Pfaff geeft grootse plannen prijs in Beveren

190 stemmen
Pfaff geeft grootse plannen prijs in Beveren

Jean-Marie Pfaff is één van de beste doelmannen die België ooit heeft gehad. De voormalige doelman is ereburger geworden in Beveren en Pfaff heeft meteen grote plannen. Die verklapte hij aan VRT.


De ex-doelman vertelde ook over zijn opmerkelijk plan om een museum in te richten in openlucht shoppingcenter de Warande in Beveren. "Ik heb alle materiaal bij mij thuis: De trui van Johan Cruijff en van Diego Maradona zitten in de kluis, er komen er nog bij van Franz Beckenbauer en van Pelé. Ook mijn schoenen, handschoenen en mijn trui waar ik bij Beveren tegen Inter Milaan (seizoen '78-'79) mee heb gespeeld." Burgemeester Marc Van de Vijver (CD&V) bevestigt dat er inderdaad al gesprekken zijn over de mogelijkheid om een museum in ere van Pfaff in te richten. 

PRACHTIGE LOOPBAAN

En er zullen ook tal van trofeeën te zien zijn, zegt Pfaff: "Als een club een trofee wint, dan is het voor de club zelf. Maar een eigen trofee winnen, gebeurt niet zo vaak. Ik heb er wel een aantal staan ook van lang geleden. Zo is er mijn eerste schone trofee uit 8 augustus 1971 toen ik beste voetballer werd tijdens een jeugdtornooi." Pfaff kende een prachtige carrière en speelde voor KSK Beveren, Bayern München, Lierse SK en Trabzonspor. Hij was ook 64 keer Rode Duivel en bereikte de finale van het EK 1980 en werd met de nationale ploeg vierde op het WK 1986. Pfaff was na zijn actieve carrière ook nog kort trainer van KV Oostende.

LEES OOK: Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Een goed idee van Pfaff?

Meest recent

'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

150
150
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

163
163
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

409
409
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

114
114
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

104
104
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

455
455
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

618
618
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

311
311
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

70
70
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

348
348
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

845
845
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

192
192
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

310
310
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

667
667
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

420
420
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

323
323
Individuele prijzen WK 2026: géén Gouden Bal voor Messi

Het wereldkampioenschap 2026 zit er sinds zondagavond op. Na een ware marathon van liefst 104 ...

136
136
WK-finale ontspoort na affluiten: Paredes compléét over de rooie

Spanje heeft zich zondagavond voor de tweede keer tot wereldkampioen gekroond. In eenzijdige finale ...

798
798
Spanje sloopt Argentijnse muur en grijpt wereldtitel

Na een zenuwslopende WK-finale heeft Spanje zich tot wereldkampioen gekroond. De ploeg van Luis de ...

89
89
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-momentje

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

943
943
Fred Vanderbiest verrast en ziet dé sleutel tot nieuw succes

Na een historisch seizoen liggen de verwachtingen opnieuw bijzonder hoog bij KV Mechelen. Tegelijk ...

319
319
Fans gaan los op 'WK-schaamteshow': "Hele afkickkliniek?"

Niet alleen het voetbal maakt de tongen los tijdens de WK finale. De rustshow in typisch Amerikaanse ...

344
344
Donald Trump slaat iedereen met verstomming bij WK-finale

Daar is hij dan. Donald Trump verschijnt tijdens de WK finale voor het eerst in het stadion tijdens ...

341
341

Meer sportnieuws