Toekomst oogt mooi: 6 Belgen maken kans op Golden Boy

208 stemmen
Toekomst oogt mooi: 6 Belgen maken kans op Golden Boy

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van het Belgische voetbal, want de huidige gouden generatie loopt stilaan op zijn laatste benen en dus wordt het tijd om werk te maken van de opvolging. Dat zal wellicht niet van de ene op de andere dag gebeuren, maar er lijkt wel nog het nodige talent aan te komen. Dat blijkt ook uit de nominaties voor de Golden Boy.


De Italiaanse krant Tuttosport gaf woensdag de eerste lijst met 100 kanshebbers vrij voor de prijs, die jaarlijks uitgereikt wordt aan de beste speler jonger dan 21 jaar op de Europese velden. In 2021 was het Pedri die de trofee in ontvangst mocht nemen, terwijl verder op de erelijst ook nog namen als Erling Haaland, Kylian Mbappé en Lionel Messi staan.

Voor de editie 2022; waarvoor spelers vanaf het geboortejaar 2002 in aanmerking komen, komen maar liefst zes Belgen in aanmerking. De bekendste naam is die van Jérémy Doku, die ondanks een moeilijk jaar bij Stade Rennes toch in overweging genomen wordt. Ook bij de andere landgenoten zitten enkele opmerkelijke namen. Ook Anouar Ait El Hadj (Anderlecht), Eliot Matazo (AS Monaco), Cisse Sandra (Club Brugge), Maarten Vandevoordt (KRC Genk) en Aster Vranckx (VfL Wolfsburg) staan op de lijst.

BARCELONA
De kans lijkt echter zo goed als onbestaande dat een Belg uiteindelijk met de trofee zal gaan lopen. Er staan immers nog heel wat grote namen op de lijst met genomineerden. Zo kan Pedri zichzelf opvolgen, terwijl ook de andere Barça-goudhaantjes Gavi en Ansu Fati kandidaten zijn. Ook Eduardo Camavinga (Real Madrid) en kersvers Bayern-aanwinst Ryan Gravenberch komen nog steeds in aanmerking.

LEES OOK: Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Kan een Belg de prijs winnen?

Meest recent

Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

0
0
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

103
103
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

34
34
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

50
50
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

460
460
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

58
58
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

58
58
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

51
51
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

38
38
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

115
115
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

104
104
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

102
102
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

89
89
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

125
125
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

42
42
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

104
104
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

197
197
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

254
254
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

597
597
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

69
69
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

192
192
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

546
546
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

918
918
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

132
132
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

397
397

Meer sportnieuws