Wales bezorgt twijfelende Duivels nieuwe opdoffer

door
Wales bezorgt twijfelende Duivels nieuwe opdoffer

Deze Nations League campagne dreigt uit te draaien op een zware ontgoocheling voor de Rode Duivels. Na de schabouwelijke prestatie tegen Nederland en de wederopstanding tegen Polen, liep het vanavond opnieuw mis in Wales. Tielemans zorgde na de pauze voor hoop maar in de slotfase slikte het team van Martinez nog de zure en onnodige gelijkmaker.

Voor de derde keer in een week tijd traden de Rode Duivels aan in de Nations League. Na het fiasco tegen Nederland, volgde de wederopstanding tegen (het zwakke) Polen. Het team van Martinez had ook vanavond in Wales een zege nodig om nog een rol te blijven spelen in deze groep. In doel kreeg Koen Casteels zijn kans, achterin mochten Theate, Boyata en Dendoncker hun waarde bewijzen. Kevin De Bruyne moest andermaal opdraven en kreeg dus (op eigen vraag?) geen rust.

Een vertimmerd Belgisch elftal ging op zoek naar een tweede zege in deze Nations League.
Belgen danken VAR in openingsfase
De thuisploeg begon furieus aan de wedstrijd en na een paar hoekschoppen schoot Ampadu binnen de eerste vijf minuten de bal snoeihard in de winkelhaak, het doelpunt werd na een VAR-check nog afgekeurd vanwege buitenspel. De Belgen reageerden prima, Tielemans probeerde het met een botsend schot dat knap door Hennessey uit doel gezweefd werd. De Rode Duivels bleven kwetsbaar achterin, iets voor het kwartier kreeg sterspeler Bale de bal in de zestien meter maar van dichtbij besloot hij nog over. Na een geanimeerd openingskwartier viel de wedstrijd nadien wat stil, op het halfuur ging een flauwe poging van Carrasco nog eens in de handen van een grijpgrage Hennessey. Met de rust in zicht kregen beide ploegen nog één grote kans: eerst miste Roberts van dichtbij en aan de overzijde kon Trossard een gekraakt schot van Batshuayi niet in doel verlengen. Halfweg stond het nog 0-0.

De Belgen ontsnappen na minder dan vijf minuten spelen, een doelpunt van Wales wordt finaal afgekeurd.
Duivels slikken andermaal onnodig tegendoelpunt
Na de rust kwamen de Rode Duivels prima uit de kleedkamer, een scherpe voorzet van De Bruyne werd nog onschadelijk gemaakt door Hennessey, even later plaatste Tielemans de bal wel knap in de hoek: 0-1 voor België. De bezoekers duwden nu door en een deviatie van Trossard (op een voorzet-schot van Carrasco) ging rakelings voorlangs. Wales kwam niet verder dan een flauwe poging van Rodon in het eerste kwartier na rust. De wedstrijd verwaterde nadien compleet en het beterde er niet op toen sterspelers De Bruyne en Bale naar de kant werden gehaald. In het slot lieten de Rode Duivels zich toch nog de kaas van het brood eten: Johnson stond plots oog in oog met Casteels en liet de Belgische doelman kansloos. De VAR speelde deze keer in het nadeel van de bezoekers, de lijnrechter gaf buitenspel aan maar dat was het duidelijk niet: 1-1. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, meteen goed voor een zwakke vier op negen in deze Nations League voor de wisselvallige Belgen.
Scoreverloop:
0-1 (51') Tielemans, 1-1 (86') Johnson

LEES OOK: Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Kan Martinez de duivels nog voldoende inspireren?

Meest recent

'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

12
12
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

28
28
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

211
211
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

150
150
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

130
130
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

94
94
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

250
250
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

38
38
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

77
77
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

208
208
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

31
31
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

77
77
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

128
128
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

196
196
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

61
61
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

93
93
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

46
46
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

113
113
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

377
377
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

272
272
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

226
226
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

46
46
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

230
230
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

103
103
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

78
78

Meer sportnieuws