Charleroi heeft nieuwe 'aanwinst' beet

door
Charleroi heeft nieuwe 'aanwinst' beet

Sporting Charleroi wist zich dit seizoen te plaatsen voor POII. Daarin werden de Carolo's derde, op ruime afstand van winnaar AA Gent. Charleroi wil ook volgend seizoen minstens meedraaien in de subtop. De club neemt daarvoor nu al de nodige stappen en maakt ze werk van een uitgebalanceerde selectie.


In die selectie is nu nog wat langer plaats voor Isaac Mbenza. De Congolees-Belg ondertekent een contract van drie seizoenen in het Zwarte Land. Hij blijft nu aan boord tot 2025. Dat meldt La Dernière Heure. Mbenza werd in maart naar België gehaald door Charleroi, nadat zijn contract bij Qatar SC afgelopen was. Hij kreeg een contract tot het einde van dit seizoen, met cluboptie op een extra seizoen. De speler kon coach Edward Still en zijn staf blijkbaar overtuigen en wordt daar nu voor beloond.

Mbenza kreeg de afgelopen maanden zijn kans bij de Zebra's. Hij kwam tot negen optredens voor de Henegouwers. Daarin kon hij niet scoren en geen assist geven. Nu kan Mbenza de volledige voorbereiding meemaken bij Charleroi, wat zijn spel alleen maar ten goede zal komen het komende seizoen.

OMZWERVINGEN

Mbenza speelde in zijn carrière al voor verschillende clubs. Hij brak door bij Valenciennes en verkaste daarna naar Standard. Voor de Rouches speelde hij in totaal 27 keer (1 goal). Daarna ging het naar Montpellier, Huddersfield, Amiens SC en uiteindelijk Qatar SC. Nu kan Mbenza voor langere tijd het beste van zichzelf geven in ons land. Charleroi heeft er dan weer een nieuwe 'aanwinst' bij.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Goede zet van Charleroi?

Meest recent

Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

118
118
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

4
4
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

27
27
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

19
19
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

46
46
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

242
242
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

35
35
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

30
30
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

88
88
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

83
83
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

127
127
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

33
33
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

134
134
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

335
335
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

102
102
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

185
185
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

47
47
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

47
47
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

214
214
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

352
352
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

146
146
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

395
395
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

169
169
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

88
88
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

90
90

Meer sportnieuws