Anderlecht-pion mikt hoog: "Wil naar het WK"

door
Anderlecht-pion mikt hoog:

RSC Anderlecht begint op 20 juni te trainen. Dat zal het doen onder het goedkeurende oog van Felice Mazzu. De trainer kwam - niet zonder controverse - over van Union SG en moet de vertrokken Vincent Kompany vervangen.


Mazzu krijgt de zware taak om de volgende stap in het Paars-Witte project te zetten. In onze hoofdstad  willen ze terug de nummer één worden in het Belgische voetbal en zo snel mogelijk een prijs pakken. Dat lukte dit seizoen net niet onder Kompany. De bekerfinale ging na een zinderende strafschoppenreeks verloren tegen AA Gent. In die finale viel Majeed Ashimeru (24) geblesseerd uit. De Ghanees heeft nog een contract tot midden 2025 in het Lotto Park en zal er waarschijnlijk ook volgend seizoen te bewonderen zijn.

Ashimeru is ambitieus. Dat toonde hij in gesprek met Joy Sports. De middenvelder hoopt met Ghana mee te mogen naar het WK. "Als ze mij oproepen, zou ik heel blij zijn om te komen. Dat zit in ieders plan. Iedereen wil daar naartoe", zei Ashimeru. Al beseft hij dat een oproepingsbrief krijgen niet gemakkelijk wordt. "Je moet het verdienen en je moet er hard voor werken. Als je geselecteerd wordt, dan heb je het verdiend. Ik zal ervoor zorgen dat ik doe wat ik moet doen", aldus Ashimeru.

GROEP H

Ghana werd in Qatar ingedeeld in groep H. Tegenstanders zijn Portugal, Zuid-Korea en Uruguay. De Afrikanen starten hun WK op 24 november tegen Cristiano Ronaldo en co. Daarna volgt Zuid-Korea op 28 november en Uruguay op 2 december. De twee eerste landen in elke poule gaan zoals steeds door.

LEES OOK: Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Gaat Ashimeru naar het WK?

Meest recent

Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

47
47
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

22
22
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

125
125
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

112
112
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

34
34
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

42
42
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

661
661
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

418
418
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

148
148
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

71
71
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

152
152
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

300
300
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

84
84
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

279
279
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

140
140
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

255
255
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

273
273
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

217
217
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

117
117
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

59
59
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

106
106
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

381
381
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

216
216
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

306
306

Meer sportnieuws