'Beerschot neemt afscheid van nog twee spelers'

door
'Beerschot neemt afscheid van nog twee spelers'

Beerschot zal volgend seizoen aantreden in de 1B Pro League. De Ratten konden zich niet handhaven in de Jupiler Pro League en moeten dus een reeks zakken. Met welke selectie ze volgend jaar de strijd zullen aangaan, is niet helemaal duidelijk. Momenteel is het een komen en eerder een gaan van spelers op het Kiel.


Beerschot zag al heel wat pionnen afzwaaien. Raphael Holzhauser en Joren Dom trekken bijvoorbeeld naar OH Leuven. Beide spelers maakten gebruik van een clausule waarbij ze bij degradatie gratis weg mochten. De afgelopen tijd voegden de Mannekes wel enkele pionnen toe aan hun kern. Thibaud Verlinden kwam over van het Slovaakse DAC en Thibaut Baeten wordt gehuurd van NEC. Robbe Quirynen tekende dan weer transfervrij voor twee seizoenen.

Ondanks de nieuwkomers vertrekken er mogelijk nog meer pionnen in Antwerpen. Het Laatste Nieuws weet bijvoorbeeld dat verdediger Jan Van den Bergh interesse geniet van OH Leuven. VD Bergh speelde als eens op huurbasis voor de Vlaams-Brabanders. Hij stond toen onder contract bij AA Gent. Een tweede mogelijke vertrekker is Stipe Radic, al is het niet meteen duidelijk waar de toekomst ligt van de Kroaat. Volgens de bovengenoemde krant had ook Radic een degradatieclausule in zijn overeenkomst. Hij zou die gebruikt hebben, maar beide partijen twisten over het feit of hij dat juridisch correct gedaan heeft.

WIELAND

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar het hoogste niveau. De club legt haar lot daarvoor in de handen van de relatief onbekende Andreas Wieland. De Oostenrijker was in eigen land actief als coach van Juniors OÖ en LASK Linz. Hij kreeg een contract voor twee jaar. Bij promotie kan er daar nog een jaar bijkomen.

LEES OOK: Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Wie moet Beerschot houden?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

163
163
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

45
45
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

25
25
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

98
98
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

284
284
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

164
164
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

342
342
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

160
160
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

206
206
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

48
48
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

630
630
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

752
752
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

128
128
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

307
307
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

381
381
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

462
462
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

403
403
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

389
389
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

606
606
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

409
409
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

464
464
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

238
238
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws