Ex-Rode Duivel past voor terugkeer naar België

door
Ex-Rode Duivel past voor terugkeer naar België

De voorbije jaren slaagden de Belgische topclubs er regelmatig in om Rode Duivels in de nadagen van hun carrière nog terug naar eigen land te halen. Anderlecht zette de toon met Vincent Kompany, waarna Club Brugge Simon Mignolet haalde en Antwerp vorige zomer uitpakte met Radja Nainggolan - en mogelijk deze zomer Toby Alderweireld. Maar niet iedereen kiest voor een terugkeer naar België.


Spelers als Christian Benteke, Axel Witsel en Thomas Vermaelen pasten ondanks vele geruchten voor een rentree in de Jupiler Pro League. Ook Christian Kabasele ziet een terugkeer niet zitten. De 31-jarige verdediger verklaart in La Dernière Heure dat hij vrijwel elke transferperiode de kans krijgt om terug te keren naar België, maar dat hij in Engeland wil blijven.

Kabasele blikt nochtans terug op een moeilijk seizoen bij Watford, waar hij geen titularis was en degradatie uit de Premier League niet kon vermijden. Hij kwam slechts zeventien keer in actie. Kabasele heeft bij de Hornets wel nog een contract voor twee jaar met optie op een extra seizoen.

TWEE KEER RODE DUIVEL
In eigen land speelde de centrale verdediger voor AS Eupen, KV Mechelen en KRC Genk, maar aan dat rijtje wordt voorlopig dus geen nieuwe club toegevoegd. Hij speelde ook even voor de Bulgaarse topclub Ludogorets en is inmiddels als zes jaar aan de slag bij Watford. Kabasele heeft ook twee caps voor de Rode Duivels achter zijn naam staan. Hij debuteerde in november 2016 in een oefenmatch tegen Nederland en mocht een jaar later nog eens opdraven tegen Japan. Zijn laatste selecties dateren al van 2018.

Zou hij nog een goede speler zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

'Courtois haakt weer af: markante statistiek bij Duivels'

De Rode Duivels kunnen beginnen aan hun voorbereiding op de wedstrijden tegen Kazachstan en ...

34
34
Stassin velt zijn oordeel over selectie Vermant bij Duivels

De Rode Duivels verzamelden dinsdag in Tubeke om te beginnen aan de voorbereiding op de laatste ...

47
47
Schokkend verhaal: Lokeren-speler in afkickkliniek

Het gaat dit seizoen maar moeizaam voor Lokeren in de Challenger Pro League. Vorig seizoen haalde ...

37
37
Hey velt oordeel over zijn eerste jaar bij Anderlecht

Anderlecht is met een goed gevoel de interlandbreak ingegaan na een knappe zege in de kraker tegen ...

88
88
'Antwerp ziet in januari volgende sterkhouder vertrekken'

Antwerp kon vorig weekend opgelucht ademhalen na de zege tegen La Louvière, waardoor het een ...

207
207
Sterkhouder Club valt door de mand: "Was een verrassing"

Bij Club Brugge zullen ze tijdens de interlandbreak hun wonden likken na de tegenvallende prestatie ...

109
109
'Trossard in bloedvorm: transferstrijd barst weer los'

Arsenal blijft heersen in de Premier League, al liet het vorig weekend wel verrassend punten liggen ...

53
53
Jonge Duivels kennen volgende tegenstander op WK U17

De Jonge Duivels hebben vrij vlot de groepsfase van het WK U17 overleefd. Ze verloren nog hun ...

188
188
De Bilde heeft één gouden tip voor Anderlecht

De laatste kans voor Marc Coucke. Dat is toch de conclusie met de volgende nieuwe start die RSC ...

258
258
Swerts met twee kleppers extra: "Heeft iets speciaal"

De Belgische beloften spelen vrijdag in Oostenrijk een belangrijk duel richting het EK 2027. Coach ...

45
45
Keert vergeten Neerpede-parel terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht liet de afgelopen jaren héél wat talenten vertrekken. Sommigen kozen ...

395
395
'FC Barcelona schokt met transfer Rode Duivel'

FC Barcelona wil zich in januari versterken. Buitenlandse media melden dat ze aanvallend wel wat ...

190
190
Verhuurde JPL-spelers: huurling toont zich in Nederland

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

56
56
Na Stroeykens volgende RSCA-smaakmaker weldra bij Congo?

RSC Anderlecht kende geen gewelde zomermerato. Iets te veel kwantiteit en te weinig direct inzetbare ...

223
223
Preud'homme doet boekje open over werking Club NXT

In Youth We Trust. Even was het de slogan van aartsrivaal RSC Anderlecht, maar tegenwoordig trekt ...

262
262
Rode Duivels hakken Courtois-knoop definitief door

Eén zege volstaat om definitief een WK-ticket te bemachtigen, maar in het tweeluik tegen ...

106
106
De Ketelaere ontploft: pijnlijke breuk bij Duivels loert

De blessuregolf bij de Rode Duivels heeft één grote winnaar opgeleverd: Charles De ...

551
551
'Exit in januari: Genk neemt afscheid van steunpilaar'

KRC Genk heeft tot dusver een wisselvallig seizoen achter de rug, met heel wat ups en downs. Vooral ...

549
549
'Anderlecht all-in: pittig prijskaartje toptarget bekend'

De toekomst lacht RSC Anderlecht weer toe na de deugddoende zege tegen Club Brugge. Al maakt ...

401
401
Tranen bij Club-fans: Mechele deelt pakkende bekentenis

Hij is geen man van grote woorden of show, maar van daden. Van tackles, duels en trouwe dienst. ...

2071
2071
Rode Duivels blazen verzamelen: één opvallende aanwezige

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan, de voorlaatste horde richting het WK. Een ...

181
181
Club Brugge in extase: nieuwe Gouden Generatie staat op

Niet alleen het A-elftal van Club Brugge toont een ander gelaat in eigen land dan in Europa, ...

487
487
Van Looy laat kijkers in shock achter: Groot geheim onthuld

Erik Van Looy mag dan vooral bekendstaan als quizmaster van De Slimste Mens ter Wereld, de ...

219
219
Zorgen bij fans: Messi overweegt drastische beslissing

In 2022 kon Lionel Messi in Qatar eindelijk helemaal de kroon op zijn carrière zetten, want ...

77
77
Joos verrast met gewaagde voorspelling over titelkandidaat

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is intussen bijna halfweg. Daarbij herbergt de top ...

681
681

Meer sportnieuws