'Union heeft 'nieuwe Mitoma' beet'

door
'Union heeft 'nieuwe Mitoma' beet'

Union kende al een tumultueuze zomer, vooral door de soap rond het vertrek van succestrainer Felice Mazzu, die eenzijdig zijn contract verbrak om bij Anderlecht te tekenen. Daarnaast verliest de vice-kampioen ook al zeker topschutter en Profvoetballer van het Jaar Deniz Undav aan moederclub Brighton. Het krijgt echter ook nog versterking van de Engelsen.


Nadat Union eerder al op eigen houtje zich versterkt had met Viktor Boone (Deinze), Arnaud Dony (STVV), Ross Sykes (Accrington) en Dennis Eckert Ayensa (FC Ingolstadt) strijkt er nu ook nog een huurling van Brighton neer. Het Nieuwsblad meldt immers dat de komst van Simon Adingra in kannen en kruiken is. De 20-jarige flankaanvaller is zondagavond al in Brussel geland en zijn komst zou maandagochtend geofficialiseerd worden.

Adingra wordt dus de vijfde aanwinst van de zomer van Union, nadat hij enkele dagen geleden nog bij Brighton tekende. Zij telden 8 miljoen euro neer om hem over te nemen van FC Nordsjaelland, maar oordelen dat het beter is dat hij nog eerst een jaartje in België rijpt. Ze hopen dat hij bij Union in de voetsporen kan treden van Kaoru Mitoma, die op dezelfde manier in het Dudenpark belandde en meteen een smaakmaker werd.

GEEN AANKOOPOPTIE
Union bedong uiteraard geen aankoopoptie op Adingra, die vorig seizoen in de Deense competitie al flitsen van zijn talent liet zien. In 31 competitiewedstrijden liet hij namelijk negen goals en vier assists optekenen. De Ivoriaan was begin 2020 neergestreken bij Nordsjaelland, dat hem weggeplukt had uit de Ghanese Right to Dream Academy.

LEES OOK: Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Zal hij even goed doen als Mitoma?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

100
100
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

24
24
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

99
99
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

92
92
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

63
63
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

223
223
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

101
101
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

518
518
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

392
392
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

442
442
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

115
115
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

599
599
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

211
211
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

268
268
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

328
328
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

234
234
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

211
211
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

90
90
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

105
105
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

319
319
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

306
306
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

275
275

Meer sportnieuws