Gemengde gevoelens na nieuw format: "Voor niemand perfect"

door
Gemengde gevoelens na nieuw format:

De kogel ging vrijdag eindelijk door de kerk: het nieuwe competitieformat is goedgekeurd. Vanaf het seizoen 2023-2024 zullen er in 1A 16 ploegen aantreden. De play-offs gaan terug naar 6 ploegen. De laatste 4 in de stand zullen tegen de degradatie vechten in een andere play-off. Enkel de winnaar daarvan blijft zeker in 1A.


Het nieuwe format zorgt voor gemengde gevoelens bij de clubs uit de Jupiler Pro League. KV Mechelen is een van clubs die liever een andere oplossing had gezien. "We hebben niet voor het plan gestemd omdat een competitie met 18 of 20 ploegen en zonder play-offs onze voorkeur bleef genieten. Die formules blijven de voorkeur van onze supporters genieten en die blijven we steunen", citeert Het Laatste Nieuws de algemeen directeur van de club, Frank Lagaest.

Sven Jaecques, de algemeen manager van Antwerp, klonk dan weer tevreden na afloop. "Het is voor niemand perfect, het is voor iedereen een beetje niet goed", stak Jaecques van wal bij dezelfde krant. "We zijn zeker tevreden dat we met een positief verhaal naar buiten kunnen komen. Na vele jaren van corona en ruzie en twisten we nu een plan hebben dat verder gaat dan het format. Een globaal plan met mogelijkheid om te bouwen aan een betere voetbalwereld", vertelde hij.

HALVERING

De fel gecontesteerde halvering van de punten blijft wel van toepassing. Dat is naar verluidt tegen de zin van Lorin Parys, de CEO van de Pro League. zijn Meer nog: nu zullen ook de punten gehalveerd worden voor de Europe Play-offs. Volgend seizoen zullen er drie dalers zijn en promoveert één club uit 1B naar 1A om de overgang te maken naar een 2023-2024 met 16 ploegen.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Ben jij fan van het nieuwe format?

Meest recent

Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

29
29
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

123
123
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

141
141
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

273
273
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

228
228
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

493
493
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

488
488
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

317
317
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

98
98
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

41
41
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

310
310
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

353
353
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

44
44
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

800
800
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

158
158
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

522
522
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

275
275
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

131
131
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

861
861
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

196
196
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

302
302
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

213
213
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

188
188
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

464
464

Meer sportnieuws