TU: 'Club slaat toe, verrassende bestemming De Ketelaere'

door
TU: 'Club slaat toe, verrassende bestemming De Ketelaere'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt de derde aanwinst snel neer te zullen strijken. De landskampioen zou namelijk een akkoord hebben over de komst van Benik Afobe. De 29-jarige spits strijkt donderdag neer voor zijn medische testen, waarna zijn overgang van Stoke City helemaal afgerond kan worden. Afobe, die zijn jeugdopleiding bij Arsenal genoot, speelde zich afgelopen seizoen in de kijker door op huurbasis bij Millwall twaalf keer te scoren.



Aan uitgaande zijde zouden er enkele verrassingen kunnen vallen. Zo heeft zich een nieuwe gegadigde gemeld voor Charles De Ketelaere. Vanuit Engeland klinkt het dat nu ook Leeds United zijn zinnen op de Rode Duivel gezet zou hebben. Ze zouden in De Ketelaere een mogelijke vervanger zien voor Raphinha, die het hof gemaakt word door enkele grootmachten.

Daarnaast kan ook Bas Dost een verrassende keuze maken. De Nederlander vertrekt als vrije speler en leek op weg naar Feyenoord, maar nu zou plots FC Utrecht doordrukken voor hem. De nummer zeven uit de Eredivisie zou achter de schermen druk onderhandelen en een goede kans maken op zijn komst. Ook uit Duitsland is er nog belangstelling.



Er is bij Club ook een oplossing gevonden voor Michael Krmencik. De spits keerde terug van een uitleenbeurt aan Slavia Praag, maar was nog steeds overbodig. Hij kiest nu voor een Indonesisch avontuur, want hij werd voorgesteld bij Persija Jakarta. Daar lag voor hem een contract voor drie jaar klaar.

Anderlecht droomde de voorbije weken nog van een verlengd verblijf van Joshua Zirkzee, maar de kans daarop lijkt met de dag te slinken. Paars-Wit moet nu een nieuwe klap incasseren, want nu zou ook Ajax zijn zinnen gezet hebben op de komst van de aanvaller. De Nederlandse kampioen lijkt weldra Sebastien Haller te verliezen aan Borussia Dortmund en wil als vervanger de 21-jarige bij Bayern München weghalen.



Ook Josh Cullen dreigt het Lotto Park nog te gaan verlaten. De Ierse middenvelder gaat zijn laatste contractjaar in en geniet heel wat interesse. Vincent Kompany wil zijn voormalige sterkhouder graag naar Burnley halen, maar dan zal de Engelse tweedeklasser wel snel in actie moeten schieten. Als alternatief zou Kompany wel al denken aan Adem Zorgane (Charleroi).

Vinicius Souza werd de voorbije weken gegeerd door Club Brugge en Genk, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de Braziliaanse middenvelder België zal verlaten. Officieel staat hij nog steeds onder contract bij Lommel, maar intussen zou Fenerbahçe doordrukken voor zijn komst. Er zou zelfs al een akkoord zitten aan te komen tussen de speler en de Turkse topclub.



Zulte Waregem was deze zomer al zeer actief en zette de teller intussen al op vijf aanwinsten. Het heeft nu ook Mamadou Sangare binnengehaald, nadat de 19-jarige Malinees tijdens een proefperiode kon overtuigen. Hij wordt voor één seizoen gehuurd van RB Salzburg.

BUITENLAND

Manchester City lijkt snel een derde keer toe te gaan slaan op de transfermarkt. Het versterkte zich voor volgend seizoen al met Erling Haaland en Julian Alvarez, maar ook de komst van Marc Cucurella lijkt nu aanstaande. City zou al een persoonlijk akkoord hebben met de Spaanse linksachter en ook de onderhandelingen met zijn club Brighton zouden de goede kant opgaan. Cucurella zou de Engelse kampioen zo'n 35 miljoen euro moeten gaan kosten.



Er zou ook snel duidelijkheid kunnen komen over de toekomst van Gareth Bale. De Welshe vedette is vrij om een nieuwe club te zoeken nu zijn contract bij Real Madrid niet verlengd wordt en zou een verrassende keuze kunnen maken. Hij zou een voorstel op zak hebben van Cardiff City, waarmee hij in de Engelse Championship zou uitkomen. Er lopen ook nog gesprekken met andere clubs, maar een terugkeer naar Wales zou Bale weleens kunnen verleiden.

LEES OOK: De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Is Afobe een aanwinst voor Club Brugge?

Meest recent

‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

202
202
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

9
9
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

8
8
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

15
15
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

130
130
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

25
25
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

33
33
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

88
88
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

82
82
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

123
123
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

317
317
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

76
76
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

94
94
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

54
54
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

219
219
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

55
55
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

43
43
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

75
75
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

108
108
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

327
327
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

148
148
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

210
210
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

164
164
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

109
109
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

748
748

Meer sportnieuws