Mazzu ziet één speler uitblinken in verliespartij tegen STVV

363 stemmen
Mazzu ziet één speler uitblinken in verliespartij tegen STVV

RSC Anderlecht speelde vanavond zijn eerste oefenmatch. Het ontving STVV op Neerpede en de jonge Brusselaars gingen met 0-1 onderuit. Felice Mazzu koos de volle 90 minuten voor een 3-5-2-systeem.


Felice Mazzu begon met een 3-5-2 en gaf jongeren als Lapage, Debast, Sadiki, Agyei en Stassin een kans in de basis. De Truienaars begonnen het best met Hayashi die een grote kans naast trapte. Sadiki, die als verdedigende middenvelder startte was het meest aanwezig in het begin met enkele goede interventies maar voetballend ging het nadien wat minder. Amuzu en Agyei speelden op de flanken en El Hadj, Refaelov en Verschaeren moesten met de nodige loopbewegingen voor extra diepgang zorgen en uiteraard afwisselend voor de nodige creativiteit. STVV presenteerde zich als een stevige tegenstander, onder meer met nieuwkomers Dumont en Boya, en RSCA had het moeilijk om openingen te vinden. STVV bleef de enige ploeg die kansen kreeg, want Van Crombrugge kwam knap tussen op een poging van Brüls.



Paars-Wit probeerde viel diepgang te brengen, maar het viel ook op dat er te weinig rust aan de bal was. STVV, dat al langer aan het trainen is dan Anderlecht, kreeg na 20 minuten alwéér een enorme kans, maar Van Crombrugge redde weer de meubelen. Even later was het dan toch verdiend raak na een own-goal van Lapage.

VLAP VALT IN

Amuzu was één van de beteren bij Anderlecht. ‘Ciske’ kan in een 3-5-2 op de flank van verder komen, waardoor hij de ruimte voor zich heeft. Dat ligt hem beter en hij zorgde voor het eerste doelgevaar van RSCA en hij was bedrijvig. Hij kan op links én rechts op de flank een goede optie zijn in het systeem van Mazzu. STVV bleef kansen krijgen en Van Crombrugge kende een heel drukke eerste helft. Defensief lag er soms veel ruimte bij de Brusselaars. De thuisploeg eindigde goed in de eerste helft met kansen voor Amuzu en Verschaeren, maar de 0-1 was verdiend bij de rust.

Paars-Wit begon met een heel ander team aan de tweede helft en de ingevallen Vlap - gretig ingevallen - zag een vrije trap op de lat belanden en Colassin noopte Coppens tot een mooie redding. Nadien viel er nog weinig te beleven en het bleef 0-1. Meteen een nederlaag dus voor Mazzu.

RSCA eerste helft: Van Crombrugge, Lapage, Hoedt, Debast – Sadiki, Verschaeren, El Hadj, Refaelov, Agyei, Amuzu, Stassin

RSCA tweede helft: Coosemans, Masscho, Sardella, Bouchouari, Delcroix, Mikhalychenko, Engwanda, Leoni, Vlap, Raman, Colassin

LEES OOK: STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

🚀

Past Amuzu goed in dit systeem?

Meest recent

'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

6
6
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

23
23
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

29
29
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

214
214
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

44
44
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

30
30
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

421
421
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

497
497
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

70
70
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

144
144
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

16
16
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

260
260
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

162
162
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

98
98
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

154
154
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

317
317
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

277
277
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

113
113
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

441
441
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

746
746
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

143
143
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

341
341
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

174
174
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

90
90

Meer sportnieuws