Anderlecht-pion mikt hoog: "Wil naar het WK"

136
Anderlecht-pion mikt hoog:

RSC Anderlecht begint op 20 juni te trainen. Dat zal het doen onder het goedkeurende oog van Felice Mazzu. De trainer kwam - niet zonder controverse - over van Union SG en moet de vertrokken Vincent Kompany vervangen.


Mazzu krijgt de zware taak om de volgende stap in het Paars-Witte project te zetten. In onze hoofdstad  willen ze terug de nummer één worden in het Belgische voetbal en zo snel mogelijk een prijs pakken. Dat lukte dit seizoen net niet onder Kompany. De bekerfinale ging na een zinderende strafschoppenreeks verloren tegen AA Gent. In die finale viel Majeed Ashimeru (24) geblesseerd uit. De Ghanees heeft nog een contract tot midden 2025 in het Lotto Park en zal er waarschijnlijk ook volgend seizoen te bewonderen zijn.

Ashimeru is ambitieus. Dat toonde hij in gesprek met Joy Sports. De middenvelder hoopt met Ghana mee te mogen naar het WK. "Als ze mij oproepen, zou ik heel blij zijn om te komen. Dat zit in ieders plan. Iedereen wil daar naartoe", zei Ashimeru. Al beseft hij dat een oproepingsbrief krijgen niet gemakkelijk wordt. "Je moet het verdienen en je moet er hard voor werken. Als je geselecteerd wordt, dan heb je het verdiend. Ik zal ervoor zorgen dat ik doe wat ik moet doen", aldus Ashimeru.

GROEP H

Ghana werd in Qatar ingedeeld in groep H. Tegenstanders zijn Portugal, Zuid-Korea en Uruguay. De Afrikanen starten hun WK op 24 november tegen Cristiano Ronaldo en co. Daarna volgt Zuid-Korea op 28 november en Uruguay op 2 december. De twee eerste landen in elke poule gaan zoals steeds door.

LEES OOK: ‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

Gaat Ashimeru naar het WK?

Meest recent

‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

20
20
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

50
50
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

47
47
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

23
23
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

170
170
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

239
239
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

77
77
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

81
81
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

169
169
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

69
69
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

235
235
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

328
328
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

48
48
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

436
436
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

348
348
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

115
115
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

196
196
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

28
28
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

74
74
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

50
50
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

115
115
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

117
117
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

41
41
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

19
19

Meer sportnieuws