteel zouden slechts drie clubs in aanmerking kunnen komen: Manchester United, Chelsea en Newcastle United. Die laatste club zou Neymar echter al niet zien zitten.



Chelsea lijkt zijn zinnen echter gezet te hebben op een andere offensieve versterking. Thomas Tuchel zou namelijk zijn zinnen gezet hebben op Raheem Sterling en de club zou al onderhandeld hebben met de Engelse aanvaller. Ze zouden ook een nieuw bod voorbereiden om Manchester City te overtuigen hem te laten vertrekken. Aangezien Sterling zijn laatste contractjaar ingaat, lijkt de kans reëel dat City bij een goed bod zal meewerken.

Anderzijds had Chelsea-eigenaar Todd Boehly enkele dagen geleden ook een gesprek met Jorge Mendes, de makelaar van Cristiano Ronaldo. Maar die meeting viel niet in goede aarde bij Manchester United. De club zou Ronaldo en zijn entourage laten weten hebben dat ze niet opgezet zijn met de meeting en dat de Portugees deze zomer onder geen beding mag vertrekken.

LEES OOK: 'Club Brugge heeft vervanger Ordoñez al in het vizier'

Zou Muleka een goede spits zijn voor Club?

Meest recent

‘Vuurwerk bij Anderlecht: ‘bad boy’-toptransfer op komst’

Anderlecht zoekt een verdediger die meteen orde op zaken zet. Maar de naam die nu rondgaat, ruikt ...

49
49
Charai maakt transferplannen Westerlo wereldkundig

Bij KVC Westerlo vertrokken ze op stage naar Antalya in Turkije. Coach Issame Charai sprak met Het ...

7
7
'PSV weigert absoluut monsterbod uit de Premier League'

PSV verkocht de afgelopen jaren voor heel veel geld. De Nederlandse topclub kon de afgelopen dagen ...

24
24
Serie A 'droomt' van nieuwe historische landstitel

Napoli speelde enkele jaren geleden na tientallen jaren weer eens kampioen in de Serie A. In ...

67
67
'OHL hoopt op jackpot: drie spelers grof wild'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

73
73
Alonso geeft transferplannen Real Madrid prijs

Real Madrid kent een stroef seizoen. Xabi Alons kreeg al de nodige kritiek, maar voorlopig is een ...

29
29
Jan Mulder gaat volledig los: 'Het is pure erotiek'

Jan Mulder verdween geruisloos van de Belgische televisie, maar stil is hij allerminst. De ...

59
59
Mannaert geeft De Cat raad: "Zou niet naar die club gaan"

Nathan De Cat is een toptalent en dat zien de buitenlande ploegen uiteraard ook. Vincent Mannaert ...

244
244
Sensatie in Premier League, pech voor De Cuyper

Om 16u begonnen er twee matchen in de Premier League. Wolverhampton probeerde tegen West Ham United ...

70
70
Steun voor Rudi Garcia: "Als dat al niet meer mag..."

Rudi Garcia kreeg uit bepaalde hoek overdreven veel kritiek. De Rode Duivels zijn anno 2026 een ...

64
64
'Real Madrid plant énorme coup bij Manchester City'

Real Madrid kent een moeilijke seizoen onder Xabi Alonso. De Madrilenen beseffen dat er meer rust in ...

138
138
Oyen verlaat KRC Genk: dit vangen de Limburgers

Er gaat weldra een volgende Belgische transfer meegedeeld worden. De Nederlandse trainer Robin ...

278
278
Union SG heeft prijs en stelt eerste aanwinst officieel voor

Union SG heeft zopas zijn eerste winteraanwinst aangetrokken. Dat deelde de club via de clubkanalen ...

118
118
'AA Gent zet verrassende naam op verlanglijstje'

AA Gent wil deze mercato een aantal nieuwe spelers halen. Ze worden ondertussen steeds vaker aan ...

195
195
'Union SG legt spits vast: kostprijs een half miljoen euro'

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens Sky Sports Deutschland staat de ...

64
64
Tielemans bepalend, Celtic onderuit in Old Firm

In Engeland en Schotland stonden er om 13u30 twee matchen op het programma. Aston Villa ontving ...

63
63
Gaat Garcia in maart voor stunt in selectie Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia maakt zich klaar voor het WK. In maart trekken de Belgen naar Chicago om er ...

133
133
'Club Brugge heeft vervanger Ordoñez al in het vizier'

Joel Ordoñez gaat Club Brugge deze maand of ten laatste in de zomer verlaten. Dat staat vast. ...

312
312
Nieuwe topclub in JPL? 'Kompany waarschuwt'

In België zijn er zeer veel buitenlandse eigenaren en dat is tot op heden niet bepaald vaak een ...

366
366
Topspeler Union na één jaar weg? "In de zomer kijken"

Bij Union SG gaan er in de zomer weer de nodige spelers vertrekken. De Brusselaars zien mogelijk ...

73
73
'Recordtransfer Club back on track: enorme som onthuld'

Club Brugge KV hoopt zijn basiself zo goed mogelijk intact te houden tijdens de wintermercato, maar ...

415
415
'Chelsea schakelt razendsnel: nieuwe trainer staat al klaar'

Het nieuwe jaar was amper begonnen, of Chelsea FC besloot een trainerswissel door te voeren. Zo werd ...

64
64
Leko draait duimschroeven aan: drietal moet tandje bijsteken

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

384
384
Versterking Hayen: Genk realiseert derde comeback bij AA Gent

Na een tegenvallende eerste helft van het seizoen, wil KRC Genk na de jaarwissel een frisse start ...

467
467
Mannaert verbaast: "Gaf je hém punten voor Gouden Schoen?"

Christos Tzolis, Adem Zorgane, Hans Vanaken ... . De topfavorieten voor de komende Gouden Schoen ...

437
437

Meer sportnieuws