TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, miljoenendeal Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, miljoenendeal Antwerp'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge moet er de komende weken nog één en ander uitgeklaard worden qua vertrekkers. De kans lijkt momenteel wel klein dat Ruud Vormer daarbij zal zitten. De aanvoerder werd even gelinkt aan Zulte Waregem, maar die piste is inmiddels dood en begraven. Momenteel zou het de bedoeling zijn dat de Nederlander in Brugge blijft, al kan dat uiteraard veranderen als de speelkansen ook dit seizoen weer ontbreken.



De kans op een vertrek van Charles De Ketelaere blijft wel reëel. Het lijkt een tweestrijd te gaan worden tussen AC Milan en Leicester City om de handtekening van de Rode Duivel, al is geen van beide clubs momenteel concreet. Club blijft intussen hopen op de hoofdprijs voor zijn goudhaantje en wil 40 miljoen euro vangen.

Intussen gaat de zoektocht naar versterking onverminderd verder en doet een opvallende naam de ronde. Zo zou Club aan de mouw trekken van Lennart Mertens, de 29-jarige spits van KMSK Deinze die afgelopen seizoen vice-topschutter in 1B werd. Ze zouden in hem een ideale versterking zien voor Club NXT. Mertens geniet ook interesse van RWDM, maar dat kan op financieel vlak niet wedijveren met de landskampioen.



Verder blijft ook de naam van Vinicius Souza rondzingen in het Jan Breydelstadion, al zal Club zich moeten haasten voor de Braziliaan. Die geniet nu ook belangstelling van Ajax, terwijl PSV al formeel contact opgenomen zou hebben met Lommel voor een transfer. Ook Celtic, Fenerbahçe en Bologna blijven op de loer liggen. KRC Genk lijkt dan weer afgehaakt te zijn.

Casper Nielsen werd ook genoemd, maar hij komt zeker niet naar Brugge. De onderhandelingen tussen Club en Union zouden afgesprongen zijn omwille van de buitensporige eisen van de Brusselaars. Die blijven 6 miljoen euro plus 1 miljoen aan bonussen eisen. Dat vinden ook Nielsen en zijn entourage buitensporig. Zij hopen dat er zich nog een buitenlandse club zal aandienen, want hij wil absoluut vertrekken.



Antwerp maakt intussen werk van een absolute toptransfer. Het zou vrijdag de komst van Vincent Janssen afronden. De Nederlandse international zou voor enkele miljoenen overkomen van het Mexicaanse Monterrey en er zou een vierjarig contract klaarliggen. De 28-jarige zou per jaar maar liefst 2,5 miljoen euro gaan opstrijken, waarmee hij meteen de best betaalde speler van de Jupiler Pro League wordt. Bovendien ligt er ook nog een megacontract klaar voor Toby Alderweireld, al moet Al-Duhail nog groen licht geven. En ook voor het middenveld zou er nog een klepper gehaald worden.

Felice Mazzu zal bij Anderlecht aan een nieuw elftal moeten bouwen. Daarvoor zal hij het zonder enkele sterkhouders moeten doen, onder wie ook Amir Murillo. De Panamese rechtsachter zou deze zomer zo goed als zeker vertrekken. De voorbije transferperiodes werd hij al aan een vertrek gelinkt, maar nu zou het effectief zover moeten komen.



Intussen is er wel een eerste aanwinst op komst. LDU Quito bevestigde donderdagnacht dat het een akkoord bereikt heeft met Paars-Wit over een transfer van Nilson Angulo. De 18-jarige spits stapte donderdagavond ook al op het vliegtuig richting België, waar hij na aankomst zijn medische testen zal afleggen. Als daarna ook nog de laatste details geregeld zijn, kunnen de handtekeningen gezet worden.

Daarmee lijkt al een beetje geanticipeerd te worden op een vertrek van Joshua Zirkzee, al blijft Anderlecht hopen dat het hem toch langer aan boord kan houden. Dat blijft wel een aartsmoeilijke opdracht, want Bayern München wil hem in de voorbereiding een kans geven en ook VfB Stuttgart blijft aan zijn mouw trekken. Zij zouden Zirkzee bovendien in een deal kunnen betrekken met Sasa Kalajdzic, die in beeld is bij Bayern.



Daarnaast maakt Anderlecht ook werk van Ishaq Abdulrazak. Zijn club IFK Norrköping is echter niet zinnens om de Nigeriaan zomaar te laten vertrekken. Er zal dus voldoende geld op tafel moeten komen, maar RSCA zou goede hoop koesteren dat het deal rond krijgt. Daarnaast zouden ze ook de Congolees Antoine Makoumbou (Maribor) op het oog hebben, maar ze zouden momenteel niet willen voldoen aan de vraagprijs van 2 à 3 miljoen euro voor de middenvelder.

BUITENLAND

Dit seizoen maakte Romeo Lavia zijn debuut in de hoofdmacht van Manchester City. De 18-jarige middenvelder wordt een grote toekomst voorspeld, maar desondanks zou City deze zomer toch kunnen beslissen hem te verkopen. Southampton en Leeds United zouden aan zijn mouw trekken en City zou overwegen om Lavia te slachtofferen om makkelijker bij die laatste club Kalvin Phillips weg te kunnen plukken.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Zal Janssen zijn geld waard blijken?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

13
13
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

51
51
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

12
12
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

108
108
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

54
54
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

57
57
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

50
50
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

50
50
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

142
142
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

198
198
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

134
134
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

69
69
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

193
193
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

437
437
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

66
66
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

368
368
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

86
86
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

65
65
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

483
483
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

109
109
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

225
225
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

166
166
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

863
863
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

494
494
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

552
552

Meer sportnieuws