TU: 'Club lonkt naar Standard, Thorgan maakt Duitse transfer'

door
TU: 'Club lonkt naar Standard, Thorgan maakt Duitse transfer'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zoeken ze nog volop naar een nieuwe spits. Even leek Andy Carroll zowaar een oplossing te kunnen bieden, maar de gewezen Engelse international zal uiteindelijk niet komen. Nu is ook de reden daarvoor bekend. Club zou niet onder de indruk geweest zijn van de medische en psychologische testen van de 33-jarige, die de voorbije jaren mager presteerde.



Mogelijk gaat Club nu wel voor een andere verrassende naam. Ze zouden namelijk bij Standard Jackson Muleka willen wegplukken. De Congolees maakte het laatste halfjaar grote sier op huurbasis bij Kasimpasa, waarmee hij ook interesse lokte van Burnley, Turkse topclubs en uit Duitsland. Muleka zou een transfer naar Jan Breydel alvast zien zitten, maar wil ook zijn andere opties nog bestuderen.

Aan uitgaande zijde lijkt er schot te komen in een vertrek van Charles De Ketelaere. De Rode Duivel wordt het hof gemaakt door Leeds United, maar ook AC Milan zou nu in actie schieten. De Rossoneri zouden een afspraak gemaakt hebben met het management van de 21-jarige. Volgende week zouden beide partijen met elkaar rond de tafel zitten. Daarnaast groeit ook de interesse voor de overbodige David Okereke, die nu ook naar Torino zou kunnen.



Ondertussen blijft het ook afwachten wat er met Noah Mbamba zal gebeuren. Het 17-jarige toptalent lijkt met de aanstelling van Carl Hoefkens weer meer kansen te gaan krijgen, maar gaat wel zijn laatste contractjaar in. Als hij niet snel bijtekent, zal Club mogelijk genoodzaakt zijn mee te werken aan een transfer. Intussen zou zelfs FC Barcelona de jonge middenvelder op zijn verlanglijstje gezet hebben.

Wie niet naar Club lijkt te komen, is Wilfried Gnonto. De 18-jarige Italiaanse international stond ook on de belangstelling van Anderlecht, maar lijkt uiteindelijk voor Feyenoord te gaan kiezen. De Rotterdammers zouden al een persoonlijk akkoord hebben met de speler en ook met FC Zürich zouden ze er al bijna uit zijn. De Zwitsers zouden 4 miljoen euro incasseren en 35 procent bij een eventuele doorverkoop krijgen.



Anderlecht haalt wel een andere spits, want Sebastiano Esposito lijkt snel neer te kunnen strijken. Er is een akkoord om de 19-jarige voor een seizoen te huren van Internazionale, met aankoopoptie. Die zou rond de 7 miljoen euro liggen, al hebben de Nerazzurri ook een terugkoopoptie in de deal laten opnemen. Esposito zou maandag zijn medische testen komen afleggen en het zou weleens kunnen dat hij meteen de laatste zomeraanwinst van Paars-Wit zal worden.

Nochtans lijken er nog enkele jongens te kunnen vertrekken. Zo is Francis Amuzu gegeerd en lijkt een vertrek van de flankaanvaller niet uitgesloten. Troyes zou zich alvast gemeld hebben en de gesprekken met Anderlecht zelfs al opgestart hebben. Van een akkoord is echter nog lang geen sprake en ze zullen ook de speler zelf moeten overtuigen.



KRC Genk ziet nog een jonge speler vertrekken. Het lijkt afscheid te moeten nemen van Yentl Van Genechten, die het voorbije seizoen bij de beloften speelde. De 21-jarige rechtsachter zou Bernd Storck volgen en één dezer dagen zijn handtekening bij AS Eupen zetten. Daarnaast blijft ook een vertrek van Jhon Lucumi aan de orde. Atalanta zou zich weldra opnieuw kunnen melden voor de Colombiaan, wanneer ze Merih Demiral met winst doorverkocht hebben.

Antwerp wil na de komst van Vincent Janssen meteen een volgende stunt realiseren. Het blijft immers werk maken van de komst van Toby Alderweireld. De Rode Duivel ziet een transfer naar de Bosuil wel zitten en intussen zou ook zijn club Al-Duhail wel bereid zijn om mee te werken aan een transfer. De onderhandelingen tussen de clubs zouden volop aan de gang zijn. Antwerp hoopt de deal zelfs al rond te hebben voor de stage, die volgende week gepland staat.



BUITENLAND

Het lijkt er alsmaar meer op dat Thorgan Hazard deze zomer zal vertrekken bij Borussia Dortmund. De flankaanvaller werd al genoemd bij Newcastle United, maar hij zou ook gewoon in Duitsland kunnen blijven. Ook Bayer Leverkusen zou de Rode Duivel namelijk graag willen binnenhalen. Alleen zou Hazard zelf niet staan te springen voor een transfer en wil hij zijn plaats bij Dortmund verdedigen. Afwachten dus wat het wordt.

De toekomst van Neymar oogt ook onzeker. Bij PSG lijken ze niet gekant tegen een transfer en de Braziliaan zou zelf ook geïrriteerd zijn dat hij door de club publiekelijk niet onvoorwaardelijk gesteund wordt. Als ze hem in Parijs kwijt willen, zou de vedette een vertrek alsnog overwegen. Alleen zal dat wel moeilijk worden gezien zijn zware financiële eisen. Momenteel zouden slechts drie clubs in aanmerking kunnen komen: Manchester United, Chelsea en Newcastle United. Die laatste club zou Neymar echter al niet zien zitten.



Chelsea lijkt zijn zinnen echter gezet te hebben op een andere offensieve versterking. Thomas Tuchel zou namelijk zijn zinnen gezet hebben op Raheem Sterling en de club zou al onderhandeld hebben met de Engelse aanvaller. Ze zouden ook een nieuw bod voorbereiden om Manchester City te overtuigen hem te laten vertrekken. Aangezien Sterling zijn laatste contractjaar ingaat, lijkt de kans reëel dat City bij een goed bod zal meewerken.

Anderzijds had Chelsea-eigenaar Todd Boehly enkele dagen geleden ook een gesprek met Jorge Mendes, de makelaar van Cristiano Ronaldo. Maar die meeting viel niet in goede aarde bij Manchester United. De club zou Ronaldo en zijn entourage laten weten hebben dat ze niet opgezet zijn met de meeting en dat de Portugees deze zomer onder geen beding mag vertrekken.

LEES OOK: Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Zou Muleka een goede spits zijn voor Club?

Meest recent

'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

10
10
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

67
67
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

34
34
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

42
42
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

345
345
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

103
103
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

22
22
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

379
379
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

103
103
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

183
183
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

306
306
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

625
625
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

819
819
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

172
172
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

47
47
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

122
122
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

149
149
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

173
173
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

118
118
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

93
93
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

251
251
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

290
290
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

127
127
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

182
182
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

410
410

Meer sportnieuws