TRANSFERUURTJE: 'Club dumpt flopaankoop, witte rook voor Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club dumpt flopaankoop, witte rook voor Lukaku'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge neemt tijdelijk afscheid van Faitout Maouassa. Vanuit Frankrijk werd er de jongste weken al geopperd dat hij naar Montpellier zou kunnen trekken en die transfer is nu ook rond. De landskampioen maakte de overgang van Maouassa officieel bekend op zijn website. De speler wordt voor één seizoen uitgeleend.

Enige tijd geleden raakte bekend dat Bas Dost de interesse van Feyenoord genoot. Volgens RTV Drenthe heeft de 33-jarige aanvaller echter geen zin in de overstap richting Feyenoord. Hij zou een aanbod van de Rotterdammers resoluut geweigerd hebben. Volgens andere Nederlandse bronnen zou Dost wel eens kunnen terugkeren naar FC Emmen.

RSC Anderlecht haalde al Ishaq Abdulrazak, maar wil meer. Volgens onder meer La Dernière Heure zal Nilson Angulo (LDU Quito) dinsdag normaal gezien officieel worden voorgesteld. De Ecuadoraanse spits reisde afgelopen weekend al naar België door en legde maandag naar verluidt zijn medische testen af. Hoewel hij meteen bij de A-kern zal aansluiten, lijkt de 18-jarige Angulo wel vooral een project op langere termijn te gaan worden.

Ook een nieuwe centrumspits is nodig bij Paars-Wit. Daarvoor weerklinkt de naam van Sebastiano Esposito steeds luider. De 19-jarige Italiaan is eigendom van Internazionale, maar speelt er geen hoofdrol in de sportieve plannen. Volgens SerieANews wil Paars-Wit weer een beroep doen op de beproefde methode: Esposito een jaar huren. Alleen zou Anderlecht deze keer wel een aankoopoptie in de deal willen laten opnemen. Ze zouden daarvoor 5 miljoen euro veil hebben. Volgens voetbalgoeroe Damiano Er Faina zouden de onderhandelingen al zijn aangevat.

Besiktas schakelt een versnelling hoger voor Jackson Muleka (Standard). Volgens Gokmen Ozkan hebben de Turken immers een bod van 2,5 miljoen euro uitgebracht. Standard zou dat geweigerd hebben en wil 5 miljoen vangen voor de speler. De Rouches moeten bij een toekomstige transfer namelijk 50% van het betaalde bedrag afstaan aan TP Mazembe, de vorige club van Muleka.

Op 25-jarige leeftijd zou Manuel Benson (Antwerp) deze zomer een nieuwe uitdaging willen aangaan. Met Schalke 04, Marseille en Lyon hebben volgens La Dernière Heure drie mooie clubs geïnformeerd naar de winger van Antwerp. Een jaar voor het aflopen van zijn contract staat stamnummer 1 niet sterk in de onderhandelingen en de Great Old moet dan ook niet al te gulzig zijn met de transfersom.

KRC Genk mag een streep zetten door de naam van Nikola Storm. Het Nieuwsblad meldt alvast dat de Limburgers bijzonder diep in de buidel zouden moeten tasten voor de 27-jarige winger, het afgelopen seizoen goed voor 16 doelpunten en zeven assists. Storm kan tenslotte tevens rekenen op concrete interesse vanuit Turkije, waar er een "astronomisch salaris" op hem ligt te wachten. Basaksehir wil hem er dan ook koste wat het kost bij. Zelf zou onze landgenoot alleszins gecharmeerd zijn door het voorstel.

BUITENLAND

Het is niet zeker of Cristiano Ronaldo volgend seizoen nog voor Manchester United speelt. Hij zou verschillende mogelijkheden hebben. Volgens de Italiaanse krant Repubblica is AS Roma erg geïnteresseerd in de stervoetballer. Een tweede optie is Sporting Lissabon. Het team waar CR7 doorbrak wil hem terughalen met als doel opnieuw landskampioen te worden. Een ander topteam dat naar een nieuwe goalgetter zoekt is Bayern München. Door het vertrek van Robert Lewandowski zou CR7 in beeld zijn.

