TU: 'Club slaat toe, verrassende bestemming De Ketelaere'

door
TU: 'Club slaat toe, verrassende bestemming De Ketelaere'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt de derde aanwinst snel neer te zullen strijken. De landskampioen zou namelijk een akkoord hebben over de komst van Benik Afobe. De 29-jarige spits strijkt donderdag neer voor zijn medische testen, waarna zijn overgang van Stoke City helemaal afgerond kan worden. Afobe, die zijn jeugdopleiding bij Arsenal genoot, speelde zich afgelopen seizoen in de kijker door op huurbasis bij Millwall twaalf keer te scoren.



Aan uitgaande zijde zouden er enkele verrassingen kunnen vallen. Zo heeft zich een nieuwe gegadigde gemeld voor Charles De Ketelaere. Vanuit Engeland klinkt het dat nu ook Leeds United zijn zinnen op de Rode Duivel gezet zou hebben. Ze zouden in De Ketelaere een mogelijke vervanger zien voor Raphinha, die het hof gemaakt word door enkele grootmachten.

Daarnaast kan ook Bas Dost een verrassende keuze maken. De Nederlander vertrekt als vrije speler en leek op weg naar Feyenoord, maar nu zou plots FC Utrecht doordrukken voor hem. De nummer zeven uit de Eredivisie zou achter de schermen druk onderhandelen en een goede kans maken op zijn komst. Ook uit Duitsland is er nog belangstelling.



Er is bij Club ook een oplossing gevonden voor Michael Krmencik. De spits keerde terug van een uitleenbeurt aan Slavia Praag, maar was nog steeds overbodig. Hij kiest nu voor een Indonesisch avontuur, want hij werd voorgesteld bij Persija Jakarta. Daar lag voor hem een contract voor drie jaar klaar.

Anderlecht droomde de voorbije weken nog van een verlengd verblijf van Joshua Zirkzee, maar de kans daarop lijkt met de dag te slinken. Paars-Wit moet nu een nieuwe klap incasseren, want nu zou ook Ajax zijn zinnen gezet hebben op de komst van de aanvaller. De Nederlandse kampioen lijkt weldra Sebastien Haller te verliezen aan Borussia Dortmund en wil als vervanger de 21-jarige bij Bayern München weghalen.



Ook Josh Cullen dreigt het Lotto Park nog te gaan verlaten. De Ierse middenvelder gaat zijn laatste contractjaar in en geniet heel wat interesse. Vincent Kompany wil zijn voormalige sterkhouder graag naar Burnley halen, maar dan zal de Engelse tweedeklasser wel snel in actie moeten schieten. Als alternatief zou Kompany wel al denken aan Adem Zorgane (Charleroi).

Vinicius Souza werd de voorbije weken gegeerd door Club Brugge en Genk, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de Braziliaanse middenvelder België zal verlaten. Officieel staat hij nog steeds onder contract bij Lommel, maar intussen zou Fenerbahçe doordrukken voor zijn komst. Er zou zelfs al een akkoord zitten aan te komen tussen de speler en de Turkse topclub.



Zulte Waregem was deze zomer al zeer actief en zette de teller intussen al op vijf aanwinsten. Het heeft nu ook Mamadou Sangare binnengehaald, nadat de 19-jarige Malinees tijdens een proefperiode kon overtuigen. Hij wordt voor één seizoen gehuurd van RB Salzburg.

BUITENLAND

Manchester City lijkt snel een derde keer toe te gaan slaan op de transfermarkt. Het versterkte zich voor volgend seizoen al met Erling Haaland en Julian Alvarez, maar ook de komst van Marc Cucurella lijkt nu aanstaande. City zou al een persoonlijk akkoord hebben met de Spaanse linksachter en ook de onderhandelingen met zijn club Brighton zouden de goede kant opgaan. Cucurella zou de Engelse kampioen zo'n 35 miljoen euro moeten gaan kosten.



Er zou ook snel duidelijkheid kunnen komen over de toekomst van Gareth Bale. De Welshe vedette is vrij om een nieuwe club te zoeken nu zijn contract bij Real Madrid niet verlengd wordt en zou een verrassende keuze kunnen maken. Hij zou een voorstel op zak hebben van Cardiff City, waarmee hij in de Engelse Championship zou uitkomen. Er lopen ook nog gesprekken met andere clubs, maar een terugkeer naar Wales zou Bale weleens kunnen verleiden.

LEES OOK: ‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Is Afobe een aanwinst voor Club Brugge?

Meest recent

Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

7
7
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

32
32
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

14
14
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

19
19
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

116
116
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

236
236
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

34
34
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

110
110
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

123
123
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

145
145
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

375
375
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

212
212
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

313
313
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

82
82
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

342
342
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

155
155
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

162
162
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

932
932
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

181
181
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

55
55
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

330
330
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

1159
1159
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

240
240
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

191
191
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

139
139

Meer sportnieuws