'Club Brugge maakt zich grote zorgen om Vanaken'

588
'Club Brugge maakt zich grote zorgen om Vanaken'

Hans Vanaken (29) is al jarenlang een van dé sterkhouders van Club Brugge. De Limburger stak dit seizoen al zijn vijfde titel op zak met de Bruggelingen en trad daarmee nog wat meer toe tot de geschiedenis van de club. Het komende seizoen belooft wel moeilijk te worden voor de middenvelder.


Vanaken gaat namelijk een enorm druk jaar tegemoet. Club  Brugge speelt op 17 juli al de supercup tegen AA Gent. Als hij opgeroepen wordt voor de Rode Duivels, dan zal Vanaken de maanden daarna amper rust krijgen. Dat weet Het Laatste Nieuws. De krant berekende dat de speler slechts 9 dagen op een rij geen wedstrijd zal moeten spelen vanaf 17 juli dit jaar tot 20 juni volgend jaar. Dat geldt ook voor Simon Mignolet, die normaal gezien zeker is van zijn plekje bij de Duivels.

Bij Club Brugge kijken ze met lede ogen toe hoe de kalender van het komende seizoen uitpuilt met wedstrijden. De landskampioen hoopt dat de twee sterkhouders de opeenvolging van duels goed verteren en geen blessures oplopen. Ze zijn beiden namelijk een cruciale pion in het elftal van Blauw-zwart, dat voor een vierde titel op een rij gaat.

EERSTE WK

Als Vanaken mee mag naar het WK, dan zou dat zijn voor de eerste keer zijn in zijn carrière. Hij speelde tot nu toe al 21 duels voor ons land. Daarin scoorde de tweevoudige Gouden Schoen 5 keer. Zijn laatste interland dateert van 14 juni (tegen Polen). Vanaken mocht toen 45 minuten opdraven van Roberto Martinez.

LEES OOK: ‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

De kalender is veel te druk ...

Meest recent

Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

2
2
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

13
13
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

61
61
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

61
61
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

54
54
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

430
430
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

246
246
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

168
168
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

469
469
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

702
702
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

146
146
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

95
95
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

95
95
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

488
488
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

413
413
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

71
71
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

107
107
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

129
129
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

236
236
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

519
519
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

507
507
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

63
63
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

477
477
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

167
167
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

409
409

Meer sportnieuws