Anderlecht-pion mikt hoog: "Wil naar het WK"

door
Anderlecht-pion mikt hoog:

RSC Anderlecht begint op 20 juni te trainen. Dat zal het doen onder het goedkeurende oog van Felice Mazzu. De trainer kwam - niet zonder controverse - over van Union SG en moet de vertrokken Vincent Kompany vervangen.


Mazzu krijgt de zware taak om de volgende stap in het Paars-Witte project te zetten. In onze hoofdstad  willen ze terug de nummer één worden in het Belgische voetbal en zo snel mogelijk een prijs pakken. Dat lukte dit seizoen net niet onder Kompany. De bekerfinale ging na een zinderende strafschoppenreeks verloren tegen AA Gent. In die finale viel Majeed Ashimeru (24) geblesseerd uit. De Ghanees heeft nog een contract tot midden 2025 in het Lotto Park en zal er waarschijnlijk ook volgend seizoen te bewonderen zijn.

Ashimeru is ambitieus. Dat toonde hij in gesprek met Joy Sports. De middenvelder hoopt met Ghana mee te mogen naar het WK. "Als ze mij oproepen, zou ik heel blij zijn om te komen. Dat zit in ieders plan. Iedereen wil daar naartoe", zei Ashimeru. Al beseft hij dat een oproepingsbrief krijgen niet gemakkelijk wordt. "Je moet het verdienen en je moet er hard voor werken. Als je geselecteerd wordt, dan heb je het verdiend. Ik zal ervoor zorgen dat ik doe wat ik moet doen", aldus Ashimeru.

GROEP H

Ghana werd in Qatar ingedeeld in groep H. Tegenstanders zijn Portugal, Zuid-Korea en Uruguay. De Afrikanen starten hun WK op 24 november tegen Cristiano Ronaldo en co. Daarna volgt Zuid-Korea op 28 november en Uruguay op 2 december. De twee eerste landen in elke poule gaan zoals steeds door.

LEES OOK: "Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

Gaat Ashimeru naar het WK?

Meest recent

Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

10
10
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

64
64
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

111
111
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

91
91
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

250
250
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

59
59
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

273
273
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

237
237
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

118
118
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

123
123
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

72
72
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

129
129
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

274
274
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

357
357
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

56
56
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

111
111
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

350
350
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

258
258
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

123
123
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

698
698
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

158
158
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

263
263
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

224
224
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

246
246
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

429
429

Meer sportnieuws