'Anderlecht-target gekaapt door Premier League-club'

126 stemmen
'Anderlecht-target gekaapt door Premier League-club'

Anderlecht blijft op zoek naar een diepe spits voor komend seizoen. Iemand die perfect in dat plaatje paste, met kennis van de Belgische competitie, was Taiwo Awoniyi. De Nigeriaan werd echter vastgelegd door PL-promovendus Nottingham Forest. 

Taiwo Awoniyi is amper 24 jaar en staat op het punt bij zijn negende club uit zijn carrière te tekenen. De Nigeriaan werd als killer ontdekt bij Moeskroen, toen zijn derde uitleenbeurt. Niet echt een stabiele carrière maar de voormalige ex-speler van o.a AA Gent zal zich volgens The Athletic snel aansluiten bij Nottingham Forest. Awoniyi ging in 2015 naar Liverpool, maar speelde nooit op Anfield. 

Vorig seizoen kocht Union Berlin de Nigeriaanse spits definitief voor een bedrag van 6,5 miljoen euro. Na vijftien doelpunten te hebben gemaakt en twee assists te hebben gegeven in de competitie, mag de targetspits zich bewijzen in de Premier League. Nottingham Forest maakt van hem de duurste aankoop in zijn bestaan, door de clausule van 20 miljoen euro te lichten.

GEMISTE KANS 
Anderlecht toonde vorig jaar grote interesse in de Nigeriaan. Toen zouden de Brusselaars zelfs een bod van vijf miljoen euro hebben neergelegd bij The Reds, maar dat werd resoluut afgewezen. Er leek nog enige 'hoop' toen een supportersaccount van de Brusselaars opmerkte dat Awoniyi Vincent Kompany was beginnen volgen op Instagram. Uiteindelijk ging de Nigeriaan voor 1,5 miljoen euro meer naar de Bundesliga. Een gemiste kans voor Anderlecht dat een mooie meerwaarde had kunnen realiseren.

LEES OOK: 'Club Brugge bibbert: steenrijke ploeg lonkt naar Seys'

Anderlecht had vorig jaar moeten doorduwen voor Awoniyi

Meest recent

Bruno maakt indruk: Sibierski moet volgen

Vitor Bruno laat tot op heden een goede indruk achter. Nog meer omdat de Portugese trainer voorlopig ...

6
6
KV Mechelen vindt akkoord en regelt 'Hollandse' transfer

KV Mechelen en zusterclub Helmond Sport hebben een volgende onderlinge transfer afgerond. De ...

10
10
Club-aanwinst imponeert: "Geweldig hem hier te hebben"

Club Brugge wil ook komend seizoen weer op meerdere fronten successen boeken. En dus werden deze ...

107
107
Westerlo heeft beet en stelt zevende aanwinst voor

KVC Westerlo is de meest bedrijvige Belgische club op de transfermarkt. De Kemphanen zagen eerst een ...

9
9
'Sibierski vloekt: lucratieve transfer niet aan de orde'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

121
121
"Niet te accepteren" - Makelaar Lukaku dropt heuse transferbom

Romelu Lukaku geniet momenteel nog van vakantie na het WK, maar wordt weldra terug bij zijn club SSC ...

83
83
België kandidaat EK-winnaar? "Mark stapt niet zomaar in ..."

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

138
138
'Kampioenenstrijd om De Ketelaere: transfersom al bepaald'

Ondanks een aarzelende start van het toernooi, mag Charles De Ketelaere terugblikken op een geslaagd ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'Records in Brugge en Genk, sensatie bij Real'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

224
224
'Tresoldi dropt bom: Club Brugge met rug tegen de muur'

De recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal is nog maar net goed en wel achter de rug, of ...

598
598
'Done deal: Club Brugge haalt verloren zoon terug'

In de komende weken staat er zowel op inkomend als uitgaand vlak ongetwijfeld nog heel wat te ...

408
408
'Vandenhaute voert forcing: 5 toptargets voor Antwerp'

Antwerp is nu ook officieel in handen van het consortium rondom Wouter Vandenhaute, die in zijn ...

528
528
'Witte rook bij Club Brugge: steunpilaar neemt afscheid'

Tot dusver zag Club Brugge met Simon Mignolet, Aleksandar Stankovic en Christos Tzolis al drie ...

692
692
Alarm in Anderlecht: rode cijfers en onvrede op werkvloer

Sinds de aftocht van Wouter Vandenhaute, die inmiddels zijn intrede vierde bij Antwerp, waait ...

994
994
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

129
129
'Union SG vindt oplossing voor twee floptransfers'

Bij Union SG mogen er nog een aantal spelers de club verlaten. Mogelijk kan de Hongaarse club ...

83
83
'Anderlecht zet door en wil drie contracten openbreken'

Antoine Sibierski heeft nog heel veel werk. Tegen Hammarby werd duidelijk dat er nog veel ...

275
275
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

166
166
'Nieuwste Karetsas-wending: transfersom door het dak'

KRC Genk heeft zijn recordaanwinst beet. Voor spits Rafiu Durosinmi legden de Limburgers een ...

591
591
'Mourinho in zevende hemel: Real zet mercato in vuur en vlam'

Real Madrid begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder José Mourinho. De Portugese ...

150
150
Van Bommel bondscoach: daverende verrassing in doel?

Mark van Bommel is officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van België. En de Nederlander zal ...

1026
1026
Nieuw Anderlecht krijgt vorm: miljoenenaankoop in nesten

Terwijl coach Vitor Bruno en zijn manschappen zich momenteel voorbereiden op de levensbelangrijke ...

611
611
Pijnlijke waarheid achter keuze voor Van Bommel

Mark van Bommel moet de Rode Duivels naar het EK van 2028 leiden. De keuze van Vincent Mannaert zegt ...

222
222
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfer van 50 miljoen'

Club Brugge heeft de duurste uitgaande transfer uit de geschiedenis van het Belgische clubvoetbal ...

1433
1433
'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

285
285

Meer sportnieuws