Martinez krijgt belangrijk nieuws over WK-selectie

101
Martinez krijgt belangrijk nieuws over WK-selectie

Het seizoen 2022/23 belooft nu al bijzonder te worden en dat komt in grote mate door de samenstelling van de kalender. Midden het seizoen staat er immers plots een WK op het programma, want omdat de zomer in Qatar te heet is, werd het toernooi verschoven naar november en december. Dat betekent dat Roberto Martinez ook nog enkele maanden heeft om enkele knopen in zijn selectie door te hakken.


Op dat vlak kreeg de bondscoach alvast belangrijk nieuws. De FIFA besliste donderdag immers dat de selecties in Qatar uitgebreid worden. In plaats van de traditionele 23 spelers, zullen Martinez en zijn collega's 26 spelers mogen meenemen naar het WK. Daarmee volgt de wereldvoetbalbond het voorbeeld van de UEFA, die een jaar geleden ook op het EK de selecties al uitbreidde. Op die manier was het voor teams makkelijker om eventuele coronabesmettingen op te vangen.

Een belangrijk verschil met dat EK is evenwel dat Martinez geen spelers meer in de tribune zal moeten zetten. Toen mocht hij wel 26 spelers selecteren, maar mochten er wel nog steeds maar twaalf bankzitters aangeduid worden. De FIFA laat weten dat straks in Qatar vijftien wisselspelers op de bank mogen plaatsnemen, naast nog eens een maximum van elf stafleden.

BESCHIKBAAR HOUDEN
In de aanloop naar het toernooi zal Martinez ook een zeer ruime voorselectie kunnen opstellen. Doorgaans mogen deelnemers in de aanloop naar het toernooi een lijst van maximum 35 spelers indienen die zich beschikbaar moeten houden, maar ook dat aantal wordt nu uitgebreid. En nog geen klein beetje ook, want Martinez zal maar liefst 55 spelers mogen aanduiden die zich indien nodig moeten melden voor de definitieve selectie.


LEES OOK: Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

Goede beslissing?

Meest recent

AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

8
8
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

6
6
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

29
29
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

35
35
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

44
44
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

167
167
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

280
280
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

93
93
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

228
228
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

113
113
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

90
90
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

425
425
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

33
33
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

523
523
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

61
61
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

737
737
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

71
71
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

610
610
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

221
221
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1110
1110
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

166
166
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

30
30
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

214
214
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

17
17

Meer sportnieuws