Anderlecht-pion mikt hoog: "Wil naar het WK"

door
Anderlecht-pion mikt hoog:

RSC Anderlecht begint op 20 juni te trainen. Dat zal het doen onder het goedkeurende oog van Felice Mazzu. De trainer kwam - niet zonder controverse - over van Union SG en moet de vertrokken Vincent Kompany vervangen.


Mazzu krijgt de zware taak om de volgende stap in het Paars-Witte project te zetten. In onze hoofdstad  willen ze terug de nummer één worden in het Belgische voetbal en zo snel mogelijk een prijs pakken. Dat lukte dit seizoen net niet onder Kompany. De bekerfinale ging na een zinderende strafschoppenreeks verloren tegen AA Gent. In die finale viel Majeed Ashimeru (24) geblesseerd uit. De Ghanees heeft nog een contract tot midden 2025 in het Lotto Park en zal er waarschijnlijk ook volgend seizoen te bewonderen zijn.

Ashimeru is ambitieus. Dat toonde hij in gesprek met Joy Sports. De middenvelder hoopt met Ghana mee te mogen naar het WK. "Als ze mij oproepen, zou ik heel blij zijn om te komen. Dat zit in ieders plan. Iedereen wil daar naartoe", zei Ashimeru. Al beseft hij dat een oproepingsbrief krijgen niet gemakkelijk wordt. "Je moet het verdienen en je moet er hard voor werken. Als je geselecteerd wordt, dan heb je het verdiend. Ik zal ervoor zorgen dat ik doe wat ik moet doen", aldus Ashimeru.

GROEP H

Ghana werd in Qatar ingedeeld in groep H. Tegenstanders zijn Portugal, Zuid-Korea en Uruguay. De Afrikanen starten hun WK op 24 november tegen Cristiano Ronaldo en co. Daarna volgt Zuid-Korea op 28 november en Uruguay op 2 december. De twee eerste landen in elke poule gaan zoals steeds door.

LEES OOK: 'Trainersbommetje Anderlecht: contact met Deense kampioenenmaker'

Gaat Ashimeru naar het WK?

Meest recent

Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

1
1
'Trainersbommetje Anderlecht: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

115
115
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

71
71
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

32
32
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

66
66
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

49
49
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

208
208
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

253
253
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

63
63
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

480
480
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

133
133
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

538
538
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

239
239
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

170
170
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

642
642
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

80
80
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

148
148
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

392
392
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

45
45
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

92
92
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

428
428
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

197
197
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

54
54
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

227
227
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

250
250

Meer sportnieuws