'Man City offert Lavia op voor topaanwinst'

door
'Man City offert Lavia op voor topaanwinst'

Bij Anderlecht bleven ze twee jaar geleden met grote ontgoocheling achter toen Roméo Lavia besliste om geen profcontract bij Paars-Wit te tekenen. De talentvolle middenvelder koos in de plaats daarvan ervoor om zijn kans te gaan bij Manchester City en die overstap heeft hem geen windeieren gelegd. De nog steeds maar 18-jarige ontwikkelt zich in Engeland bliksemsnel.


Lavia haalde dit seizoen zelfs al regelmatig de wedstrijdselectie bij de hoofdmacht van City en kwam ook twee keer in actie. Hij mocht opdraven in de bekerwedstrijden tegen Wycombe en Swindon. In de Premier League en Champions League zat hij opgeteld vijftien keer op de bank, maar werd hij nog niet voor de leeuwen gegooid. Bij City geloven ze in het potentieel van Lavia, die er als een potentiële titularis gezien wordt.

Desondanks overweegt City volgens The Athletic toch met enige tegenzin om Lavia toch te laten vertrekken. Southampton en Leeds United trekken aan de mouw van de Jonge Duivel, die deze maand zijn debuut maakte bij de Belgische U21. Vooral een deal met die laatste club zou voor City interessant kunnen zijn. City wil bij Leeds immers Kalvin Phillips wegkapen en door mee te werken aan een transfer van Lavia zouden ze de nodige goodwill kunnen kweken.

BAZUNU
Anderzijds onderhoudt ook Southampton goede banden met City en de twee clubs staan al op het punt om het op een akkoord te gooien. Niet omtrent Lavia, maar wel de jonge doelman Gavin Bazunu. De 20-jarige maakte dit seizoen indruk op huurbasis bij Portsmouth en is nu al de nummer één van de Ierse nationale ploeg. De Saints zouden 12 miljoen pond op tafel leggen voor zijn komst en die som kan met bonussen nog oplopen.


LEES OOK: Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

Zou dat een vergissing zijn van Man City?

Meest recent

'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

1
1
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

14
14
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

524
524
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

23
23
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

37
37
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

238
238
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

152
152
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

98
98
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

103
103
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

105
105
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

25
25
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

870
870
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

100
100
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

51
51
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

324
324
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

727
727
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

116
116
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

79
79
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

397
397
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

592
592
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

261
261
'STVV slaat toe en laat JPL-topclub verweesd achter'

STVV wil alles op alles zetten om zijn plaats in de top zes te behouden én de toekomst voor ...

580
580
Stijnen zet puntjes op de i omtrent Nainggolan-soap

Er was de afgelopen dagen heel veel te doen over Radja Nainggolan. Patro Eisden wil hem dolgraag ...

97
97
Spectaculaire Courtois-uitspraken: "Het is officieel ..."

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

159
159
Vandenbempt laat in kaarten kijken: favorietenlijstje Gouden Schoen

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

172
172

Meer sportnieuws