Nederland ontsnapt, Hongarije verbaast in groep des doods

door
Nederland ontsnapt, Hongarije verbaast in groep des doods

Naast de overwinning van de Rode Duivels in Polen was er nog heel wat spektakel te zien in de laatste wedstrijden in de Nations League dinsdagavond. Nederland kwam tegen Wales met de schrik vrij en trok na een knotsgekke slotfase nog een 3-2-zege over de streep, terwijl in groep A3 - de poule des doods - de wereld op zijn kop staat. Na vier speeldagen staat zowaar Hongarije op kop, nadat het Engeland op Wembley vernederde en ook Italië een pandoering slikte.


In De Kuip leek er nochtans geen vuiltje aan de lucht te zijn voor Oranje. Louis van Gaal koos voor een experimentele voorhoede tegen Wales, waarbij Antwerp-target Vincent Janssen voor het eerst in vijf jaar aan de aftrap stond en Cody Gakpo en Noa Lang in steun kreeg. De aanvaller van Club Brugge was uit op revanche nadat hij tegen Polen nog in de tribune moest plaatsnemen en kreeg die ook. Na iets meer dan een kwartier opende hij de score door na een knappe dribbel zijn eerste interlandgoal tegen de netten te knallen.

Toen enkele minuten later Gakpo er 2-0 van maakte, leek Nederland op weg naar een vlotte zege. Niets bleek echter minder waar, want amper drie minuten na de 2-0 bracht Johnson de spanning al terug en in blessuretijd leek Gareth Bale vanop de stip zelfs een gelijkspel uit de brand te slepen voor Wales. Maar de rollercoaster kwam daarmee nog niet tot stilstand. In minuut 93 bezorgde invaller Memphis Oranje toch nog de drie punten.

HONGARIJE STUNT
In groep A3 is Hongarije dan weer aan een onwaarschijnlijke stunt bezig. Het staat na vier speeldagen aan de leiding met zeven punten, nadat het Engeland op Wembley zowaar een 0-4-nederlaag aansmeerde. Sallai zorgde na een kwartier voor de verrassende voorsprong voor de Hongaren en de verliezende EK-finalist had daar geen antwoord op. 20 minuten voor tijd scoorde Sallai zelfs een tweede keer en in de laatste tien minuten ging het alleen van kwaad naar erger. Na de 0-3 van Nagy pakte Stones rood en Gazdag duwde een minuut voor tijd het mes nog dieper in de wonde.

De Hongaren pakken zo de leiding in de groep, omdat Europees kampioen Italië zelf ook met de billen bloot ging. Het kreeg in Duitsland een 5-2 om de oren. Kimmich, Gündogan, Müller en Werner - met twee goals in twee minuten - zorgden ervoor dat er na 69 minuten forfaitcijfers op het bord stonden. In de slotfase konden Gnonto en Bastoni de Italiaanse eer nog een beetje redden.

LEES OOK: Zorgwekkende update rond Boskamp: Schokgolf in voetbalwereld

Kan Hongarije de groep des doods winnen?

Meest recent

Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

3
3
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

24
24
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

36
36
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

9
9
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

43
43
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

92
92
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

124
124
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

237
237
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

142
142
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

50
50
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

202
202
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

300
300
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

261
261
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

79
79
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

59
59
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

358
358
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

390
390
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

196
196
Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

124
124
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

128
128
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

467
467
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

232
232
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

136
136
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

120
120
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

117
117

Meer sportnieuws