TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, miljoenendeal Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, miljoenendeal Antwerp'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge moet er de komende weken nog één en ander uitgeklaard worden qua vertrekkers. De kans lijkt momenteel wel klein dat Ruud Vormer daarbij zal zitten. De aanvoerder werd even gelinkt aan Zulte Waregem, maar die piste is inmiddels dood en begraven. Momenteel zou het de bedoeling zijn dat de Nederlander in Brugge blijft, al kan dat uiteraard veranderen als de speelkansen ook dit seizoen weer ontbreken.



De kans op een vertrek van Charles De Ketelaere blijft wel reëel. Het lijkt een tweestrijd te gaan worden tussen AC Milan en Leicester City om de handtekening van de Rode Duivel, al is geen van beide clubs momenteel concreet. Club blijft intussen hopen op de hoofdprijs voor zijn goudhaantje en wil 40 miljoen euro vangen.

Intussen gaat de zoektocht naar versterking onverminderd verder en doet een opvallende naam de ronde. Zo zou Club aan de mouw trekken van Lennart Mertens, de 29-jarige spits van KMSK Deinze die afgelopen seizoen vice-topschutter in 1B werd. Ze zouden in hem een ideale versterking zien voor Club NXT. Mertens geniet ook interesse van RWDM, maar dat kan op financieel vlak niet wedijveren met de landskampioen.



Verder blijft ook de naam van Vinicius Souza rondzingen in het Jan Breydelstadion, al zal Club zich moeten haasten voor de Braziliaan. Die geniet nu ook belangstelling van Ajax, terwijl PSV al formeel contact opgenomen zou hebben met Lommel voor een transfer. Ook Celtic, Fenerbahçe en Bologna blijven op de loer liggen. KRC Genk lijkt dan weer afgehaakt te zijn.

Casper Nielsen werd ook genoemd, maar hij komt zeker niet naar Brugge. De onderhandelingen tussen Club en Union zouden afgesprongen zijn omwille van de buitensporige eisen van de Brusselaars. Die blijven 6 miljoen euro plus 1 miljoen aan bonussen eisen. Dat vinden ook Nielsen en zijn entourage buitensporig. Zij hopen dat er zich nog een buitenlandse club zal aandienen, want hij wil absoluut vertrekken.



Antwerp maakt intussen werk van een absolute toptransfer. Het zou vrijdag de komst van Vincent Janssen afronden. De Nederlandse international zou voor enkele miljoenen overkomen van het Mexicaanse Monterrey en er zou een vierjarig contract klaarliggen. De 28-jarige zou per jaar maar liefst 2,5 miljoen euro gaan opstrijken, waarmee hij meteen de best betaalde speler van de Jupiler Pro League wordt. Bovendien ligt er ook nog een megacontract klaar voor Toby Alderweireld, al moet Al-Duhail nog groen licht geven. En ook voor het middenveld zou er nog een klepper gehaald worden.

Felice Mazzu zal bij Anderlecht aan een nieuw elftal moeten bouwen. Daarvoor zal hij het zonder enkele sterkhouders moeten doen, onder wie ook Amir Murillo. De Panamese rechtsachter zou deze zomer zo goed als zeker vertrekken. De voorbije transferperiodes werd hij al aan een vertrek gelinkt, maar nu zou het effectief zover moeten komen.



Intussen is er wel een eerste aanwinst op komst. LDU Quito bevestigde donderdagnacht dat het een akkoord bereikt heeft met Paars-Wit over een transfer van Nilson Angulo. De 18-jarige spits stapte donderdagavond ook al op het vliegtuig richting België, waar hij na aankomst zijn medische testen zal afleggen. Als daarna ook nog de laatste details geregeld zijn, kunnen de handtekeningen gezet worden.

Daarmee lijkt al een beetje geanticipeerd te worden op een vertrek van Joshua Zirkzee, al blijft Anderlecht hopen dat het hem toch langer aan boord kan houden. Dat blijft wel een aartsmoeilijke opdracht, want Bayern München wil hem in de voorbereiding een kans geven en ook VfB Stuttgart blijft aan zijn mouw trekken. Zij zouden Zirkzee bovendien in een deal kunnen betrekken met Sasa Kalajdzic, die in beeld is bij Bayern.



Daarnaast maakt Anderlecht ook werk van Ishaq Abdulrazak. Zijn club IFK Norrköping is echter niet zinnens om de Nigeriaan zomaar te laten vertrekken. Er zal dus voldoende geld op tafel moeten komen, maar RSCA zou goede hoop koesteren dat het deal rond krijgt. Daarnaast zouden ze ook de Congolees Antoine Makoumbou (Maribor) op het oog hebben, maar ze zouden momenteel niet willen voldoen aan de vraagprijs van 2 à 3 miljoen euro voor de middenvelder.

BUITENLAND

Dit seizoen maakte Romeo Lavia zijn debuut in de hoofdmacht van Manchester City. De 18-jarige middenvelder wordt een grote toekomst voorspeld, maar desondanks zou City deze zomer toch kunnen beslissen hem te verkopen. Southampton en Leeds United zouden aan zijn mouw trekken en City zou overwegen om Lavia te slachtofferen om makkelijker bij die laatste club Kalvin Phillips weg te kunnen plukken.

LEES OOK: 'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Zal Janssen zijn geld waard blijken?

Meest recent

Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

13
13
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

45
45
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

40
40
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

80
80
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

45
45
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

88
88
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

55
55
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

93
93
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

84
84
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

135
135
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

231
231
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

599
599
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

243
243
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

110
110
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

97
97
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

88
88
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

245
245
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

129
129
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

181
181
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

104
104
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

286
286
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

251
251
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

319
319

Meer sportnieuws