'Club Brugge maakt zich grote zorgen om Vanaken'

door
'Club Brugge maakt zich grote zorgen om Vanaken'

Hans Vanaken (29) is al jarenlang een van dé sterkhouders van Club Brugge. De Limburger stak dit seizoen al zijn vijfde titel op zak met de Bruggelingen en trad daarmee nog wat meer toe tot de geschiedenis van de club. Het komende seizoen belooft wel moeilijk te worden voor de middenvelder.


Vanaken gaat namelijk een enorm druk jaar tegemoet. Club  Brugge speelt op 17 juli al de supercup tegen AA Gent. Als hij opgeroepen wordt voor de Rode Duivels, dan zal Vanaken de maanden daarna amper rust krijgen. Dat weet Het Laatste Nieuws. De krant berekende dat de speler slechts 9 dagen op een rij geen wedstrijd zal moeten spelen vanaf 17 juli dit jaar tot 20 juni volgend jaar. Dat geldt ook voor Simon Mignolet, die normaal gezien zeker is van zijn plekje bij de Duivels.

Bij Club Brugge kijken ze met lede ogen toe hoe de kalender van het komende seizoen uitpuilt met wedstrijden. De landskampioen hoopt dat de twee sterkhouders de opeenvolging van duels goed verteren en geen blessures oplopen. Ze zijn beiden namelijk een cruciale pion in het elftal van Blauw-zwart, dat voor een vierde titel op een rij gaat.

EERSTE WK

Als Vanaken mee mag naar het WK, dan zou dat zijn voor de eerste keer zijn in zijn carrière. Hij speelde tot nu toe al 21 duels voor ons land. Daarin scoorde de tweevoudige Gouden Schoen 5 keer. Zijn laatste interland dateert van 14 juni (tegen Polen). Vanaken mocht toen 45 minuten opdraven van Roberto Martinez.

LEES OOK: Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

De kalender is veel te druk ...

Meest recent

'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

1
1
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

121
121
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

185
185
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

175
175
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

240
240
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

56
56
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

515
515
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

456
456
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

337
337
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

284
284
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

100
100
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

319
319
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

59
59
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

558
558
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

316
316
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

389
389
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

260
260
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

424
424
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

223
223
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

231
231
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1617
1617
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

710
710
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

718
718
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

949
949
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

69
69

Meer sportnieuws