Nederland ontsnapt, Hongarije verbaast in groep des doods

door
Nederland ontsnapt, Hongarije verbaast in groep des doods

Naast de overwinning van de Rode Duivels in Polen was er nog heel wat spektakel te zien in de laatste wedstrijden in de Nations League dinsdagavond. Nederland kwam tegen Wales met de schrik vrij en trok na een knotsgekke slotfase nog een 3-2-zege over de streep, terwijl in groep A3 - de poule des doods - de wereld op zijn kop staat. Na vier speeldagen staat zowaar Hongarije op kop, nadat het Engeland op Wembley vernederde en ook Italië een pandoering slikte.


In De Kuip leek er nochtans geen vuiltje aan de lucht te zijn voor Oranje. Louis van Gaal koos voor een experimentele voorhoede tegen Wales, waarbij Antwerp-target Vincent Janssen voor het eerst in vijf jaar aan de aftrap stond en Cody Gakpo en Noa Lang in steun kreeg. De aanvaller van Club Brugge was uit op revanche nadat hij tegen Polen nog in de tribune moest plaatsnemen en kreeg die ook. Na iets meer dan een kwartier opende hij de score door na een knappe dribbel zijn eerste interlandgoal tegen de netten te knallen.

Toen enkele minuten later Gakpo er 2-0 van maakte, leek Nederland op weg naar een vlotte zege. Niets bleek echter minder waar, want amper drie minuten na de 2-0 bracht Johnson de spanning al terug en in blessuretijd leek Gareth Bale vanop de stip zelfs een gelijkspel uit de brand te slepen voor Wales. Maar de rollercoaster kwam daarmee nog niet tot stilstand. In minuut 93 bezorgde invaller Memphis Oranje toch nog de drie punten.

HONGARIJE STUNT
In groep A3 is Hongarije dan weer aan een onwaarschijnlijke stunt bezig. Het staat na vier speeldagen aan de leiding met zeven punten, nadat het Engeland op Wembley zowaar een 0-4-nederlaag aansmeerde. Sallai zorgde na een kwartier voor de verrassende voorsprong voor de Hongaren en de verliezende EK-finalist had daar geen antwoord op. 20 minuten voor tijd scoorde Sallai zelfs een tweede keer en in de laatste tien minuten ging het alleen van kwaad naar erger. Na de 0-3 van Nagy pakte Stones rood en Gazdag duwde een minuut voor tijd het mes nog dieper in de wonde.

De Hongaren pakken zo de leiding in de groep, omdat Europees kampioen Italië zelf ook met de billen bloot ging. Het kreeg in Duitsland een 5-2 om de oren. Kimmich, Gündogan, Müller en Werner - met twee goals in twee minuten - zorgden ervoor dat er na 69 minuten forfaitcijfers op het bord stonden. In de slotfase konden Gnonto en Bastoni de Italiaanse eer nog een beetje redden.

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Kan Hongarije de groep des doods winnen?

Meest recent

UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

19
19
Antwerp tóch genekt door arbitrage? "Als we dat toelaten ..."

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

12
12
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

145
145
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

70
70
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

360
360
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

267
267
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

78
78
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

257
257
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

477
477
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

74
74
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

62
62
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

41
41
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

343
343
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

522
522
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

266
266
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

87
87
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

75
75
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

446
446
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

210
210
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

310
310
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

200
200
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

141
141
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

199
199
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

111
111
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

237
237

Meer sportnieuws