Nederland ontsnapt, Hongarije verbaast in groep des doods

door
Nederland ontsnapt, Hongarije verbaast in groep des doods

Naast de overwinning van de Rode Duivels in Polen was er nog heel wat spektakel te zien in de laatste wedstrijden in de Nations League dinsdagavond. Nederland kwam tegen Wales met de schrik vrij en trok na een knotsgekke slotfase nog een 3-2-zege over de streep, terwijl in groep A3 - de poule des doods - de wereld op zijn kop staat. Na vier speeldagen staat zowaar Hongarije op kop, nadat het Engeland op Wembley vernederde en ook Italië een pandoering slikte.


In De Kuip leek er nochtans geen vuiltje aan de lucht te zijn voor Oranje. Louis van Gaal koos voor een experimentele voorhoede tegen Wales, waarbij Antwerp-target Vincent Janssen voor het eerst in vijf jaar aan de aftrap stond en Cody Gakpo en Noa Lang in steun kreeg. De aanvaller van Club Brugge was uit op revanche nadat hij tegen Polen nog in de tribune moest plaatsnemen en kreeg die ook. Na iets meer dan een kwartier opende hij de score door na een knappe dribbel zijn eerste interlandgoal tegen de netten te knallen.

Toen enkele minuten later Gakpo er 2-0 van maakte, leek Nederland op weg naar een vlotte zege. Niets bleek echter minder waar, want amper drie minuten na de 2-0 bracht Johnson de spanning al terug en in blessuretijd leek Gareth Bale vanop de stip zelfs een gelijkspel uit de brand te slepen voor Wales. Maar de rollercoaster kwam daarmee nog niet tot stilstand. In minuut 93 bezorgde invaller Memphis Oranje toch nog de drie punten.

HONGARIJE STUNT
In groep A3 is Hongarije dan weer aan een onwaarschijnlijke stunt bezig. Het staat na vier speeldagen aan de leiding met zeven punten, nadat het Engeland op Wembley zowaar een 0-4-nederlaag aansmeerde. Sallai zorgde na een kwartier voor de verrassende voorsprong voor de Hongaren en de verliezende EK-finalist had daar geen antwoord op. 20 minuten voor tijd scoorde Sallai zelfs een tweede keer en in de laatste tien minuten ging het alleen van kwaad naar erger. Na de 0-3 van Nagy pakte Stones rood en Gazdag duwde een minuut voor tijd het mes nog dieper in de wonde.

De Hongaren pakken zo de leiding in de groep, omdat Europees kampioen Italië zelf ook met de billen bloot ging. Het kreeg in Duitsland een 5-2 om de oren. Kimmich, Gündogan, Müller en Werner - met twee goals in twee minuten - zorgden ervoor dat er na 69 minuten forfaitcijfers op het bord stonden. In de slotfase konden Gnonto en Bastoni de Italiaanse eer nog een beetje redden.

LEES OOK: Liefdesbom! 'Ex Wesley Sneijder verovert hart Deschacht'

Kan Hongarije de groep des doods winnen?

Meest recent

‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

43
43
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

75
75
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

78
78
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

98
98
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

63
63
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

28
28
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

463
463
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

273
273
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

112
112
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1056
1056
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

633
633
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

50
50
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

566
566
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1252
1252
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

527
527
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

552
552
'El Ouahdi richting exit: Genk drukt door voor opvolger'

In het zog van Mike Penders en Christopher Bonsu Baah bereidt KRC Genk zich voor op nog meer ...

260
260
'AA Gent rolt spierballen met peperdure middenvelder'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis. Ivan ...

464
464
'Bom bij Club Brugge: opvolger Mannaert al richting exit?'

Na de hoogconjunctuur onder Vincent Mannaert dreigde diens vertrek Club Brugge met een kater van ...

1068
1068
‘Fink gaat overstag: Genk op ramkoers voor versterking’

KRC Genk haalde met Daan Heymans tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar daar ...

394
394
'Anderlecht en Antwerp lopen blauwtje op transfermarkt'

Zowel bij RSC Anderlecht als bij Antwerp is vers bloed in het defensief compartiment. Beide ploegen ...

329
329
'Done deal: Club Brugge op zucht van derde zomeraanwinst'

Club Brugge haalde met Nicolo Tresoldi en Ludovit Reis tot dusver twee nieuwkomers in huis. Die ...

830
830
Voorbereiding: Genk speelt gelijk, Charleroi klopt Beveren

Binnen minder dan drie weken gaat de bal alweer aan het rollen in de Jupiler Pro League. Onze ...

104
104
'Financiële meevaller voor AA Gent: opbod in de maak'

In een poging om meer middelen vrij te maken staan tal van spelers in de etalage bij AA Gent. Een ...

341
341
'Club Brugge neemt afscheid: trio levert jackpot op'

Club Brugge gaat een historische zomer tegemoet, waarin de kassa luider zal rinkelen dan ooit ...

834
834

Meer sportnieuws