Hasi reikt oplossing voor probleemdefensie Duivels aan

door
Hasi reikt oplossing voor probleemdefensie Duivels aan

Het wordt uitkijken naar welke elf Roberto Martinez straks in Wales aan de aftrap zal brengen, want de bondscoach kondigde al aan dat hij vier of vijf wijzigingen zal doorvoeren. Hij gebruikt de Nations League immers als voorbereiding op het WK en wil dus verschillende jongens aan het werk zien. Vooral in de defensie is bondscoach immers nog zoekende.


Het afhaken van Vincent Kompany en Thomas Vermaelen heeft immers een grote leemte gelaten. Jason Denayer vulde die het voorbije jaar wel goed in, maar daarachter gaapt een groot gat. Door de blessure van Denayer kreeg Dedryck Boyata tegen Nederland nog eens zijn kans, maar de aanvoerder van Hertha BSC viel helemaal door de mand.

Tegen Polen koos Martinez er daarom verrassend voor om Alderweireld naar de meest centrale positie te schuiven en Leander Dendoncker rechts in het defensieve trio te laten opdraven. Die zet pakte wel goed uit, want de middenvelder van opleiding speelde een sterke wedstrijd en bekroonde die door op knappe wijze zijn eerste goal voor de nationale ploeg te scoren.

LOGISCH
Besnik Hasi denkt dat Dendoncker ook een permanente oplossing kan bieden voor de verdedigende kopzorgen van Martinez. "Zo lang hij het spel maar voor zich heeft, dan is hij op z’n best. Achteraan of op het middenveld. Hij kan indrijven, heeft die inspeelpass tussen de lijnen en speelt op een hoog niveau in Engeland. Dit is niet meer dan een logische keuze", stelt de ex-trainer van Anderlecht in Het Laatste Nieuws. "Er zit fris talent aan te komen, maar hebben die al genoeg ervaring? Daarom is het goed om nu jongens uit te proberen die al in de buurt komen van een basisplaats."

De voorbije jaren gunde Roberto Martinez ook al jongere verdedigers als Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw en Wout Faes een kans, maar geen van hen kon al voldoende tonen om de meer ervaren pionnen te bedreigen. Vanheusden debuteerde veelbelovend, maar werd sindsdien geremd door blessures. Bornauw kreeg in drie interlands zijn kans, maar ging vrijwel telkens in de fout. Faes debuteerde pas tegen Polen met een korte invalbeurt en kan nog niet echt beoordeeld worden.

LEES OOK: 'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

Is Dendoncker de permanente oplossing voor de verdediging?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

13
13
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

62
62
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

125
125
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

279
279
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

49
49
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

91
91
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

297
297
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

54
54
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

92
92
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

246
246
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

251
251
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

815
815
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

112
112
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

274
274
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

481
481
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

531
531
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

733
733
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

262
262
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

647
647
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

441
441
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

66
66
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

145
145
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

234
234
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

51
51
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

149
149

Meer sportnieuws