Alderweireld ziet nog één groot manco bij Rode Duivels

door
Alderweireld ziet nog één groot manco bij Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten hun eerste vierluik in de Nations League af met een zeven op twaalf. Ze verloren wel van Nederland en gaven in Wales de zege nog weg, maar tegen Polen trokken ze wel twee keer aan het langste eind. Na de 6-1 in Brussel was het in Warschau zonder een pak sterkhouders wel bibberen, maar uiteindelijk trokken ze toch een 0-1 over de streep.


Naar het einde van de wedstrijd toe was dat wel met meer geluk dan kunde, want in de slotminuten leken de Belgen nog onder de Poolse druk te gaan bezwijken. Het dubbeltje viel echter de juiste kant op, want Mignolet kon nog niet zijn hand zetten tegen een volley van Swiderski en even later strandde diens kopbal op de binnenkant van de paal, om daarna langs het doelvlak te botsen.

Daarin zag Toby Alderweireld ook het grootste werkpunt voor de Belgen. "Wij spelen wedstrijden altijd op de fotofinish. Daarin moeten we stappen zetten. We infiltreren achterin wanneer het moet en spelen de bal goed rond. Dan moet je die bal voorin vasthouden en de kansen afmaken", oordeelde de ervaren verdediger bij VTM.

NIVEAU HOGER
Daardoor was het toch op twee gedachten hinken voor Alderweireld. "We moeten gewoon beter doen en een niveau hoger spelen. Dan maken we wel gewoon die 0-2 en 0-3, maar nu hebben we dat nagelaten. We moeten dat afmaken. Maar al bij al was het een goede wedstrijd van ons. Dan kom je uiteindelijk nog goed weg. Maar we hadden de controle en speelden volwassen."

LEES OOK: Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Ben je het eens met hem?

Meest recent

KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

0
0
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

4
4
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

53
53
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

106
106
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

120
120
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

87
87
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

60
60
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

508
508
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

83
83
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

77
77
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

160
160
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

195
195
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

115
115
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

114
114
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

420
420
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

113
113
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

280
280
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

443
443
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

359
359
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

220
220
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

362
362
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

165
165
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

108
108
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

103
103
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

107
107

Meer sportnieuws