Trebel zorgt voor grote verbazing bij Anderlecht

door
Trebel zorgt voor grote verbazing bij Anderlecht

Adrien Trebel was in de voorbije jaren persona non grata bij de eerste ploeg van RSC Anderlecht, maar desondanks is de kans reëel dat de Fransman op 20 juni de voorbereiding op het nieuwe seizoen aanvat bij de A-kern van Sporting. Dat heeft veel te maken met het vertrek van Vincent Kompany, die nooit een grote voorstander was van de voetballer-Trebel. De 31-jarige middenvelder kan onder Felice Mazzu een volwaardige herkansing krijgen. En eerlijk gezegd, hij zou die ook verdienen.


REHABILITATIE DANKZIJ KOMPANY

In de voorbije jaren heerste er bij Anderlecht altijd wel discussie of Adrien Trebel nu wel of niet moest opgesteld worden. Twee seizoenen geleden rehabiliteerde Vincent Kompany de Fransman succesvol vanuit de B-kern en de dynamische middenvelder deed het toen ook uitstekend. Trebel was destijds onder de centrale middenvelders van Anderlecht de koning van de duels, niemand ging meer algemene en defensieve duels aan dan hem. Daarnaast droeg hij ook meer dan zijn steentje bij op het offensief gebied.



Adrien Trebel scoorde toen twee doelpunten en hij deelde ook twee assists uit in dertien competitiewedstrijden tijd: dat zijn op zich al erg mooie statistieken voor een centrale middenvelder. Zoals hierboven geschreven blonk de roodharige Fransman uit op het fysieke vlak, maar hij had ook een grote invloed op het offensieve spelbeeld. Zowel qua regelmaat van doelpunten scoren en assists geven, sleutelpasses, voorwaartse passes en balcontacten in de box, was Trebel twee seizoenen de primus onder alle paars-witte centrale middenvelders.

NAAR DE B-KERN GESTUURD DOOR KOMPANY

Maar vorig seizoen was de liefde terug over tussen Adrien Trebel en Vincent Kompany. Hij werd plotsklaps opnieuw naar de B-kern gedegradeerd, waar hij met een bruto jaarsalaris van 2,71 miljoen euro de bestbetaalde belofte ter wereld was. Zonde van al dat geld, want Anderlecht had de persoonlijkheid, métier en kwaliteiten van Trebel nochtans erg goed kunnen gebruiken. “Met alle respect, maar dat is onbekwaam beleid”, verklaarde Pierre François, toen CEO van de Pro League, daarover in een interview met Het Nieuwsblad. “Als je een speler zoveel betaalt, is het de bedoeling dat hij voor de A-ploeg speelt.”



Ook La Meuse schreef dat Adrien Trebel intrinsiek zijn plaats zou gehad hebben bij Anderlecht. Ex-speler Walter Baseggio nam het tevens op voor Trebel in La Dernière Heure. “Hij heeft het afgelopen seizoen al zijn waarde bewezen. Bovendien kan hij ook een doelpunt maken, wat een aanwinst zou zijn voor Cullen en Olsson. Iedereen heeft wel zijn idee over Trebel, maar ik vind het jammer.” Daarnaast was de spelersgroep van Sporting vragende partij om met één mannetje meer op het middenveld te spelen. Eén plus één is twee, en aldus kwam de naam van Trebel toen onvermijdelijk terug naar boven, maar Vincent Kompany bleef volharden in de koppigheid …

DIRECTIE PRO-TREBEL

Maar nu Vincent Kompany niet langer de coach is van RSC Anderlecht, staat de deur voor Adrien Trebel terug open. Volgens La Dernière Heure begreep de directie nooit waarom Kompany hem altijd links liet liggen. De coach had altijd het laatste woord in dergelijke beslissingen, maar in dit geval was het clubbestuur daar niet mee akkoord. Die insteek van de clubleiding wordt alvast gestaafd door zijn defensieve en offensieve inbreng op basis van zijn data en parameters (zie hierboven). Dat Trebel straks een volwaardige herkansing krijgt, is dan ook niet meer dan normaal.



Het is wel nog maar de vraag hoe Felice Mazzu zelf staat tegenover de voetballer Adrien Trebel. Het was geen geheim dat de Fransman vorig seizoen gesprekken voerde met Union SG, waar Mazzu toen de sportieve leiding had, maar tot een definitieve overgang kwam het toen uiteindelijk niet. Bij Anderlecht wordt dat dan weer een ander verhaal want Josh Cullen en vooral Kristoffer Olsson konden vorig seizoen niet helemaal overtuigen op het centrale middenveld. Het mankeerde de ploeg van Anderlecht duidelijk aan persoonlijkheid en winnaarsmentaliteit, en dat zijn kwaliteiten die de aanjager-Trebel zeker kan brengen.

GEEN VAKANTIE IN GENÈVE

Bovendien bewees Adrien Trebel vorig seizoen op uitleenbasis bij FC Lausanne-Sport dat hij nog steeds zijn niveau kan halen. Daar was hij de vervanger van Cameron Puertas, die in januari zijn biezen pakte en naar Union SG trok, en hij maakte een directe impact in het Stade de la Tuilière - weliswaar bij een erg modale ploeg. Het nieuwe nummer 30 bracht in het Stade de la Tuilière een grote dosis ervaring, grinta en mentaliteit bij. Het was duidelijk dat Trebel zich bij de U21 van Anderlecht steeds professioneel opstelde en dat hij tussendoor werkte met een personal trainer, waardoor zijn fysieke conditie altijd op een goed niveau bleef hangen. Bij Lausanne was men dan ook tevreden over zijn inbreng, maar door de degradatie naar de tweede klasse zat een definitieve transfer naar het meer van Genève er niet in.



Adrien Trebel prijkte onder zijn positionele collega’s van de Super League hoog in meerdere offensieve en defensieve parameters, hij schaarde zich voornamelijk in de top tien en top vijf, en op het gebied van de zuiverheid van de passing was hij zelfs de tweede beste. Trebel was daarenboven de absolute regisseur bij FC Lausanne-Sport, want geen enkele speler van les bleu et blanc verstuurde én ontving meer passes dan hem. Het is duidelijk de Fransman naar Zwitserland trok om terug ‘echt’ voetballer te worden en in die opdracht is hij alvast geslaagd. Maar de echte lakmoesproef zal pas op 20 juni plaatsvinden, wanneer hij - behoudens ongelukken - zich aanmeldt voor de trainingen bij de eerste ploeg van RSCA.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

Verdient Trebel een volwaardige herkansing?

Meest recent

'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

8
8
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

12
12
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

18
18
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

28
28
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

18
18
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

353
353
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

124
124
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

295
295
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

30
30
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

285
285
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

197
197
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

161
161
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

292
292
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

185
185
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

451
451
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

140
140
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

45
45
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

245
245
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

446
446
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

48
48
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

133
133
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

526
526
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

290
290
'Lukaku-soap duurt voort: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

541
541

Meer sportnieuws