'Anderlecht-target gekaapt door Premier League-club'

door
'Anderlecht-target gekaapt door Premier League-club'

Anderlecht blijft op zoek naar een diepe spits voor komend seizoen. Iemand die perfect in dat plaatje paste, met kennis van de Belgische competitie, was Taiwo Awoniyi. De Nigeriaan werd echter vastgelegd door PL-promovendus Nottingham Forest. 

Taiwo Awoniyi is amper 24 jaar en staat op het punt bij zijn negende club uit zijn carrière te tekenen. De Nigeriaan werd als killer ontdekt bij Moeskroen, toen zijn derde uitleenbeurt. Niet echt een stabiele carrière maar de voormalige ex-speler van o.a AA Gent zal zich volgens The Athletic snel aansluiten bij Nottingham Forest. Awoniyi ging in 2015 naar Liverpool, maar speelde nooit op Anfield. 

Vorig seizoen kocht Union Berlin de Nigeriaanse spits definitief voor een bedrag van 6,5 miljoen euro. Na vijftien doelpunten te hebben gemaakt en twee assists te hebben gegeven in de competitie, mag de targetspits zich bewijzen in de Premier League. Nottingham Forest maakt van hem de duurste aankoop in zijn bestaan, door de clausule van 20 miljoen euro te lichten.

GEMISTE KANS 
Anderlecht toonde vorig jaar grote interesse in de Nigeriaan. Toen zouden de Brusselaars zelfs een bod van vijf miljoen euro hebben neergelegd bij The Reds, maar dat werd resoluut afgewezen. Er leek nog enige 'hoop' toen een supportersaccount van de Brusselaars opmerkte dat Awoniyi Vincent Kompany was beginnen volgen op Instagram. Uiteindelijk ging de Nigeriaan voor 1,5 miljoen euro meer naar de Bundesliga. Een gemiste kans voor Anderlecht dat een mooie meerwaarde had kunnen realiseren.

LEES OOK: Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Anderlecht had vorig jaar moeten doorduwen voor Awoniyi

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

8
8
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

39
39
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

122
122
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

24
24
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

134
134
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

32
32
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

87
87
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

186
186
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

158
158
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

125
125
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

168
168
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

326
326
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

487
487
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

769
769
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

166
166
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

27
27
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

122
122
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

105
105
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

129
129
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

517
517
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

318
318
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

151
151
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

126
126
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

481
481

Meer sportnieuws