Ex-Rode Duivel past voor terugkeer naar België

123 stemmen
Ex-Rode Duivel past voor terugkeer naar België

De voorbije jaren slaagden de Belgische topclubs er regelmatig in om Rode Duivels in de nadagen van hun carrière nog terug naar eigen land te halen. Anderlecht zette de toon met Vincent Kompany, waarna Club Brugge Simon Mignolet haalde en Antwerp vorige zomer uitpakte met Radja Nainggolan - en mogelijk deze zomer Toby Alderweireld. Maar niet iedereen kiest voor een terugkeer naar België.


Spelers als Christian Benteke, Axel Witsel en Thomas Vermaelen pasten ondanks vele geruchten voor een rentree in de Jupiler Pro League. Ook Christian Kabasele ziet een terugkeer niet zitten. De 31-jarige verdediger verklaart in La Dernière Heure dat hij vrijwel elke transferperiode de kans krijgt om terug te keren naar België, maar dat hij in Engeland wil blijven.

Kabasele blikt nochtans terug op een moeilijk seizoen bij Watford, waar hij geen titularis was en degradatie uit de Premier League niet kon vermijden. Hij kwam slechts zeventien keer in actie. Kabasele heeft bij de Hornets wel nog een contract voor twee jaar met optie op een extra seizoen.

TWEE KEER RODE DUIVEL
In eigen land speelde de centrale verdediger voor AS Eupen, KV Mechelen en KRC Genk, maar aan dat rijtje wordt voorlopig dus geen nieuwe club toegevoegd. Hij speelde ook even voor de Bulgaarse topclub Ludogorets en is inmiddels als zes jaar aan de slag bij Watford. Kabasele heeft ook twee caps voor de Rode Duivels achter zijn naam staan. Hij debuteerde in november 2016 in een oefenmatch tegen Nederland en mocht een jaar later nog eens opdraven tegen Japan. Zijn laatste selecties dateren al van 2018.

Zou hij nog een goede speler zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

14
14
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

35
35
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

140
140
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

138
138
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

137
137
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

81
81
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

235
235
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

54
54
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

244
244
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

537
537
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

392
392
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

460
460
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

75
75
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

120
120
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

174
174
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

59
59
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

127
127
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

190
190
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

142
142
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

93
93
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

476
476
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

171
171
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

95
95
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

350
350

Meer sportnieuws