Toekomst oogt mooi: 6 Belgen maken kans op Golden Boy

door
Toekomst oogt mooi: 6 Belgen maken kans op Golden Boy

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van het Belgische voetbal, want de huidige gouden generatie loopt stilaan op zijn laatste benen en dus wordt het tijd om werk te maken van de opvolging. Dat zal wellicht niet van de ene op de andere dag gebeuren, maar er lijkt wel nog het nodige talent aan te komen. Dat blijkt ook uit de nominaties voor de Golden Boy.


De Italiaanse krant Tuttosport gaf woensdag de eerste lijst met 100 kanshebbers vrij voor de prijs, die jaarlijks uitgereikt wordt aan de beste speler jonger dan 21 jaar op de Europese velden. In 2021 was het Pedri die de trofee in ontvangst mocht nemen, terwijl verder op de erelijst ook nog namen als Erling Haaland, Kylian Mbappé en Lionel Messi staan.

Voor de editie 2022; waarvoor spelers vanaf het geboortejaar 2002 in aanmerking komen, komen maar liefst zes Belgen in aanmerking. De bekendste naam is die van Jérémy Doku, die ondanks een moeilijk jaar bij Stade Rennes toch in overweging genomen wordt. Ook bij de andere landgenoten zitten enkele opmerkelijke namen. Ook Anouar Ait El Hadj (Anderlecht), Eliot Matazo (AS Monaco), Cisse Sandra (Club Brugge), Maarten Vandevoordt (KRC Genk) en Aster Vranckx (VfL Wolfsburg) staan op de lijst.

BARCELONA
De kans lijkt echter zo goed als onbestaande dat een Belg uiteindelijk met de trofee zal gaan lopen. Er staan immers nog heel wat grote namen op de lijst met genomineerden. Zo kan Pedri zichzelf opvolgen, terwijl ook de andere Barça-goudhaantjes Gavi en Ansu Fati kandidaten zijn. Ook Eduardo Camavinga (Real Madrid) en kersvers Bayern-aanwinst Ryan Gravenberch komen nog steeds in aanmerking.

Kan een Belg de prijs winnen?

Meest recent

Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

16
16
Garcia spreekt zich uit over WK-kansen van Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

3
3
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

1
1
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

27
27
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

160
160
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

114
114
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

617
617
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

113
113
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

160
160
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

332
332
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

69
69
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

581
581
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

393
393
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

560
560
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

504
504
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

263
263
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1276
1276
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

370
370
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

393
393
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

155
155
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

325
325
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

202
202
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

84
84
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

89
89
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

861
861

Meer sportnieuws