Club Brugge haalt 2 jonkies definitief bij A-kern

door
Club Brugge haalt 2 jonkies definitief bij A-kern

'In youth we trust' mag de voorbije jaren dan wel de slogan van Anderlecht geweest zijn, ook bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer kansen. In de loop van vorig seizoen kregen Noah Mbamba (17) en Cisse Sandra (18) regelmatig speelkansen, terwijl in de play-offs ook Antonio Nusa (17) kwam piepen. Ook Lynnt Audoor (18) werd al definitief overgeheveld naar de A-kern. Zij krijgen nu gezelschap van twee nieuwkomers.


Op zijn website bood Club Brugge een overzicht van de spelers die aan de voorbereiding beginnen. Bij de vijftien A-kernspelers die zich donderdag voor hun fysieke en medische testen meldden, springen twee nieuwe namen in het oog. Verdedigers Ibe Hautekiet (20) en Abakar Sylla (19) worden immers opgelijst als volwaardige leden van het eerste elftal.

In het geval van Sylla is dat geen verrassing, want de jonge Ivoriaan werd in de play-offs door Alfred Schreuder al regelmatig bij de wedstrijdselectie gehaald en mocht in de slotwedstrijd tegen Anderlecht ook even invallen. De promotie van Hautekiet is dan weer iets verrassender, al maakte hij indruk bij Club NXT en was het al duidelijk dat Club in hem gelooft. Ze proberen immers zijn contract te verlengen en zo interesse van KV Kortrijk en Vitesse af te houden.

ELFTAL TRAINEES
Verder valt op dat ook de verguisde Owen Otasowie weer aansluit en dat de komende weken maar liefst elf 'trainees' uit Club NXT de kans krijgen om zich aan nieuwe trainer Carl Hoefkens te bewijzen. Het gaat om doelmannen Henri Maton (18) en Kiany Vroman (18), verdedigers Sem Audoor (18), Denzel De Roeve (17), Lukas Mondele (18), Kyriani Sabbe (17) en Jorne Spileers (17), middenvelders Arne Engels (18) en Chemsdine Talbi (17) en aanvallers Mathis Servais (17) en Romeo Vermant (18). Wie weet kan ook één van hen nog een plaats in de A-kern afdwingen. 

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

Denk je dat er ook minstens één van hen zal doorbreken?

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

24
24
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

10
10
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

34
34
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

25
25
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

20
20
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

49
49
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

33
33
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

47
47
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

66
66
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

64
64
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

144
144
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

481
481
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

140
140
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

203
203
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

254
254
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

187
187
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

455
455
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

259
259
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

152
152
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

701
701
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

124
124
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

153
153
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

51
51

Meer sportnieuws