Marseille maakt komst van Bruggeling wereldkundig

door
Marseille maakt komst van Bruggeling wereldkundig

Olympique Marseille probeerde Axel Witsel aan te trekken, maar die trekt wellicht naar Atlético Madrid. De Franse topclub heeft wel een andere Belg weten te strikken. Dat maakte het vandaag bekend.


Marseille heeft op zijn website meegedeeld dat het Jelle Van Neck heeft overgenomen van Club Brugge. De achttienjarige doelman, die in het verleden ook voor KV Oostende uitkwam, zal eerst ervaring moeten opdoen bij het tweede elftal. Zij komen uit in de National 3. De afgelopen weken waren er al de nodige geruchten over een transfer van Van Neck naar Marseille en ondertussen is het dus ook officieel.

Marseille wist ook nog Bartuğ Elmaz (19, Galatasaray) en François Régis Mughe (18, Kameroen) aan te trekken. Van Neck is niet de eerste Belg die actief is bij Marseille. Michy Batshuayi, Aaron Leya Iseka, Jurgen Cavens en Daniël Van Buyten voetbalden er ook met wisselend succes. Eric Gerets en Raymond Goethals waren er hoofdtrainer en deden het er bijzonder goed. 

Marseille eindigde vorig jaar tweede in de Franse Ligue 1 en speelt dit seizoen daardoor in de Champions League. Van Neck zal wellicht niet moeten hopen op speelkansen bij het eerste elftal, al zal hij als doel hebben om zo snel mogelijk toch eens af en toe op de bank te mogen zitten. Bij Club Brugge zag hij blijkbaar geen toekomst met onder meer Simon Mignolet als eerste keeper. Die bewees vorig jaar dat hij nog steeds de beste doelman is in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: ‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Een mooie stap voor hem?

Meest recent

‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

13
13
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

160
160
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

141
141
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

35
35
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

487
487
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

156
156
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

85
85
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

17
17
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

30
30
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

394
394
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

172
172
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

564
564
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

71
71
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

107
107
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

359
359
'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

245
245
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

538
538
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

205
205
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

633
633
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

275
275
‘Mark van Bommel naar KRC Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

790
790
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

208
208
'Club Brugge-bom zindert na: twee grove fouten Verhaeghe'

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

979
979
'Vuurwerk op Anderlecht: zicht op spectaculaire transfer'

Hoewel RSC Anderlecht de voorbije jaren zijn boekhouding weer ietwat op orde kreeg, blijven de ...

462
462

Meer sportnieuws