Alderweireld ziet nog één groot manco bij Rode Duivels

91 stemmen
Alderweireld ziet nog één groot manco bij Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten hun eerste vierluik in de Nations League af met een zeven op twaalf. Ze verloren wel van Nederland en gaven in Wales de zege nog weg, maar tegen Polen trokken ze wel twee keer aan het langste eind. Na de 6-1 in Brussel was het in Warschau zonder een pak sterkhouders wel bibberen, maar uiteindelijk trokken ze toch een 0-1 over de streep.


Naar het einde van de wedstrijd toe was dat wel met meer geluk dan kunde, want in de slotminuten leken de Belgen nog onder de Poolse druk te gaan bezwijken. Het dubbeltje viel echter de juiste kant op, want Mignolet kon nog niet zijn hand zetten tegen een volley van Swiderski en even later strandde diens kopbal op de binnenkant van de paal, om daarna langs het doelvlak te botsen.

Daarin zag Toby Alderweireld ook het grootste werkpunt voor de Belgen. "Wij spelen wedstrijden altijd op de fotofinish. Daarin moeten we stappen zetten. We infiltreren achterin wanneer het moet en spelen de bal goed rond. Dan moet je die bal voorin vasthouden en de kansen afmaken", oordeelde de ervaren verdediger bij VTM.

NIVEAU HOGER
Daardoor was het toch op twee gedachten hinken voor Alderweireld. "We moeten gewoon beter doen en een niveau hoger spelen. Dan maken we wel gewoon die 0-2 en 0-3, maar nu hebben we dat nagelaten. We moeten dat afmaken. Maar al bij al was het een goede wedstrijd van ons. Dan kom je uiteindelijk nog goed weg. Maar we hadden de controle en speelden volwassen."

LEES OOK: Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

2
2
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

31
31
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

121
121
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

268
268
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1034
1034
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

109
109
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

158
158
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

79
79
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

75
75
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

39
39
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

172
172
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

208
208
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

160
160
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

300
300
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

390
390
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

206
206
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

118
118
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

871
871
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

525
525
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

367
367
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39

Meer sportnieuws