Gemengde gevoelens na nieuw format: "Voor niemand perfect"

door
Gemengde gevoelens na nieuw format:

De kogel ging vrijdag eindelijk door de kerk: het nieuwe competitieformat is goedgekeurd. Vanaf het seizoen 2023-2024 zullen er in 1A 16 ploegen aantreden. De play-offs gaan terug naar 6 ploegen. De laatste 4 in de stand zullen tegen de degradatie vechten in een andere play-off. Enkel de winnaar daarvan blijft zeker in 1A.


Het nieuwe format zorgt voor gemengde gevoelens bij de clubs uit de Jupiler Pro League. KV Mechelen is een van clubs die liever een andere oplossing had gezien. "We hebben niet voor het plan gestemd omdat een competitie met 18 of 20 ploegen en zonder play-offs onze voorkeur bleef genieten. Die formules blijven de voorkeur van onze supporters genieten en die blijven we steunen", citeert Het Laatste Nieuws de algemeen directeur van de club, Frank Lagaest.

Sven Jaecques, de algemeen manager van Antwerp, klonk dan weer tevreden na afloop. "Het is voor niemand perfect, het is voor iedereen een beetje niet goed", stak Jaecques van wal bij dezelfde krant. "We zijn zeker tevreden dat we met een positief verhaal naar buiten kunnen komen. Na vele jaren van corona en ruzie en twisten we nu een plan hebben dat verder gaat dan het format. Een globaal plan met mogelijkheid om te bouwen aan een betere voetbalwereld", vertelde hij.

HALVERING

De fel gecontesteerde halvering van de punten blijft wel van toepassing. Dat is naar verluidt tegen de zin van Lorin Parys, de CEO van de Pro League. zijn Meer nog: nu zullen ook de punten gehalveerd worden voor de Europe Play-offs. Volgend seizoen zullen er drie dalers zijn en promoveert één club uit 1B naar 1A om de overgang te maken naar een 2023-2024 met 16 ploegen.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Ben jij fan van het nieuwe format?

Meest recent

Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

9
9
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

23
23
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

251
251
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

100
100
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

90
90
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

239
239
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

482
482
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

120
120
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

37
37
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

59
59
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

52
52
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

476
476
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

225
225
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

146
146
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

487
487
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

287
287
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

116
116
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

185
185
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

215
215
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

265
265
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

326
326
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

766
766
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

209
209
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

161
161

Meer sportnieuws