Mazzu ziet één speler uitblinken in verliespartij tegen STVV

door
Mazzu ziet één speler uitblinken in verliespartij tegen STVV

RSC Anderlecht speelde vanavond zijn eerste oefenmatch. Het ontving STVV op Neerpede en de jonge Brusselaars gingen met 0-1 onderuit. Felice Mazzu koos de volle 90 minuten voor een 3-5-2-systeem.


Felice Mazzu begon met een 3-5-2 en gaf jongeren als Lapage, Debast, Sadiki, Agyei en Stassin een kans in de basis. De Truienaars begonnen het best met Hayashi die een grote kans naast trapte. Sadiki, die als verdedigende middenvelder startte was het meest aanwezig in het begin met enkele goede interventies maar voetballend ging het nadien wat minder. Amuzu en Agyei speelden op de flanken en El Hadj, Refaelov en Verschaeren moesten met de nodige loopbewegingen voor extra diepgang zorgen en uiteraard afwisselend voor de nodige creativiteit. STVV presenteerde zich als een stevige tegenstander, onder meer met nieuwkomers Dumont en Boya, en RSCA had het moeilijk om openingen te vinden. STVV bleef de enige ploeg die kansen kreeg, want Van Crombrugge kwam knap tussen op een poging van Brüls.



Paars-Wit probeerde viel diepgang te brengen, maar het viel ook op dat er te weinig rust aan de bal was. STVV, dat al langer aan het trainen is dan Anderlecht, kreeg na 20 minuten alwéér een enorme kans, maar Van Crombrugge redde weer de meubelen. Even later was het dan toch verdiend raak na een own-goal van Lapage.

VLAP VALT IN

Amuzu was één van de beteren bij Anderlecht. ‘Ciske’ kan in een 3-5-2 op de flank van verder komen, waardoor hij de ruimte voor zich heeft. Dat ligt hem beter en hij zorgde voor het eerste doelgevaar van RSCA en hij was bedrijvig. Hij kan op links én rechts op de flank een goede optie zijn in het systeem van Mazzu. STVV bleef kansen krijgen en Van Crombrugge kende een heel drukke eerste helft. Defensief lag er soms veel ruimte bij de Brusselaars. De thuisploeg eindigde goed in de eerste helft met kansen voor Amuzu en Verschaeren, maar de 0-1 was verdiend bij de rust.

Paars-Wit begon met een heel ander team aan de tweede helft en de ingevallen Vlap - gretig ingevallen - zag een vrije trap op de lat belanden en Colassin noopte Coppens tot een mooie redding. Nadien viel er nog weinig te beleven en het bleef 0-1. Meteen een nederlaag dus voor Mazzu.

RSCA eerste helft: Van Crombrugge, Lapage, Hoedt, Debast – Sadiki, Verschaeren, El Hadj, Refaelov, Agyei, Amuzu, Stassin

RSCA tweede helft: Coosemans, Masscho, Sardella, Bouchouari, Delcroix, Mikhalychenko, Engwanda, Leoni, Vlap, Raman, Colassin

LEES OOK: Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

Past Amuzu goed in dit systeem?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

34
34
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

57
57
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

44
44
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

19
19
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

239
239
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

141
141
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

353
353
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

347
347
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

214
214
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

331
331
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

127
127
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

213
213
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

129
129
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

168
168
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

178
178
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

671
671
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

693
693
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

51
51
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

328
328
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

110
110
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

197
197
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

170
170
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

55
55
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

296
296

Meer sportnieuws