'Anderlecht-target gekaapt door Premier League-club'

126 stemmen
'Anderlecht-target gekaapt door Premier League-club'

Anderlecht blijft op zoek naar een diepe spits voor komend seizoen. Iemand die perfect in dat plaatje paste, met kennis van de Belgische competitie, was Taiwo Awoniyi. De Nigeriaan werd echter vastgelegd door PL-promovendus Nottingham Forest. 

Taiwo Awoniyi is amper 24 jaar en staat op het punt bij zijn negende club uit zijn carrière te tekenen. De Nigeriaan werd als killer ontdekt bij Moeskroen, toen zijn derde uitleenbeurt. Niet echt een stabiele carrière maar de voormalige ex-speler van o.a AA Gent zal zich volgens The Athletic snel aansluiten bij Nottingham Forest. Awoniyi ging in 2015 naar Liverpool, maar speelde nooit op Anfield. 

Vorig seizoen kocht Union Berlin de Nigeriaanse spits definitief voor een bedrag van 6,5 miljoen euro. Na vijftien doelpunten te hebben gemaakt en twee assists te hebben gegeven in de competitie, mag de targetspits zich bewijzen in de Premier League. Nottingham Forest maakt van hem de duurste aankoop in zijn bestaan, door de clausule van 20 miljoen euro te lichten.

GEMISTE KANS 
Anderlecht toonde vorig jaar grote interesse in de Nigeriaan. Toen zouden de Brusselaars zelfs een bod van vijf miljoen euro hebben neergelegd bij The Reds, maar dat werd resoluut afgewezen. Er leek nog enige 'hoop' toen een supportersaccount van de Brusselaars opmerkte dat Awoniyi Vincent Kompany was beginnen volgen op Instagram. Uiteindelijk ging de Nigeriaan voor 1,5 miljoen euro meer naar de Bundesliga. Een gemiste kans voor Anderlecht dat een mooie meerwaarde had kunnen realiseren.

LEES OOK: 'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Anderlecht had vorig jaar moeten doorduwen voor Awoniyi

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

88
88
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

14
14
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

45
45
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

27
27
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

106
106
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

117
117
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

27
27
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

46
46
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

275
275
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

156
156
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

44
44
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

211
211
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

142
142
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

137
137
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

91
91
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

427
427
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

333
333
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

132
132
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

135
135
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

96
96
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

165
165
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

199
199
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws