Skov Olsen schiet Denemarken naar Final Four, Frankrijk sneuvelt

door
Skov Olsen schiet Denemarken naar Final Four, Frankrijk sneuvelt

Op maandagavond werkten opnieuw heel wat landen een Nations League-duel af. Vanavond was het de beurt aan wereldkampioen Frankrijk, dat met Kroatië een stevige tegenstander voor de boeg kreeg. Denemarken en Oostenrijk werkten op hun beurt ook hun laatste duel van deze interlandperiode af. 


In het Stade de France stond met Frankrijk-Kroatië een interessante affiche op het programma. De heenwedstrijd eindigde vorige week nog op 1-1, en Frankrijk moest volop op zoek naar de overwinning als het zich nog voor de Final Four wil plaatsen. Na amper vier minuten mochten de bezoekende supporters uit Kroatië al vieren. Konaté ging op de enkel van Budimir staan, en Modric mocht zich klaarmaken voor een strafschop. De kapitein van Kroatië faalde niet, en bracht de bezoekers al bijzonder snel op voorsprong. De Kroaten bleven daarna de controle hebben, en een teleurstellend Frankrijk bakte er werkelijk niets van. 

In de tweede helft begon Frankrijk het tempo op te drijven. Benzema, Pavard en Mbappé lieten het echter na om te scoren. Zelfs na een waar slotoffensief slaagden de sterren van Deschamps er niet in om de Kroatische muur te slopen. Door het verlies van Frankrijk, én de winst van Denemarken is de wereldkampioen nu definitief uitgeschakeld in de strijd om groepswinst. Een verlenging van de Nations League-titel zit er dus niet meer in voor Les Bleus. 

Denemarken viert 

In Kopenhagen mocht men de champagne ontkurken. Joakim Maehle bediende zijn landgenoot Wind al na twintig minuten, en de flankaanvaller knalde de openingstreffer voorbij Lindner. Amper een kwartier later leek de wedstrijd al gespeeld. Diezelfde Wind was nu de aangever van dienst voor Skov Olsen. De Club-aanvaller faalde niet en plaatste de bal makkelijk voorbij de Oostenrijk-doelman. Nadien speelde Denemarken de wedstrijd makkelijk uit, en plaatst het zich door de zege voor de Final Four van de Nations League. 

LEES OOK: Kroatië plaatst zich voor WK, Oranje en Duitsland wachten nog

Heeft Frankrijk nood aan een nieuwe wind?

Meest recent

JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

0
0
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

6
6
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

27
27
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

47
47
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

556
556
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

59
59
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

67
67
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

255
255
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

70
70
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

717
717
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

211
211
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

358
358
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

40
40
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

148
148
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

219
219
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

60
60
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

116
116
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

530
530
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

92
92
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

35
35
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

214
214
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

56
56
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

164
164
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

199
199
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

168
168

Meer sportnieuws