Wales bezorgt twijfelende Duivels nieuwe opdoffer

door
Wales bezorgt twijfelende Duivels nieuwe opdoffer

Deze Nations League campagne dreigt uit te draaien op een zware ontgoocheling voor de Rode Duivels. Na de schabouwelijke prestatie tegen Nederland en de wederopstanding tegen Polen, liep het vanavond opnieuw mis in Wales. Tielemans zorgde na de pauze voor hoop maar in de slotfase slikte het team van Martinez nog de zure en onnodige gelijkmaker.

Voor de derde keer in een week tijd traden de Rode Duivels aan in de Nations League. Na het fiasco tegen Nederland, volgde de wederopstanding tegen (het zwakke) Polen. Het team van Martinez had ook vanavond in Wales een zege nodig om nog een rol te blijven spelen in deze groep. In doel kreeg Koen Casteels zijn kans, achterin mochten Theate, Boyata en Dendoncker hun waarde bewijzen. Kevin De Bruyne moest andermaal opdraven en kreeg dus (op eigen vraag?) geen rust.

Een vertimmerd Belgisch elftal ging op zoek naar een tweede zege in deze Nations League.
Belgen danken VAR in openingsfase
De thuisploeg begon furieus aan de wedstrijd en na een paar hoekschoppen schoot Ampadu binnen de eerste vijf minuten de bal snoeihard in de winkelhaak, het doelpunt werd na een VAR-check nog afgekeurd vanwege buitenspel. De Belgen reageerden prima, Tielemans probeerde het met een botsend schot dat knap door Hennessey uit doel gezweefd werd. De Rode Duivels bleven kwetsbaar achterin, iets voor het kwartier kreeg sterspeler Bale de bal in de zestien meter maar van dichtbij besloot hij nog over. Na een geanimeerd openingskwartier viel de wedstrijd nadien wat stil, op het halfuur ging een flauwe poging van Carrasco nog eens in de handen van een grijpgrage Hennessey. Met de rust in zicht kregen beide ploegen nog één grote kans: eerst miste Roberts van dichtbij en aan de overzijde kon Trossard een gekraakt schot van Batshuayi niet in doel verlengen. Halfweg stond het nog 0-0.

De Belgen ontsnappen na minder dan vijf minuten spelen, een doelpunt van Wales wordt finaal afgekeurd.
Duivels slikken andermaal onnodig tegendoelpunt
Na de rust kwamen de Rode Duivels prima uit de kleedkamer, een scherpe voorzet van De Bruyne werd nog onschadelijk gemaakt door Hennessey, even later plaatste Tielemans de bal wel knap in de hoek: 0-1 voor België. De bezoekers duwden nu door en een deviatie van Trossard (op een voorzet-schot van Carrasco) ging rakelings voorlangs. Wales kwam niet verder dan een flauwe poging van Rodon in het eerste kwartier na rust. De wedstrijd verwaterde nadien compleet en het beterde er niet op toen sterspelers De Bruyne en Bale naar de kant werden gehaald. In het slot lieten de Rode Duivels zich toch nog de kaas van het brood eten: Johnson stond plots oog in oog met Casteels en liet de Belgische doelman kansloos. De VAR speelde deze keer in het nadeel van de bezoekers, de lijnrechter gaf buitenspel aan maar dat was het duidelijk niet: 1-1. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, meteen goed voor een zwakke vier op negen in deze Nations League voor de wisselvallige Belgen.
Scoreverloop:
0-1 (51') Tielemans, 1-1 (86') Johnson

LEES OOK: Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

Kan Martinez de duivels nog voldoende inspireren?

Meest recent

Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

10
10
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

22
22
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

61
61
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

57
57
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

144
144
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

191
191
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

503
503
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

29
29
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

176
176
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

58
58
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

751
751
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

289
289
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

117
117
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

151
151
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

366
366
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

51
51
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

129
129
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1730
1730
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

567
567
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

627
627
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

21
21
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

222
222
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

478
478
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

355
355
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

301
301

Meer sportnieuws