TRANSFERUURTJE: 'CDK beslist, Barça dumpt clubicoon'

522 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'CDK beslist, Barça dumpt clubicoon'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AC Milan lijkt volop zijn zinnen gezet te hebben op Charles de Ketelaere. Volgens La Repubblica is sportieve baas Paolo Maldini helemaal overtuigd van de 21-jarige Rode Duivel, in wie hij de ideale verbindingsman tussen middenveld en aanval ziet. Volgens dezelfde bron heeft De Ketelaere zelfs eveneens al zijn persoonlijk jawoord gegeven aan AC Milan.

Volgens La Gazzetta dello Sport zou AC Milan in een poging om de prijs te drukken overwegen om zélf een speler te betrekken in de deal. Het is wel niet duidelijk in welke vorm dat zou zijn, maar de twee namen die naar voren worden geschoven zijn Ante Rebic en onze landgenoot Alexis Saelemaekers.

Volgens Italiaans voetbaljournalist Gianluca Di Marzio zou er wel nog geen officieel contact geweest zijn met Club Brugge over een overgang van CDK. De speler, die zo'n 25 à 30 miljoen moet opleveren, zou in de weegschaal liggen met Italiaans toptalent Giacomo Raspadori, nu aan de slag bij Sassuolo.

Ook Noa Lang staat hoog op het lijstje van Milan. In Engeland brengen ze Lang nu echter in verband met Aston Villa. David Webb, die voor verschillende Premier League-clubs heeft gewerkt in de rekrutering, zegt bij The Athletic dat Lang een goed transferdoelwit zou zijn voor de club uit Birmingham. Webb vergelijkt Lang met Emile Smith-Rowe van Arsenal.

Club lijkt in het dossier van Williot Swedberg achter het net te vissen. AS meldt immers dat de Zweed zo goed als rond is met Celta de Vigo. Alle partijen zouden zich al akkoord verklaard hebben met een transfer en enkel de handtekeningen moeten nog gezet worden. De verwachting is dat Celta één van de komende dagen de komst van Swedberg officieel zal aankondigen.

Club-flop Faitout Maouassa keert waarschijnlijk terug naar Frankrijk. Zowel L'Equipe als GOAL melden dat hij op huurbasis aan de slag gaat bij Montpellier. De transfer zou de komende dagen afgerond worden, een aankoopoptie wordt in de deal niet opgenomen.

Volgens Corrierre dello Sport denkt Club Brugge aan Christian Kouamé. De vermeende interesse van de landskampioen is verrassend en werd vooralsnog niet bevestigd door andere bronnen. Al kan Blauw-Zwart door het verwachte vertrek van Bas Dost, Sargis Adamyan en mogelijk ook Loïs Openda en Charles De Ketelaere, nog wel een extra spits gebruiken.

Volgens GhanaSoccernet heeft Francis Amuzu (RSC Anderlecht) zijn zinnen gezet op een zomertransfer. Ondanks het feit dat we het medium niet echt als geloofwaardig kunnen beschouwen, lijkt de interesse in de jonge flankaanvaller wel terecht. Zo zou Olympiqe Marseille al geïnformeerd hebben bij de entourage van Amuzu, én zou Anderlecht niet meteen weigerachtig staan tegenover een transfer.

AA Gent wil de gehuurde Jordan Torunarigha overnemen van Hertha Berlijn. Alleen beschikte Gent niet over een aankoopoptie en dus moest het opnieuw met de Duitsers rond de tafel zitten. Dat is inmiddels al gebeurd en volgens Kicker leidde dat tot een Gents bod van 1,5 miljoen euro. Hertha veegde dat echter zonder pardon van tafel, want zij verlangen meer. Volgens Het Laatste Nieuws hebben zich ondertussen ook andere ploegen aan het front gemeld.

SudPresse meldt dat Antwerp onderhandelt met Dodi Lukebakio. De flankaanvaller heeft een ietwat tegenvallend seizoen achter de rug op huurbasis bij VfL Wolfsburg. Hierdoor maakte hij ook geen deel meer uit van de meest recente selecties bij de nationale ploeg. Er zouden ook enkele Spaanse en Italiaanse opties zijn, maar een terugkeer naar België draagt de voorkeur. Bovengenoemde bron beweert dat er ook met Club Brugge concrete gesprekken lopen.

Nicolas Raskin was één van de weinige lichtpunten bij Standard dit seizoen. Bovendien heeft hij op zijn 21ste nog heel wat doorgroeimogelijkheden. Aan interesse dan ook geen gebrek. Zo meldt La Dernière Heure dat zowel Club Brugge als KRC Genk hun zinnen hebben gezet op Raskin. Beide ploegen zouden meer dan behoorlijk gecharmeerd zijn door de middenvelder, toch acht de Waalse krant de kans klein dat hij uiteindelijk naar een andere Belgische ploeg zal trekken.

BUITENLAND

Volgens Il Secolo XIX wil Sampdoria Dennis Praet binnenhalen. De nummer vijftien uit de Serie A zou 'dromen' van een terugkeer van Praet, die van 2016 tot 2019 al een mooie periode beleefde bij de club. Er blijven ook andere opties op tafel liggen. Zo zou Praet ook nog belangstelling genieten uit Spanje en Engeland.

FC Barcelona en Ousmane Dembélé leken weer naar elkaar toe te groeien en een verlengd verblijf leek alsmaar meer tot de mogelijkheden te behoren. Maar nu lijkt het toch niet zover te komen. Aan Cadena SER verzekert de entourage van Dembélé dat hij niet zal bijtekenen aan de voorwaarden die Barça momenteel biedt, terwijl de clubleiding laat weten dat het geen nieuw voorstel meer zal doen. Het heeft er dus alle schijn van dat Dembélé vanaf 1 juli een vrije speler zal zijn.

Volgens El Mundo Deportivo heeft Xavi aan Gerard Piqué verteld dat hij mag beschikken. Het hoge loon van de verdediger zou een te grote invloed hebben op de vele versterkingen die de Catalaanse topclub nog wil halen. Zo zou er binnenkort een einde komen aan een indrukwekkende én veertienjarige periode van Piqué bij Barcelona, al wil de verdediger zelf niet weten van een vertrek.

Robert Lewandowski wil absoluut naar Barça. Volgens Mundo Deportivo werd inmiddels zelfs een overeenkomst met Barça gevonden over de persoonlijke voorwaarden. Zo zouden club en speler het eens zijn over een contract van drie seizoenen, waarbij de spits zo'n 9 miljoen per jaar zou opstrijken.

Manchester City ziet Fernandinho afzwaaien en zal waarschijnlijk op zoek gaan naar versterking op het middenveld. Iets wat nu ook bevestigd wordt door The Times. Het doorgaans betrouwbare medium schuift Kalvin Philips van Leeds United naar voren als het nieuwe topdoelwit in het Etihad Stadium. Leeds heeft het behoud in de Premier League kunnen verzekeren en zal de hoofdprijs verlangen voor zijn sterkhouder.

LEES OOK: Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Zal CDK deze zomer al vertrekken bij Club Brugge?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

21
21
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

20
20
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

18
18
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

64
64
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

57
57
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

72
72
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

54
54
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

85
85
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

29
29
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

83
83
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

146
146
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

218
218
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

498
498
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

173
173
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

444
444
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

849
849
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

360
360
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

694
694
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

595
595
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

179
179
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

375
375

Meer sportnieuws