W-B en ervaren verdediger gaan uit elkaar

door
W-B en ervaren verdediger gaan uit elkaar

Waasland-Beveren pakte afgelopen seizoen naast de promotie in de 1B Pro League. De Waaslanders eindigden derde, na kampioen KVC Westerlo en RWDM. Volgend seizoen wil de club terug naar 1A. Wim De Decker werd daarvoor al binnengehaald als T1. Daarnaast werd het contract van Derrick Tshimanga verlengd. Eén pion verlaat nu de Freethiel.


Zo meldt W-B dat het na onderling overleg afscheid neemt van Manuel Da Costa. Zijn contract liep nog door tot midden volgend jaar, maar wordt beëindigd. De 36-jarige verdediger met zowel de Marokkaanse als de Portugese nationaliteit kan dus op zoek gaan naar een nieuwe uitdaging. Da Costa kwam maar weinig in de plannen voor afgelopen seizoen op de Freethiel. Hij mocht slechts zeven keer opdraven in de 1B Pro League.

Met Da Costa vertrekt een brok ervaring uit het Waasland. De verdediger brak in Frankrijk door bij AS Nancy en begon dan aan een heuse ontdekkingstocht bij heel wat clubs. Hij speelde voor PSV, ACF Fiorentina, UC Sampdoria, West Ham United, Lokomotiv Moskou, Nacional, Sivasspor, Olympiakos, Basaksehir, Al-Ittihad, Trabzonspor en BB Erzurumspor. Een hele boterham dus.

INTERNATIONAL

Da Costa was in het verleden ook Marokkaans international. Hij kwam 30 keer uit voor het Noord-Afrikaanse land. Op het WK in Rusland kwam hij in alle drie de groepswedstrijden van Marokko in actie. De Marokkanen speelden tegen Spanje, Portugal en Iran. Ze eindigden laatste in hun poule met 1 punt. Dat behaalden ze tegen Spanje (2-2).

Zou jij hem gehouden hebebn?

Meest recent

Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

0
0
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

48
48
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

20
20
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

86
86
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

49
49
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

385
385
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

320
320
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

146
146
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

131
131
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

180
180
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

223
223
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

148
148
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

123
123
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

196
196
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

53
53
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

76
76
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

332
332
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

278
278
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

271
271
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

163
163
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

134
134
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

198
198
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

73
73
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

111
111

Meer sportnieuws