Nederland ontsnapt, Hongarije verbaast in groep des doods

131
Nederland ontsnapt, Hongarije verbaast in groep des doods

Naast de overwinning van de Rode Duivels in Polen was er nog heel wat spektakel te zien in de laatste wedstrijden in de Nations League dinsdagavond. Nederland kwam tegen Wales met de schrik vrij en trok na een knotsgekke slotfase nog een 3-2-zege over de streep, terwijl in groep A3 - de poule des doods - de wereld op zijn kop staat. Na vier speeldagen staat zowaar Hongarije op kop, nadat het Engeland op Wembley vernederde en ook Italië een pandoering slikte.


In De Kuip leek er nochtans geen vuiltje aan de lucht te zijn voor Oranje. Louis van Gaal koos voor een experimentele voorhoede tegen Wales, waarbij Antwerp-target Vincent Janssen voor het eerst in vijf jaar aan de aftrap stond en Cody Gakpo en Noa Lang in steun kreeg. De aanvaller van Club Brugge was uit op revanche nadat hij tegen Polen nog in de tribune moest plaatsnemen en kreeg die ook. Na iets meer dan een kwartier opende hij de score door na een knappe dribbel zijn eerste interlandgoal tegen de netten te knallen.

Toen enkele minuten later Gakpo er 2-0 van maakte, leek Nederland op weg naar een vlotte zege. Niets bleek echter minder waar, want amper drie minuten na de 2-0 bracht Johnson de spanning al terug en in blessuretijd leek Gareth Bale vanop de stip zelfs een gelijkspel uit de brand te slepen voor Wales. Maar de rollercoaster kwam daarmee nog niet tot stilstand. In minuut 93 bezorgde invaller Memphis Oranje toch nog de drie punten.

HONGARIJE STUNT
In groep A3 is Hongarije dan weer aan een onwaarschijnlijke stunt bezig. Het staat na vier speeldagen aan de leiding met zeven punten, nadat het Engeland op Wembley zowaar een 0-4-nederlaag aansmeerde. Sallai zorgde na een kwartier voor de verrassende voorsprong voor de Hongaren en de verliezende EK-finalist had daar geen antwoord op. 20 minuten voor tijd scoorde Sallai zelfs een tweede keer en in de laatste tien minuten ging het alleen van kwaad naar erger. Na de 0-3 van Nagy pakte Stones rood en Gazdag duwde een minuut voor tijd het mes nog dieper in de wonde.

De Hongaren pakken zo de leiding in de groep, omdat Europees kampioen Italië zelf ook met de billen bloot ging. Het kreeg in Duitsland een 5-2 om de oren. Kimmich, Gündogan, Müller en Werner - met twee goals in twee minuten - zorgden ervoor dat er na 69 minuten forfaitcijfers op het bord stonden. In de slotfase konden Gnonto en Bastoni de Italiaanse eer nog een beetje redden.

Kan Hongarije de groep des doods winnen?

Meest recent

Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

0
0
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

51
51
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

17
17
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

5
5
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

40
40
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

39
39
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

75
75
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

100
100
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

221
221
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

426
426
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

193
193
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

155
155
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

391
391
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

66
66
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

376
376
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

46
46
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

67
67
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

119
119
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

274
274
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

29
29
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

81
81
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

151
151
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

22
22
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

64
64
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

383
383

Meer sportnieuws