Skov Olsen schiet Denemarken naar Final Four, Frankrijk sneuvelt

door
Skov Olsen schiet Denemarken naar Final Four, Frankrijk sneuvelt

Op maandagavond werkten opnieuw heel wat landen een Nations League-duel af. Vanavond was het de beurt aan wereldkampioen Frankrijk, dat met Kroatië een stevige tegenstander voor de boeg kreeg. Denemarken en Oostenrijk werkten op hun beurt ook hun laatste duel van deze interlandperiode af. 


In het Stade de France stond met Frankrijk-Kroatië een interessante affiche op het programma. De heenwedstrijd eindigde vorige week nog op 1-1, en Frankrijk moest volop op zoek naar de overwinning als het zich nog voor de Final Four wil plaatsen. Na amper vier minuten mochten de bezoekende supporters uit Kroatië al vieren. Konaté ging op de enkel van Budimir staan, en Modric mocht zich klaarmaken voor een strafschop. De kapitein van Kroatië faalde niet, en bracht de bezoekers al bijzonder snel op voorsprong. De Kroaten bleven daarna de controle hebben, en een teleurstellend Frankrijk bakte er werkelijk niets van. 

In de tweede helft begon Frankrijk het tempo op te drijven. Benzema, Pavard en Mbappé lieten het echter na om te scoren. Zelfs na een waar slotoffensief slaagden de sterren van Deschamps er niet in om de Kroatische muur te slopen. Door het verlies van Frankrijk, én de winst van Denemarken is de wereldkampioen nu definitief uitgeschakeld in de strijd om groepswinst. Een verlenging van de Nations League-titel zit er dus niet meer in voor Les Bleus. 

Denemarken viert 

In Kopenhagen mocht men de champagne ontkurken. Joakim Maehle bediende zijn landgenoot Wind al na twintig minuten, en de flankaanvaller knalde de openingstreffer voorbij Lindner. Amper een kwartier later leek de wedstrijd al gespeeld. Diezelfde Wind was nu de aangever van dienst voor Skov Olsen. De Club-aanvaller faalde niet en plaatste de bal makkelijk voorbij de Oostenrijk-doelman. Nadien speelde Denemarken de wedstrijd makkelijk uit, en plaatst het zich door de zege voor de Final Four van de Nations League. 

LEES OOK: Italië redt WK in 91ste minuut na spektakelstuk met 9 goals

Heeft Frankrijk nood aan een nieuwe wind?

Meest recent

Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

5
5
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

20
20
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

23
23
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

138
138
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

192
192
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

22
22
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

63
63
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

150
150
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

109
109
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

28
28
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

448
448
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

522
522
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

451
451
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

485
485
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

313
313
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

448
448
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1155
1155
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1317
1317
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

374
374
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

399
399
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

361
361
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

346
346
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

639
639
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

753
753
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

323
323

Meer sportnieuws