Schreuder krijgt oude bekende als T2 bij Ajax

door
Schreuder krijgt oude bekende als T2 bij Ajax

Alfred Schreuder gaat volgend seizoen aan de slag bij Ajax. De Nederlander heeft er een kort, maar succesvol avontuur opzitten bij Club Brugge, dat hij de derde titel op een rij bezorgde. Carl Hoefkens neemt volgend seizoen de fakkel over van Schreuder. De Nederlander mag nu bij Ajax een oude bekende verwelkomen als assistent. Dat meldt onder meer Voetbal International.


Schreuder wordt herenigd met Matthias Kaltenbach. De twee kennen elkaar nog van bij TSF Hoffenheim. Daar stond Schreuder in het seizoen 2019-2020 aan het hoofd als T1, met Kaltenbach als T2. Het contract van de Duitser liep nog door tot medio 2023. Ajax zou echter een kleine afkoopvergoeding op tafel leggen om Kaltenbach los te weken. Hij zou een contract voor twee jaar gaan onderteken in Amsterdam.

Zo krijgt Schreuder steeds meer zicht op hoe de omkadering bij Ajax er zal uitzien voor volgend seizoen. Michael Reiziger zal de andere rechterhand gaan vormen van de ex-coach van Club Brugge. Schreuder staat voor een loodzware opdracht in de Johan Cruijf ArenA. Hij moet Erik ten Hag opvolgen, die een zware erfenis achterlaat. Ten Hag werd twee keer kampioen van Nederland met Ajax en pakte ook twee keer de beker bij onze noorderburen. In 2019-2020 mocht hij ook de supercup op zak steken. Ten Hag gaat volgend seizoen aan de bak bij Manchester United.

VIERDE AVONTUUR

Bij Ajax begint Schreuder aan zijn vierde avontuur als hoofdtrainer. In Nederland had hij de sportieve touwtjes al eens in handen bij FC Twente. Wat later zwaaide hij de plak bij TSG Hoffenheim, en nog later landde hij in het Jan Breydelstadion bij Club Brugge. Nu mag hij zijn visie loslaten op de Nederlandse kampioen.

LEES OOK: 'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Maakt hij Ajax meteen kampioen?

Meest recent

Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

25
25
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

78
78
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

5
5
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

131
131
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

166
166
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

140
140
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

266
266
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

163
163
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

50
50
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

473
473
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

462
462
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

163
163
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

338
338
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

101
101
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

659
659
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

136
136
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

140
140
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

408
408
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

132
132
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

524
524
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

167
167
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

606
606
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

660
660
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

235
235
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

545
545

Meer sportnieuws