Trebel zorgt voor grote verbazing bij Anderlecht

door
Trebel zorgt voor grote verbazing bij Anderlecht

Adrien Trebel was in de voorbije jaren persona non grata bij de eerste ploeg van RSC Anderlecht, maar desondanks is de kans reëel dat de Fransman op 20 juni de voorbereiding op het nieuwe seizoen aanvat bij de A-kern van Sporting. Dat heeft veel te maken met het vertrek van Vincent Kompany, die nooit een grote voorstander was van de voetballer-Trebel. De 31-jarige middenvelder kan onder Felice Mazzu een volwaardige herkansing krijgen. En eerlijk gezegd, hij zou die ook verdienen.


REHABILITATIE DANKZIJ KOMPANY

In de voorbije jaren heerste er bij Anderlecht altijd wel discussie of Adrien Trebel nu wel of niet moest opgesteld worden. Twee seizoenen geleden rehabiliteerde Vincent Kompany de Fransman succesvol vanuit de B-kern en de dynamische middenvelder deed het toen ook uitstekend. Trebel was destijds onder de centrale middenvelders van Anderlecht de koning van de duels, niemand ging meer algemene en defensieve duels aan dan hem. Daarnaast droeg hij ook meer dan zijn steentje bij op het offensief gebied.



Adrien Trebel scoorde toen twee doelpunten en hij deelde ook twee assists uit in dertien competitiewedstrijden tijd: dat zijn op zich al erg mooie statistieken voor een centrale middenvelder. Zoals hierboven geschreven blonk de roodharige Fransman uit op het fysieke vlak, maar hij had ook een grote invloed op het offensieve spelbeeld. Zowel qua regelmaat van doelpunten scoren en assists geven, sleutelpasses, voorwaartse passes en balcontacten in de box, was Trebel twee seizoenen de primus onder alle paars-witte centrale middenvelders.

NAAR DE B-KERN GESTUURD DOOR KOMPANY

Maar vorig seizoen was de liefde terug over tussen Adrien Trebel en Vincent Kompany. Hij werd plotsklaps opnieuw naar de B-kern gedegradeerd, waar hij met een bruto jaarsalaris van 2,71 miljoen euro de bestbetaalde belofte ter wereld was. Zonde van al dat geld, want Anderlecht had de persoonlijkheid, métier en kwaliteiten van Trebel nochtans erg goed kunnen gebruiken. “Met alle respect, maar dat is onbekwaam beleid”, verklaarde Pierre François, toen CEO van de Pro League, daarover in een interview met Het Nieuwsblad. “Als je een speler zoveel betaalt, is het de bedoeling dat hij voor de A-ploeg speelt.”



Ook La Meuse schreef dat Adrien Trebel intrinsiek zijn plaats zou gehad hebben bij Anderlecht. Ex-speler Walter Baseggio nam het tevens op voor Trebel in La Dernière Heure. “Hij heeft het afgelopen seizoen al zijn waarde bewezen. Bovendien kan hij ook een doelpunt maken, wat een aanwinst zou zijn voor Cullen en Olsson. Iedereen heeft wel zijn idee over Trebel, maar ik vind het jammer.” Daarnaast was de spelersgroep van Sporting vragende partij om met één mannetje meer op het middenveld te spelen. Eén plus één is twee, en aldus kwam de naam van Trebel toen onvermijdelijk terug naar boven, maar Vincent Kompany bleef volharden in de koppigheid …

DIRECTIE PRO-TREBEL

Maar nu Vincent Kompany niet langer de coach is van RSC Anderlecht, staat de deur voor Adrien Trebel terug open. Volgens La Dernière Heure begreep de directie nooit waarom Kompany hem altijd links liet liggen. De coach had altijd het laatste woord in dergelijke beslissingen, maar in dit geval was het clubbestuur daar niet mee akkoord. Die insteek van de clubleiding wordt alvast gestaafd door zijn defensieve en offensieve inbreng op basis van zijn data en parameters (zie hierboven). Dat Trebel straks een volwaardige herkansing krijgt, is dan ook niet meer dan normaal.



Het is wel nog maar de vraag hoe Felice Mazzu zelf staat tegenover de voetballer Adrien Trebel. Het was geen geheim dat de Fransman vorig seizoen gesprekken voerde met Union SG, waar Mazzu toen de sportieve leiding had, maar tot een definitieve overgang kwam het toen uiteindelijk niet. Bij Anderlecht wordt dat dan weer een ander verhaal want Josh Cullen en vooral Kristoffer Olsson konden vorig seizoen niet helemaal overtuigen op het centrale middenveld. Het mankeerde de ploeg van Anderlecht duidelijk aan persoonlijkheid en winnaarsmentaliteit, en dat zijn kwaliteiten die de aanjager-Trebel zeker kan brengen.

GEEN VAKANTIE IN GENÈVE

Bovendien bewees Adrien Trebel vorig seizoen op uitleenbasis bij FC Lausanne-Sport dat hij nog steeds zijn niveau kan halen. Daar was hij de vervanger van Cameron Puertas, die in januari zijn biezen pakte en naar Union SG trok, en hij maakte een directe impact in het Stade de la Tuilière - weliswaar bij een erg modale ploeg. Het nieuwe nummer 30 bracht in het Stade de la Tuilière een grote dosis ervaring, grinta en mentaliteit bij. Het was duidelijk dat Trebel zich bij de U21 van Anderlecht steeds professioneel opstelde en dat hij tussendoor werkte met een personal trainer, waardoor zijn fysieke conditie altijd op een goed niveau bleef hangen. Bij Lausanne was men dan ook tevreden over zijn inbreng, maar door de degradatie naar de tweede klasse zat een definitieve transfer naar het meer van Genève er niet in.



Adrien Trebel prijkte onder zijn positionele collega’s van de Super League hoog in meerdere offensieve en defensieve parameters, hij schaarde zich voornamelijk in de top tien en top vijf, en op het gebied van de zuiverheid van de passing was hij zelfs de tweede beste. Trebel was daarenboven de absolute regisseur bij FC Lausanne-Sport, want geen enkele speler van les bleu et blanc verstuurde én ontving meer passes dan hem. Het is duidelijk de Fransman naar Zwitserland trok om terug ‘echt’ voetballer te worden en in die opdracht is hij alvast geslaagd. Maar de echte lakmoesproef zal pas op 20 juni plaatsvinden, wanneer hij - behoudens ongelukken - zich aanmeldt voor de trainingen bij de eerste ploeg van RSCA.

LEES OOK: 'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

Verdient Trebel een volwaardige herkansing?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

20
20
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

6
6
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

66
66
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

26
26
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

64
64
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

27
27
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

114
114
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

54
54
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

299
299
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

46
46
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

32
32
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

633
633
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

156
156
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

134
134
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

141
141
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

106
106
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

109
109
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

196
196
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

103
103
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

105
105

Meer sportnieuws