KV Mechelen verrast met spits van AA Gent

door
KV Mechelen verrast met spits van AA Gent

KV Mechelen zag dinsdag één van zijn smaakmakers van het vorige seizoen de deur uitwandelen, want Hugo Cuypers tekende een contract voor vier seizoenen in de Ghelamco Arena. Dat betekende dat Malinwa op zoek moest naar een nieuwe spits, maar het heeft die bijzonder snel gevonden. Opmerkelijk genoeg komt de opvolger van Cuypers uitgerekend uit... Gent.


KVM laat immers weten dat het Yonas Malede overneemt van de Buffalo's. De 22-jarige Israëliër kreeg een contract voor drie jaar voorgeschoteld. "Yonas stond in de winter al in onze belangstelling. Hij is een zeer interessante speler, die zich bij ons verder kan ontwikkelen", verklaart technisch directeur Tom Caluwé de keuze. "We zijn erg blij dat we hem definitief kunnen overnemen en geloven in het potentieel. Hij heeft ondanks zijn jonge leeftijd al ervaring opgedaan in zowel de Belgische als de Israëlische competitie."

Malede zelf is ook in de wolken met zijn overstap. "Ik moest niet lang nadenken om naar Mechelen te komen. Hoe zij tegen Gent speelden vorig seizoen, heeft een diepe indruk gemaakt op mij. Dat is het spel waarin ik ook het best fungeer", vertelt hij. "Het plaatje klopt hier gewoon. Ik heb dan ook echt doorgeduwd om hier te kunnen komen spelen."

GEEN BASISPLAATS
Malede streek in januari 2021 neer in Gent, maar slaagde er het voorbije anderhalf jaar niet in om een basisplaats af te dwingen. De jonge aanvaller, die twee caps voor Israël achter zijn naam heeft, kwam in al die tijd 41 keer in actie voor de Buffalo's en kon daarbij amper twee keer scoren.


LEES OOK: 'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Zal hij bij KV Mechelen wel ontploffen?

Meest recent

Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

0
0
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

66
66
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

35
35
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

44
44
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

223
223
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

278
278
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

428
428
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

210
210
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

700
700
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

445
445
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

111
111
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

248
248
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

177
177
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

125
125
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

112
112
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

256
256
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

162
162
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

583
583
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

306
306
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

93
93
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

493
493
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

129
129
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

503
503
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

254
254
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

400
400

Meer sportnieuws