TU: 'Club slaat toe, verrassende bestemming De Ketelaere'

door
TU: 'Club slaat toe, verrassende bestemming De Ketelaere'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt de derde aanwinst snel neer te zullen strijken. De landskampioen zou namelijk een akkoord hebben over de komst van Benik Afobe. De 29-jarige spits strijkt donderdag neer voor zijn medische testen, waarna zijn overgang van Stoke City helemaal afgerond kan worden. Afobe, die zijn jeugdopleiding bij Arsenal genoot, speelde zich afgelopen seizoen in de kijker door op huurbasis bij Millwall twaalf keer te scoren.



Aan uitgaande zijde zouden er enkele verrassingen kunnen vallen. Zo heeft zich een nieuwe gegadigde gemeld voor Charles De Ketelaere. Vanuit Engeland klinkt het dat nu ook Leeds United zijn zinnen op de Rode Duivel gezet zou hebben. Ze zouden in De Ketelaere een mogelijke vervanger zien voor Raphinha, die het hof gemaakt word door enkele grootmachten.

Daarnaast kan ook Bas Dost een verrassende keuze maken. De Nederlander vertrekt als vrije speler en leek op weg naar Feyenoord, maar nu zou plots FC Utrecht doordrukken voor hem. De nummer zeven uit de Eredivisie zou achter de schermen druk onderhandelen en een goede kans maken op zijn komst. Ook uit Duitsland is er nog belangstelling.



Er is bij Club ook een oplossing gevonden voor Michael Krmencik. De spits keerde terug van een uitleenbeurt aan Slavia Praag, maar was nog steeds overbodig. Hij kiest nu voor een Indonesisch avontuur, want hij werd voorgesteld bij Persija Jakarta. Daar lag voor hem een contract voor drie jaar klaar.

Anderlecht droomde de voorbije weken nog van een verlengd verblijf van Joshua Zirkzee, maar de kans daarop lijkt met de dag te slinken. Paars-Wit moet nu een nieuwe klap incasseren, want nu zou ook Ajax zijn zinnen gezet hebben op de komst van de aanvaller. De Nederlandse kampioen lijkt weldra Sebastien Haller te verliezen aan Borussia Dortmund en wil als vervanger de 21-jarige bij Bayern München weghalen.



Ook Josh Cullen dreigt het Lotto Park nog te gaan verlaten. De Ierse middenvelder gaat zijn laatste contractjaar in en geniet heel wat interesse. Vincent Kompany wil zijn voormalige sterkhouder graag naar Burnley halen, maar dan zal de Engelse tweedeklasser wel snel in actie moeten schieten. Als alternatief zou Kompany wel al denken aan Adem Zorgane (Charleroi).

Vinicius Souza werd de voorbije weken gegeerd door Club Brugge en Genk, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de Braziliaanse middenvelder België zal verlaten. Officieel staat hij nog steeds onder contract bij Lommel, maar intussen zou Fenerbahçe doordrukken voor zijn komst. Er zou zelfs al een akkoord zitten aan te komen tussen de speler en de Turkse topclub.



Zulte Waregem was deze zomer al zeer actief en zette de teller intussen al op vijf aanwinsten. Het heeft nu ook Mamadou Sangare binnengehaald, nadat de 19-jarige Malinees tijdens een proefperiode kon overtuigen. Hij wordt voor één seizoen gehuurd van RB Salzburg.

BUITENLAND

Manchester City lijkt snel een derde keer toe te gaan slaan op de transfermarkt. Het versterkte zich voor volgend seizoen al met Erling Haaland en Julian Alvarez, maar ook de komst van Marc Cucurella lijkt nu aanstaande. City zou al een persoonlijk akkoord hebben met de Spaanse linksachter en ook de onderhandelingen met zijn club Brighton zouden de goede kant opgaan. Cucurella zou de Engelse kampioen zo'n 35 miljoen euro moeten gaan kosten.



Er zou ook snel duidelijkheid kunnen komen over de toekomst van Gareth Bale. De Welshe vedette is vrij om een nieuwe club te zoeken nu zijn contract bij Real Madrid niet verlengd wordt en zou een verrassende keuze kunnen maken. Hij zou een voorstel op zak hebben van Cardiff City, waarmee hij in de Engelse Championship zou uitkomen. Er lopen ook nog gesprekken met andere clubs, maar een terugkeer naar Wales zou Bale weleens kunnen verleiden.

LEES OOK: Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Is Afobe een aanwinst voor Club Brugge?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

135
135
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

38
38
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

31
31
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

231
231
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

339
339
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

281
281
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

387
387
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

628
628
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

764
764
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

494
494
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1204
1204
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

779
779
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

445
445
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1110
1110
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

133
133
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

226
226
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

153
153
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

672
672
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

444
444
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

41
41
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

924
924
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1515
1515

Meer sportnieuws