KV Mechelen verrast met spits van AA Gent

278
KV Mechelen verrast met spits van AA Gent

KV Mechelen zag dinsdag één van zijn smaakmakers van het vorige seizoen de deur uitwandelen, want Hugo Cuypers tekende een contract voor vier seizoenen in de Ghelamco Arena. Dat betekende dat Malinwa op zoek moest naar een nieuwe spits, maar het heeft die bijzonder snel gevonden. Opmerkelijk genoeg komt de opvolger van Cuypers uitgerekend uit... Gent.


KVM laat immers weten dat het Yonas Malede overneemt van de Buffalo's. De 22-jarige Israëliër kreeg een contract voor drie jaar voorgeschoteld. "Yonas stond in de winter al in onze belangstelling. Hij is een zeer interessante speler, die zich bij ons verder kan ontwikkelen", verklaart technisch directeur Tom Caluwé de keuze. "We zijn erg blij dat we hem definitief kunnen overnemen en geloven in het potentieel. Hij heeft ondanks zijn jonge leeftijd al ervaring opgedaan in zowel de Belgische als de Israëlische competitie."

Malede zelf is ook in de wolken met zijn overstap. "Ik moest niet lang nadenken om naar Mechelen te komen. Hoe zij tegen Gent speelden vorig seizoen, heeft een diepe indruk gemaakt op mij. Dat is het spel waarin ik ook het best fungeer", vertelt hij. "Het plaatje klopt hier gewoon. Ik heb dan ook echt doorgeduwd om hier te kunnen komen spelen."

GEEN BASISPLAATS
Malede streek in januari 2021 neer in Gent, maar slaagde er het voorbije anderhalf jaar niet in om een basisplaats af te dwingen. De jonge aanvaller, die twee caps voor Israël achter zijn naam heeft, kwam in al die tijd 41 keer in actie voor de Buffalo's en kon daarbij amper twee keer scoren.


LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zal hij bij KV Mechelen wel ontploffen?

Meest recent

'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

6
6
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

2
2
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

9
9
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

13
13
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

45
45
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

20
20
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

29
29
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

7
7
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

91
91
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

86
86
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

169
169
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

177
177
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

405
405
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

343
343
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

327
327
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

47
47
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

336
336
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

91
91
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

42
42
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

169
169
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

143
143
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

90
90
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

60
60

Meer sportnieuws