Toekomst oogt mooi: 6 Belgen maken kans op Golden Boy

door
Toekomst oogt mooi: 6 Belgen maken kans op Golden Boy

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van het Belgische voetbal, want de huidige gouden generatie loopt stilaan op zijn laatste benen en dus wordt het tijd om werk te maken van de opvolging. Dat zal wellicht niet van de ene op de andere dag gebeuren, maar er lijkt wel nog het nodige talent aan te komen. Dat blijkt ook uit de nominaties voor de Golden Boy.


De Italiaanse krant Tuttosport gaf woensdag de eerste lijst met 100 kanshebbers vrij voor de prijs, die jaarlijks uitgereikt wordt aan de beste speler jonger dan 21 jaar op de Europese velden. In 2021 was het Pedri die de trofee in ontvangst mocht nemen, terwijl verder op de erelijst ook nog namen als Erling Haaland, Kylian Mbappé en Lionel Messi staan.

Voor de editie 2022; waarvoor spelers vanaf het geboortejaar 2002 in aanmerking komen, komen maar liefst zes Belgen in aanmerking. De bekendste naam is die van Jérémy Doku, die ondanks een moeilijk jaar bij Stade Rennes toch in overweging genomen wordt. Ook bij de andere landgenoten zitten enkele opmerkelijke namen. Ook Anouar Ait El Hadj (Anderlecht), Eliot Matazo (AS Monaco), Cisse Sandra (Club Brugge), Maarten Vandevoordt (KRC Genk) en Aster Vranckx (VfL Wolfsburg) staan op de lijst.

BARCELONA
De kans lijkt echter zo goed als onbestaande dat een Belg uiteindelijk met de trofee zal gaan lopen. Er staan immers nog heel wat grote namen op de lijst met genomineerden. Zo kan Pedri zichzelf opvolgen, terwijl ook de andere Barça-goudhaantjes Gavi en Ansu Fati kandidaten zijn. Ook Eduardo Camavinga (Real Madrid) en kersvers Bayern-aanwinst Ryan Gravenberch komen nog steeds in aanmerking.

Kan een Belg de prijs winnen?

Meest recent

'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

28
28
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

39
39
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

17
17
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

19
19
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

349
349
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

166
166
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

457
457
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

219
219
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

130
130
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

212
212
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

195
195
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

581
581
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

119
119
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

133
133
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

308
308
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

139
139
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

375
375
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

525
525
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

440
440
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

134
134
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

119
119
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

116
116
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

72
72
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

73
73

Meer sportnieuws