'José Riga vindt weer opmerkelijke uitdaging'

door
'José Riga vindt weer opmerkelijke uitdaging'

José Riga heeft er op zijn 64ste al een zeer bijzondere carrière opzitten. De trainer klom vanuit de lagere regionen op tot de Jupiler Pro League en passeerde nadien ook bij heel wat opvallende buitenlandse clubs. Nu heeft hij alweer een verrassend avontuur beet.


Algerijnse media melden namelijk dat Riga volgend seizoen de trainer zal worden van JS Kabylie, dat afgelopen seizoen naast de titel greep. Die moesten ze met een achterstand van negen punten aan Belouizdad laten. Hij zou de voorkeur gekregen hebben op Juan Carlos Garrido, bij ons bekend van zijn passage bij Club Brugge, en moet de club volgend seizoen naar de titel leiden.

Riga maakte zijn debuut op het hoogste niveau in 2006, nadat hij Bergen naar promotie geleid had. Eerder was hij ook al aan de slag geweest bij Visé en Sprimont en bij Standard, waar hij assistent van Dominique D'Onofrio was. Na zijn ontslag in 2008 was hij drie jaar aan de slag als scout voor de KBVB en technisch directeur bij Visé, om vervolgens verrassend hoofdcoach van Standard te worden. Daar zou hij het echter maar één seizoen uitzingen.

MILAAN TOT TUNESIË
Daarna zwermde Riga uit naar het buitenland. Hij werd adviseur bij de Qatarese ASPIRE Academy en assistent van Filippo Inzaghi bij de U19 van AC Milan. Daarna werd hij toch weer hoofdtrainer en passeerde hij achtereenvolgens bij Charlton, Blackpool, opnieuw Standard, FC Metz, opnieuw Charlton, Cercle Brugge en Club Africain. De voorbije drie jaar was hij opnieuw coach bij Visé, dat hij echter niet naar het profvoetbal wist te loodsen.

Verdient hi nog een kans in het Belgische profvoetbal?

Meest recent

Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

75
75
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

254
254
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

229
229
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

58
58
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

49
49
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

53
53
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

166
166
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

202
202
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

102
102
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

312
312
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

470
470
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

67
67
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

268
268
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

105
105
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

100
100
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1201
1201
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

410
410
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

362
362
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

162
162
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

124
124
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

581
581
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

171
171
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

207
207
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

588
588
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

39
39

Meer sportnieuws