TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, miljoenendeal Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, miljoenendeal Antwerp'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge moet er de komende weken nog één en ander uitgeklaard worden qua vertrekkers. De kans lijkt momenteel wel klein dat Ruud Vormer daarbij zal zitten. De aanvoerder werd even gelinkt aan Zulte Waregem, maar die piste is inmiddels dood en begraven. Momenteel zou het de bedoeling zijn dat de Nederlander in Brugge blijft, al kan dat uiteraard veranderen als de speelkansen ook dit seizoen weer ontbreken.



De kans op een vertrek van Charles De Ketelaere blijft wel reëel. Het lijkt een tweestrijd te gaan worden tussen AC Milan en Leicester City om de handtekening van de Rode Duivel, al is geen van beide clubs momenteel concreet. Club blijft intussen hopen op de hoofdprijs voor zijn goudhaantje en wil 40 miljoen euro vangen.

Intussen gaat de zoektocht naar versterking onverminderd verder en doet een opvallende naam de ronde. Zo zou Club aan de mouw trekken van Lennart Mertens, de 29-jarige spits van KMSK Deinze die afgelopen seizoen vice-topschutter in 1B werd. Ze zouden in hem een ideale versterking zien voor Club NXT. Mertens geniet ook interesse van RWDM, maar dat kan op financieel vlak niet wedijveren met de landskampioen.



Verder blijft ook de naam van Vinicius Souza rondzingen in het Jan Breydelstadion, al zal Club zich moeten haasten voor de Braziliaan. Die geniet nu ook belangstelling van Ajax, terwijl PSV al formeel contact opgenomen zou hebben met Lommel voor een transfer. Ook Celtic, Fenerbahçe en Bologna blijven op de loer liggen. KRC Genk lijkt dan weer afgehaakt te zijn.

Casper Nielsen werd ook genoemd, maar hij komt zeker niet naar Brugge. De onderhandelingen tussen Club en Union zouden afgesprongen zijn omwille van de buitensporige eisen van de Brusselaars. Die blijven 6 miljoen euro plus 1 miljoen aan bonussen eisen. Dat vinden ook Nielsen en zijn entourage buitensporig. Zij hopen dat er zich nog een buitenlandse club zal aandienen, want hij wil absoluut vertrekken.



Antwerp maakt intussen werk van een absolute toptransfer. Het zou vrijdag de komst van Vincent Janssen afronden. De Nederlandse international zou voor enkele miljoenen overkomen van het Mexicaanse Monterrey en er zou een vierjarig contract klaarliggen. De 28-jarige zou per jaar maar liefst 2,5 miljoen euro gaan opstrijken, waarmee hij meteen de best betaalde speler van de Jupiler Pro League wordt. Bovendien ligt er ook nog een megacontract klaar voor Toby Alderweireld, al moet Al-Duhail nog groen licht geven. En ook voor het middenveld zou er nog een klepper gehaald worden.

Felice Mazzu zal bij Anderlecht aan een nieuw elftal moeten bouwen. Daarvoor zal hij het zonder enkele sterkhouders moeten doen, onder wie ook Amir Murillo. De Panamese rechtsachter zou deze zomer zo goed als zeker vertrekken. De voorbije transferperiodes werd hij al aan een vertrek gelinkt, maar nu zou het effectief zover moeten komen.



Intussen is er wel een eerste aanwinst op komst. LDU Quito bevestigde donderdagnacht dat het een akkoord bereikt heeft met Paars-Wit over een transfer van Nilson Angulo. De 18-jarige spits stapte donderdagavond ook al op het vliegtuig richting België, waar hij na aankomst zijn medische testen zal afleggen. Als daarna ook nog de laatste details geregeld zijn, kunnen de handtekeningen gezet worden.

Daarmee lijkt al een beetje geanticipeerd te worden op een vertrek van Joshua Zirkzee, al blijft Anderlecht hopen dat het hem toch langer aan boord kan houden. Dat blijft wel een aartsmoeilijke opdracht, want Bayern München wil hem in de voorbereiding een kans geven en ook VfB Stuttgart blijft aan zijn mouw trekken. Zij zouden Zirkzee bovendien in een deal kunnen betrekken met Sasa Kalajdzic, die in beeld is bij Bayern.



Daarnaast maakt Anderlecht ook werk van Ishaq Abdulrazak. Zijn club IFK Norrköping is echter niet zinnens om de Nigeriaan zomaar te laten vertrekken. Er zal dus voldoende geld op tafel moeten komen, maar RSCA zou goede hoop koesteren dat het deal rond krijgt. Daarnaast zouden ze ook de Congolees Antoine Makoumbou (Maribor) op het oog hebben, maar ze zouden momenteel niet willen voldoen aan de vraagprijs van 2 à 3 miljoen euro voor de middenvelder.

BUITENLAND

Dit seizoen maakte Romeo Lavia zijn debuut in de hoofdmacht van Manchester City. De 18-jarige middenvelder wordt een grote toekomst voorspeld, maar desondanks zou City deze zomer toch kunnen beslissen hem te verkopen. Southampton en Leeds United zouden aan zijn mouw trekken en City zou overwegen om Lavia te slachtofferen om makkelijker bij die laatste club Kalvin Phillips weg te kunnen plukken.

LEES OOK: Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Zal Janssen zijn geld waard blijken?

Meest recent

Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

5
5
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

53
53
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

9
9
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

103
103
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

348
348
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

187
187
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

49
49
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

108
108
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

66
66
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

18
18
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

62
62
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

39
39
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

209
209
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

212
212
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

270
270
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

311
311
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

196
196
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

56
56
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

134
134
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

422
422
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

150
150
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

107
107
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

659
659
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

368
368
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

879
879

Meer sportnieuws