Wales bezorgt twijfelende Duivels nieuwe opdoffer

door
Wales bezorgt twijfelende Duivels nieuwe opdoffer

Deze Nations League campagne dreigt uit te draaien op een zware ontgoocheling voor de Rode Duivels. Na de schabouwelijke prestatie tegen Nederland en de wederopstanding tegen Polen, liep het vanavond opnieuw mis in Wales. Tielemans zorgde na de pauze voor hoop maar in de slotfase slikte het team van Martinez nog de zure en onnodige gelijkmaker.

Voor de derde keer in een week tijd traden de Rode Duivels aan in de Nations League. Na het fiasco tegen Nederland, volgde de wederopstanding tegen (het zwakke) Polen. Het team van Martinez had ook vanavond in Wales een zege nodig om nog een rol te blijven spelen in deze groep. In doel kreeg Koen Casteels zijn kans, achterin mochten Theate, Boyata en Dendoncker hun waarde bewijzen. Kevin De Bruyne moest andermaal opdraven en kreeg dus (op eigen vraag?) geen rust.

Een vertimmerd Belgisch elftal ging op zoek naar een tweede zege in deze Nations League.
Belgen danken VAR in openingsfase
De thuisploeg begon furieus aan de wedstrijd en na een paar hoekschoppen schoot Ampadu binnen de eerste vijf minuten de bal snoeihard in de winkelhaak, het doelpunt werd na een VAR-check nog afgekeurd vanwege buitenspel. De Belgen reageerden prima, Tielemans probeerde het met een botsend schot dat knap door Hennessey uit doel gezweefd werd. De Rode Duivels bleven kwetsbaar achterin, iets voor het kwartier kreeg sterspeler Bale de bal in de zestien meter maar van dichtbij besloot hij nog over. Na een geanimeerd openingskwartier viel de wedstrijd nadien wat stil, op het halfuur ging een flauwe poging van Carrasco nog eens in de handen van een grijpgrage Hennessey. Met de rust in zicht kregen beide ploegen nog één grote kans: eerst miste Roberts van dichtbij en aan de overzijde kon Trossard een gekraakt schot van Batshuayi niet in doel verlengen. Halfweg stond het nog 0-0.

De Belgen ontsnappen na minder dan vijf minuten spelen, een doelpunt van Wales wordt finaal afgekeurd.
Duivels slikken andermaal onnodig tegendoelpunt
Na de rust kwamen de Rode Duivels prima uit de kleedkamer, een scherpe voorzet van De Bruyne werd nog onschadelijk gemaakt door Hennessey, even later plaatste Tielemans de bal wel knap in de hoek: 0-1 voor België. De bezoekers duwden nu door en een deviatie van Trossard (op een voorzet-schot van Carrasco) ging rakelings voorlangs. Wales kwam niet verder dan een flauwe poging van Rodon in het eerste kwartier na rust. De wedstrijd verwaterde nadien compleet en het beterde er niet op toen sterspelers De Bruyne en Bale naar de kant werden gehaald. In het slot lieten de Rode Duivels zich toch nog de kaas van het brood eten: Johnson stond plots oog in oog met Casteels en liet de Belgische doelman kansloos. De VAR speelde deze keer in het nadeel van de bezoekers, de lijnrechter gaf buitenspel aan maar dat was het duidelijk niet: 1-1. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, meteen goed voor een zwakke vier op negen in deze Nations League voor de wisselvallige Belgen.
Scoreverloop:
0-1 (51') Tielemans, 1-1 (86') Johnson

LEES OOK: 'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

Kan Martinez de duivels nog voldoende inspireren?

Meest recent

'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

0
0
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

141
141
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

53
53
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

88
88
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

113
113
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

141
141
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

60
60
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

98
98
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

331
331
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

286
286
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

60
60
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

334
334
'Duranville en Bongonda mogen hopen op knaltransfer'

De transfermarkt opent volgende week weer zijn deuren. Voor heel wat spelers een belangrijke ...

128
128
Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. De druk op Olivier Renard en Besnik Hasi neemt ...

434
434
'La Louvière haalt oude bekende van RSCA als sportieve baas'

Bij La Louvière zagen ze sportief directeur David Verwilghen naar RSC Anderlecht vertrekken, ...

78
78
'Vertrek Verschaeren krijgt vorm: onderhandelingen op komst'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de wintermercato gericht versterken, maar zal dan eerst ...

428
428
Dessers zet deur open voor deze Jupiler Pro League-club

Cyriel Dessers zit met Nigeria momenteel op de Afrika Cup. De aanvaller speelt in clubverband voor ...

413
413
'Club krijgt cruciaal Onyedika-nieuws: transfersom gemeld'

Raphael Onyedika vertoeft momenteel op de Africa Cup, waar hij tot dusver niet van de bank kwam bij ...

325
325
Gouden Schoen: Philippe Albert zet verrassende naam op één

Binnen een tweetal weken hervat het Belgische voetbalseizoen alweer met de kwartfinales van de Croky ...

710
710
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

366
366
'Barça schiet in actie: transferdeal met Man City'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

115
115
'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

323
323
'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge wil deze winter iets doen waar de fans van wakker schieten. Alleen: de 10 ...

365
365
'Topcontract ligt klaar: Kompany in de wolken na actie. Bayern'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

208
208

Meer sportnieuws