Club Brugge haalt 2 jonkies definitief bij A-kern

door
Club Brugge haalt 2 jonkies definitief bij A-kern

'In youth we trust' mag de voorbije jaren dan wel de slogan van Anderlecht geweest zijn, ook bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer kansen. In de loop van vorig seizoen kregen Noah Mbamba (17) en Cisse Sandra (18) regelmatig speelkansen, terwijl in de play-offs ook Antonio Nusa (17) kwam piepen. Ook Lynnt Audoor (18) werd al definitief overgeheveld naar de A-kern. Zij krijgen nu gezelschap van twee nieuwkomers.


Op zijn website bood Club Brugge een overzicht van de spelers die aan de voorbereiding beginnen. Bij de vijftien A-kernspelers die zich donderdag voor hun fysieke en medische testen meldden, springen twee nieuwe namen in het oog. Verdedigers Ibe Hautekiet (20) en Abakar Sylla (19) worden immers opgelijst als volwaardige leden van het eerste elftal.

In het geval van Sylla is dat geen verrassing, want de jonge Ivoriaan werd in de play-offs door Alfred Schreuder al regelmatig bij de wedstrijdselectie gehaald en mocht in de slotwedstrijd tegen Anderlecht ook even invallen. De promotie van Hautekiet is dan weer iets verrassender, al maakte hij indruk bij Club NXT en was het al duidelijk dat Club in hem gelooft. Ze proberen immers zijn contract te verlengen en zo interesse van KV Kortrijk en Vitesse af te houden.

ELFTAL TRAINEES
Verder valt op dat ook de verguisde Owen Otasowie weer aansluit en dat de komende weken maar liefst elf 'trainees' uit Club NXT de kans krijgen om zich aan nieuwe trainer Carl Hoefkens te bewijzen. Het gaat om doelmannen Henri Maton (18) en Kiany Vroman (18), verdedigers Sem Audoor (18), Denzel De Roeve (17), Lukas Mondele (18), Kyriani Sabbe (17) en Jorne Spileers (17), middenvelders Arne Engels (18) en Chemsdine Talbi (17) en aanvallers Mathis Servais (17) en Romeo Vermant (18). Wie weet kan ook één van hen nog een plaats in de A-kern afdwingen. 

LEES OOK: Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

Denk je dat er ook minstens één van hen zal doorbreken?

Meest recent

Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

4
4
Club NXT schrijft geschiedenis: knalprestatie en finale YL

Club NXT nam het in de halve finale van de Youth League op tegen Benfica. De jonkies van Club Brugge ...

13
13
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KAA Gent, maar voor de clash in de Champions ...

14
14
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

39
39
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

82
82
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

69
69
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

60
60
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

90
90
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

32
32
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

126
126
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

54
54
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

197
197
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

79
79
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

62
62
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

314
314
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

118
118
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

61
61
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

55
55
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

51
51
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

297
297
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

133
133
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

183
183
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

56
56
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

150
150

Meer sportnieuws