Surprise: Martinez haalt Anderlecht-jonkie bij Duivels

267 stemmen
Surprise: Martinez haalt Anderlecht-jonkie bij Duivels

De Rode Duivels zetten afgelopen woensdag orde op zaken in de Nations League. Na het debacle tegen Nederland werd Polen met 6-1 afgedroogd. Opnieuw lachende gezichten bij de Belgen, die vrijdag een Anderlecht-jonkie mochten verwelkomen op de training.


Zo zag Het Laatste Nieuws dat Zeno Debast (18) vrijdag meetrainde met de Duivels. De krant maakt wel duidelijk dat Debast géén deel uitmaakt van de selectie. Hij zal dus niet meer afreizen voor het duel tegen Wales (11 juni). Het is niet de eerste keer dat Roberto Martinez jonge spelers laat meetrainen bij de Duivels om ervaring op te doen. Debast behoorde onlangs wel tot de belofteselectie van Jacky Mathijssen.

Debast kreeg begin dit jaar geregeld zijn kans bij RSCA. Daarna raakte hij geblesseerd aan de voet, maar van dat letsel lijkt hij nu verlost. Hij mocht vorig seizoen in de play-offs zijn debuut maken van Vincent Kompany en ontgoochelde sindsdien niet. Het geloof in de jonge verdediger lijkt groot te zijn in de hoofdstad, want hij kreeg niet zo lang geleden een nieuwe overeenkomst tot midden 2025 voorgeschoteld.

JEUGDPRODUCT

Debast is een jeugdproduct van RSCA en speelde nooit voor een andere club. Zijn opkomst kadert volledig binnen de filosofie van de club: grote talenten kansen geven. Aan talenten geen gebrek lijkt het bij Paars-Wit. Een andere grote belofte is Julien Duranville (16). De sneltrein op rechts mocht invallen in de laatste wedstrijd van het seizoen (op Club Brugge) en deed meteen van zich spreken. Afwachten of ook Duranville ooit bij de Duivels terechtkomt.

LEES OOK: Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

Vreemde zet van Martinez?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

41
41
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

34
34
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

63
63
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

48
48
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

19
19
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

68
68
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

59
59
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

137
137
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

263
263
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

931
931
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

210
210
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

206
206
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

108
108
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

296
296
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

582
582
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

596
596
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

436
436
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1028
1028
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

246
246
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

307
307
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

488
488
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws