Hasi reikt oplossing voor probleemdefensie Duivels aan

door
Hasi reikt oplossing voor probleemdefensie Duivels aan

Het wordt uitkijken naar welke elf Roberto Martinez straks in Wales aan de aftrap zal brengen, want de bondscoach kondigde al aan dat hij vier of vijf wijzigingen zal doorvoeren. Hij gebruikt de Nations League immers als voorbereiding op het WK en wil dus verschillende jongens aan het werk zien. Vooral in de defensie is bondscoach immers nog zoekende.


Het afhaken van Vincent Kompany en Thomas Vermaelen heeft immers een grote leemte gelaten. Jason Denayer vulde die het voorbije jaar wel goed in, maar daarachter gaapt een groot gat. Door de blessure van Denayer kreeg Dedryck Boyata tegen Nederland nog eens zijn kans, maar de aanvoerder van Hertha BSC viel helemaal door de mand.

Tegen Polen koos Martinez er daarom verrassend voor om Alderweireld naar de meest centrale positie te schuiven en Leander Dendoncker rechts in het defensieve trio te laten opdraven. Die zet pakte wel goed uit, want de middenvelder van opleiding speelde een sterke wedstrijd en bekroonde die door op knappe wijze zijn eerste goal voor de nationale ploeg te scoren.

LOGISCH
Besnik Hasi denkt dat Dendoncker ook een permanente oplossing kan bieden voor de verdedigende kopzorgen van Martinez. "Zo lang hij het spel maar voor zich heeft, dan is hij op z’n best. Achteraan of op het middenveld. Hij kan indrijven, heeft die inspeelpass tussen de lijnen en speelt op een hoog niveau in Engeland. Dit is niet meer dan een logische keuze", stelt de ex-trainer van Anderlecht in Het Laatste Nieuws. "Er zit fris talent aan te komen, maar hebben die al genoeg ervaring? Daarom is het goed om nu jongens uit te proberen die al in de buurt komen van een basisplaats."

De voorbije jaren gunde Roberto Martinez ook al jongere verdedigers als Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw en Wout Faes een kans, maar geen van hen kon al voldoende tonen om de meer ervaren pionnen te bedreigen. Vanheusden debuteerde veelbelovend, maar werd sindsdien geremd door blessures. Bornauw kreeg in drie interlands zijn kans, maar ging vrijwel telkens in de fout. Faes debuteerde pas tegen Polen met een korte invalbeurt en kan nog niet echt beoordeeld worden.

LEES OOK: ‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Is Dendoncker de permanente oplossing voor de verdediging?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

86
86
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

20
20
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

95
95
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

90
90
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

59
59
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

218
218
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

97
97
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

504
504
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

390
390
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

439
439
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

114
114
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

596
596
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

209
209
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

265
265
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

327
327
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

233
233
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

208
208
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

89
89
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

104
104
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

318
318
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

304
304
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

272
272

Meer sportnieuws