Schreuder krijgt oude bekende als T2 bij Ajax

114 stemmen
Schreuder krijgt oude bekende als T2 bij Ajax

Alfred Schreuder gaat volgend seizoen aan de slag bij Ajax. De Nederlander heeft er een kort, maar succesvol avontuur opzitten bij Club Brugge, dat hij de derde titel op een rij bezorgde. Carl Hoefkens neemt volgend seizoen de fakkel over van Schreuder. De Nederlander mag nu bij Ajax een oude bekende verwelkomen als assistent. Dat meldt onder meer Voetbal International.


Schreuder wordt herenigd met Matthias Kaltenbach. De twee kennen elkaar nog van bij TSF Hoffenheim. Daar stond Schreuder in het seizoen 2019-2020 aan het hoofd als T1, met Kaltenbach als T2. Het contract van de Duitser liep nog door tot medio 2023. Ajax zou echter een kleine afkoopvergoeding op tafel leggen om Kaltenbach los te weken. Hij zou een contract voor twee jaar gaan onderteken in Amsterdam.

Zo krijgt Schreuder steeds meer zicht op hoe de omkadering bij Ajax er zal uitzien voor volgend seizoen. Michael Reiziger zal de andere rechterhand gaan vormen van de ex-coach van Club Brugge. Schreuder staat voor een loodzware opdracht in de Johan Cruijf ArenA. Hij moet Erik ten Hag opvolgen, die een zware erfenis achterlaat. Ten Hag werd twee keer kampioen van Nederland met Ajax en pakte ook twee keer de beker bij onze noorderburen. In 2019-2020 mocht hij ook de supercup op zak steken. Ten Hag gaat volgend seizoen aan de bak bij Manchester United.

VIERDE AVONTUUR

Bij Ajax begint Schreuder aan zijn vierde avontuur als hoofdtrainer. In Nederland had hij de sportieve touwtjes al eens in handen bij FC Twente. Wat later zwaaide hij de plak bij TSG Hoffenheim, en nog later landde hij in het Jan Breydelstadion bij Club Brugge. Nu mag hij zijn visie loslaten op de Nederlandse kampioen.

LEES OOK: 'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Maakt hij Ajax meteen kampioen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

0
0
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

22
22
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

89
89
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

17
17
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

56
56
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

63
63
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

142
142
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

268
268
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

122
122
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

133
133
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

256
256
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

108
108
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

221
221
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

616
616
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

134
134
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

656
656
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

315
315
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

687
687
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

189
189
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

444
444
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

207
207
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

85
85
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

129
129
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

127
127

Meer sportnieuws