TRANSFERUURTJE: 'CDK beslist, Barça dumpt clubicoon'

door
TRANSFERUURTJE: 'CDK beslist, Barça dumpt clubicoon'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AC Milan lijkt volop zijn zinnen gezet te hebben op Charles de Ketelaere. Volgens La Repubblica is sportieve baas Paolo Maldini helemaal overtuigd van de 21-jarige Rode Duivel, in wie hij de ideale verbindingsman tussen middenveld en aanval ziet. Volgens dezelfde bron heeft De Ketelaere zelfs eveneens al zijn persoonlijk jawoord gegeven aan AC Milan.

Volgens La Gazzetta dello Sport zou AC Milan in een poging om de prijs te drukken overwegen om zélf een speler te betrekken in de deal. Het is wel niet duidelijk in welke vorm dat zou zijn, maar de twee namen die naar voren worden geschoven zijn Ante Rebic en onze landgenoot Alexis Saelemaekers.

Volgens Italiaans voetbaljournalist Gianluca Di Marzio zou er wel nog geen officieel contact geweest zijn met Club Brugge over een overgang van CDK. De speler, die zo'n 25 à 30 miljoen moet opleveren, zou in de weegschaal liggen met Italiaans toptalent Giacomo Raspadori, nu aan de slag bij Sassuolo.

Ook Noa Lang staat hoog op het lijstje van Milan. In Engeland brengen ze Lang nu echter in verband met Aston Villa. David Webb, die voor verschillende Premier League-clubs heeft gewerkt in de rekrutering, zegt bij The Athletic dat Lang een goed transferdoelwit zou zijn voor de club uit Birmingham. Webb vergelijkt Lang met Emile Smith-Rowe van Arsenal.

Club lijkt in het dossier van Williot Swedberg achter het net te vissen. AS meldt immers dat de Zweed zo goed als rond is met Celta de Vigo. Alle partijen zouden zich al akkoord verklaard hebben met een transfer en enkel de handtekeningen moeten nog gezet worden. De verwachting is dat Celta één van de komende dagen de komst van Swedberg officieel zal aankondigen.

Club-flop Faitout Maouassa keert waarschijnlijk terug naar Frankrijk. Zowel L'Equipe als GOAL melden dat hij op huurbasis aan de slag gaat bij Montpellier. De transfer zou de komende dagen afgerond worden, een aankoopoptie wordt in de deal niet opgenomen.

Volgens Corrierre dello Sport denkt Club Brugge aan Christian Kouamé. De vermeende interesse van de landskampioen is verrassend en werd vooralsnog niet bevestigd door andere bronnen. Al kan Blauw-Zwart door het verwachte vertrek van Bas Dost, Sargis Adamyan en mogelijk ook Loïs Openda en Charles De Ketelaere, nog wel een extra spits gebruiken.

Volgens GhanaSoccernet heeft Francis Amuzu (RSC Anderlecht) zijn zinnen gezet op een zomertransfer. Ondanks het feit dat we het medium niet echt als geloofwaardig kunnen beschouwen, lijkt de interesse in de jonge flankaanvaller wel terecht. Zo zou Olympiqe Marseille al geïnformeerd hebben bij de entourage van Amuzu, én zou Anderlecht niet meteen weigerachtig staan tegenover een transfer.

AA Gent wil de gehuurde Jordan Torunarigha overnemen van Hertha Berlijn. Alleen beschikte Gent niet over een aankoopoptie en dus moest het opnieuw met de Duitsers rond de tafel zitten. Dat is inmiddels al gebeurd en volgens Kicker leidde dat tot een Gents bod van 1,5 miljoen euro. Hertha veegde dat echter zonder pardon van tafel, want zij verlangen meer. Volgens Het Laatste Nieuws hebben zich ondertussen ook andere ploegen aan het front gemeld.

SudPresse meldt dat Antwerp onderhandelt met Dodi Lukebakio. De flankaanvaller heeft een ietwat tegenvallend seizoen achter de rug op huurbasis bij VfL Wolfsburg. Hierdoor maakte hij ook geen deel meer uit van de meest recente selecties bij de nationale ploeg. Er zouden ook enkele Spaanse en Italiaanse opties zijn, maar een terugkeer naar België draagt de voorkeur. Bovengenoemde bron beweert dat er ook met Club Brugge concrete gesprekken lopen.

Nicolas Raskin was één van de weinige lichtpunten bij Standard dit seizoen. Bovendien heeft hij op zijn 21ste nog heel wat doorgroeimogelijkheden. Aan interesse dan ook geen gebrek. Zo meldt La Dernière Heure dat zowel Club Brugge als KRC Genk hun zinnen hebben gezet op Raskin. Beide ploegen zouden meer dan behoorlijk gecharmeerd zijn door de middenvelder, toch acht de Waalse krant de kans klein dat hij uiteindelijk naar een andere Belgische ploeg zal trekken.

BUITENLAND

Volgens Il Secolo XIX wil Sampdoria Dennis Praet binnenhalen. De nummer vijftien uit de Serie A zou 'dromen' van een terugkeer van Praet, die van 2016 tot 2019 al een mooie periode beleefde bij de club. Er blijven ook andere opties op tafel liggen. Zo zou Praet ook nog belangstelling genieten uit Spanje en Engeland.

FC Barcelona en Ousmane Dembélé leken weer naar elkaar toe te groeien en een verlengd verblijf leek alsmaar meer tot de mogelijkheden te behoren. Maar nu lijkt het toch niet zover te komen. Aan Cadena SER verzekert de entourage van Dembélé dat hij niet zal bijtekenen aan de voorwaarden die Barça momenteel biedt, terwijl de clubleiding laat weten dat het geen nieuw voorstel meer zal doen. Het heeft er dus alle schijn van dat Dembélé vanaf 1 juli een vrije speler zal zijn.

Volgens El Mundo Deportivo heeft Xavi aan Gerard Piqué verteld dat hij mag beschikken. Het hoge loon van de verdediger zou een te grote invloed hebben op de vele versterkingen die de Catalaanse topclub nog wil halen. Zo zou er binnenkort een einde komen aan een indrukwekkende én veertienjarige periode van Piqué bij Barcelona, al wil de verdediger zelf niet weten van een vertrek.

Robert Lewandowski wil absoluut naar Barça. Volgens Mundo Deportivo werd inmiddels zelfs een overeenkomst met Barça gevonden over de persoonlijke voorwaarden. Zo zouden club en speler het eens zijn over een contract van drie seizoenen, waarbij de spits zo'n 9 miljoen per jaar zou opstrijken.

Manchester City ziet Fernandinho afzwaaien en zal waarschijnlijk op zoek gaan naar versterking op het middenveld. Iets wat nu ook bevestigd wordt door The Times. Het doorgaans betrouwbare medium schuift Kalvin Philips van Leeds United naar voren als het nieuwe topdoelwit in het Etihad Stadium. Leeds heeft het behoud in de Premier League kunnen verzekeren en zal de hoofdprijs verlangen voor zijn sterkhouder.

LEES OOK: 'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Zal CDK deze zomer al vertrekken bij Club Brugge?

Meest recent

Leko doet boekje open over mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

50
50
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

66
66
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

7
7
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

95
95
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

207
207
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

129
129
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

69
69
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

36
36
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

254
254
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

69
69
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

171
171
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

288
288
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

88
88
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

181
181
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

149
149
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

70
70
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

111
111
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

204
204
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

181
181
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

662
662
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

145
145
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

88
88
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

66
66

Meer sportnieuws