W-B en ervaren verdediger gaan uit elkaar

58 stemmen
W-B en ervaren verdediger gaan uit elkaar

Waasland-Beveren pakte afgelopen seizoen naast de promotie in de 1B Pro League. De Waaslanders eindigden derde, na kampioen KVC Westerlo en RWDM. Volgend seizoen wil de club terug naar 1A. Wim De Decker werd daarvoor al binnengehaald als T1. Daarnaast werd het contract van Derrick Tshimanga verlengd. Eén pion verlaat nu de Freethiel.


Zo meldt W-B dat het na onderling overleg afscheid neemt van Manuel Da Costa. Zijn contract liep nog door tot midden volgend jaar, maar wordt beëindigd. De 36-jarige verdediger met zowel de Marokkaanse als de Portugese nationaliteit kan dus op zoek gaan naar een nieuwe uitdaging. Da Costa kwam maar weinig in de plannen voor afgelopen seizoen op de Freethiel. Hij mocht slechts zeven keer opdraven in de 1B Pro League.

Met Da Costa vertrekt een brok ervaring uit het Waasland. De verdediger brak in Frankrijk door bij AS Nancy en begon dan aan een heuse ontdekkingstocht bij heel wat clubs. Hij speelde voor PSV, ACF Fiorentina, UC Sampdoria, West Ham United, Lokomotiv Moskou, Nacional, Sivasspor, Olympiakos, Basaksehir, Al-Ittihad, Trabzonspor en BB Erzurumspor. Een hele boterham dus.

INTERNATIONAL

Da Costa was in het verleden ook Marokkaans international. Hij kwam 30 keer uit voor het Noord-Afrikaanse land. Op het WK in Rusland kwam hij in alle drie de groepswedstrijden van Marokko in actie. De Marokkanen speelden tegen Spanje, Portugal en Iran. Ze eindigden laatste in hun poule met 1 punt. Dat behaalden ze tegen Spanje (2-2).

Zou jij hem gehouden hebebn?

Meest recent

'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

35
35
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

83
83
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

434
434
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

13
13
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

362
362
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

70
70
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

175
175
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

689
689
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

101
101
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

186
186
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

203
203
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

536
536
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

445
445
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

876
876
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

310
310
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

501
501
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

278
278
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

175
175
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

429
429
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

46
46
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

515
515
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

108
108
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

340
340
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

736
736
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

81
81

Meer sportnieuws