Skov Olsen schiet Denemarken naar Final Four, Frankrijk sneuvelt

door
Skov Olsen schiet Denemarken naar Final Four, Frankrijk sneuvelt

Op maandagavond werkten opnieuw heel wat landen een Nations League-duel af. Vanavond was het de beurt aan wereldkampioen Frankrijk, dat met Kroatië een stevige tegenstander voor de boeg kreeg. Denemarken en Oostenrijk werkten op hun beurt ook hun laatste duel van deze interlandperiode af. 


In het Stade de France stond met Frankrijk-Kroatië een interessante affiche op het programma. De heenwedstrijd eindigde vorige week nog op 1-1, en Frankrijk moest volop op zoek naar de overwinning als het zich nog voor de Final Four wil plaatsen. Na amper vier minuten mochten de bezoekende supporters uit Kroatië al vieren. Konaté ging op de enkel van Budimir staan, en Modric mocht zich klaarmaken voor een strafschop. De kapitein van Kroatië faalde niet, en bracht de bezoekers al bijzonder snel op voorsprong. De Kroaten bleven daarna de controle hebben, en een teleurstellend Frankrijk bakte er werkelijk niets van. 

In de tweede helft begon Frankrijk het tempo op te drijven. Benzema, Pavard en Mbappé lieten het echter na om te scoren. Zelfs na een waar slotoffensief slaagden de sterren van Deschamps er niet in om de Kroatische muur te slopen. Door het verlies van Frankrijk, én de winst van Denemarken is de wereldkampioen nu definitief uitgeschakeld in de strijd om groepswinst. Een verlenging van de Nations League-titel zit er dus niet meer in voor Les Bleus. 

Denemarken viert 

In Kopenhagen mocht men de champagne ontkurken. Joakim Maehle bediende zijn landgenoot Wind al na twintig minuten, en de flankaanvaller knalde de openingstreffer voorbij Lindner. Amper een kwartier later leek de wedstrijd al gespeeld. Diezelfde Wind was nu de aangever van dienst voor Skov Olsen. De Club-aanvaller faalde niet en plaatste de bal makkelijk voorbij de Oostenrijk-doelman. Nadien speelde Denemarken de wedstrijd makkelijk uit, en plaatst het zich door de zege voor de Final Four van de Nations League. 

Heeft Frankrijk nood aan een nieuwe wind?

Meest recent

Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

1
1
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

3
3
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

70
70
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

82
82
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

85
85
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

178
178
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

324
324
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

130
130
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

141
141
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

237
237
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

84
84
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

312
312
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

200
200
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

68
68
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

330
330
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

230
230
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

313
313
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

486
486
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

142
142
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

101
101
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

645
645
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

304
304
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

339
339
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

198
198
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

319
319

Meer sportnieuws