Surprise: Martinez haalt Anderlecht-jonkie bij Duivels

267 stemmen
Surprise: Martinez haalt Anderlecht-jonkie bij Duivels

De Rode Duivels zetten afgelopen woensdag orde op zaken in de Nations League. Na het debacle tegen Nederland werd Polen met 6-1 afgedroogd. Opnieuw lachende gezichten bij de Belgen, die vrijdag een Anderlecht-jonkie mochten verwelkomen op de training.


Zo zag Het Laatste Nieuws dat Zeno Debast (18) vrijdag meetrainde met de Duivels. De krant maakt wel duidelijk dat Debast géén deel uitmaakt van de selectie. Hij zal dus niet meer afreizen voor het duel tegen Wales (11 juni). Het is niet de eerste keer dat Roberto Martinez jonge spelers laat meetrainen bij de Duivels om ervaring op te doen. Debast behoorde onlangs wel tot de belofteselectie van Jacky Mathijssen.

Debast kreeg begin dit jaar geregeld zijn kans bij RSCA. Daarna raakte hij geblesseerd aan de voet, maar van dat letsel lijkt hij nu verlost. Hij mocht vorig seizoen in de play-offs zijn debuut maken van Vincent Kompany en ontgoochelde sindsdien niet. Het geloof in de jonge verdediger lijkt groot te zijn in de hoofdstad, want hij kreeg niet zo lang geleden een nieuwe overeenkomst tot midden 2025 voorgeschoteld.

JEUGDPRODUCT

Debast is een jeugdproduct van RSCA en speelde nooit voor een andere club. Zijn opkomst kadert volledig binnen de filosofie van de club: grote talenten kansen geven. Aan talenten geen gebrek lijkt het bij Paars-Wit. Een andere grote belofte is Julien Duranville (16). De sneltrein op rechts mocht invallen in de laatste wedstrijd van het seizoen (op Club Brugge) en deed meteen van zich spreken. Afwachten of ook Duranville ooit bij de Duivels terechtkomt.

LEES OOK: Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Vreemde zet van Martinez?

Meest recent

Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

0
0
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

32
32
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

17
17
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

118
118
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

41
41
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

33
33
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

84
84
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

616
616
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

65
65
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

398
398
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

37
37
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

23
23
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

35
35
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

343
343
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

290
290
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

204
204
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

768
768
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

540
540
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

403
403
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

274
274
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

257
257
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

103
103
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

66
66
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

255
255
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

108
108

Meer sportnieuws