'Club Brugge maakt zich grote zorgen om Vanaken'

588 stemmen
'Club Brugge maakt zich grote zorgen om Vanaken'

Hans Vanaken (29) is al jarenlang een van dé sterkhouders van Club Brugge. De Limburger stak dit seizoen al zijn vijfde titel op zak met de Bruggelingen en trad daarmee nog wat meer toe tot de geschiedenis van de club. Het komende seizoen belooft wel moeilijk te worden voor de middenvelder.


Vanaken gaat namelijk een enorm druk jaar tegemoet. Club  Brugge speelt op 17 juli al de supercup tegen AA Gent. Als hij opgeroepen wordt voor de Rode Duivels, dan zal Vanaken de maanden daarna amper rust krijgen. Dat weet Het Laatste Nieuws. De krant berekende dat de speler slechts 9 dagen op een rij geen wedstrijd zal moeten spelen vanaf 17 juli dit jaar tot 20 juni volgend jaar. Dat geldt ook voor Simon Mignolet, die normaal gezien zeker is van zijn plekje bij de Duivels.

Bij Club Brugge kijken ze met lede ogen toe hoe de kalender van het komende seizoen uitpuilt met wedstrijden. De landskampioen hoopt dat de twee sterkhouders de opeenvolging van duels goed verteren en geen blessures oplopen. Ze zijn beiden namelijk een cruciale pion in het elftal van Blauw-zwart, dat voor een vierde titel op een rij gaat.

EERSTE WK

Als Vanaken mee mag naar het WK, dan zou dat zijn voor de eerste keer zijn in zijn carrière. Hij speelde tot nu toe al 21 duels voor ons land. Daarin scoorde de tweevoudige Gouden Schoen 5 keer. Zijn laatste interland dateert van 14 juni (tegen Polen). Vanaken mocht toen 45 minuten opdraven van Roberto Martinez.

LEES OOK: ‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

De kalender is veel te druk ...

Meest recent

Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

15
15
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

19
19
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

76
76
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

165
165
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

155
155
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

280
280
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

134
134
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

78
78
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

199
199
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

65
65
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

139
139
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

61
61
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

138
138
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

240
240
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

580
580
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

242
242
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

935
935
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

69
69
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

539
539
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1222
1222
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

113
113
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

282
282
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

213
213
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

381
381

Meer sportnieuws