Mazzu ziet één speler uitblinken in verliespartij tegen STVV

363
Mazzu ziet één speler uitblinken in verliespartij tegen STVV

RSC Anderlecht speelde vanavond zijn eerste oefenmatch. Het ontving STVV op Neerpede en de jonge Brusselaars gingen met 0-1 onderuit. Felice Mazzu koos de volle 90 minuten voor een 3-5-2-systeem.


Felice Mazzu begon met een 3-5-2 en gaf jongeren als Lapage, Debast, Sadiki, Agyei en Stassin een kans in de basis. De Truienaars begonnen het best met Hayashi die een grote kans naast trapte. Sadiki, die als verdedigende middenvelder startte was het meest aanwezig in het begin met enkele goede interventies maar voetballend ging het nadien wat minder. Amuzu en Agyei speelden op de flanken en El Hadj, Refaelov en Verschaeren moesten met de nodige loopbewegingen voor extra diepgang zorgen en uiteraard afwisselend voor de nodige creativiteit. STVV presenteerde zich als een stevige tegenstander, onder meer met nieuwkomers Dumont en Boya, en RSCA had het moeilijk om openingen te vinden. STVV bleef de enige ploeg die kansen kreeg, want Van Crombrugge kwam knap tussen op een poging van Brüls.



Paars-Wit probeerde viel diepgang te brengen, maar het viel ook op dat er te weinig rust aan de bal was. STVV, dat al langer aan het trainen is dan Anderlecht, kreeg na 20 minuten alwéér een enorme kans, maar Van Crombrugge redde weer de meubelen. Even later was het dan toch verdiend raak na een own-goal van Lapage.

VLAP VALT IN

Amuzu was één van de beteren bij Anderlecht. ‘Ciske’ kan in een 3-5-2 op de flank van verder komen, waardoor hij de ruimte voor zich heeft. Dat ligt hem beter en hij zorgde voor het eerste doelgevaar van RSCA en hij was bedrijvig. Hij kan op links én rechts op de flank een goede optie zijn in het systeem van Mazzu. STVV bleef kansen krijgen en Van Crombrugge kende een heel drukke eerste helft. Defensief lag er soms veel ruimte bij de Brusselaars. De thuisploeg eindigde goed in de eerste helft met kansen voor Amuzu en Verschaeren, maar de 0-1 was verdiend bij de rust.

Paars-Wit begon met een heel ander team aan de tweede helft en de ingevallen Vlap - gretig ingevallen - zag een vrije trap op de lat belanden en Colassin noopte Coppens tot een mooie redding. Nadien viel er nog weinig te beleven en het bleef 0-1. Meteen een nederlaag dus voor Mazzu.

RSCA eerste helft: Van Crombrugge, Lapage, Hoedt, Debast – Sadiki, Verschaeren, El Hadj, Refaelov, Agyei, Amuzu, Stassin

RSCA tweede helft: Coosemans, Masscho, Sardella, Bouchouari, Delcroix, Mikhalychenko, Engwanda, Leoni, Vlap, Raman, Colassin

LEES OOK: Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

Past Amuzu goed in dit systeem?

Meest recent

'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

1
1
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

44
44
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht eindelijk bekend?

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

31
31
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

45
45
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

37
37
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

20
20
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

53
53
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

192
192
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

29
29
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

45
45
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

104
104
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

56
56
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

195
195
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

67
67
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

184
184
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

29
29
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

84
84
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

949
949
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

170
170
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

955
955
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

50
50
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

24
24
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

156
156

Meer sportnieuws