Manchester United geeft niet op voor Frenkie de Jong, integendeel. De club bracht al een eerste bod uit, maar zou inmiddels al een tweede aanbieding op tafel gelegd hebben. Volgens The Daily Mail bedraagt dat zo'n 75 miljoen euro, aangevuld met de nodige bonussen. Op die manier komt United wel heel dicht in de buurt van de vraagprijs van FC Barcelona. De verwachting is dan ook dat beide clubs weldra tot een akkoord zullen komen, al moeten de Engelsen dan ook nog een overeenkomst vinden met de speler zelf.

Barça-trainer Xavi is bijzonder gecharmeerd door Bernardo Silva (Manchester City). Volgens Fernando Polo, Barça-watcher bij Mundo Deportivo, heeft de trainer zelfs een droom-middenveld in gedachten met ook Pedri en Sergio Busquets. Of de droom van Xavi ook zal uitkomen, valt evenwel te betwijfelen. Bernardo ligt nog onder contract tot medio 2025 in het Etihad Stadium. De Engelse kampioen staat dan ook niet te springen om mee te werken aan een vertrek. Enkel als de absolute hoofdprijs betaald wordt, zou City op andere gedachten gebracht kunnen worden.

Er lijkt stilaan witte rook te komen voor Romelu Lukaku. Inter heeft een nieuw bod uitgebracht bij Chelsea: 7 miljoen gegarandeerd plus bonussen. Niet ver dus van de vraagprijs van 10 miljoen. Het kamp-Lukaku zou dan ook vertrouwen hebben in een goede afloop. Overigens meldt transferwatcher Fabrizio Romano dat Todd Boehly, de nieuwe grote baas op Stamford, zich persoonlijk met de onderhandelingen is gaan moeien. Dat wijst erop dat een akkoord wel degelijk in de lucht hangt.

Bij Chelsea ziet men het uiteindelijk wel goed komen met de transferbesprekingen, want Fichajes weet dat het bestuur van de Blues zijn pijlen heeft gericht op Richarlison. De Braziliaan van Everton is volgens het medium de ideale vervanger voor Lukaku, en zou zelf azen op een stap hogerop. Naar verluidt wil Everton minstens 60 miljoen vangen voor zijn goudhaantje. Een bedrag dat voor Chelsea amper problemen vormt.

JOUW MENING TELT:
Zal Lukaku deze week nog van Inter zijn?

Meest recent

PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

8
8
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

18
18
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

24
24
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

309
309
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

68
68
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

98
98
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

254
254
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

357
357
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

171
171
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

223
223
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

313
313
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

797
797
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

448
448
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

124
124
Club strikt ruwe diamant: experts verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1227
1227
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

238
238
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

563
563
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Tzolis'

De landstitel zat er uiteindelijk niet in, voorts heeft Club Brugge een sterk seizoen achter de ...

938
938
Sensationele wending: Marc Brys nieuwe coach Ronaldo?

Marc Brys werkte de voorbije jaren in helse omstandigheden als bondscoach van Kameroen. Maar ...

171
171
'Anderlecht-vertrek Dolberg: voorwaarden zijn bekend'

Op de Raad van Bestuur werd afgelopen dinsdag beslist dat RSC Anderlecht extra middelen zal ...

752
752
'Liverpool niet te houden: derde topaanwinst vlak na Wirtz'

Liverpool FC verzekerde zich afgelopen seizoen van zijn 20ste landstitel, in de komende jaargang wil ...

129
129
België zet zich schrap: Wullaert bereidt zich voor op grootste strijd

Binnenkort staat er voor de Red Flames een uiterst belangrijk tornooi op het programma. Vanaf begin ...

88
88
'Renard drukt door: Anderlecht op zucht van vierde zomeraanwinst'

Binnen een dikke week begint RSC Anderlecht aan de voorbereiding op het komende seizoen. Hoofdcoach ...

590
590
Miljoenenwinst voor Frank Rijkaard: Eén slimme investering

Frank Rijkaard is nog steeds een ronkende naam in de voetbalwereld. De Nederlander kende een ...

119
119
'Karel Geraerts heeft verrassende nieuwe club beet'

Het Europese seizoen in het clubvoetbal zit erop, de voorbereiding op de komende jaargang gaat ...

320
320

Meer sportnieuws