Hasi reikt oplossing voor probleemdefensie Duivels aan

door
Hasi reikt oplossing voor probleemdefensie Duivels aan

Het wordt uitkijken naar welke elf Roberto Martinez straks in Wales aan de aftrap zal brengen, want de bondscoach kondigde al aan dat hij vier of vijf wijzigingen zal doorvoeren. Hij gebruikt de Nations League immers als voorbereiding op het WK en wil dus verschillende jongens aan het werk zien. Vooral in de defensie is bondscoach immers nog zoekende.


Het afhaken van Vincent Kompany en Thomas Vermaelen heeft immers een grote leemte gelaten. Jason Denayer vulde die het voorbije jaar wel goed in, maar daarachter gaapt een groot gat. Door de blessure van Denayer kreeg Dedryck Boyata tegen Nederland nog eens zijn kans, maar de aanvoerder van Hertha BSC viel helemaal door de mand.

Tegen Polen koos Martinez er daarom verrassend voor om Alderweireld naar de meest centrale positie te schuiven en Leander Dendoncker rechts in het defensieve trio te laten opdraven. Die zet pakte wel goed uit, want de middenvelder van opleiding speelde een sterke wedstrijd en bekroonde die door op knappe wijze zijn eerste goal voor de nationale ploeg te scoren.

LOGISCH
Besnik Hasi denkt dat Dendoncker ook een permanente oplossing kan bieden voor de verdedigende kopzorgen van Martinez. "Zo lang hij het spel maar voor zich heeft, dan is hij op z’n best. Achteraan of op het middenveld. Hij kan indrijven, heeft die inspeelpass tussen de lijnen en speelt op een hoog niveau in Engeland. Dit is niet meer dan een logische keuze", stelt de ex-trainer van Anderlecht in Het Laatste Nieuws. "Er zit fris talent aan te komen, maar hebben die al genoeg ervaring? Daarom is het goed om nu jongens uit te proberen die al in de buurt komen van een basisplaats."

De voorbije jaren gunde Roberto Martinez ook al jongere verdedigers als Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw en Wout Faes een kans, maar geen van hen kon al voldoende tonen om de meer ervaren pionnen te bedreigen. Vanheusden debuteerde veelbelovend, maar werd sindsdien geremd door blessures. Bornauw kreeg in drie interlands zijn kans, maar ging vrijwel telkens in de fout. Faes debuteerde pas tegen Polen met een korte invalbeurt en kan nog niet echt beoordeeld worden.

LEES OOK: Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Is Dendoncker de permanente oplossing voor de verdediging?

Meest recent

Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

4
4
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

13
13
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

182
182
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

40
40
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

60
60
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

194
194
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

185
185
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

330
330
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

142
142
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

38
38
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

137
137
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

186
186
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

42
42
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

139
139
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

240
240
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

225
225
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

195
195
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

46
46
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

289
289
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

354
354
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

54
54
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

195
195
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

213
213
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

339
339
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

393
393

Meer sportnieuws