'Xavi genadeloos: Piqué moet oprotten bij Barça'

door
'Xavi genadeloos: Piqué moet oprotten bij Barça'

FC Barcelona zal er volgend seizoen helemaal anders uitzien. De club kondigde al aan dat het deze zomer enkele directe versterkingen wil halen, en met de overgang van Andreas Christensen zit er ook een verdediger van wereldniveau in de pijplijn. Gezien het 'plan-Lewandowski' moeten de Catalanen ook stilaan het nodige budget voorzien om het salaris van de Pool te kunnen bekostigen. 


In die optiek werd de toekomst van Gerard Piqué bij de Blaugrana enigszins in twijfel gesteld. De 35-jarige verdediger behoort tot de anciens bij de Catalaanse club, en beschikt in 2024 over een aflopend contract. Om die reden zou het niet ondenkbaar zijn dat Barcelona deze zomer wel eens afscheid zou willen nemen van de ervaren Spanjaard.

Volgens El Mundo Deportivo heft Xavi inmiddels aan Gerard Piqué verteld dat hij mag beschikken. Het hoge loon van de verdediger zou een te grote invloed hebben op de vele versterkingen die de Catalaanse topclub nog wil halen. Zo zou er binnenkort een einde komen aan een indrukwekkende én veertienjarige periode van Piqué bij Barcelona, al wil de verdediger zelf niet weten van een vertrek.

Kind van het huis

Gerard Piqué kan gerust als een kind van het huis beschouwd worden bij FC Barcelona. De Spanjaard begon zijn jeugdopleiding bij het gerenommeerde La Masia, maar verkaste al op 14-jarige leeftijd richting Manchester United. Daar speelde hij tot zijn 21ste jaargang, waarna hij terugkeerde naar zijn oude nest. De voorbije veertien jaar was hij dan ook een vaste basispion, en won de inmiddels 35-jarige verdediger tal van prijzen.

LEES OOK: Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Doet Barcelona er goed aan om Piqué te laten beschikken?

Meest recent

STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

0
0
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

43
43
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

36
36
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

26
26
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

9
9
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

36
36
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

12
12
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

147
147
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

115
115
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

70
70
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

131
131
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

257
257
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

238
238
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

55
55
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

112
112
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

208
208
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

121
121
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

185
185
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

189
189
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

420
420
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

363
363
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

243
243
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

172
172
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

138
138

Meer sportnieuws