'Club Brugge en Anderlecht gaan strijd aan met Europese top'

386
'Club Brugge en Anderlecht gaan strijd aan met Europese top'

Bij zowel Club Brugge als Anderlecht staat de teller deze zomer tot dusver op twee aanwinsten, met Bjorn Meijer en Ferran Jutgla bij de landskampioen en Ishaq Abdulrazak en Nilson Angulo bij Paars-Wit. Beide Belgische grootmachten zullen de komende weken blijven zoeken naar versterking en hebben daarbij hun oog laten vallen op een interessante opportuniteit.


Door de oorlog in Oekraïne mogen spelers die in het land actief zijn deze zomer nog steeds vrij voor één seizoen verkassen naar een andere ploeg. Volgens Foot Mercato willen Club en Anderlecht daarvan profiteren om een toptalent van Dynamo Kiev minstens tijdelijk binnen te halen. Ze zouden azen op Samba Diallo, een 19-jarige flankaanvaller.

Dynamo Kiev plukte Diallo in de zomer van 2021 weg uit zijn thuisland Senegal onder de neus van heel wat grootmachten en liet hem in december nog bijtekenen tot 2026. Diallo had immers indruk gemaakt in de Youth League, waarin hij vijf keer gescoord had in acht matchen. In de hoofdmacht debuteerde hij nog niet, maar desondanks staan de topclubs opnieuw in de rij.

BARCA EN CO
Club en Anderlecht krijgen immers af te rekenen met bijzonder zware concurrentie. Het lijstje met andere clubs die op Diallo azen oogt ronduit indrukwekkend: Olympique Marseille, Olympique Lyon, AS Monaco, AC Milan, RB Leipzig, Borussia Dortmund en zelfs FC Barcelona en Bayern München. Zij kunnen ervoor kiezen om Diallo voor één jaar te huren, ofwel moeten ze met Dynamo Kiev aan tafel om een transfersom te onderhandelen.

LEES OOK: "Anderlecht? Klopt, maar ik weigerde hun aanbod"

Kan Club of Anderlecht al die topclubs aftroeven?

Meest recent

‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

115
115
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

37
37
Club Brugge stunt in CL: top 8 binnen handbereik

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

23
23
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

44
44
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

19
19
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

220
220
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

282
282
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

190
190
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

252
252
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

174
174
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

60
60
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

277
277
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

94
94
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

119
119
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

39
39
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

271
271
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

184
184
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

191
191
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1142
1142
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

94
94
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

53
53
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

212
212
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

106
106

Meer sportnieuws