TU: 'Club slaat toe, verrassende bestemming De Ketelaere'

door
TU: 'Club slaat toe, verrassende bestemming De Ketelaere'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt de derde aanwinst snel neer te zullen strijken. De landskampioen zou namelijk een akkoord hebben over de komst van Benik Afobe. De 29-jarige spits strijkt donderdag neer voor zijn medische testen, waarna zijn overgang van Stoke City helemaal afgerond kan worden. Afobe, die zijn jeugdopleiding bij Arsenal genoot, speelde zich afgelopen seizoen in de kijker door op huurbasis bij Millwall twaalf keer te scoren.



Aan uitgaande zijde zouden er enkele verrassingen kunnen vallen. Zo heeft zich een nieuwe gegadigde gemeld voor Charles De Ketelaere. Vanuit Engeland klinkt het dat nu ook Leeds United zijn zinnen op de Rode Duivel gezet zou hebben. Ze zouden in De Ketelaere een mogelijke vervanger zien voor Raphinha, die het hof gemaakt word door enkele grootmachten.

Daarnaast kan ook Bas Dost een verrassende keuze maken. De Nederlander vertrekt als vrije speler en leek op weg naar Feyenoord, maar nu zou plots FC Utrecht doordrukken voor hem. De nummer zeven uit de Eredivisie zou achter de schermen druk onderhandelen en een goede kans maken op zijn komst. Ook uit Duitsland is er nog belangstelling.



Er is bij Club ook een oplossing gevonden voor Michael Krmencik. De spits keerde terug van een uitleenbeurt aan Slavia Praag, maar was nog steeds overbodig. Hij kiest nu voor een Indonesisch avontuur, want hij werd voorgesteld bij Persija Jakarta. Daar lag voor hem een contract voor drie jaar klaar.

Anderlecht droomde de voorbije weken nog van een verlengd verblijf van Joshua Zirkzee, maar de kans daarop lijkt met de dag te slinken. Paars-Wit moet nu een nieuwe klap incasseren, want nu zou ook Ajax zijn zinnen gezet hebben op de komst van de aanvaller. De Nederlandse kampioen lijkt weldra Sebastien Haller te verliezen aan Borussia Dortmund en wil als vervanger de 21-jarige bij Bayern München weghalen.



Ook Josh Cullen dreigt het Lotto Park nog te gaan verlaten. De Ierse middenvelder gaat zijn laatste contractjaar in en geniet heel wat interesse. Vincent Kompany wil zijn voormalige sterkhouder graag naar Burnley halen, maar dan zal de Engelse tweedeklasser wel snel in actie moeten schieten. Als alternatief zou Kompany wel al denken aan Adem Zorgane (Charleroi).

Vinicius Souza werd de voorbije weken gegeerd door Club Brugge en Genk, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de Braziliaanse middenvelder België zal verlaten. Officieel staat hij nog steeds onder contract bij Lommel, maar intussen zou Fenerbahçe doordrukken voor zijn komst. Er zou zelfs al een akkoord zitten aan te komen tussen de speler en de Turkse topclub.



Zulte Waregem was deze zomer al zeer actief en zette de teller intussen al op vijf aanwinsten. Het heeft nu ook Mamadou Sangare binnengehaald, nadat de 19-jarige Malinees tijdens een proefperiode kon overtuigen. Hij wordt voor één seizoen gehuurd van RB Salzburg.

BUITENLAND

Manchester City lijkt snel een derde keer toe te gaan slaan op de transfermarkt. Het versterkte zich voor volgend seizoen al met Erling Haaland en Julian Alvarez, maar ook de komst van Marc Cucurella lijkt nu aanstaande. City zou al een persoonlijk akkoord hebben met de Spaanse linksachter en ook de onderhandelingen met zijn club Brighton zouden de goede kant opgaan. Cucurella zou de Engelse kampioen zo'n 35 miljoen euro moeten gaan kosten.



Er zou ook snel duidelijkheid kunnen komen over de toekomst van Gareth Bale. De Welshe vedette is vrij om een nieuwe club te zoeken nu zijn contract bij Real Madrid niet verlengd wordt en zou een verrassende keuze kunnen maken. Hij zou een voorstel op zak hebben van Cardiff City, waarmee hij in de Engelse Championship zou uitkomen. Er lopen ook nog gesprekken met andere clubs, maar een terugkeer naar Wales zou Bale weleens kunnen verleiden.

LEES OOK: Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Is Afobe een aanwinst voor Club Brugge?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

9
9
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

109
109
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

150
150
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

312
312
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

75
75
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

251
251
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

228
228
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

222
222
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

215
215
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

44
44
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

72
72
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

183
183
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

139
139
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

50
50
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

123
123
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

184
184
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

125
125
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

179
179
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

239
239
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

250
250
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

786
786
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

187
187
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

99
99
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

152
152
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

63
63

Meer sportnieuws