Hasi reikt oplossing voor probleemdefensie Duivels aan

door
Hasi reikt oplossing voor probleemdefensie Duivels aan

Het wordt uitkijken naar welke elf Roberto Martinez straks in Wales aan de aftrap zal brengen, want de bondscoach kondigde al aan dat hij vier of vijf wijzigingen zal doorvoeren. Hij gebruikt de Nations League immers als voorbereiding op het WK en wil dus verschillende jongens aan het werk zien. Vooral in de defensie is bondscoach immers nog zoekende.


Het afhaken van Vincent Kompany en Thomas Vermaelen heeft immers een grote leemte gelaten. Jason Denayer vulde die het voorbije jaar wel goed in, maar daarachter gaapt een groot gat. Door de blessure van Denayer kreeg Dedryck Boyata tegen Nederland nog eens zijn kans, maar de aanvoerder van Hertha BSC viel helemaal door de mand.

Tegen Polen koos Martinez er daarom verrassend voor om Alderweireld naar de meest centrale positie te schuiven en Leander Dendoncker rechts in het defensieve trio te laten opdraven. Die zet pakte wel goed uit, want de middenvelder van opleiding speelde een sterke wedstrijd en bekroonde die door op knappe wijze zijn eerste goal voor de nationale ploeg te scoren.

LOGISCH
Besnik Hasi denkt dat Dendoncker ook een permanente oplossing kan bieden voor de verdedigende kopzorgen van Martinez. "Zo lang hij het spel maar voor zich heeft, dan is hij op z’n best. Achteraan of op het middenveld. Hij kan indrijven, heeft die inspeelpass tussen de lijnen en speelt op een hoog niveau in Engeland. Dit is niet meer dan een logische keuze", stelt de ex-trainer van Anderlecht in Het Laatste Nieuws. "Er zit fris talent aan te komen, maar hebben die al genoeg ervaring? Daarom is het goed om nu jongens uit te proberen die al in de buurt komen van een basisplaats."

De voorbije jaren gunde Roberto Martinez ook al jongere verdedigers als Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw en Wout Faes een kans, maar geen van hen kon al voldoende tonen om de meer ervaren pionnen te bedreigen. Vanheusden debuteerde veelbelovend, maar werd sindsdien geremd door blessures. Bornauw kreeg in drie interlands zijn kans, maar ging vrijwel telkens in de fout. Faes debuteerde pas tegen Polen met een korte invalbeurt en kan nog niet echt beoordeeld worden.

LEES OOK: Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Is Dendoncker de permanente oplossing voor de verdediging?

Meest recent

'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

57
57
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

33
33
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

168
168
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

133
133
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

158
158
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

236
236
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

35
35
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

91
91
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

134
134
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

585
585
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

148
148
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

209
209
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

413
413
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

90
90
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

200
200
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

161
161
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

100
100
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

81
81
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

15
15
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

177
177
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

163
163
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

162
162
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

225
225
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

111
111
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

328
328

Meer sportnieuws