Kogel is door de kerk: Bayern heeft Mané beet

door
Kogel is door de kerk: Bayern heeft Mané beet

Bayern München beleeft een opvallend woelige zomer, wat vooral veel te maken heeft met de soap rond Robert Lewandowski. Die wil absoluut naar FC Barcelona vertrekken, terwijl de Duitse Rekordmeister wanhopig probeert hem aan zijn contract te houden. Maar mogelijk komt dat dossier straks in een stroomversnelling, want Bayern heeft nu een andere ster beet.


Zoals verwacht maakt Sadio Mané immers de overstap naar Bayern. De transfer zat er al enkele weken aan te komen, want de 30-jarige Senegalees ging zijn laatste contractjaar in bij Liverpool en had al kenbaar gemaakt dat hij toe was aan een nieuwe uitdaging. Bayern kwam daarna snel op de proppen en nu zijn alle partijen er ook uitgeraakt. Mané tekende een contract tot 2025.

"Ik ben erg blij om eindelijk bij Bayern te zijn", reageert de aanvaller tevreden. "We hebben veel gepraat en van bij het begin voelde ik hoe graag deze club me wou. Ik twijfelde er dan ook meteen niet aan dat dit het juiste moment was voor deze uitdaging. Met deze club wil ik veel bereiken, ook Europees. Toen ik bij Salzburg speelde, heb ik veel matchen van Bayern gezien. Ik vond deze club altijd al leuk."

LEGENDE OP ANFIELD
Mané vertrekt zo na zes jaar bij Liverpool, dat hem in zijn afscheidsboodschap een 'legende' noemt. Hij was in 2016 overgenomen van Southampton en groeide al snel uit tot een dodelijk aanvalstrio met Roberto Firmino en vooral Mohamed Salah. Samen hielpen ze Liverpool aan een titel en een Champions League en Mané groeide er uit tot een internationale topper. Nadat hij eerder ook al voor FC Metz en Red Bull Salzburg gespeeld had, scoorde hij voor Liverpool maar liefst 120 keer in 269 wedstrijden.


LEES OOK: Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

Goede transfer van Bayern?

Meest recent

'Plottwist bij RSCA: Renard hakt spitsenknoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

80
80
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

26
26
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

173
173
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

139
139
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

141
141
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

120
120
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

416
416
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

279
279
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

218
218
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

47
47
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

84
84
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

120
120
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

52
52
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

243
243
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

221
221
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

94
94
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

141
141
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

74
74
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

257
257
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

237
237
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

202
202
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

215
215
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

278
278
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

306
306

Meer sportnieuws