Nederland ontsnapt, Hongarije verbaast in groep des doods

131 stemmen
Nederland ontsnapt, Hongarije verbaast in groep des doods

Naast de overwinning van de Rode Duivels in Polen was er nog heel wat spektakel te zien in de laatste wedstrijden in de Nations League dinsdagavond. Nederland kwam tegen Wales met de schrik vrij en trok na een knotsgekke slotfase nog een 3-2-zege over de streep, terwijl in groep A3 - de poule des doods - de wereld op zijn kop staat. Na vier speeldagen staat zowaar Hongarije op kop, nadat het Engeland op Wembley vernederde en ook Italië een pandoering slikte.


In De Kuip leek er nochtans geen vuiltje aan de lucht te zijn voor Oranje. Louis van Gaal koos voor een experimentele voorhoede tegen Wales, waarbij Antwerp-target Vincent Janssen voor het eerst in vijf jaar aan de aftrap stond en Cody Gakpo en Noa Lang in steun kreeg. De aanvaller van Club Brugge was uit op revanche nadat hij tegen Polen nog in de tribune moest plaatsnemen en kreeg die ook. Na iets meer dan een kwartier opende hij de score door na een knappe dribbel zijn eerste interlandgoal tegen de netten te knallen.

Toen enkele minuten later Gakpo er 2-0 van maakte, leek Nederland op weg naar een vlotte zege. Niets bleek echter minder waar, want amper drie minuten na de 2-0 bracht Johnson de spanning al terug en in blessuretijd leek Gareth Bale vanop de stip zelfs een gelijkspel uit de brand te slepen voor Wales. Maar de rollercoaster kwam daarmee nog niet tot stilstand. In minuut 93 bezorgde invaller Memphis Oranje toch nog de drie punten.

HONGARIJE STUNT
In groep A3 is Hongarije dan weer aan een onwaarschijnlijke stunt bezig. Het staat na vier speeldagen aan de leiding met zeven punten, nadat het Engeland op Wembley zowaar een 0-4-nederlaag aansmeerde. Sallai zorgde na een kwartier voor de verrassende voorsprong voor de Hongaren en de verliezende EK-finalist had daar geen antwoord op. 20 minuten voor tijd scoorde Sallai zelfs een tweede keer en in de laatste tien minuten ging het alleen van kwaad naar erger. Na de 0-3 van Nagy pakte Stones rood en Gazdag duwde een minuut voor tijd het mes nog dieper in de wonde.

De Hongaren pakken zo de leiding in de groep, omdat Europees kampioen Italië zelf ook met de billen bloot ging. Het kreeg in Duitsland een 5-2 om de oren. Kimmich, Gündogan, Müller en Werner - met twee goals in twee minuten - zorgden ervoor dat er na 69 minuten forfaitcijfers op het bord stonden. In de slotfase konden Gnonto en Bastoni de Italiaanse eer nog een beetje redden.

LEES OOK: Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Kan Hongarije de groep des doods winnen?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

21
21
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

121
121
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

91
91
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

88
88
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

278
278
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

158
158
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

157
157
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

349
349
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

612
612
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

307
307
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3439
3439
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

64
64
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

75
75
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

58
58
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

206
206
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

224
224
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

202
202
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

123
123
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

128
128

Meer sportnieuws