'Club Brugge en Anderlecht gaan strijd aan met Europese top'

door
'Club Brugge en Anderlecht gaan strijd aan met Europese top'

Bij zowel Club Brugge als Anderlecht staat de teller deze zomer tot dusver op twee aanwinsten, met Bjorn Meijer en Ferran Jutgla bij de landskampioen en Ishaq Abdulrazak en Nilson Angulo bij Paars-Wit. Beide Belgische grootmachten zullen de komende weken blijven zoeken naar versterking en hebben daarbij hun oog laten vallen op een interessante opportuniteit.


Door de oorlog in Oekraïne mogen spelers die in het land actief zijn deze zomer nog steeds vrij voor één seizoen verkassen naar een andere ploeg. Volgens Foot Mercato willen Club en Anderlecht daarvan profiteren om een toptalent van Dynamo Kiev minstens tijdelijk binnen te halen. Ze zouden azen op Samba Diallo, een 19-jarige flankaanvaller.

Dynamo Kiev plukte Diallo in de zomer van 2021 weg uit zijn thuisland Senegal onder de neus van heel wat grootmachten en liet hem in december nog bijtekenen tot 2026. Diallo had immers indruk gemaakt in de Youth League, waarin hij vijf keer gescoord had in acht matchen. In de hoofdmacht debuteerde hij nog niet, maar desondanks staan de topclubs opnieuw in de rij.

BARCA EN CO
Club en Anderlecht krijgen immers af te rekenen met bijzonder zware concurrentie. Het lijstje met andere clubs die op Diallo azen oogt ronduit indrukwekkend: Olympique Marseille, Olympique Lyon, AS Monaco, AC Milan, RB Leipzig, Borussia Dortmund en zelfs FC Barcelona en Bayern München. Zij kunnen ervoor kiezen om Diallo voor één jaar te huren, ofwel moeten ze met Dynamo Kiev aan tafel om een transfersom te onderhandelen.

LEES OOK: 'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Kan Club of Anderlecht al die topclubs aftroeven?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

176
176
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

100
100
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

49
49
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

26
26
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

22
22
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

171
171
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

65
65
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

125
125
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

184
184
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

126
126
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

14
14
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

443
443
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

21
21
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

154
154
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

95
95
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

133
133
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

52
52
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

234
234
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

267
267
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

46
46
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

148
148
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

88
88
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

375
375
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

135
135

Meer sportnieuws