Club Brugge haalt 2 jonkies definitief bij A-kern

431 stemmen
Club Brugge haalt 2 jonkies definitief bij A-kern

'In youth we trust' mag de voorbije jaren dan wel de slogan van Anderlecht geweest zijn, ook bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer kansen. In de loop van vorig seizoen kregen Noah Mbamba (17) en Cisse Sandra (18) regelmatig speelkansen, terwijl in de play-offs ook Antonio Nusa (17) kwam piepen. Ook Lynnt Audoor (18) werd al definitief overgeheveld naar de A-kern. Zij krijgen nu gezelschap van twee nieuwkomers.


Op zijn website bood Club Brugge een overzicht van de spelers die aan de voorbereiding beginnen. Bij de vijftien A-kernspelers die zich donderdag voor hun fysieke en medische testen meldden, springen twee nieuwe namen in het oog. Verdedigers Ibe Hautekiet (20) en Abakar Sylla (19) worden immers opgelijst als volwaardige leden van het eerste elftal.

In het geval van Sylla is dat geen verrassing, want de jonge Ivoriaan werd in de play-offs door Alfred Schreuder al regelmatig bij de wedstrijdselectie gehaald en mocht in de slotwedstrijd tegen Anderlecht ook even invallen. De promotie van Hautekiet is dan weer iets verrassender, al maakte hij indruk bij Club NXT en was het al duidelijk dat Club in hem gelooft. Ze proberen immers zijn contract te verlengen en zo interesse van KV Kortrijk en Vitesse af te houden.

ELFTAL TRAINEES
Verder valt op dat ook de verguisde Owen Otasowie weer aansluit en dat de komende weken maar liefst elf 'trainees' uit Club NXT de kans krijgen om zich aan nieuwe trainer Carl Hoefkens te bewijzen. Het gaat om doelmannen Henri Maton (18) en Kiany Vroman (18), verdedigers Sem Audoor (18), Denzel De Roeve (17), Lukas Mondele (18), Kyriani Sabbe (17) en Jorne Spileers (17), middenvelders Arne Engels (18) en Chemsdine Talbi (17) en aanvallers Mathis Servais (17) en Romeo Vermant (18). Wie weet kan ook één van hen nog een plaats in de A-kern afdwingen. 

LEES OOK: Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Denk je dat er ook minstens één van hen zal doorbreken?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

13
13
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

41
41
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

80
80
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

56
56
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

86
86
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

357
357
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

197
197
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

367
367
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

747
747
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

112
112
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

106
106
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

379
379
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

348
348
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

575
575
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

930
930
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1006
1006
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws