Toekomst oogt mooi: 6 Belgen maken kans op Golden Boy

door
Toekomst oogt mooi: 6 Belgen maken kans op Golden Boy

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van het Belgische voetbal, want de huidige gouden generatie loopt stilaan op zijn laatste benen en dus wordt het tijd om werk te maken van de opvolging. Dat zal wellicht niet van de ene op de andere dag gebeuren, maar er lijkt wel nog het nodige talent aan te komen. Dat blijkt ook uit de nominaties voor de Golden Boy.


De Italiaanse krant Tuttosport gaf woensdag de eerste lijst met 100 kanshebbers vrij voor de prijs, die jaarlijks uitgereikt wordt aan de beste speler jonger dan 21 jaar op de Europese velden. In 2021 was het Pedri die de trofee in ontvangst mocht nemen, terwijl verder op de erelijst ook nog namen als Erling Haaland, Kylian Mbappé en Lionel Messi staan.

Voor de editie 2022; waarvoor spelers vanaf het geboortejaar 2002 in aanmerking komen, komen maar liefst zes Belgen in aanmerking. De bekendste naam is die van Jérémy Doku, die ondanks een moeilijk jaar bij Stade Rennes toch in overweging genomen wordt. Ook bij de andere landgenoten zitten enkele opmerkelijke namen. Ook Anouar Ait El Hadj (Anderlecht), Eliot Matazo (AS Monaco), Cisse Sandra (Club Brugge), Maarten Vandevoordt (KRC Genk) en Aster Vranckx (VfL Wolfsburg) staan op de lijst.

BARCELONA
De kans lijkt echter zo goed als onbestaande dat een Belg uiteindelijk met de trofee zal gaan lopen. Er staan immers nog heel wat grote namen op de lijst met genomineerden. Zo kan Pedri zichzelf opvolgen, terwijl ook de andere Barça-goudhaantjes Gavi en Ansu Fati kandidaten zijn. Ook Eduardo Camavinga (Real Madrid) en kersvers Bayern-aanwinst Ryan Gravenberch komen nog steeds in aanmerking.

Kan een Belg de prijs winnen?

Meest recent

'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

134
134
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

70
70
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

23
23
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

104
104
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

184
184
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

69
69
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

619
619
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

131
131
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

308
308
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

108
108
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

144
144
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

346
346
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

466
466
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

850
850
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

282
282
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

130
130
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

104
104
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

187
187
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

277
277
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

139
139
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

112
112
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

430
430
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

329
329

Meer sportnieuws