Anderlecht beklaagt zich pijnlijke blunder

door
Anderlecht beklaagt zich pijnlijke blunder

IYWT, het acroniem van de befaamde slogan In Youth We Trust, pronkt reeds op de Instagram-pagina van Felice Mazzu. Ondanks de scepsis van de fans lijkt de nieuwe coach van Anderlecht dus eveneens van plan om kansen te gunnen aan de eigen jeugd. Een traditie in het Lotto Park, die weliswaar niet altijd even goed gevolgd werd.


Zo mocht Jakub Kiwior ruim drie jaar geleden zomaar beschikken bij de Brusselaars, waar hij een drietal jaar eerder als jonge tiener belandde vanuit Polen. Zelfs de meest fervente volgers van Paars-Wit hoeven zich evenwel niet te schamen indien zijn naam geen belletje doet rinkelen. De intussen 22-jarige verdediger, die tevens op het middenveld uit de voeten kan, kwam immers geen enkele keer in actie voor de hoofdmacht van de recordkampioen.

Kiwior werd door de toenmalige sportieve bazen per slot van rekening te licht bevonden, waarop hij meteen doorgestuurd werd naar Slowakije. Sindsdien nam zijn carrière echter een steile vlucht. Vorige zomer verhuisde de linkspoot naar Spezia Calcio, met wie hij zich afgelopen seizoen wist te handhaven in de Serie A. Zijn marktwaarde wordt tegenwoordig al op drie miljoen geschat, geld dat Anderlecht vandaag maar al te goed zou kunnen gebruiken.

BLUNDER
Dat bedrag gaat mogelijk alleen nog maar verder omhoog, want zaterdag maakte Kiwior zijn debuut als international in het Nations League-duel tegen Nederland. Een blunder van formaat dus, zo bevestigt zijn ontdekker Michel Thiry. "Van een snelle progressie is niet eens sprake. Zijn kwaliteiten, met name zijn kracht, lengte, snelheid en prima linkervoet, waren al aanwezig toen hij bij ons zat", aldus de voormalige RSCA-scout tegenover La Dernière Heure.

LEES OOK: Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

Anderlecht ging de mist in met Kiwior

Meest recent

Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

0
0
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

28
28
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

179
179
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

23
23
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

75
75
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

150
150
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

79
79
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

35
35
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

139
139
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

231
231
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

312
312
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

159
159
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

87
87
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

404
404
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

553
553
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

136
136
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

156
156
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

145
145
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

119
119
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

244
244
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

2043
2043
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

491
491
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

326
326
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

97
97
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

80
80

Meer sportnieuws