Wales bezorgt twijfelende Duivels nieuwe opdoffer

137 stemmen
Wales bezorgt twijfelende Duivels nieuwe opdoffer

Deze Nations League campagne dreigt uit te draaien op een zware ontgoocheling voor de Rode Duivels. Na de schabouwelijke prestatie tegen Nederland en de wederopstanding tegen Polen, liep het vanavond opnieuw mis in Wales. Tielemans zorgde na de pauze voor hoop maar in de slotfase slikte het team van Martinez nog de zure en onnodige gelijkmaker.

Voor de derde keer in een week tijd traden de Rode Duivels aan in de Nations League. Na het fiasco tegen Nederland, volgde de wederopstanding tegen (het zwakke) Polen. Het team van Martinez had ook vanavond in Wales een zege nodig om nog een rol te blijven spelen in deze groep. In doel kreeg Koen Casteels zijn kans, achterin mochten Theate, Boyata en Dendoncker hun waarde bewijzen. Kevin De Bruyne moest andermaal opdraven en kreeg dus (op eigen vraag?) geen rust.

Een vertimmerd Belgisch elftal ging op zoek naar een tweede zege in deze Nations League.
Belgen danken VAR in openingsfase
De thuisploeg begon furieus aan de wedstrijd en na een paar hoekschoppen schoot Ampadu binnen de eerste vijf minuten de bal snoeihard in de winkelhaak, het doelpunt werd na een VAR-check nog afgekeurd vanwege buitenspel. De Belgen reageerden prima, Tielemans probeerde het met een botsend schot dat knap door Hennessey uit doel gezweefd werd. De Rode Duivels bleven kwetsbaar achterin, iets voor het kwartier kreeg sterspeler Bale de bal in de zestien meter maar van dichtbij besloot hij nog over. Na een geanimeerd openingskwartier viel de wedstrijd nadien wat stil, op het halfuur ging een flauwe poging van Carrasco nog eens in de handen van een grijpgrage Hennessey. Met de rust in zicht kregen beide ploegen nog één grote kans: eerst miste Roberts van dichtbij en aan de overzijde kon Trossard een gekraakt schot van Batshuayi niet in doel verlengen. Halfweg stond het nog 0-0.

De Belgen ontsnappen na minder dan vijf minuten spelen, een doelpunt van Wales wordt finaal afgekeurd.
Duivels slikken andermaal onnodig tegendoelpunt
Na de rust kwamen de Rode Duivels prima uit de kleedkamer, een scherpe voorzet van De Bruyne werd nog onschadelijk gemaakt door Hennessey, even later plaatste Tielemans de bal wel knap in de hoek: 0-1 voor België. De bezoekers duwden nu door en een deviatie van Trossard (op een voorzet-schot van Carrasco) ging rakelings voorlangs. Wales kwam niet verder dan een flauwe poging van Rodon in het eerste kwartier na rust. De wedstrijd verwaterde nadien compleet en het beterde er niet op toen sterspelers De Bruyne en Bale naar de kant werden gehaald. In het slot lieten de Rode Duivels zich toch nog de kaas van het brood eten: Johnson stond plots oog in oog met Casteels en liet de Belgische doelman kansloos. De VAR speelde deze keer in het nadeel van de bezoekers, de lijnrechter gaf buitenspel aan maar dat was het duidelijk niet: 1-1. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, meteen goed voor een zwakke vier op negen in deze Nations League voor de wisselvallige Belgen.
Scoreverloop:
0-1 (51') Tielemans, 1-1 (86') Johnson

LEES OOK: Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Kan Martinez de duivels nog voldoende inspireren?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

21
21
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

93
93
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

44
44
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

63
63
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

334
334
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

88
88
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

135
135
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

497
497
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

60
60
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

242
242
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

365
365
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1301
1301
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

555
555
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

184
184
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

206
206
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

828
828
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

607
607
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

144
144
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws