Wales bezorgt twijfelende Duivels nieuwe opdoffer

stemmen
Wales bezorgt twijfelende Duivels nieuwe opdoffer

Deze Nations League campagne dreigt uit te draaien op een zware ontgoocheling voor de Rode Duivels. Na de schabouwelijke prestatie tegen Nederland en de wederopstanding tegen Polen, liep het vanavond opnieuw mis in Wales. Tielemans zorgde na de pauze voor hoop maar in de slotfase slikte het team van Martinez nog de zure en onnodige gelijkmaker.

Voor de derde keer in een week tijd traden de Rode Duivels aan in de Nations League. Na het fiasco tegen Nederland, volgde de wederopstanding tegen (het zwakke) Polen. Het team van Martinez had ook vanavond in Wales een zege nodig om nog een rol te blijven spelen in deze groep. In doel kreeg Koen Casteels zijn kans, achterin mochten Theate, Boyata en Dendoncker hun waarde bewijzen. Kevin De Bruyne moest andermaal opdraven en kreeg dus (op eigen vraag?) geen rust.

Een vertimmerd Belgisch elftal ging op zoek naar een tweede zege in deze Nations League.
Belgen danken VAR in openingsfase
De thuisploeg begon furieus aan de wedstrijd en na een paar hoekschoppen schoot Ampadu binnen de eerste vijf minuten de bal snoeihard in de winkelhaak, het doelpunt werd na een VAR-check nog afgekeurd vanwege buitenspel. De Belgen reageerden prima, Tielemans probeerde het met een botsend schot dat knap door Hennessey uit doel gezweefd werd. De Rode Duivels bleven kwetsbaar achterin, iets voor het kwartier kreeg sterspeler Bale de bal in de zestien meter maar van dichtbij besloot hij nog over. Na een geanimeerd openingskwartier viel de wedstrijd nadien wat stil, op het halfuur ging een flauwe poging van Carrasco nog eens in de handen van een grijpgrage Hennessey. Met de rust in zicht kregen beide ploegen nog één grote kans: eerst miste Roberts van dichtbij en aan de overzijde kon Trossard een gekraakt schot van Batshuayi niet in doel verlengen. Halfweg stond het nog 0-0.

De Belgen ontsnappen na minder dan vijf minuten spelen, een doelpunt van Wales wordt finaal afgekeurd.
Duivels slikken andermaal onnodig tegendoelpunt
Na de rust kwamen de Rode Duivels prima uit de kleedkamer, een scherpe voorzet van De Bruyne werd nog onschadelijk gemaakt door Hennessey, even later plaatste Tielemans de bal wel knap in de hoek: 0-1 voor België. De bezoekers duwden nu door en een deviatie van Trossard (op een voorzet-schot van Carrasco) ging rakelings voorlangs. Wales kwam niet verder dan een flauwe poging van Rodon in het eerste kwartier na rust. De wedstrijd verwaterde nadien compleet en het beterde er niet op toen sterspelers De Bruyne en Bale naar de kant werden gehaald. In het slot lieten de Rode Duivels zich toch nog de kaas van het brood eten: Johnson stond plots oog in oog met Casteels en liet de Belgische doelman kansloos. De VAR speelde deze keer in het nadeel van de bezoekers, de lijnrechter gaf buitenspel aan maar dat was het duidelijk niet: 1-1. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, meteen goed voor een zwakke vier op negen in deze Nations League voor de wisselvallige Belgen.
Scoreverloop:
0-1 (51') Tielemans, 1-1 (86') Johnson

LEES OOK: ‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Kan Martinez de duivels nog voldoende inspireren?

Meest recent

Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

85
85
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

50
50
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

823
823
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

57
57
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

28
28
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

195
195
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

163
163
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

192
192
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

136
136
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

180
180
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

397
397
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

718
718
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

38
38
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

622
622
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

213
213
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

133
133
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

200
200
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

160
160
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

62
62
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

100
100
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

139
139
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

63
63
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

221
221
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

193
193
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

137
137

Meer sportnieuws