Kogel is door de kerk: Bayern heeft Mané beet

door
Kogel is door de kerk: Bayern heeft Mané beet

Bayern München beleeft een opvallend woelige zomer, wat vooral veel te maken heeft met de soap rond Robert Lewandowski. Die wil absoluut naar FC Barcelona vertrekken, terwijl de Duitse Rekordmeister wanhopig probeert hem aan zijn contract te houden. Maar mogelijk komt dat dossier straks in een stroomversnelling, want Bayern heeft nu een andere ster beet.


Zoals verwacht maakt Sadio Mané immers de overstap naar Bayern. De transfer zat er al enkele weken aan te komen, want de 30-jarige Senegalees ging zijn laatste contractjaar in bij Liverpool en had al kenbaar gemaakt dat hij toe was aan een nieuwe uitdaging. Bayern kwam daarna snel op de proppen en nu zijn alle partijen er ook uitgeraakt. Mané tekende een contract tot 2025.

"Ik ben erg blij om eindelijk bij Bayern te zijn", reageert de aanvaller tevreden. "We hebben veel gepraat en van bij het begin voelde ik hoe graag deze club me wou. Ik twijfelde er dan ook meteen niet aan dat dit het juiste moment was voor deze uitdaging. Met deze club wil ik veel bereiken, ook Europees. Toen ik bij Salzburg speelde, heb ik veel matchen van Bayern gezien. Ik vond deze club altijd al leuk."

LEGENDE OP ANFIELD
Mané vertrekt zo na zes jaar bij Liverpool, dat hem in zijn afscheidsboodschap een 'legende' noemt. Hij was in 2016 overgenomen van Southampton en groeide al snel uit tot een dodelijk aanvalstrio met Roberto Firmino en vooral Mohamed Salah. Samen hielpen ze Liverpool aan een titel en een Champions League en Mané groeide er uit tot een internationale topper. Nadat hij eerder ook al voor FC Metz en Red Bull Salzburg gespeeld had, scoorde hij voor Liverpool maar liefst 120 keer in 269 wedstrijden.


LEES OOK: ‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Goede transfer van Bayern?

Meest recent

Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

30
30
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

40
40
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

35
35
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

169
169
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

69
69
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

49
49
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

21
21
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

180
180
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

370
370
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

137
137
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

157
157
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

80
80
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

146
146
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

486
486
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

171
171
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

98
98
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

665
665
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

195
195
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

50
50
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

931
931
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

165
165
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

299
299
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

557
557
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

863
863
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

1013
1013

Meer sportnieuws