'Man City offert Lavia op voor topaanwinst'

door
'Man City offert Lavia op voor topaanwinst'

Bij Anderlecht bleven ze twee jaar geleden met grote ontgoocheling achter toen Roméo Lavia besliste om geen profcontract bij Paars-Wit te tekenen. De talentvolle middenvelder koos in de plaats daarvan ervoor om zijn kans te gaan bij Manchester City en die overstap heeft hem geen windeieren gelegd. De nog steeds maar 18-jarige ontwikkelt zich in Engeland bliksemsnel.


Lavia haalde dit seizoen zelfs al regelmatig de wedstrijdselectie bij de hoofdmacht van City en kwam ook twee keer in actie. Hij mocht opdraven in de bekerwedstrijden tegen Wycombe en Swindon. In de Premier League en Champions League zat hij opgeteld vijftien keer op de bank, maar werd hij nog niet voor de leeuwen gegooid. Bij City geloven ze in het potentieel van Lavia, die er als een potentiële titularis gezien wordt.

Desondanks overweegt City volgens The Athletic toch met enige tegenzin om Lavia toch te laten vertrekken. Southampton en Leeds United trekken aan de mouw van de Jonge Duivel, die deze maand zijn debuut maakte bij de Belgische U21. Vooral een deal met die laatste club zou voor City interessant kunnen zijn. City wil bij Leeds immers Kalvin Phillips wegkapen en door mee te werken aan een transfer van Lavia zouden ze de nodige goodwill kunnen kweken.

BAZUNU
Anderzijds onderhoudt ook Southampton goede banden met City en de twee clubs staan al op het punt om het op een akkoord te gooien. Niet omtrent Lavia, maar wel de jonge doelman Gavin Bazunu. De 20-jarige maakte dit seizoen indruk op huurbasis bij Portsmouth en is nu al de nummer één van de Ierse nationale ploeg. De Saints zouden 12 miljoen pond op tafel leggen voor zijn komst en die som kan met bonussen nog oplopen.


LEES OOK: Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Zou dat een vergissing zijn van Man City?

Meest recent

Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

68
68
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

87
87
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

75
75
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

194
194
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

208
208
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

88
88
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

151
151
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

310
310
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

88
88
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

250
250
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

167
167
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

182
182
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

400
400
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

175
175
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

299
299
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

166
166
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

201
201
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

387
387
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

539
539
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

116
116
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

438
438
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

43
43
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

332
332
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

55
55

Meer sportnieuws