Gemengde gevoelens na nieuw format: "Voor niemand perfect"

296
Gemengde gevoelens na nieuw format:

De kogel ging vrijdag eindelijk door de kerk: het nieuwe competitieformat is goedgekeurd. Vanaf het seizoen 2023-2024 zullen er in 1A 16 ploegen aantreden. De play-offs gaan terug naar 6 ploegen. De laatste 4 in de stand zullen tegen de degradatie vechten in een andere play-off. Enkel de winnaar daarvan blijft zeker in 1A.


Het nieuwe format zorgt voor gemengde gevoelens bij de clubs uit de Jupiler Pro League. KV Mechelen is een van clubs die liever een andere oplossing had gezien. "We hebben niet voor het plan gestemd omdat een competitie met 18 of 20 ploegen en zonder play-offs onze voorkeur bleef genieten. Die formules blijven de voorkeur van onze supporters genieten en die blijven we steunen", citeert Het Laatste Nieuws de algemeen directeur van de club, Frank Lagaest.

Sven Jaecques, de algemeen manager van Antwerp, klonk dan weer tevreden na afloop. "Het is voor niemand perfect, het is voor iedereen een beetje niet goed", stak Jaecques van wal bij dezelfde krant. "We zijn zeker tevreden dat we met een positief verhaal naar buiten kunnen komen. Na vele jaren van corona en ruzie en twisten we nu een plan hebben dat verder gaat dan het format. Een globaal plan met mogelijkheid om te bouwen aan een betere voetbalwereld", vertelde hij.

HALVERING

De fel gecontesteerde halvering van de punten blijft wel van toepassing. Dat is naar verluidt tegen de zin van Lorin Parys, de CEO van de Pro League. zijn Meer nog: nu zullen ook de punten gehalveerd worden voor de Europe Play-offs. Volgend seizoen zullen er drie dalers zijn en promoveert één club uit 1B naar 1A om de overgang te maken naar een 2023-2024 met 16 ploegen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Ben jij fan van het nieuwe format?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

8
8
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

11
11
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

22
22
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

14
14
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

76
76
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

65
65
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

38
38
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

45
45
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

20
20
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

13
13
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

189
189
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

59
59
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

113
113
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

86
86
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

99
99
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

89
89
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

320
320
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

62
62
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

66
66
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

335
335
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

296
296
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

233
233
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

186
186
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

117
117
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

208
208

Meer sportnieuws