'Lavia verrast met terugkeer naar België'

door
'Lavia verrast met terugkeer naar België'

Afgelopen seizoen maakte nog een Belg zijn debuut in de hoofdmacht van Manchester City, want Pep Guardiola gunde in de League Cup en de FA Cup Roméo Lavia zijn eerste speelminuten. De 18-jarige middenvelder werd in de zomer van 2020 weggeplukt uit de jeugd van Anderlecht en blijft zich in Manchester snel ontwikkelen. Er lijkt hem een grote toekomst te wachten, maar het is nog de vraag of die volgend seizoen bij City zal liggen.


De kans lijkt immers alsmaar groter te worden dat Lavia in de zomer een transfer zal maken. The Athletic maakte enkele dagen geleden al gewag van interesse van Southampton en Leeds United, waarbij City bereid zou zijn om mee te werken aan een vertrek als het zo makkelijker Kalvin Phillips aan boord kan halen. Maar er blijken ook nog andere opties op tafel te liggen.

The Secret Scout vernam immers van de makelaars van Lavia dat ook een terugkeer naar België tot de mogelijkheden behoort. De belofteninternational zou aanbiedingen op zak hebben uit eigen land, van teams uit de rechterkolom van de Premier League en van topclubs uit de Championship. Ze zullen bekijken welk voorstel hen het meest bevalt. Het zou wel gaan om een uitleenbeurt, geen definitieve transfer.

FERNANDINHO
Bij City blijven ze immers hoog oplopen met Lavia, die er gezien wordt als de toekomstige opvolger van Fernandinho. De Braziliaanse aanvoerder vertrekt echter nu al en het lijkt nog wat vroeg om de jonge Belg nu al voor de leeuwen te gooien. Hij zal dus mogelijk eerst nog elders ervaring mogen gaan opdoen voor hij écht de concurrentie in het Etihad aan moet gaan.


LEES OOK: Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

Zou een terugkeer naar België goed zijn voor Lavia?

Meest recent

Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

78
78
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

81
81
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

71
71
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

30
30
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

142
142
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

190
190
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

45
45
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

169
169
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

148
148
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

230
230
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

330
330
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

294
294
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

181
181
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

125
125
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

283
283
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

74
74
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

286
286
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

297
297
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

152
152
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

158
158
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

103
103
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

189
189
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

314
314
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

442
442
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

62
62

Meer sportnieuws