Defour weegt kansen Kompany bij Burnley

99 stemmen
Defour weegt kansen Kompany bij Burnley

De kogel is eindelijk door de kerk: Vincent Kompany is de nieuwe manager van Burnley. Zal de ex-coach van Anderlecht het in de Engelse tweede klasse beter doen dan in het Lotto Park? In gesprek met Sporza wikt en weegt Steven Defour zijn kansen.


De voormalige ploegmaat van Kompany is de geschikte persoon om een juiste inschatting te maken. Tijdens zijn actieve carrière bracht Defour namelijk drie seizoenen door bij The Clarets, goed voor drie doelpunten en vijf assists in 58 optredens. Zijn coach was toen nog Sean Dyche, de voorganger van Kompany. Een serieuze stijlbreuk, aldus de voormalige Rode Duivel, en dan niet alleen wat die laatste zijn hoge salaris betreft.

"Met Kompany slaan ze toch een heel andere richting in dan met Dyche, die staat voor een typische Britse manier van voetballen: direct spel, veel duelkracht, de tweede bal. Terwijl Kompany uit de school van Pep Guardiola komt. Dat is toch iets heel anders", klinkt het onder meer. Daarnaast zal Kompany meteen ook een resem nieuwe spelers moeten inpassen, al kan dat ook een voordeel zijn om zijn filosofie te implementeren.

POSITIEVE NOOT
"Nu, Kompany is een keiharde werker, dat hebben de supporters van Burnley graag. Ik denk dat ze hem wel vrij snel in de armen zullen sluiten. Op dat vlak passen ze wel bij elkaar. De fans blijven er ook altijd achter de club staan", besluit Defour nadien met een positieve noot. "Voorzitter Pace is wel heel ambitieus en wil snel hogerop, maar de druk van de club zelf zal niet groter zijn dan de druk die hij had als coach van Anderlecht."

Ziet u Kompany meteen promoveren met Burnley?

Meest recent

Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

14
14
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

8
8
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

66
66
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

105
105
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

368
368
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

113
113
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

76
76
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

47
47
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

297
297
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

275
275
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

695
695
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

139
139
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

20
20
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

459
459
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

133
133
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

153
153
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

682
682
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

798
798
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

355
355
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

414
414
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

106
106
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

175
175
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

249
249
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

179
179

Meer sportnieuws