TRANSFERUURTJE: 'CDK beslist, Barça dumpt clubicoon'

522
TRANSFERUURTJE: 'CDK beslist, Barça dumpt clubicoon'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AC Milan lijkt volop zijn zinnen gezet te hebben op Charles de Ketelaere. Volgens La Repubblica is sportieve baas Paolo Maldini helemaal overtuigd van de 21-jarige Rode Duivel, in wie hij de ideale verbindingsman tussen middenveld en aanval ziet. Volgens dezelfde bron heeft De Ketelaere zelfs eveneens al zijn persoonlijk jawoord gegeven aan AC Milan.

Volgens La Gazzetta dello Sport zou AC Milan in een poging om de prijs te drukken overwegen om zélf een speler te betrekken in de deal. Het is wel niet duidelijk in welke vorm dat zou zijn, maar de twee namen die naar voren worden geschoven zijn Ante Rebic en onze landgenoot Alexis Saelemaekers.

Volgens Italiaans voetbaljournalist Gianluca Di Marzio zou er wel nog geen officieel contact geweest zijn met Club Brugge over een overgang van CDK. De speler, die zo'n 25 à 30 miljoen moet opleveren, zou in de weegschaal liggen met Italiaans toptalent Giacomo Raspadori, nu aan de slag bij Sassuolo.

Ook Noa Lang staat hoog op het lijstje van Milan. In Engeland brengen ze Lang nu echter in verband met Aston Villa. David Webb, die voor verschillende Premier League-clubs heeft gewerkt in de rekrutering, zegt bij The Athletic dat Lang een goed transferdoelwit zou zijn voor de club uit Birmingham. Webb vergelijkt Lang met Emile Smith-Rowe van Arsenal.

Club lijkt in het dossier van Williot Swedberg achter het net te vissen. AS meldt immers dat de Zweed zo goed als rond is met Celta de Vigo. Alle partijen zouden zich al akkoord verklaard hebben met een transfer en enkel de handtekeningen moeten nog gezet worden. De verwachting is dat Celta één van de komende dagen de komst van Swedberg officieel zal aankondigen.

Club-flop Faitout Maouassa keert waarschijnlijk terug naar Frankrijk. Zowel L'Equipe als GOAL melden dat hij op huurbasis aan de slag gaat bij Montpellier. De transfer zou de komende dagen afgerond worden, een aankoopoptie wordt in de deal niet opgenomen.

Volgens Corrierre dello Sport denkt Club Brugge aan Christian Kouamé. De vermeende interesse van de landskampioen is verrassend en werd vooralsnog niet bevestigd door andere bronnen. Al kan Blauw-Zwart door het verwachte vertrek van Bas Dost, Sargis Adamyan en mogelijk ook Loïs Openda en Charles De Ketelaere, nog wel een extra spits gebruiken.

Volgens GhanaSoccernet heeft Francis Amuzu (RSC Anderlecht) zijn zinnen gezet op een zomertransfer. Ondanks het feit dat we het medium niet echt als geloofwaardig kunnen beschouwen, lijkt de interesse in de jonge flankaanvaller wel terecht. Zo zou Olympiqe Marseille al geïnformeerd hebben bij de entourage van Amuzu, én zou Anderlecht niet meteen weigerachtig staan tegenover een transfer.

AA Gent wil de gehuurde Jordan Torunarigha overnemen van Hertha Berlijn. Alleen beschikte Gent niet over een aankoopoptie en dus moest het opnieuw met de Duitsers rond de tafel zitten. Dat is inmiddels al gebeurd en volgens Kicker leidde dat tot een Gents bod van 1,5 miljoen euro. Hertha veegde dat echter zonder pardon van tafel, want zij verlangen meer. Volgens Het Laatste Nieuws hebben zich ondertussen ook andere ploegen aan het front gemeld.

SudPresse meldt dat Antwerp onderhandelt met Dodi Lukebakio. De flankaanvaller heeft een ietwat tegenvallend seizoen achter de rug op huurbasis bij VfL Wolfsburg. Hierdoor maakte hij ook geen deel meer uit van de meest recente selecties bij de nationale ploeg. Er zouden ook enkele Spaanse en Italiaanse opties zijn, maar een terugkeer naar België draagt de voorkeur. Bovengenoemde bron beweert dat er ook met Club Brugge concrete gesprekken lopen.

Nicolas Raskin was één van de weinige lichtpunten bij Standard dit seizoen. Bovendien heeft hij op zijn 21ste nog heel wat doorgroeimogelijkheden. Aan interesse dan ook geen gebrek. Zo meldt La Dernière Heure dat zowel Club Brugge als KRC Genk hun zinnen hebben gezet op Raskin. Beide ploegen zouden meer dan behoorlijk gecharmeerd zijn door de middenvelder, toch acht de Waalse krant de kans klein dat hij uiteindelijk naar een andere Belgische ploeg zal trekken.

BUITENLAND

Volgens Il Secolo XIX wil Sampdoria Dennis Praet binnenhalen. De nummer vijftien uit de Serie A zou 'dromen' van een terugkeer van Praet, die van 2016 tot 2019 al een mooie periode beleefde bij de club. Er blijven ook andere opties op tafel liggen. Zo zou Praet ook nog belangstelling genieten uit Spanje en Engeland.

FC Barcelona en Ousmane Dembélé leken weer naar elkaar toe te groeien en een verlengd verblijf leek alsmaar meer tot de mogelijkheden te behoren. Maar nu lijkt het toch niet zover te komen. Aan Cadena SER verzekert de entourage van Dembélé dat hij niet zal bijtekenen aan de voorwaarden die Barça momenteel biedt, terwijl de clubleiding laat weten dat het geen nieuw voorstel meer zal doen. Het heeft er dus alle schijn van dat Dembélé vanaf 1 juli een vrije speler zal zijn.

Volgens El Mundo Deportivo heeft Xavi aan Gerard Piqué verteld dat hij mag beschikken. Het hoge loon van de verdediger zou een te grote invloed hebben op de vele versterkingen die de Catalaanse topclub nog wil halen. Zo zou er binnenkort een einde komen aan een indrukwekkende én veertienjarige periode van Piqué bij Barcelona, al wil de verdediger zelf niet weten van een vertrek.

Robert Lewandowski wil absoluut naar Barça. Volgens Mundo Deportivo werd inmiddels zelfs een overeenkomst met Barça gevonden over de persoonlijke voorwaarden. Zo zouden club en speler het eens zijn over een contract van drie seizoenen, waarbij de spits zo'n 9 miljoen per jaar zou opstrijken.

Manchester City ziet Fernandinho afzwaaien en zal waarschijnlijk op zoek gaan naar versterking op het middenveld. Iets wat nu ook bevestigd wordt door The Times. Het doorgaans betrouwbare medium schuift Kalvin Philips van Leeds United naar voren als het nieuwe topdoelwit in het Etihad Stadium. Leeds heeft het behoud in de Premier League kunnen verzekeren en zal de hoofdprijs verlangen voor zijn sterkhouder.

LEES OOK: Lang disciplinair in tribune gezet: nieuwe details bekend

Zal CDK deze zomer al vertrekken bij Club Brugge?

Meest recent

Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

4
4
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

55
55
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

11
11
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

34
34
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

460
460
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

23
23
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

241
241
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

41
41
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

157
157
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

91
91
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

41
41
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

263
263
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

136
136
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

58
58
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

92
92
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

216
216
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

100
100
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

489
489
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

497
497
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

404
404
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

147
147
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

253
253
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

216
216
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

478
478

Meer sportnieuws