Club Brugge haalt 2 jonkies definitief bij A-kern

door
Club Brugge haalt 2 jonkies definitief bij A-kern

'In youth we trust' mag de voorbije jaren dan wel de slogan van Anderlecht geweest zijn, ook bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer kansen. In de loop van vorig seizoen kregen Noah Mbamba (17) en Cisse Sandra (18) regelmatig speelkansen, terwijl in de play-offs ook Antonio Nusa (17) kwam piepen. Ook Lynnt Audoor (18) werd al definitief overgeheveld naar de A-kern. Zij krijgen nu gezelschap van twee nieuwkomers.


Op zijn website bood Club Brugge een overzicht van de spelers die aan de voorbereiding beginnen. Bij de vijftien A-kernspelers die zich donderdag voor hun fysieke en medische testen meldden, springen twee nieuwe namen in het oog. Verdedigers Ibe Hautekiet (20) en Abakar Sylla (19) worden immers opgelijst als volwaardige leden van het eerste elftal.

In het geval van Sylla is dat geen verrassing, want de jonge Ivoriaan werd in de play-offs door Alfred Schreuder al regelmatig bij de wedstrijdselectie gehaald en mocht in de slotwedstrijd tegen Anderlecht ook even invallen. De promotie van Hautekiet is dan weer iets verrassender, al maakte hij indruk bij Club NXT en was het al duidelijk dat Club in hem gelooft. Ze proberen immers zijn contract te verlengen en zo interesse van KV Kortrijk en Vitesse af te houden.

ELFTAL TRAINEES
Verder valt op dat ook de verguisde Owen Otasowie weer aansluit en dat de komende weken maar liefst elf 'trainees' uit Club NXT de kans krijgen om zich aan nieuwe trainer Carl Hoefkens te bewijzen. Het gaat om doelmannen Henri Maton (18) en Kiany Vroman (18), verdedigers Sem Audoor (18), Denzel De Roeve (17), Lukas Mondele (18), Kyriani Sabbe (17) en Jorne Spileers (17), middenvelders Arne Engels (18) en Chemsdine Talbi (17) en aanvallers Mathis Servais (17) en Romeo Vermant (18). Wie weet kan ook één van hen nog een plaats in de A-kern afdwingen. 

LEES OOK: Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Denk je dat er ook minstens één van hen zal doorbreken?

Meest recent

Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

4
4
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

15
15
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

30
30
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

84
84
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

107
107
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

122
122
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

40
40
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

34
34
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

161
161
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

75
75
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

349
349
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

284
284
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

78
78
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

575
575
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

68
68
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

580
580
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

419
419
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

212
212
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

122
122
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

103
103
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

256
256
Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Bij de Rode Duivels is de voorbereiding volop aan de gang voor het WK. Er is echter nog altijd ...

99
99
'Tresoldi blijft gegeerd: grootmacht stuurt scout'

Club Brugge haalde woensdag stevig uit door KV Mechelen met 6-1 te verslaan. Dat deed deugd na het ...

120
120

Meer sportnieuws