'Openda hakt knoop door over toekomst bij Club Brugge'

door
'Openda hakt knoop door over toekomst bij Club Brugge'

Club Brugge is momenteel druk bezig met het versterken van zijn voorhoede. Het plukte eerder al Ferran Jutgla weg bij FC Barcelona en nu lijkt ook Benik Afobe van Stoke City nog op komst. Daarnaast dook donderdag zowaar Andy Carroll op in het Belfius Basecamp, al lijkt de kans voorlopig eerder klein dat de Engelse ex-international aangetrokken zal worden. Hoe dan ook valt het op hoe hard Cllub aan zijn aanval werkt.


Dat was nodig ook, want de landskampioen dreigt zowat al zijn aanvallers van vorig seizoen te verliezen. Bas Dost en Sargis Adamyan zijn al weg nadat er geen vervolg gegeven werd aan hun aflopende overeenkomsten, terwijl ook Noa Lang en Charles De Ketelaere deze zomer een transfer lijken te gaan maken. Daardoor bleef alleen nog de jonge Daniel Perez over, naast de van een uitleenbeurt terugkerende Loïs Openda.

De 22-jarige ontplofte de voorbije twee seizoenen helemaal in Nederland en dat leverde hem in juni zelfs een debuut bij de Rode Duivels op. Hij scoorde daarbij meteen ook tegen Polen. Carl Hoefkens wou de explosieve spits dan ook bijzonder graag aan zijn kern toevoegen, maar krijgt volgens Het Nieuwsblad nul op het rekest. Openda zou zijn zinnen gezet hebben op een transfer.

BUITENLANDSE INTERESSE
Club ziet hem dus mogelijk niet meer terug, als hij erin slaagt voor 4 juli een nieuwe club te vinden. Op die dag zou hij in principe samen met de andere internationals aansluiten op stage in Wageningen. Er zal wellicht de nodige buitenlandse interesse zijn nadat Openda vorig seizoen 23 keer scoorde voor Vitesse en zijn internationale debuut zal zijn waarde alleen maar omhoog gestuwd hebben. Die wordt door Transfermarkt nu al op 7,5 miljoen euro geschat. Club zal dus een mooie som kunnen vangen.

LEES OOK: Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

Is een vertrek het beste voor Openda?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

62
62
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

116
116
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

315
315
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

468
468
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

323
323
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

91
91
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

281
281
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

244
244
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

223
223
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

557
557
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

328
328
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

624
624
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

638
638
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

734
734
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

145
145
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

575
575
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1347
1347
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

768
768
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

242
242
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

474
474
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

377
377
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

654
654
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1034
1034
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

361
361
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

876
876

Meer sportnieuws