Mazzu ziet één speler uitblinken in verliespartij tegen STVV

door
Mazzu ziet één speler uitblinken in verliespartij tegen STVV

RSC Anderlecht speelde vanavond zijn eerste oefenmatch. Het ontving STVV op Neerpede en de jonge Brusselaars gingen met 0-1 onderuit. Felice Mazzu koos de volle 90 minuten voor een 3-5-2-systeem.


Felice Mazzu begon met een 3-5-2 en gaf jongeren als Lapage, Debast, Sadiki, Agyei en Stassin een kans in de basis. De Truienaars begonnen het best met Hayashi die een grote kans naast trapte. Sadiki, die als verdedigende middenvelder startte was het meest aanwezig in het begin met enkele goede interventies maar voetballend ging het nadien wat minder. Amuzu en Agyei speelden op de flanken en El Hadj, Refaelov en Verschaeren moesten met de nodige loopbewegingen voor extra diepgang zorgen en uiteraard afwisselend voor de nodige creativiteit. STVV presenteerde zich als een stevige tegenstander, onder meer met nieuwkomers Dumont en Boya, en RSCA had het moeilijk om openingen te vinden. STVV bleef de enige ploeg die kansen kreeg, want Van Crombrugge kwam knap tussen op een poging van Brüls.



Paars-Wit probeerde viel diepgang te brengen, maar het viel ook op dat er te weinig rust aan de bal was. STVV, dat al langer aan het trainen is dan Anderlecht, kreeg na 20 minuten alwéér een enorme kans, maar Van Crombrugge redde weer de meubelen. Even later was het dan toch verdiend raak na een own-goal van Lapage.

VLAP VALT IN

Amuzu was één van de beteren bij Anderlecht. ‘Ciske’ kan in een 3-5-2 op de flank van verder komen, waardoor hij de ruimte voor zich heeft. Dat ligt hem beter en hij zorgde voor het eerste doelgevaar van RSCA en hij was bedrijvig. Hij kan op links én rechts op de flank een goede optie zijn in het systeem van Mazzu. STVV bleef kansen krijgen en Van Crombrugge kende een heel drukke eerste helft. Defensief lag er soms veel ruimte bij de Brusselaars. De thuisploeg eindigde goed in de eerste helft met kansen voor Amuzu en Verschaeren, maar de 0-1 was verdiend bij de rust.

Paars-Wit begon met een heel ander team aan de tweede helft en de ingevallen Vlap - gretig ingevallen - zag een vrije trap op de lat belanden en Colassin noopte Coppens tot een mooie redding. Nadien viel er nog weinig te beleven en het bleef 0-1. Meteen een nederlaag dus voor Mazzu.

RSCA eerste helft: Van Crombrugge, Lapage, Hoedt, Debast – Sadiki, Verschaeren, El Hadj, Refaelov, Agyei, Amuzu, Stassin

RSCA tweede helft: Coosemans, Masscho, Sardella, Bouchouari, Delcroix, Mikhalychenko, Engwanda, Leoni, Vlap, Raman, Colassin

LEES OOK: Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Past Amuzu goed in dit systeem?

Meest recent

Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

25
25
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

106
106
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

121
121
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

39
39
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

171
171
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

91
91
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

14
14
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

263
263
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

100
100
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

87
87
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

221
221
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

128
128
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

159
159
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

395
395
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

319
319
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

299
299
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

338
338
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

562
562
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

91
91
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

162
162
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

416
416
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

85
85
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

136
136
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

402
402
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

350
350

Meer sportnieuws