TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, miljoenendeal Antwerp'

200 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, miljoenendeal Antwerp'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge moet er de komende weken nog één en ander uitgeklaard worden qua vertrekkers. De kans lijkt momenteel wel klein dat Ruud Vormer daarbij zal zitten. De aanvoerder werd even gelinkt aan Zulte Waregem, maar die piste is inmiddels dood en begraven. Momenteel zou het de bedoeling zijn dat de Nederlander in Brugge blijft, al kan dat uiteraard veranderen als de speelkansen ook dit seizoen weer ontbreken.



De kans op een vertrek van Charles De Ketelaere blijft wel reëel. Het lijkt een tweestrijd te gaan worden tussen AC Milan en Leicester City om de handtekening van de Rode Duivel, al is geen van beide clubs momenteel concreet. Club blijft intussen hopen op de hoofdprijs voor zijn goudhaantje en wil 40 miljoen euro vangen.

Intussen gaat de zoektocht naar versterking onverminderd verder en doet een opvallende naam de ronde. Zo zou Club aan de mouw trekken van Lennart Mertens, de 29-jarige spits van KMSK Deinze die afgelopen seizoen vice-topschutter in 1B werd. Ze zouden in hem een ideale versterking zien voor Club NXT. Mertens geniet ook interesse van RWDM, maar dat kan op financieel vlak niet wedijveren met de landskampioen.



Verder blijft ook de naam van Vinicius Souza rondzingen in het Jan Breydelstadion, al zal Club zich moeten haasten voor de Braziliaan. Die geniet nu ook belangstelling van Ajax, terwijl PSV al formeel contact opgenomen zou hebben met Lommel voor een transfer. Ook Celtic, Fenerbahçe en Bologna blijven op de loer liggen. KRC Genk lijkt dan weer afgehaakt te zijn.

Casper Nielsen werd ook genoemd, maar hij komt zeker niet naar Brugge. De onderhandelingen tussen Club en Union zouden afgesprongen zijn omwille van de buitensporige eisen van de Brusselaars. Die blijven 6 miljoen euro plus 1 miljoen aan bonussen eisen. Dat vinden ook Nielsen en zijn entourage buitensporig. Zij hopen dat er zich nog een buitenlandse club zal aandienen, want hij wil absoluut vertrekken.



Antwerp maakt intussen werk van een absolute toptransfer. Het zou vrijdag de komst van Vincent Janssen afronden. De Nederlandse international zou voor enkele miljoenen overkomen van het Mexicaanse Monterrey en er zou een vierjarig contract klaarliggen. De 28-jarige zou per jaar maar liefst 2,5 miljoen euro gaan opstrijken, waarmee hij meteen de best betaalde speler van de Jupiler Pro League wordt. Bovendien ligt er ook nog een megacontract klaar voor Toby Alderweireld, al moet Al-Duhail nog groen licht geven. En ook voor het middenveld zou er nog een klepper gehaald worden.

Felice Mazzu zal bij Anderlecht aan een nieuw elftal moeten bouwen. Daarvoor zal hij het zonder enkele sterkhouders moeten doen, onder wie ook Amir Murillo. De Panamese rechtsachter zou deze zomer zo goed als zeker vertrekken. De voorbije transferperiodes werd hij al aan een vertrek gelinkt, maar nu zou het effectief zover moeten komen.



Intussen is er wel een eerste aanwinst op komst. LDU Quito bevestigde donderdagnacht dat het een akkoord bereikt heeft met Paars-Wit over een transfer van Nilson Angulo. De 18-jarige spits stapte donderdagavond ook al op het vliegtuig richting België, waar hij na aankomst zijn medische testen zal afleggen. Als daarna ook nog de laatste details geregeld zijn, kunnen de handtekeningen gezet worden.

Daarmee lijkt al een beetje geanticipeerd te worden op een vertrek van Joshua Zirkzee, al blijft Anderlecht hopen dat het hem toch langer aan boord kan houden. Dat blijft wel een aartsmoeilijke opdracht, want Bayern München wil hem in de voorbereiding een kans geven en ook VfB Stuttgart blijft aan zijn mouw trekken. Zij zouden Zirkzee bovendien in een deal kunnen betrekken met Sasa Kalajdzic, die in beeld is bij Bayern.



Daarnaast maakt Anderlecht ook werk van Ishaq Abdulrazak. Zijn club IFK Norrköping is echter niet zinnens om de Nigeriaan zomaar te laten vertrekken. Er zal dus voldoende geld op tafel moeten komen, maar RSCA zou goede hoop koesteren dat het deal rond krijgt. Daarnaast zouden ze ook de Congolees Antoine Makoumbou (Maribor) op het oog hebben, maar ze zouden momenteel niet willen voldoen aan de vraagprijs van 2 à 3 miljoen euro voor de middenvelder.

BUITENLAND

Dit seizoen maakte Romeo Lavia zijn debuut in de hoofdmacht van Manchester City. De 18-jarige middenvelder wordt een grote toekomst voorspeld, maar desondanks zou City deze zomer toch kunnen beslissen hem te verkopen. Southampton en Leeds United zouden aan zijn mouw trekken en City zou overwegen om Lavia te slachtofferen om makkelijker bij die laatste club Kalvin Phillips weg te kunnen plukken.

LEES OOK: Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Zal Janssen zijn geld waard blijken?

Meest recent

'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

4
4
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

51
51
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

51
51
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

423
423
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

461
461
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

59
59
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

583
583
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

234
234
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

96
96
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

808
808
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

783
783
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

143
143
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

301
301
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

136
136
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

588
588
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

199
199
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

140
140
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

862
862
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

362
362
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

765
765
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

613
613
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

907
907
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

72
72
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

248
248
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

176
176

Meer sportnieuws