'José Riga vindt weer opmerkelijke uitdaging'

door
'José Riga vindt weer opmerkelijke uitdaging'

José Riga heeft er op zijn 64ste al een zeer bijzondere carrière opzitten. De trainer klom vanuit de lagere regionen op tot de Jupiler Pro League en passeerde nadien ook bij heel wat opvallende buitenlandse clubs. Nu heeft hij alweer een verrassend avontuur beet.


Algerijnse media melden namelijk dat Riga volgend seizoen de trainer zal worden van JS Kabylie, dat afgelopen seizoen naast de titel greep. Die moesten ze met een achterstand van negen punten aan Belouizdad laten. Hij zou de voorkeur gekregen hebben op Juan Carlos Garrido, bij ons bekend van zijn passage bij Club Brugge, en moet de club volgend seizoen naar de titel leiden.

Riga maakte zijn debuut op het hoogste niveau in 2006, nadat hij Bergen naar promotie geleid had. Eerder was hij ook al aan de slag geweest bij Visé en Sprimont en bij Standard, waar hij assistent van Dominique D'Onofrio was. Na zijn ontslag in 2008 was hij drie jaar aan de slag als scout voor de KBVB en technisch directeur bij Visé, om vervolgens verrassend hoofdcoach van Standard te worden. Daar zou hij het echter maar één seizoen uitzingen.

MILAAN TOT TUNESIË
Daarna zwermde Riga uit naar het buitenland. Hij werd adviseur bij de Qatarese ASPIRE Academy en assistent van Filippo Inzaghi bij de U19 van AC Milan. Daarna werd hij toch weer hoofdtrainer en passeerde hij achtereenvolgens bij Charlton, Blackpool, opnieuw Standard, FC Metz, opnieuw Charlton, Cercle Brugge en Club Africain. De voorbije drie jaar was hij opnieuw coach bij Visé, dat hij echter niet naar het profvoetbal wist te loodsen.

Verdient hi nog een kans in het Belgische profvoetbal?

Meest recent

'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

27
27
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

33
33
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

250
250
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

152
152
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

50
50
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

18
18
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

105
105
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

21
21
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

490
490
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

149
149
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

104
104
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

52
52
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

233
233
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

318
318
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

90
90
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

190
190
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

554
554
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

125
125
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

80
80
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

244
244
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

424
424
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

217
217
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

72
72
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

276
276
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32

Meer sportnieuws