TRANSFERUURTJE: 'CDK beslist, Barça dumpt clubicoon'

522 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'CDK beslist, Barça dumpt clubicoon'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AC Milan lijkt volop zijn zinnen gezet te hebben op Charles de Ketelaere. Volgens La Repubblica is sportieve baas Paolo Maldini helemaal overtuigd van de 21-jarige Rode Duivel, in wie hij de ideale verbindingsman tussen middenveld en aanval ziet. Volgens dezelfde bron heeft De Ketelaere zelfs eveneens al zijn persoonlijk jawoord gegeven aan AC Milan.

Volgens La Gazzetta dello Sport zou AC Milan in een poging om de prijs te drukken overwegen om zélf een speler te betrekken in de deal. Het is wel niet duidelijk in welke vorm dat zou zijn, maar de twee namen die naar voren worden geschoven zijn Ante Rebic en onze landgenoot Alexis Saelemaekers.

Volgens Italiaans voetbaljournalist Gianluca Di Marzio zou er wel nog geen officieel contact geweest zijn met Club Brugge over een overgang van CDK. De speler, die zo'n 25 à 30 miljoen moet opleveren, zou in de weegschaal liggen met Italiaans toptalent Giacomo Raspadori, nu aan de slag bij Sassuolo.

Ook Noa Lang staat hoog op het lijstje van Milan. In Engeland brengen ze Lang nu echter in verband met Aston Villa. David Webb, die voor verschillende Premier League-clubs heeft gewerkt in de rekrutering, zegt bij The Athletic dat Lang een goed transferdoelwit zou zijn voor de club uit Birmingham. Webb vergelijkt Lang met Emile Smith-Rowe van Arsenal.

Club lijkt in het dossier van Williot Swedberg achter het net te vissen. AS meldt immers dat de Zweed zo goed als rond is met Celta de Vigo. Alle partijen zouden zich al akkoord verklaard hebben met een transfer en enkel de handtekeningen moeten nog gezet worden. De verwachting is dat Celta één van de komende dagen de komst van Swedberg officieel zal aankondigen.

Club-flop Faitout Maouassa keert waarschijnlijk terug naar Frankrijk. Zowel L'Equipe als GOAL melden dat hij op huurbasis aan de slag gaat bij Montpellier. De transfer zou de komende dagen afgerond worden, een aankoopoptie wordt in de deal niet opgenomen.

Volgens Corrierre dello Sport denkt Club Brugge aan Christian Kouamé. De vermeende interesse van de landskampioen is verrassend en werd vooralsnog niet bevestigd door andere bronnen. Al kan Blauw-Zwart door het verwachte vertrek van Bas Dost, Sargis Adamyan en mogelijk ook Loïs Openda en Charles De Ketelaere, nog wel een extra spits gebruiken.

Volgens GhanaSoccernet heeft Francis Amuzu (RSC Anderlecht) zijn zinnen gezet op een zomertransfer. Ondanks het feit dat we het medium niet echt als geloofwaardig kunnen beschouwen, lijkt de interesse in de jonge flankaanvaller wel terecht. Zo zou Olympiqe Marseille al geïnformeerd hebben bij de entourage van Amuzu, én zou Anderlecht niet meteen weigerachtig staan tegenover een transfer.

AA Gent wil de gehuurde Jordan Torunarigha overnemen van Hertha Berlijn. Alleen beschikte Gent niet over een aankoopoptie en dus moest het opnieuw met de Duitsers rond de tafel zitten. Dat is inmiddels al gebeurd en volgens Kicker leidde dat tot een Gents bod van 1,5 miljoen euro. Hertha veegde dat echter zonder pardon van tafel, want zij verlangen meer. Volgens Het Laatste Nieuws hebben zich ondertussen ook andere ploegen aan het front gemeld.

SudPresse meldt dat Antwerp onderhandelt met Dodi Lukebakio. De flankaanvaller heeft een ietwat tegenvallend seizoen achter de rug op huurbasis bij VfL Wolfsburg. Hierdoor maakte hij ook geen deel meer uit van de meest recente selecties bij de nationale ploeg. Er zouden ook enkele Spaanse en Italiaanse opties zijn, maar een terugkeer naar België draagt de voorkeur. Bovengenoemde bron beweert dat er ook met Club Brugge concrete gesprekken lopen.

Nicolas Raskin was één van de weinige lichtpunten bij Standard dit seizoen. Bovendien heeft hij op zijn 21ste nog heel wat doorgroeimogelijkheden. Aan interesse dan ook geen gebrek. Zo meldt La Dernière Heure dat zowel Club Brugge als KRC Genk hun zinnen hebben gezet op Raskin. Beide ploegen zouden meer dan behoorlijk gecharmeerd zijn door de middenvelder, toch acht de Waalse krant de kans klein dat hij uiteindelijk naar een andere Belgische ploeg zal trekken.

BUITENLAND

Volgens Il Secolo XIX wil Sampdoria Dennis Praet binnenhalen. De nummer vijftien uit de Serie A zou 'dromen' van een terugkeer van Praet, die van 2016 tot 2019 al een mooie periode beleefde bij de club. Er blijven ook andere opties op tafel liggen. Zo zou Praet ook nog belangstelling genieten uit Spanje en Engeland.

FC Barcelona en Ousmane Dembélé leken weer naar elkaar toe te groeien en een verlengd verblijf leek alsmaar meer tot de mogelijkheden te behoren. Maar nu lijkt het toch niet zover te komen. Aan Cadena SER verzekert de entourage van Dembélé dat hij niet zal bijtekenen aan de voorwaarden die Barça momenteel biedt, terwijl de clubleiding laat weten dat het geen nieuw voorstel meer zal doen. Het heeft er dus alle schijn van dat Dembélé vanaf 1 juli een vrije speler zal zijn.

Volgens El Mundo Deportivo heeft Xavi aan Gerard Piqué verteld dat hij mag beschikken. Het hoge loon van de verdediger zou een te grote invloed hebben op de vele versterkingen die de Catalaanse topclub nog wil halen. Zo zou er binnenkort een einde komen aan een indrukwekkende én veertienjarige periode van Piqué bij Barcelona, al wil de verdediger zelf niet weten van een vertrek.

Robert Lewandowski wil absoluut naar Barça. Volgens Mundo Deportivo werd inmiddels zelfs een overeenkomst met Barça gevonden over de persoonlijke voorwaarden. Zo zouden club en speler het eens zijn over een contract van drie seizoenen, waarbij de spits zo'n 9 miljoen per jaar zou opstrijken.

Manchester City ziet Fernandinho afzwaaien en zal waarschijnlijk op zoek gaan naar versterking op het middenveld. Iets wat nu ook bevestigd wordt door The Times. Het doorgaans betrouwbare medium schuift Kalvin Philips van Leeds United naar voren als het nieuwe topdoelwit in het Etihad Stadium. Leeds heeft het behoud in de Premier League kunnen verzekeren en zal de hoofdprijs verlangen voor zijn sterkhouder.

LEES OOK: 'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Zal CDK deze zomer al vertrekken bij Club Brugge?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

21
21
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

58
58
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

114
114
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

24
24
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

39
39
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

50
50
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

90
90
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

76
76
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

165
165
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

205
205
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

446
446
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

208
208
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

317
317
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

180
180
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

210
210
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

510
510
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

48
48
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

136
136

Meer sportnieuws