KBVB heeft zijn nieuwe voorzitter gevonden

door
KBVB heeft zijn nieuwe voorzitter gevonden

Ongeveer een jaar geleden kwam in de aanloop naar het EK het verrassende nieuws dat Mehdi Bayat het plots voor bekeken hield als voorzitter van de Belgische voetbalbond. Hij wou zich opnieuw meer gaan toeleggen op zijn werk als algemeen directeur van Charleroi. De zoektocht naar een opvolger verliep moeizaam, waarop Robert Huygens als tussenpaus aangesteld werd.


De 73-jarige was een volslagen onbekende voor de voetballiefhebber en trad het voorbije jaar ook nooit uit de schaduw. Dinsdag zal hij definitief vervangen worden, want dan staat de verkiezing van een nieuwe voorzitter op het programma. Maar eigenlijk is die nieuwe voorzitter nu al bekend, want Het Nieuwsblad weet dat er slechts één kandidaat is.

Daardoor staat Paul Van den Bulck op het punt om de leiding over de bond te nemen. De 56-jarige advocaat is ook geen bekende naam, maar is sinds een jaar wel lid van de Raad van Bestuur van de KBVB. Daar trad hij toe als onafhankelijk lid en sindsdien maakte hij toch al indruk. De Brusselaar geniet zowaar consensus, want zowel de Vlaamse als Franse amateurs én de profclubs staan achter zijn aanstelling.

BOSSAERT
Zij zien het als een pluspunt dat Van den Bulck amper ervaring in de voetbalwereld heeft en dus volledig onafhankelijk kan opereren. Bovendien is de functie van bondsvoorzitter niet meer wat ze geweest is en weegt die amper nog op het gevoerde beleid. De uitvoerende macht ligt nu immers grotendeels bij CEO Peter Bossaert, die uiteraard gewoon op post blijft.

LEES OOK: ‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Is hij een goede keuze?

Meest recent

‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

0
0
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

70
70
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

30
30
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

110
110
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

170
170
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

147
147
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

137
137
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

358
358
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

496
496
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

206
206
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

23
23
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

80
80
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

76
76
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

109
109
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

353
353
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

56
56
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

482
482
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

276
276
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

398
398
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

37
37
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

38
38
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

85
85
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

150
150
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

79
79

Meer sportnieuws