Kogel is door de kerk: Bayern heeft Mané beet

84 stemmen
Kogel is door de kerk: Bayern heeft Mané beet

Bayern München beleeft een opvallend woelige zomer, wat vooral veel te maken heeft met de soap rond Robert Lewandowski. Die wil absoluut naar FC Barcelona vertrekken, terwijl de Duitse Rekordmeister wanhopig probeert hem aan zijn contract te houden. Maar mogelijk komt dat dossier straks in een stroomversnelling, want Bayern heeft nu een andere ster beet.


Zoals verwacht maakt Sadio Mané immers de overstap naar Bayern. De transfer zat er al enkele weken aan te komen, want de 30-jarige Senegalees ging zijn laatste contractjaar in bij Liverpool en had al kenbaar gemaakt dat hij toe was aan een nieuwe uitdaging. Bayern kwam daarna snel op de proppen en nu zijn alle partijen er ook uitgeraakt. Mané tekende een contract tot 2025.

"Ik ben erg blij om eindelijk bij Bayern te zijn", reageert de aanvaller tevreden. "We hebben veel gepraat en van bij het begin voelde ik hoe graag deze club me wou. Ik twijfelde er dan ook meteen niet aan dat dit het juiste moment was voor deze uitdaging. Met deze club wil ik veel bereiken, ook Europees. Toen ik bij Salzburg speelde, heb ik veel matchen van Bayern gezien. Ik vond deze club altijd al leuk."

LEGENDE OP ANFIELD
Mané vertrekt zo na zes jaar bij Liverpool, dat hem in zijn afscheidsboodschap een 'legende' noemt. Hij was in 2016 overgenomen van Southampton en groeide al snel uit tot een dodelijk aanvalstrio met Roberto Firmino en vooral Mohamed Salah. Samen hielpen ze Liverpool aan een titel en een Champions League en Mané groeide er uit tot een internationale topper. Nadat hij eerder ook al voor FC Metz en Red Bull Salzburg gespeeld had, scoorde hij voor Liverpool maar liefst 120 keer in 269 wedstrijden.


LEES OOK: 'Nieuwe grootmacht mengt zich in strijd om De Ketelaere'

Goede transfer van Bayern?

Meest recent

'AZ heeft eerste deal in Jupiler Pro League beet'

AZ pakte vorig seizoen de Nederlandse beker dankzij een klinkende 5-1 in de finale tegen NEC, maar ...

0
0
Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

82
82
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

18
18
'Zeno Debast plots in beeld bij Europese grootmacht'

Zeno Debast zat in de WK-selectie van gewezen bondscoach Rudi Garcia, maar centrale verdediger kwam ...

109
109
Hugo Cuypers meteen als held onthaald bij nieuwe club

Hugo Cuypers gaat een nieuwe uitdaging aan na zijn avontuur in de MLS. De aanvaller was de afgelopen ...

60
60
'Strijd om Onyedika is los: dit beslist Club voorlopig'

Club Brugge is deze week op stage vertrokken naar Frankrijk, waar het tegen Stade Rennes zijn ...

321
321
'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

66
66
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

167
167
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

70
70
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

167
167
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

73
73
Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

465
465
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

357
357
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

178
178
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

38
38
'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

537
537
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

986
986
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

99
99
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

643
643
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

409
409
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

306
306
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

393
393
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

262
262
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

420
420

Meer sportnieuws