TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, miljoenendeal Antwerp'

200 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, miljoenendeal Antwerp'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge moet er de komende weken nog één en ander uitgeklaard worden qua vertrekkers. De kans lijkt momenteel wel klein dat Ruud Vormer daarbij zal zitten. De aanvoerder werd even gelinkt aan Zulte Waregem, maar die piste is inmiddels dood en begraven. Momenteel zou het de bedoeling zijn dat de Nederlander in Brugge blijft, al kan dat uiteraard veranderen als de speelkansen ook dit seizoen weer ontbreken.



De kans op een vertrek van Charles De Ketelaere blijft wel reëel. Het lijkt een tweestrijd te gaan worden tussen AC Milan en Leicester City om de handtekening van de Rode Duivel, al is geen van beide clubs momenteel concreet. Club blijft intussen hopen op de hoofdprijs voor zijn goudhaantje en wil 40 miljoen euro vangen.

Intussen gaat de zoektocht naar versterking onverminderd verder en doet een opvallende naam de ronde. Zo zou Club aan de mouw trekken van Lennart Mertens, de 29-jarige spits van KMSK Deinze die afgelopen seizoen vice-topschutter in 1B werd. Ze zouden in hem een ideale versterking zien voor Club NXT. Mertens geniet ook interesse van RWDM, maar dat kan op financieel vlak niet wedijveren met de landskampioen.



Verder blijft ook de naam van Vinicius Souza rondzingen in het Jan Breydelstadion, al zal Club zich moeten haasten voor de Braziliaan. Die geniet nu ook belangstelling van Ajax, terwijl PSV al formeel contact opgenomen zou hebben met Lommel voor een transfer. Ook Celtic, Fenerbahçe en Bologna blijven op de loer liggen. KRC Genk lijkt dan weer afgehaakt te zijn.

Casper Nielsen werd ook genoemd, maar hij komt zeker niet naar Brugge. De onderhandelingen tussen Club en Union zouden afgesprongen zijn omwille van de buitensporige eisen van de Brusselaars. Die blijven 6 miljoen euro plus 1 miljoen aan bonussen eisen. Dat vinden ook Nielsen en zijn entourage buitensporig. Zij hopen dat er zich nog een buitenlandse club zal aandienen, want hij wil absoluut vertrekken.



Antwerp maakt intussen werk van een absolute toptransfer. Het zou vrijdag de komst van Vincent Janssen afronden. De Nederlandse international zou voor enkele miljoenen overkomen van het Mexicaanse Monterrey en er zou een vierjarig contract klaarliggen. De 28-jarige zou per jaar maar liefst 2,5 miljoen euro gaan opstrijken, waarmee hij meteen de best betaalde speler van de Jupiler Pro League wordt. Bovendien ligt er ook nog een megacontract klaar voor Toby Alderweireld, al moet Al-Duhail nog groen licht geven. En ook voor het middenveld zou er nog een klepper gehaald worden.

Felice Mazzu zal bij Anderlecht aan een nieuw elftal moeten bouwen. Daarvoor zal hij het zonder enkele sterkhouders moeten doen, onder wie ook Amir Murillo. De Panamese rechtsachter zou deze zomer zo goed als zeker vertrekken. De voorbije transferperiodes werd hij al aan een vertrek gelinkt, maar nu zou het effectief zover moeten komen.



Intussen is er wel een eerste aanwinst op komst. LDU Quito bevestigde donderdagnacht dat het een akkoord bereikt heeft met Paars-Wit over een transfer van Nilson Angulo. De 18-jarige spits stapte donderdagavond ook al op het vliegtuig richting België, waar hij na aankomst zijn medische testen zal afleggen. Als daarna ook nog de laatste details geregeld zijn, kunnen de handtekeningen gezet worden.

Daarmee lijkt al een beetje geanticipeerd te worden op een vertrek van Joshua Zirkzee, al blijft Anderlecht hopen dat het hem toch langer aan boord kan houden. Dat blijft wel een aartsmoeilijke opdracht, want Bayern München wil hem in de voorbereiding een kans geven en ook VfB Stuttgart blijft aan zijn mouw trekken. Zij zouden Zirkzee bovendien in een deal kunnen betrekken met Sasa Kalajdzic, die in beeld is bij Bayern.



Daarnaast maakt Anderlecht ook werk van Ishaq Abdulrazak. Zijn club IFK Norrköping is echter niet zinnens om de Nigeriaan zomaar te laten vertrekken. Er zal dus voldoende geld op tafel moeten komen, maar RSCA zou goede hoop koesteren dat het deal rond krijgt. Daarnaast zouden ze ook de Congolees Antoine Makoumbou (Maribor) op het oog hebben, maar ze zouden momenteel niet willen voldoen aan de vraagprijs van 2 à 3 miljoen euro voor de middenvelder.

BUITENLAND

Dit seizoen maakte Romeo Lavia zijn debuut in de hoofdmacht van Manchester City. De 18-jarige middenvelder wordt een grote toekomst voorspeld, maar desondanks zou City deze zomer toch kunnen beslissen hem te verkopen. Southampton en Leeds United zouden aan zijn mouw trekken en City zou overwegen om Lavia te slachtofferen om makkelijker bij die laatste club Kalvin Phillips weg te kunnen plukken.

LEES OOK: Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Zal Janssen zijn geld waard blijken?

Meest recent

Mannaert spreekt duidelijke taal: daarom van Bommel

Na Rudi Garcia beginnen de Rode Duivels aan een tijdperk met Mark van Bommel. De Nederlander tekende ...

52
52
Fans gaan los na aanstelling van Bommel: “Gemiste kans!”

Mark van Bommel moet de Rode Duivels tot het EK 2028 gaan leiden. De Nederlander is de opvolger van ...

81
81
Van Bommel met eerste reactie als bondscoach: grote ambities

Mark van Bommel is officieel de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederland werd door de ...

92
92
‘Anderlecht incasseert gigantische transferdomper’

RSC Anderlecht hoopt de selectie deze zomer nog flink te versterken, maar dat loopt niet van een ...

151
151
Van Bommel officieel bondscoach: KBVB onthult details

De kogel is door de kerk: Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Dat maakte de ...

134
134
‘Club Brugge slaat op tafel voor straffe miljoenendeal’

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de zomermercato. Blauw-Zwart gaat komend seizoen uiteraard ...

388
388
Sibierski onverbiddellijk: talent ongenadig doorgestuurd

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang, ook onder het nieuwe sportieve bewind. Trainer ...

199
199
'Nieuwe grootmacht voor Tresoldi, target te duur voor Club'

Het beloven nog zeer bewogen weken te worden bij Club Brugge. De landskampioen is immers nog op zoek ...

212
212
'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Bij AA Gent wisten ze deze zomer al verrassend goed te boeren op de transfermarkt na een ...

240
240
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

32
32
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

43
43
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

410
410
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

204
204
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

469
469
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

60
60
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

91
91
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

240
240
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

617
617
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

174
174
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

220
220
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

79
79
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

292
292
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

635
635
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

113
113

Meer sportnieuws