Surprise: Martinez haalt Anderlecht-jonkie bij Duivels

door
Surprise: Martinez haalt Anderlecht-jonkie bij Duivels

De Rode Duivels zetten afgelopen woensdag orde op zaken in de Nations League. Na het debacle tegen Nederland werd Polen met 6-1 afgedroogd. Opnieuw lachende gezichten bij de Belgen, die vrijdag een Anderlecht-jonkie mochten verwelkomen op de training.


Zo zag Het Laatste Nieuws dat Zeno Debast (18) vrijdag meetrainde met de Duivels. De krant maakt wel duidelijk dat Debast géén deel uitmaakt van de selectie. Hij zal dus niet meer afreizen voor het duel tegen Wales (11 juni). Het is niet de eerste keer dat Roberto Martinez jonge spelers laat meetrainen bij de Duivels om ervaring op te doen. Debast behoorde onlangs wel tot de belofteselectie van Jacky Mathijssen.

Debast kreeg begin dit jaar geregeld zijn kans bij RSCA. Daarna raakte hij geblesseerd aan de voet, maar van dat letsel lijkt hij nu verlost. Hij mocht vorig seizoen in de play-offs zijn debuut maken van Vincent Kompany en ontgoochelde sindsdien niet. Het geloof in de jonge verdediger lijkt groot te zijn in de hoofdstad, want hij kreeg niet zo lang geleden een nieuwe overeenkomst tot midden 2025 voorgeschoteld.

JEUGDPRODUCT

Debast is een jeugdproduct van RSCA en speelde nooit voor een andere club. Zijn opkomst kadert volledig binnen de filosofie van de club: grote talenten kansen geven. Aan talenten geen gebrek lijkt het bij Paars-Wit. Een andere grote belofte is Julien Duranville (16). De sneltrein op rechts mocht invallen in de laatste wedstrijd van het seizoen (op Club Brugge) en deed meteen van zich spreken. Afwachten of ook Duranville ooit bij de Duivels terechtkomt.

LEES OOK: Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Vreemde zet van Martinez?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

19
19
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

51
51
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

93
93
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

159
159
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

229
229
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

88
88
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

67
67
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

164
164
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

492
492
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

195
195
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

727
727
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

181
181
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

127
127
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

158
158
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

232
232
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

653
653
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

66
66
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

367
367
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

313
313
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

182
182
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

426
426
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

203
203
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

71
71
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

324
324

Meer sportnieuws