Trebel zorgt voor grote verbazing bij Anderlecht

door
Trebel zorgt voor grote verbazing bij Anderlecht

Adrien Trebel was in de voorbije jaren persona non grata bij de eerste ploeg van RSC Anderlecht, maar desondanks is de kans reëel dat de Fransman op 20 juni de voorbereiding op het nieuwe seizoen aanvat bij de A-kern van Sporting. Dat heeft veel te maken met het vertrek van Vincent Kompany, die nooit een grote voorstander was van de voetballer-Trebel. De 31-jarige middenvelder kan onder Felice Mazzu een volwaardige herkansing krijgen. En eerlijk gezegd, hij zou die ook verdienen.


REHABILITATIE DANKZIJ KOMPANY

In de voorbije jaren heerste er bij Anderlecht altijd wel discussie of Adrien Trebel nu wel of niet moest opgesteld worden. Twee seizoenen geleden rehabiliteerde Vincent Kompany de Fransman succesvol vanuit de B-kern en de dynamische middenvelder deed het toen ook uitstekend. Trebel was destijds onder de centrale middenvelders van Anderlecht de koning van de duels, niemand ging meer algemene en defensieve duels aan dan hem. Daarnaast droeg hij ook meer dan zijn steentje bij op het offensief gebied.



Adrien Trebel scoorde toen twee doelpunten en hij deelde ook twee assists uit in dertien competitiewedstrijden tijd: dat zijn op zich al erg mooie statistieken voor een centrale middenvelder. Zoals hierboven geschreven blonk de roodharige Fransman uit op het fysieke vlak, maar hij had ook een grote invloed op het offensieve spelbeeld. Zowel qua regelmaat van doelpunten scoren en assists geven, sleutelpasses, voorwaartse passes en balcontacten in de box, was Trebel twee seizoenen de primus onder alle paars-witte centrale middenvelders.

NAAR DE B-KERN GESTUURD DOOR KOMPANY

Maar vorig seizoen was de liefde terug over tussen Adrien Trebel en Vincent Kompany. Hij werd plotsklaps opnieuw naar de B-kern gedegradeerd, waar hij met een bruto jaarsalaris van 2,71 miljoen euro de bestbetaalde belofte ter wereld was. Zonde van al dat geld, want Anderlecht had de persoonlijkheid, métier en kwaliteiten van Trebel nochtans erg goed kunnen gebruiken. “Met alle respect, maar dat is onbekwaam beleid”, verklaarde Pierre François, toen CEO van de Pro League, daarover in een interview met Het Nieuwsblad. “Als je een speler zoveel betaalt, is het de bedoeling dat hij voor de A-ploeg speelt.”



Ook La Meuse schreef dat Adrien Trebel intrinsiek zijn plaats zou gehad hebben bij Anderlecht. Ex-speler Walter Baseggio nam het tevens op voor Trebel in La Dernière Heure. “Hij heeft het afgelopen seizoen al zijn waarde bewezen. Bovendien kan hij ook een doelpunt maken, wat een aanwinst zou zijn voor Cullen en Olsson. Iedereen heeft wel zijn idee over Trebel, maar ik vind het jammer.” Daarnaast was de spelersgroep van Sporting vragende partij om met één mannetje meer op het middenveld te spelen. Eén plus één is twee, en aldus kwam de naam van Trebel toen onvermijdelijk terug naar boven, maar Vincent Kompany bleef volharden in de koppigheid …

DIRECTIE PRO-TREBEL

Maar nu Vincent Kompany niet langer de coach is van RSC Anderlecht, staat de deur voor Adrien Trebel terug open. Volgens La Dernière Heure begreep de directie nooit waarom Kompany hem altijd links liet liggen. De coach had altijd het laatste woord in dergelijke beslissingen, maar in dit geval was het clubbestuur daar niet mee akkoord. Die insteek van de clubleiding wordt alvast gestaafd door zijn defensieve en offensieve inbreng op basis van zijn data en parameters (zie hierboven). Dat Trebel straks een volwaardige herkansing krijgt, is dan ook niet meer dan normaal.



Het is wel nog maar de vraag hoe Felice Mazzu zelf staat tegenover de voetballer Adrien Trebel. Het was geen geheim dat de Fransman vorig seizoen gesprekken voerde met Union SG, waar Mazzu toen de sportieve leiding had, maar tot een definitieve overgang kwam het toen uiteindelijk niet. Bij Anderlecht wordt dat dan weer een ander verhaal want Josh Cullen en vooral Kristoffer Olsson konden vorig seizoen niet helemaal overtuigen op het centrale middenveld. Het mankeerde de ploeg van Anderlecht duidelijk aan persoonlijkheid en winnaarsmentaliteit, en dat zijn kwaliteiten die de aanjager-Trebel zeker kan brengen.

GEEN VAKANTIE IN GENÈVE

Bovendien bewees Adrien Trebel vorig seizoen op uitleenbasis bij FC Lausanne-Sport dat hij nog steeds zijn niveau kan halen. Daar was hij de vervanger van Cameron Puertas, die in januari zijn biezen pakte en naar Union SG trok, en hij maakte een directe impact in het Stade de la Tuilière - weliswaar bij een erg modale ploeg. Het nieuwe nummer 30 bracht in het Stade de la Tuilière een grote dosis ervaring, grinta en mentaliteit bij. Het was duidelijk dat Trebel zich bij de U21 van Anderlecht steeds professioneel opstelde en dat hij tussendoor werkte met een personal trainer, waardoor zijn fysieke conditie altijd op een goed niveau bleef hangen. Bij Lausanne was men dan ook tevreden over zijn inbreng, maar door de degradatie naar de tweede klasse zat een definitieve transfer naar het meer van Genève er niet in.



Adrien Trebel prijkte onder zijn positionele collega’s van de Super League hoog in meerdere offensieve en defensieve parameters, hij schaarde zich voornamelijk in de top tien en top vijf, en op het gebied van de zuiverheid van de passing was hij zelfs de tweede beste. Trebel was daarenboven de absolute regisseur bij FC Lausanne-Sport, want geen enkele speler van les bleu et blanc verstuurde én ontving meer passes dan hem. Het is duidelijk de Fransman naar Zwitserland trok om terug ‘echt’ voetballer te worden en in die opdracht is hij alvast geslaagd. Maar de echte lakmoesproef zal pas op 20 juni plaatsvinden, wanneer hij - behoudens ongelukken - zich aanmeldt voor de trainingen bij de eerste ploeg van RSCA.

LEES OOK: Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

Verdient Trebel een volwaardige herkansing?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

0
0
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

15
15
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

36
36
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

9
9
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

17
17
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

40
40
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

94
94
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

79
79
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

33
33
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

172
172
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

117
117
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

338
338
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

117
117
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

150
150
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

186
186
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

312
312
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

309
309
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

65
65
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

375
375
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

312
312
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

183
183
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

336
336
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

321
321
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

34
34
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

243
243

Meer sportnieuws