TU: 'Club slaat toe, verrassende bestemming De Ketelaere'

door
TU: 'Club slaat toe, verrassende bestemming De Ketelaere'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt de derde aanwinst snel neer te zullen strijken. De landskampioen zou namelijk een akkoord hebben over de komst van Benik Afobe. De 29-jarige spits strijkt donderdag neer voor zijn medische testen, waarna zijn overgang van Stoke City helemaal afgerond kan worden. Afobe, die zijn jeugdopleiding bij Arsenal genoot, speelde zich afgelopen seizoen in de kijker door op huurbasis bij Millwall twaalf keer te scoren.



Aan uitgaande zijde zouden er enkele verrassingen kunnen vallen. Zo heeft zich een nieuwe gegadigde gemeld voor Charles De Ketelaere. Vanuit Engeland klinkt het dat nu ook Leeds United zijn zinnen op de Rode Duivel gezet zou hebben. Ze zouden in De Ketelaere een mogelijke vervanger zien voor Raphinha, die het hof gemaakt word door enkele grootmachten.

Daarnaast kan ook Bas Dost een verrassende keuze maken. De Nederlander vertrekt als vrije speler en leek op weg naar Feyenoord, maar nu zou plots FC Utrecht doordrukken voor hem. De nummer zeven uit de Eredivisie zou achter de schermen druk onderhandelen en een goede kans maken op zijn komst. Ook uit Duitsland is er nog belangstelling.



Er is bij Club ook een oplossing gevonden voor Michael Krmencik. De spits keerde terug van een uitleenbeurt aan Slavia Praag, maar was nog steeds overbodig. Hij kiest nu voor een Indonesisch avontuur, want hij werd voorgesteld bij Persija Jakarta. Daar lag voor hem een contract voor drie jaar klaar.

Anderlecht droomde de voorbije weken nog van een verlengd verblijf van Joshua Zirkzee, maar de kans daarop lijkt met de dag te slinken. Paars-Wit moet nu een nieuwe klap incasseren, want nu zou ook Ajax zijn zinnen gezet hebben op de komst van de aanvaller. De Nederlandse kampioen lijkt weldra Sebastien Haller te verliezen aan Borussia Dortmund en wil als vervanger de 21-jarige bij Bayern München weghalen.



Ook Josh Cullen dreigt het Lotto Park nog te gaan verlaten. De Ierse middenvelder gaat zijn laatste contractjaar in en geniet heel wat interesse. Vincent Kompany wil zijn voormalige sterkhouder graag naar Burnley halen, maar dan zal de Engelse tweedeklasser wel snel in actie moeten schieten. Als alternatief zou Kompany wel al denken aan Adem Zorgane (Charleroi).

Vinicius Souza werd de voorbije weken gegeerd door Club Brugge en Genk, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de Braziliaanse middenvelder België zal verlaten. Officieel staat hij nog steeds onder contract bij Lommel, maar intussen zou Fenerbahçe doordrukken voor zijn komst. Er zou zelfs al een akkoord zitten aan te komen tussen de speler en de Turkse topclub.



Zulte Waregem was deze zomer al zeer actief en zette de teller intussen al op vijf aanwinsten. Het heeft nu ook Mamadou Sangare binnengehaald, nadat de 19-jarige Malinees tijdens een proefperiode kon overtuigen. Hij wordt voor één seizoen gehuurd van RB Salzburg.

BUITENLAND

Manchester City lijkt snel een derde keer toe te gaan slaan op de transfermarkt. Het versterkte zich voor volgend seizoen al met Erling Haaland en Julian Alvarez, maar ook de komst van Marc Cucurella lijkt nu aanstaande. City zou al een persoonlijk akkoord hebben met de Spaanse linksachter en ook de onderhandelingen met zijn club Brighton zouden de goede kant opgaan. Cucurella zou de Engelse kampioen zo'n 35 miljoen euro moeten gaan kosten.



Er zou ook snel duidelijkheid kunnen komen over de toekomst van Gareth Bale. De Welshe vedette is vrij om een nieuwe club te zoeken nu zijn contract bij Real Madrid niet verlengd wordt en zou een verrassende keuze kunnen maken. Hij zou een voorstel op zak hebben van Cardiff City, waarmee hij in de Engelse Championship zou uitkomen. Er lopen ook nog gesprekken met andere clubs, maar een terugkeer naar Wales zou Bale weleens kunnen verleiden.

LEES OOK: "Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Is Afobe een aanwinst voor Club Brugge?

Meest recent

Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

7
7
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

44
44
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

103
103
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

50
50
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

34
34
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

117
117
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

375
375
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

161
161
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

672
672
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

152
152
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

113
113
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

138
138
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

195
195
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

613
613
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

46
46
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

337
337
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

267
267
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

174
174
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

393
393
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

194
194
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

67
67
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

49
49
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

300
300
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

101
101
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

359
359

Meer sportnieuws