Skov Olsen schiet Denemarken naar Final Four, Frankrijk sneuvelt

door
Skov Olsen schiet Denemarken naar Final Four, Frankrijk sneuvelt

Op maandagavond werkten opnieuw heel wat landen een Nations League-duel af. Vanavond was het de beurt aan wereldkampioen Frankrijk, dat met Kroatië een stevige tegenstander voor de boeg kreeg. Denemarken en Oostenrijk werkten op hun beurt ook hun laatste duel van deze interlandperiode af. 


In het Stade de France stond met Frankrijk-Kroatië een interessante affiche op het programma. De heenwedstrijd eindigde vorige week nog op 1-1, en Frankrijk moest volop op zoek naar de overwinning als het zich nog voor de Final Four wil plaatsen. Na amper vier minuten mochten de bezoekende supporters uit Kroatië al vieren. Konaté ging op de enkel van Budimir staan, en Modric mocht zich klaarmaken voor een strafschop. De kapitein van Kroatië faalde niet, en bracht de bezoekers al bijzonder snel op voorsprong. De Kroaten bleven daarna de controle hebben, en een teleurstellend Frankrijk bakte er werkelijk niets van. 

In de tweede helft begon Frankrijk het tempo op te drijven. Benzema, Pavard en Mbappé lieten het echter na om te scoren. Zelfs na een waar slotoffensief slaagden de sterren van Deschamps er niet in om de Kroatische muur te slopen. Door het verlies van Frankrijk, én de winst van Denemarken is de wereldkampioen nu definitief uitgeschakeld in de strijd om groepswinst. Een verlenging van de Nations League-titel zit er dus niet meer in voor Les Bleus. 

Denemarken viert 

In Kopenhagen mocht men de champagne ontkurken. Joakim Maehle bediende zijn landgenoot Wind al na twintig minuten, en de flankaanvaller knalde de openingstreffer voorbij Lindner. Amper een kwartier later leek de wedstrijd al gespeeld. Diezelfde Wind was nu de aangever van dienst voor Skov Olsen. De Club-aanvaller faalde niet en plaatste de bal makkelijk voorbij de Oostenrijk-doelman. Nadien speelde Denemarken de wedstrijd makkelijk uit, en plaatst het zich door de zege voor de Final Four van de Nations League. 

Heeft Frankrijk nood aan een nieuwe wind?

Meest recent

Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

18
18
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

97
97
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

41
41
Ruben Van Gucht verrast met grote dump: "Wees moedig!"

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

26
26
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

104
104
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

125
125
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

238
238
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

217
217
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

193
193
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

121
121
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

56
56
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

63
63
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

538
538
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

195
195
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

285
285
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

220
220
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

301
301
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

43
43
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

259
259
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

286
286
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

170
170
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

40
40
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

241
241
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

164
164
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

447
447

Meer sportnieuws