KV Mechelen verrast met spits van AA Gent

278
KV Mechelen verrast met spits van AA Gent

KV Mechelen zag dinsdag één van zijn smaakmakers van het vorige seizoen de deur uitwandelen, want Hugo Cuypers tekende een contract voor vier seizoenen in de Ghelamco Arena. Dat betekende dat Malinwa op zoek moest naar een nieuwe spits, maar het heeft die bijzonder snel gevonden. Opmerkelijk genoeg komt de opvolger van Cuypers uitgerekend uit... Gent.


KVM laat immers weten dat het Yonas Malede overneemt van de Buffalo's. De 22-jarige Israëliër kreeg een contract voor drie jaar voorgeschoteld. "Yonas stond in de winter al in onze belangstelling. Hij is een zeer interessante speler, die zich bij ons verder kan ontwikkelen", verklaart technisch directeur Tom Caluwé de keuze. "We zijn erg blij dat we hem definitief kunnen overnemen en geloven in het potentieel. Hij heeft ondanks zijn jonge leeftijd al ervaring opgedaan in zowel de Belgische als de Israëlische competitie."

Malede zelf is ook in de wolken met zijn overstap. "Ik moest niet lang nadenken om naar Mechelen te komen. Hoe zij tegen Gent speelden vorig seizoen, heeft een diepe indruk gemaakt op mij. Dat is het spel waarin ik ook het best fungeer", vertelt hij. "Het plaatje klopt hier gewoon. Ik heb dan ook echt doorgeduwd om hier te kunnen komen spelen."

GEEN BASISPLAATS
Malede streek in januari 2021 neer in Gent, maar slaagde er het voorbije anderhalf jaar niet in om een basisplaats af te dwingen. De jonge aanvaller, die twee caps voor Israël achter zijn naam heeft, kwam in al die tijd 41 keer in actie voor de Buffalo's en kon daarbij amper twee keer scoren.


LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zal hij bij KV Mechelen wel ontploffen?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

13
13
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

26
26
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

29
29
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

21
21
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

93
93
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

73
73
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

39
39
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

49
49
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

22
22
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

14
14
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

208
208
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

64
64
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

90
90
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

105
105
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

323
323
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

63
63
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

67
67
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

340
340
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

300
300
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

236
236
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

118
118
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

208
208

Meer sportnieuws